Czytelnia

Martita   Martita & Orestes Company
29 listopada 2014 19:11
CzarownicaSa Jak możesz mojego wiedźmina!  😀iabeł: Dla mnie mój numer 1. Przeczytałam wszystko po kilkanaście razy i zachwyca jak dawniej, jednak znam Twoje zdanie już od dawna 😉
Zgadzam się co do Achaji. Może się podobać lub nie, każdy ma inny gust, dla mnie ok. Nie zgodzę się z porównaniem do Greya no litości, przeczytałam cały cykl i może mnie nie zachwycił ale też czytając nie czułam obrażania mojej inteligencji i tych cycków na pierwszym planie.
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
29 listopada 2014 19:21
Titus no wiesz, ze Cie kocham!  :kwiatek: i mimo odmiennych zdan umiemy dojsc do porozumienia 😉
Wiedźmin też u mnie jest top. I Pan lodowego ogrodu. Ale ja ogólnie lubię fantastykę i tę z Fabryki Słów pożeram nie bacząc czy gniot, czy nie 😁 Za to jak Grę o tron ogląda mi się super, tak przez książki trochę brnę. Jakoś mnie styl Martina nie porwał.
Achai nie czytałam, ale jak takie kontrowersje są, to skombinuję i przeczytam. Wypadałoby coś w końcu poczytać więcej, bo przestaję umieć się wysłowić po polsku 🤣

.
MaiiaF, a co swojej mamie sprawiłaś wcześniej?

Ja szukam czegoś pozytywnego i optymistycznie nastrającego, ale nie płytkiego.
Mama pochłania książki w tempie diabelnym, zawsze była to zdecydowanie ambitna literatura. Z racji ciężkich chwil ostatnio chcę jej polepszyć humor i choć na chwilę dać zapomnieć o tych mniej uroczych aspektach życia codziennego...

Ktoś, coś?  :kwiatek:
Schmitt, Gavalda, Charles Martin- cudowności!

albo jeszcze lepszy wybor: Amelie Nothomb!
Och Mery, wiedziałam, że mogę na Ciebie liczyć!  :kwiatek:
Uwielbiam Cię, zawsze skoraś do pomocy  :przytul:
teraz juz tylko w kilku wątkach, bo na lotnisku już Cie nie odprowadzę do autobusu... 🙂
Właśnie Amelie Nothomb dostała w zeszłym roku 🙂 w tym roku będzie Schmitt i Guillaume Musso, wybrałam jakieś, których jeszcze nie czytała 😀
Mery, widziałam, widziałam. I jakoś tak smutno się zrobiło, cóż to Okęcie znaczyć teraz będzie? Nic, tylko bezład, niepewność i pustka...  😕

MaiiaF, dzięki! Wyruszę dziś na poszukiwania  😉  :kwiatek:
Vanilka, lubię Achaję, ale niestety zgadzam się z Twoją opinią odnośnie dziwnych opisów. U mnie było tak, że przygodę z tą serią zaczęłam od Pomnika Cesarzowej Achai (te książki są o niebo lepsze, szybko je pochłonęłam) i podeszłam z dużym optymizmem do Achai, która niestety nie powaliła i długo mi zajęło przebrnięcie przez wszystkie trzy tomy. Chętnie sięgnę po najnowszą część Pomnika, ale gdyby był to kolejny tom Achai, mój zapał byłby mniejszy. Z drugiej strony - Ziemiański był moim pierwszym kontaktem z fantastyką i od tamtej pory wsiąkłam w ten gatunek 😀
buyaka, Schmitta teraz nie tak dawno temu wyszła nowa książka, "Papugi z placu d'Arezzo". Akurat tę też zamówiłam, czekam aż przyjdzie moja wielka książkowa paka. Za jednym zamachem zamówiłam 8 książek, to już zalatuje uzależnieniem, bo większość zanim podaruję w prezencie pewnie sama przeczytam 😜
Może ktoś polecić jakiś kryminał coś na modłę Erle Gardnera? W sensie, żeby była wciągająca akcja, wątki prawnicze lub adwokackie, albo pokazujące pracę policji w obliczu zbrodni. Może byc coś bardziej skomplikowanego i ambitniejszego niż Gardner, a może być coś prostego, ważne żeby się dobrze czytało. Cierpię na niedobór kryminałów i nie umiem sobie wyszukać czegoś co mnie wciągnie, tych ze skandynawskimi klimatami nie za bardzo lubię..
madmaddie   Życie to jednak strata jest
04 grudnia 2014 21:22
może spróbuj Nesbo? ja w ogóle jestem niekryminałowa, ale on potrafi mnie baaaardzo wciągnąć
Nesbo jest super, właśnie skończyłam "Pancerne serce" ale to zdecydowanie skandynawskie klimaty - mimo to, warto się skusić 😉
Szukam jakiejś księgarni internetowej/stacjonarnej gdzie będę mogła znaleźć literaturę koniecznie polskich autorów ( może być klasyka, może być współczesna beletrystyka z wyłączeniem fantastyki) w przekładzie najlepiej na francuski, choć może być też angielski. Spotkaliście się z jakimiś ciekawymi pozycjami? Z góry dzięki za pomoc  :kwiatek:


Pozwolę sobie jeszcze w tym wątku powtórzyć pytanie  :kwiatek:
Chciałam mamie pod choinkę do prezentu dorzucić książkę. Myslałam o "Złotej skórze" Carla Montero. Czytał ktoś? Warta polecenia?
incognito   W życiu należy postępować w zgodzie ze sobą.
12 grudnia 2014 16:33
JO NESBO
jak to możliwe że do tej pory nie przeczytałam jeszcze niczego tego autora?
Na chwilę obecną mój mistrz kryminału  😍
"pierwszy śnieg"
"pancerne serce"
jego autorstwa gorąco polecam miłośnikom gatunku
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
12 grudnia 2014 16:43
Czy są jakieś pamiętniki/wspomnienia lekarzy, chirurgów czy patologów dostępne na chomiku?  :kwiatek: Głównie chodzi mi o opisywanie przypadków medycznych, sytuacji, sekcji, coś w ten deseń 😉
Kojarzycie coś? :kwiatek: Ewentualnie jakieś takie książki naukowe, też opisujące takie przypadki.
[quote author=Hexa link=topic=94.msg2239950#msg2239950 date=1418063997]
Szukam jakiejś księgarni internetowej/stacjonarnej gdzie będę mogła znaleźć literaturę koniecznie polskich autorów ( może być klasyka, może być współczesna beletrystyka z wyłączeniem fantastyki) w przekładzie najlepiej na francuski, choć może być też angielski. Spotkaliście się z jakimiś ciekawymi pozycjami? Z góry dzięki za pomoc  :kwiatek:


Pozwolę sobie jeszcze w tym wątku powtórzyć pytanie  :kwiatek:
[/quote]

http://ksiegarniaedukator.pl/index.php
i ogolnie zobacz jeszcze przez IF:
http://institutfrancais.pl/culture/pl/ksiazka-francuska/
A jak patrzycie na Joannę Bator?
Przeczytałam 50 stron i wciąż mam wrażenie, że nic się nie dzieje.
.
przepraszam jeżeli zły wątek  :kwiatek:
Jestem zainteresowana wykupem książek, mogą być zniszczone, rozwalone, ważne dla mnie jest żeby miały wszystkie strony i nie były zamazane kartka w kartkę przez dzieci 🙂
fantastyka, literatura współczesna, ale także takie jak "Oskar i Pani Róża" czy "Mały Książę" 🙂
proszę o wiadomości prywatne jeżeli coś ktoś ma 🙂


----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
i jeszcze jedna prośba 🙂
jako że sama czytam głównie współćzesną, thrillery i klasyki, a wśród tego nie wychaczyłam nic co sprosta moim oczekiwaniom, to pytam was 😀
szukam książki dla mało czytającej mamy, na święta. Łapała się wprawdzie Anny Kareniny, Piotra Pierwszego, ale nigdy nie dotrwała do końca, ba nawet do 1/3. Polecicie coś łatwego i przyjemnego?
+ coś dla taty. Trylogię C.R. Zafona pochłonął w niecałe 3 dni, więc czegoś podobnego poszukuję 😀

z góry dziękuję za każdą pomocną dłoń !  😍 :kwiatek:
baba_jaga dziękuję  :kwiatek: Właśnie na edukatorze zakupiłam Krajewskiego, powinien się spodobać  😉
madmaddie   Życie to jednak strata jest
14 grudnia 2014 17:09
grafowata, rozjechałaś forum
arivle   Rudy to nie kolor, to styl życia!
15 grudnia 2014 18:25
Potrzebuję pomysł na prezent dla fana serii Millenium, ktoś coś? 🙂
Albo jakiś kryminał z wątkami politycznymi?
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
15 grudnia 2014 19:01
Może antologia "Ciemna strona"?
arivle   Rudy to nie kolor, to styl życia!
15 grudnia 2014 19:13
Constantia, zbiory opowiadań niestety odpadają, nie lubi krótkich form i wolę nie ryzykować

Przejrzałam ofertę księgarni i wstępnie zastanawiam się nad:
1. Jo Nesbo "Pierwszy Śnieg"
2. Camilla Lackberg "Księżniczka z Lodu"

Czy to jest w ogóle w klimacie Millenium? Warto?
w klimacie nie. obydwie ksiazki maja swoj klimat 😉 Lackberg wciaga od 4 tomu, a Nesbo, jak dla mnie, genialny od zawsze! jesli chodzi o polityczne ksiazki to moze Leif GW Persson? ale to chyba dość ciężkie pozycje...
arivle, Lackberg dla mnie była za kobieca. Nesbo polecam. Choć mało polityczny.
Bardziej sensacyjnie niż kryminalnie to Tom Clancy. Może jeszcze John Grisham, sensacyjnie i prawniczo.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się