siodło ujeżdżeniowe

Itaka to inny model ja mialam Young Dressage, juniorski🙂
Constantina, w sklepie Yard Equites masz jakąś testówkę ujeżdżeniową. Nie jestem pewna tylko jaka teraz jest. Ja miałam na testach Elektrę i powiem szczerze, że jak mi kobyła wyrośnie z Lucka to taką zamówię. Koleżanka od niedawna ma Afroditę. Podobne, aczkolwiek w Afrodycie chyba klocek jest ciut niżej.
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
29 listopada 2014 20:14
Dziękuję za informację  :kwiatek: Wysłałam do nich wiadomość 🙂
szukam jakiejs ujezdzeniowki dla krotkonoznego skoczka  , zalezy mi aby bylo głebokie i mialo duze klocki poniewaz notorycznie wypycham noge do przodu , zeby narzuciło mi ten dosiad ujezdzeniowy , bardzo podoba mi sie euroriding titan II , ale cena jednak dosc wysoka , szukam siodła uzywyanego czy mogłby mi ktos polecic siodło podobne do titana ale troszke tańsze teraz posiadam grand gilberta..  no i nie spełnia swojej funkcji
Grand Gilbert to siodło zdecydowanie dla osób z długą nogą,poza tym to siodło raczej z płaskich.Możesz spróbować KenTaur Medea,może spełni oczekiwania-mi nie pasują te wielkie tylne łęki,ale jeżeli potrzebujesz głębokiego siodła z takim właśnie łękiem,jak Titan-to śmiało próbuj
Kentaur elektra jest również z tych głębszych
horsesupplemets, ile chcesz wydać na siodło?
Ciężko znaleźć coś co jest jednocześnie i tanie i dobre... 😉
a widział moze ktos ogloszenie z tittan II?
atri, Elektra ma ogromne klocki. Zobacz sobie w mojej galerii, bo niedawno sprzedawałam Elektrę. Aktualnie mam na sprzedaż siodło Kieffer Action - również z wielkimi klockami dla długonogich, z tym że close contact. Sprzedaję, bo mi konie wyrosły 🙁
Postaram się w tym tygodniu wrzucić ogłoszenie ze zdjęciami siodła
byłabym wdzieczna bo akurat ten kieffer tez mnie interesował wczesniej
Czy Kentaur ma jakiegoś oficjalnego przedstawiciela na nasz kraj? Nie mogę znaleźć nic wiarygodnego- kilka firm na allegro pisze, że są przedstawicielami, ale ja chciałabym, żeby ktoś do mnie przyjechał i mi dopasował siodło, czy w ogóle jest taka możliwość? Szukam siodła ujeżdżeniowego w przyzwoitej cenie i póki co Kentaur by mi odpowiadał, bo opinie u Was tez ma bardzo dobre 😉.

Jak jakościowo prezentują się siodła ujeżdżeniowe od Ryszarda Andresza? Jeździłam w kilku skokówkach i siodłach wszechstronnych RA i byłam zadowolona.

A ja przyszłam się pochwalić że odwiedził nas ostatnio pan Sebastian Szeląg i wygląda na to, że po delikatnym poszerzeniu siodełko powinno pasować 😅
interesuje mnie model siodła stubben tristan ale nie wiem czy jeszcze jest produkowany...ten konkretny...mam taki model ale około 20 letni i to jest jak dla mnie strzal w 10.
edit.już wszystko znnalazłam...jest produkowany 😉
Szukam  dla siebie i konia siodła. Może ktoś ma pomysł na model. Tybinka ok.35 cm, głębokie, duże klocki, z francuskimi panelami. Produkowane w rozmiarze 17 lub 17,5 z łękiem równym 33-34 prestige'a. Niestety przy takiej tybince większość modeli jest do rozm. 16. Dzisiaj przymierzałam się do Juventusa, ale jest płaskie, kolana mi wyjeżdżały przed klocek i jednak ta konkretna 17-tka była za mała.
A jak to jest z tą długością tybinki, rozchodzi się głównie o klocek ? Bo ja np. miałam siodło, które miało bardzo wysoko wszyty klocek, i był on krótki. Pod nim tylko kawał skóry na tybince wystawał, która w sumie w niczym nie przeszkadza. Tak samo by ją szło "uciąć" skrócić, żeby nie wystawała. Podpowie ktoś?  :kwiatek:
ekuss   Töltem przez życie
07 grudnia 2014 01:19
Czy ktoś miał lub ma do czynienia z KenTaurami? Widziałam, że w ofercie mają kilka nieźle wyglądających siodeł i nie zabijają cenowo. Mam skokowe i bardzo dobrze mi się jeździ, ale po nowym roku chciałabym też ujeżdżeniowe i nie wiem czy umawiać kogoś z siodłami na testy czy nie.


Ja mam Meduse 🙂 Bardzo fajnie mi sie jezdzi. Pomaga,ale tez nie trzyma na sile.
łęk 30 w Passierze GG to jaki mniej więcej na miarę Prestige? Jakoś akurat przeliczenia Passierowe mi umknęły.
kasiakliczkowska, 30 jest bardzo wąska, niestety. nie wiem jak dokładnie w przeliczeniu
Najlepiej zapytać bezpośrednio u Passiera. Wydaje mi się, że 30 to łęk średni, Passier startuje od 27 - ten faktycznie jest wąski.
No niezupelnie... 27,5 to standard passiera. Standard czyli cos kole 32 prestige, wiec 30 passier wypadalaby dosc szeroka.
Ktoś kojarzy ujeżdżeniówki z bardzo prostymi panelami? Jestem w kropce. Każde siodło jakie mierze mniej lub bardziej anglezuje tylnym łękiem razem ze mną. Obojętnie czy użyję podkładki na przód, na tył czy wogóle jeżdżę bez. 😵 Chciała bym przymierzyć Kentaur Ithaka bo na zdjęciach wydaje się, że tył paneli jest prosty i bardzo wysoki, ale nigdzie nie ma używek i nie znalazłam przedstawiciela.
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
09 grudnia 2014 17:01
Szaga sklep Yard Equites jest przedstawicielem i ma na chwilę obecną:

KenTaur Ithaha, 17 cali, łęk III
KEnTaur Afrodite, 17 cali, łęk III
KenTaur PEnelope, 16,5, łęk IV.
Dzięki wielkie  :kwiatek:
ekuss   Töltem przez życie
10 grudnia 2014 21:14
Szukam siodla i nadal nie wiem co kupic. Od razu mowie,ze ani jazd testowych ani ,,pasowacza'' miec nie moge- chyba ze sponsoruje bilet na IS  😂  (i nie- w Islandii nie ma siodel ujezdzeniowych...w sumie nie ma zadnych oprocz islandzkich).

Chodzi mi o to,zeby pasowalo na malo wyklebione, szerokie konie. Dobrze usadzalo- glebokie w duzymi poduszkami. Myslalam o stubbenie maestoso w sumie caly czas,ale teraz juz sama nie wiem...
ekuss - jeśli nie masz jakiś super potrzeb to wintec isabell - pasuje na moją kluske bez kłębu, łeki możesz wymieniać, klocki są na rzep i dość spore, siedzisko głębokie. Lub lucky dresssage prestige, nieco płytsze, ale też całkiem trzymające fajne siodełko. Zależy też od Twojej budowy, więc w sumie kiepsko tak bez przymierzenia, jak masz coś sprawdzonego pod własnym tyłkiem, to może lepiej brać to 😉
ekuss   Töltem przez życie
10 grudnia 2014 23:27
Winteca juz drugi raz nie kupie- czulam sie jakbym jezdzila nad koniem...
w sumie jestem raczej przecietnej budowy- 170 cm wzrostu... lucky dressage nie jest dla nizszych osob/dzieci czasem?
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
11 grudnia 2014 09:25
ekuss,
może equipe emporio?
Livia   ...z innego świata
11 grudnia 2014 10:21
ekuss, masz rację, Lucek jest raczej dla osób drobnych i niskich, chociaż to też zależy jakie długie masz udo 🙂 W każdym razie większość jeżdżących w Lucku to osoby ok. 160 cm wzrostu 🙂
Lucky dla kogoś 170 cm odpada.Nie produkują tych siodeł z dłuższą tybinką ani w większym siedzisku,będziesz siedzieć na przednim łęku.
DressageLife, produkują jak najbardziej z dłuższą tybinką. Jedna z forumowiczek miała Luckiego z tybinką XL
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się