Języki obce, nauka języków

Mi też to ciągłe mieszanie przeszło po jakimś czasie 😀

A do CAE/CPE polecam tę ksiązkę 🙂


Mi się wydaje, że to chyba zależy od stopnia, w jakim się włada danym językiem obcym. Mi się angielski w ogóle nie miesza i nie mieszał- ani z niemieckim, ani teraz z hiszpańskim. Wprawdzie angielskim władam od dziecka, więc może mieć to wpływ na to, że nigdy mi się ten język nie nakładał z innym?
.
macie może jakiś sprawdzony program/książkę do nauki hiszpańskiego? Zawsze mi się podobał i chwilowo mam mobilizację do nauki 🙂
potrzebuję przeredagować krótki tekścik, bo nie chcę walnąć byka, ważne, żeby gramatycznie był poprawnie. po angielsku. dosłownie dwa, maks trzy zdania.
kujka   new better life mode: on
29 listopada 2014 20:51
busch, nie jest, ale w hindi jest sporo slow pochodzenia arabskiego. I to takich podstawowych, typu drzwi. Wiec mieszalo sie bardzo szybko :P

i tak, mysle, ze ten etap miksowania jest czasowy.

Vanilka, mam kumpla, ktory lapie jezyki w lot. Znal angielski, wloski i hausa, kiedy zaczal uczyc sie rosyjskiego. Na poczatku mowil z... wloskim akcentem! 😂. Ruskiego sie nauczyl, wzial sie za arabski. I znow wloski akcent i to taki hard. Musze sie minute zastanawiac co on tam przed chwila wykrzykiwal. Pekam ze smiechu za kazdym razem, efekt jest przekomiczny 😉
Zawsze sobie wtedy przypominam to
Ja do CPE polecam zacząć od "CPE Use of English" Evans (łatwiejsza) i przejść do ww. Side and Wellman (trudniejsza).
Buffalo, mi nauczycielka polecała całą serię z Edgarda. Ja korzystam z francuskiego i jestem zadowolona, hiszpański też mam, ale nigdy nie mam czasu się zabrać.
Odnośnie samodzielnej nauki języka, słyszeliście może o metodzie tysiąca najczęściej używanych słówek i zwrotów?  🙂
Co sądzicie, ma to sens?
Są gdzieś dostępne listy takich słówek?
kajpo, swojego czasu dużo o tym czytałam i trafiłam między innymi na taki wpis na czyimś blogu:
http://www.kubala.me/2013/12/25/ile-slow-musze-znac-zeby-dogadywac-sie-w-jezyku-obcym/
Generalnie to sama nie jestem przekonana, ale kupiłam ostatnio 600 czeskich fiszek i zamierzam spróbować. Wydaje mi się, że to ma sens, jeżeli znasz podstawy i melodię danego języka, bo co innego znać slowo, a co innego umieć poprawnie skorzystać z niego w zdaniu. Ale to na razie tak czysto teoretycznie - zdam relację z efektów, jak opanuję całe pudełko fiszek.
A przy okazji - na tej stronie jest też sporo innych wpisów o tym jak samemu uczyć się języka 😀
A może macie jakieś ciekawe aplikacje na Iphona do nauki języka? Szukam czegoś do nauki niemieckiego 😉
rtk, z darmowych polecam Duolingo i Memrise, a z płatnych Babbel - wszystkie są świetne. W Duolingo Twoim bohaterem jest sowa, którą musisz się 'zajmować' poprzez regularne zaglądanie do aplikacji i przechodzenie kolejnych poziomów, poznawanie nowych słów. Memrise jest o tyle ciekawe, że tam każdy z kursów (dostępne są niemal wszystkie języki, a do tego różne inne dziedziny - historia, geografia, matematyka itd) tworzą użytkownicy i to oni wybierają na przykład najbardziej przydatne według nich zwroty w ich rodzimym języku. Nauka nowej rzeczy to sadzenie rośliny, a powtarzanie to podlewanie. A z kolei Babbel to taki kurs z prawdziwego zdarzenia, ogromne ilości słówek, jakieś obrazki, zdania. Duolingo jakoś szczególnie od niego się nie różni, ale ma mniejszą ofertę języków, a ja potrzebowałam szwedzkiego i tylko dlatego zdecydowałam się zapłacić za Babbel - akurat z niemieckim nie będziesz miała problemu jeśli chodzi o dostępność.
kajpo,  Ośmielam się zgodzić z ostatnim zdaniem na notce z bloga 😁
a tak serio, o metodzie słyszałam, nie próbowałam. Mnie zbyt szybko spadała motywacja przy próbach samodzielnej nauki języka, więc wylądowałam na kursach.
Nie wiem czy ktoś tą stronę tutaj wrzucał, ale może komuś się przyda:

http://www.engvid.com/english-lessons/

🙂
z darmowych polecam Duolingo i Memrise


Fajne to Memrise, dzięki :kwiatek:
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
09 lutego 2015 18:53
Marzy mi się nauczyć się francuskiego, ale na obecną chwilę o lekcjach mogę zapomnieć(czas i pieniądze, jak zwykle 😁 ). Czy są jakieś youtubowe/internetowe poradniki czy jakieś kursy dla początkujących? :kwiatek: Jest w ogóle sens zaczynać w ten sposób? Czy lepiej poczekać i zacząć normalne lekcje z nauczycielem?
CzarownicaSa

Nie wiem co lubisz, ale zacznij od olania gramatyki i kupowania ksiazek do kursow  🙂

Na poczatek polecam dla osluchania sie lingq.com, w wersji podstawowej jest bezplatna.
Wybierasz teksty podstawowe - masz audio (!), tekst przed oczyma, tlumaczenie (na angielski bezposrednio, na polski chyba musisz otworzyc dodatkowe okno, jesli sa dostepne).
Mozesz odsluchiwac w drodze do pracy, powtarzac na glos, nagrywac sie.

Mozesz sluchac piosenek (C Dion ma dobra wymowe) + sciagnac tekst z netu.

Na italki.com masz ludzi, ktorzy w ramach 'partnera jezykowego' sa native francuskiego, a ucza sie polskiego. Wiec na poczatek, zanim odlozysz srodki na lektora, mozesz sie dobrze bawic i poznac niekiedy ciekawych ludzi 🙂
Profesjonalnych lektorow znajdziesz  chyba od mniejwiecej 10 dolcow.

Na pierwszej stronie http://www.fluentin3months.com/ mozesz sie zapisac (bezplatnie) i zobaczyc jak sie przemoc by juz w pierwszym tygodniu cos tam powiedziec i jak sie za to zabrac (nie zrazaj sie nazwa strony, wiesz jak jest, piiiarrr  😉 ).

Youtube nie przegladalam pod tym katem, ale na pewno cos sie znajdzie. Poszukaj, posluchaj, poprzegladaj. Najwazniejsze, zebys sie nie nudzila i dobrze bawila.

Francuski stanowczo polecam 🙂
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
09 lutego 2015 20:08
Dziekuuuuje!!! 😀 :kwiatek:
Kolejne marzenie blizej spelnienia 💃 😍
Ja też bardzo polecam francuski!
Możesz też oglądać bajki dla dzieci, tam mówią hiperwyraźnie i łatwo się wstępnie osłuchać.
Generalnie sama jestem przykładem tego, że da się to ogarnąć, właściwie to początkowo 'uczyłam się' tylko na piosenkach czy wywiadach, przyjemne z pożytecznym 😀 Przyjemną formą nauki, która sporo mi w głowie ułożyła jest też DuoLingo 😉
CzarownicaSa, jest jeszcze busuu.com
Uczy się ktoś angielskiego w jakiejś szkole w Krakowie? B2 w górę, szukam na cito, bo zaraz się semestr zaczyna, a chciałabym już teraz zacząć :/
honey

ja się kiedyś uczyłam w Bell na ul.Michałowskiego, przecznica od Karmelickiej.
Bdb szkoła tylko dosyć droga.
Dziękuję, już robię rekonesans. A znasz jakieś opinie o Profi Lingua? Kilka lat temu uczyłam się w Yorku, ale nie byłam zadowolona...
ja profi nie polecam, za to polecam game bell i stairway (ale tam byłam bardzo daawno temu).

Ja za to bardzo zawiodłam się na Instytucie Cervantesa, od miesiąca wydzwaniam tam z 5 razy żeby się zapisać na hiszpański...w tym tygodniu już zaczęły się zajęcia a oni dalej nie potwierdzili czy w ogóle mój kurs ruszy... w innych szkołach już nie ma miejsc na zapisanie, więc wygląda na to że mam semestr w plecy  👿
Bardzo nie polecam Profi. Uczęszczałam tam na niemiecki, jeszcze na studiach, ponad 10 lat temu, kiedy reklamy "bezpłatnych konwersacji" wyskakiwały z lodówki i z każdego innego miejsca. Szkoła chwaliła się wtedy szybkim przerabianiem materiału a w praktyce wyglądało to tak: "to doczytajcie sobie w domu, to proszę we własnym zakresie powtórzyć...". Kurczę, rozumiem, że zawsze musi być ta praca własna, ale bez przesady :/ Co do angielskiego, to dość dobry był Prolog na Bronowickiej, ale kierowali uczniów do grup poniżej ich możliwości. Przez rok zaliczyłam tam 4 poziomy, a planowo powinny być dwa...
Dziewczyny które pytały o materiały do j. francuskiego: znalazłam serial edukacyjny Extr@, w którym język jest uproszczony, można też sobie włączyć francuskie napisy 🙂

Jest też wersja z j. angielskim, hiszpańskim i niemieckim.
halo,

poszukuje obozu jezykowego (angielski) w polsce dla nastolatki - 2-3 klasa liceum.

czy ktos moglby cos polecic sprawdzonego?

dzieki!
Jeszcze (mam nadzieję, rozjaśni się na dniach) nie rozpoczęłam nauki, ale krakowska Gama zrobiła na mnie dobre wrażenie. Miałam wstępną rozmowę z native speakerem, która miała za zadanie sprawdzić mój poziom językowy i jestem usatysfakcjonowana jej przebiegiem 😉 Mam nadzieję, że znajdzie się dla mnie miejsce w grupie jeszcze w tym semestrze 😉 Dzięki za podpowiedzi!
galopada_   małoPolskie ;)
06 maja 2015 16:23
znacie jakieś strony z możliwością korespondowania z ludzmi z całego świata w różnych językach? kiedyś używałam strony palabea, ale przestała istnieć 🙁
madmaddie   Życie to jednak strata jest
06 maja 2015 16:46
interpals.net 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się