In memoriam

Cruising 🙁
klik

Powiem tak. Z dziesięciu moich ulubionych koni, jakie jeździłam prze te kilkanaście lat 4 były po Cruisingu. Latające maszyny o wielkiej inteligencji, jeszcze większym charakterze i jeszcze większym poczuciu humoru. Po nim był między innymi Sensible, o którym kiedyś wam napisałam w wątku wkkw. Dla mnie ogromna strata.
Kawał historii nie dość, że świetny sportowiec to i sprawdzony reproduktor, ale wieku dożył pięknego  :kwiatek:
Bischa   TAFC Polska :)
17 września 2014 23:28
Strasznie szkoda Iliana, przy okazji ciekawostka - w tym roku zadebiutował na parkurach jego pełny brat ! 😀

Dziś rano odszedł legendarny Concorde 🙁
A z jakiego powodu Ilian padł?
strzemionko   w poszukiwaniu szczęścia przemierzamy cały LAS ;)
26 września 2014 07:33
pewnie ze starości. 30 lat, jakby moje konie dożyły tego wieku...
Ilian urodził się w 1999r. Nijak nie miał 30 lat.
strzemionko   w poszukiwaniu szczęścia przemierzamy cały LAS ;)
26 września 2014 07:48
rzeczywiście. Concorde miał 30, pomyliłam się. Przepraszam  :kwiatek:
No właśnie, młody koń, od 2009 roku oszczędzany.
Opposition Buzz

klik
Cassini I
Pursat   Абсолют чистой крови
26 listopada 2014 12:54


Wczoraj na wiecznie zielone pastwiska pogalopował jeden z najlepszych koni achał-tekińskich ostatnich lat, Czempion Świata, doskonały reproduktor, trzeci w Derby - Yazaidym... Koń wielkiej klasy, urody, o powalającym rodowodzie... Wielka strata. 😕

2002 - 2014 RIP
Facella   Dawna re-volto wróć!
27 listopada 2014 16:56
12 lat... Kolka, wypadek?
Pursat   Абсолют чистой крови
27 listopada 2014 18:32
Zator płucny.
Pilne gdzie w zachpom. Dzwonic do kogo aby wykonac sekscje??  Nie  jestem w stanie szukac . Prosze o pomoc!!
strzemionko   w poszukiwaniu szczęścia przemierzamy cały LAS ;)
30 listopada 2014 11:38
siwaaa zaczęłam szukać ale nie mogę znaleźć. Zadzwoń do lekarza weterynarii, na pewno będzie wiedział.
Trzymaj się  :przytul:
siwaa każdy wet koński zrobi podstawową sekcję, pobierze próbki itp. w razie co na uczelnie wet do zakładu anatomopatologii uderzaj, powodzenia i trzymaj się dzielnie
Dzisiaj odszedł na zielone łąki, pensjonatowy koń koleżanki. Miał 13lat. Od półtora roku jako koń prywatny miał jak w końskiej bajce.
Od wtorku leczony na lekkie przeziębienie, piątek kolka. W sobote było ok. Nad ranem znaleziony jeszcze ciepły.... Jestem w szoku.
Jedynie co mogę napisać to leżał tak jakby coś się stało we śnie. Mam nadzieję, że się nie męczył.
Jutro będzie dr Januszewski, zobaczymy co powie sekcja.


Żegnaj wielki  [*] 
Nie wiem do jakiego konkretnie wątku mam się udać więc napiszę tutaj. Chciałabym się dowiedzieć czy koń którego sprzedałam jakiś czas temu padł. Jeśli zadzwoniłabym do związku udzielą mi takich informacji ?
klusek Jeżeli padnięcie zostało zgłoszone to powinni udzielić Ci takiej informacji.
mimo że minęły już prawie dwa lata, dalej tak samo boli i dalej pluję sobie w twarz, że nie zostałam z nim jeszcze kilka godzin dłużej, aby nie był sam w tych ostatnich chwilach... zostawił po sobie masę zdjęć i jeszcze więcej wspomnień, kochany Rudy. niestety serce nie dało rady...

Wigor (04.2003-10.03.2013)
m. Warta/Marcus
o. Wizon/Makart
Mój najukochańszy na świecie Rudzik...
06.12.2014 r. moja mała kochana Aisha  😕 Strasznie mi jej brakuje  🙁
Aszra -bardzo, bardzo Ci wspólczuję... 😕 W ostatnich latach pożegnałam 3 moje ukochane  kotusie (rak i wypadek). Obecnie mam 4 adoptowane i nawet nie chcę mysleć, że kiedys przyjdzie czas pożegnań 🙁
Aszra, bardzo współczuję - dobrze wiem jak boli taka strata. Trzymaj się dzielnie, na pewno czuła się kochana.
Dramat w Genewie - nie żyje AD Camille Z, podstawowy koń Athinu Onasis 🙁
KLIK
asds   Life goes on...
12 grudnia 2014 08:28
armara

Strasznie to wyglądało...




Czy wiadomo z jakiego dokładnie powodu została uśpiona? 🙁
Złamana zadnia noga. Słyszałam że ponad pół godziny ściągali ją z parkuru
vanisek   K może znieść dla miłości dużo, ale nie wszystko.
12 grudnia 2014 08:46
warta2009

Kochany wielkolud Wigor ;(
Informacje o wypadku są oszczędne, ja przeczytałam, że była to przednia noga. Zresztą nieważne, konia nie ma, zostały zdjęcia 🙁 Widziałam tęklacz dwa razy "na żywo" zawsze walczyła do końca - mega koń, wielka strata. Współczuję zawodniczce 🙁
DANTON 14.07.1998 - 19.12.2014
Dzielny koń profesor. Trudno zliczyć ile osób nauczył jeździć, ile pojechało na nim swój pierwszy teren w życiu, ile przejechało swój pierwszy parkur i czworobok... Od trzech lat walczyliśmy o jego życie i zdrowie... nie udało się 🙁
Strasznie pusto bez niego ;(((

Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się