Emigracja - czyli re-voltowicze i voltopiry rozsiani po świecie.

Norweski Jif ma nie wiele wspolnego jakosciowo z polskim Cif-em.
Opolanka kosztuje ok 34 nok czyli jakies 16 zl za 500 ml.
Czy jest tu ktoś z okolic zachodniego Londynu w obrębie tak do 3 strefy?
Potrzebuję pomocy 🙂
Dosc pilne, bardzo bardzo proszę o PW jeśli jest ktoś z okolic  :kwiatek:
Ludziska z Londynu ja wyglada sprawa stajni w poludniowo-zachodnim londynie lub poza londkiem ale w ta strone?? Mysle intensywnie zeby konie przywiezc, ale mam kiepskie rozeznanie, a jak juz cos znalazlam to brak wolnych miejsc z dluga lista oczekujacych :/
Interesuje mnie niesportowa stajnia, najlepiej bez szkolki.
Hej :-)
Dość dawno nie pisałam, ale może jest ktoś tutaj kto jest aktualnie w Danii? ( okolice Kph) 😉
Mam nieśmiałe pytanko. Czy jest tutaj ktoś, kto aktualnie przebywa (lun niedawno był) w Portugalii i jest jakoś związany z jeździectwem?

Jeśli tak to chętnie zadałabym kilka pytań 🙂  :kwiatek:
Mam znajomych w Portugalii, niektórzy związani z końmi, mogę podpytać. 😉
Jest ktos w okolicach Frankfurtu nad Menem?  😀
a co Ty tam robisz?? Przeprowadzilas sie?? 😀
Graba.   je ne sais pas
02 grudnia 2014 14:28
Czy jest tutaj ktoś, kto studiował we Francji? Miałabym kilka pytań :kwiatek:
Nerechta  no wlasnie sie pakuje 🙂
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
02 grudnia 2014 18:48
Czy mamy tutaj kogoś, kto pracował w stajni w Irlandii/UK i mógłby mi o tym trochę opowiedzieć? :kwiatek:
Niiedlugo z narzeczonym wyjezdzamy do Dani

bedziemy zarabiac 1000 euro na reke plus darmowe mieszkanie, znosnie czy malo?

Powiedzcie tez ile kosztuje srednio jedzenie na miesiac?
anka jesli uznac odleglosc 150 km za bliskosc od Frankfurtu, to jestem ja 😉
ja około 200km 😀
Lotnaa   I'm lovin it! :)
02 grudnia 2014 20:47
Centuria, jak na Danię to bardzo mało. Jedzenie jest mocno drogie, w porównaniu np z Polską czy DE. A gdzie dokładnie będziecie?
Ja jedyne 300 km. 🏇
Centuria ja w centrum Danii, Aarhus
na jedzenie przy codziennym gotowaniu schodzi nam ok 600 koron tygodniowo (dla 2 doroslych osob, ja + chlop)
ale jemy zdrowe zarcie 😉 chetnie łososia, warzywa, ciemny makaron, ryż itp itd.

edit: Lotnaa, niestety płaca w Danii przy koniach sie bardzo popsula 🙁 oferuja po 700-800E na osobe, czasami bez wyzywienia jeszcze 😤 międzi innymi dlatego ja zmienilam branze
Centuria, mi wychodzi jakieś 1000dkk na osobę. Owoce i warzywa opłaca się kupować w kiwi (bez momsu, ale trzeba mieć kartę). I ogólnie obserwować promocje 🙂
dokladnie to w tej Danii bedziemy w Jystrup - Region Sjalland do stadniny hodowlano-ujezdzeniowej Atterupgaard. O ile pojedziemy 😉 w ogole to nic nie wiem o Danii troche sie boje a nawet berdziej niz troche...
No to co, jakis zlocik?  🤣
Jak dla mnie super! 🙂
Dla mnie tez. Tylko wtedy reszta musi sie wypowiedziec 🙂
Anka Jak sie dokulam z moim brzusiem, to w sumie czemu nie 😉) Btw. w nastepna sobote jestem we Frankfurcie!
A brzuch już duży? Ja w przyszłą sobotę mam czas 🙂
Anka Jak na 27-my tydz. to go prawie nie widac, kiedy sie postaram 😉 Jestem tez calkiem mobilna ciezarowka  😎 Jedziemy generalnie na swiateczne zakupy i polazic, wiec w sumie mozemy sie gdzies spiknac na miescie! Odezwij sie na PW, bo nie wiem, czy mam jeszcze twoj nr tel.
Wojenka   on the desert you can't remember your name
22 stycznia 2015 16:44
Potrzebuję "know how" dla początkującego emigranta.
Czy mogłybyście zwrócić mi uwagę co powinnam zrobić przed wyjazdem,po przyjeździe na miejsce?
Chodzi mi o prozaiczne sprawy-konto, telefony, itepe...
delta   Truth begins in lies.
22 stycznia 2015 17:16
Wojenka, zależy jaki kraj - w Niemczech najważniejsza rzecz bez której nic nie zdziałasz to meldunek - bez niego nie podpiszesz umowy o pracę, nie założysz konta itp. Po meldunek idziesz najczęściej do Rathausu.


Dużo rzeczy zależy od tego gdzie jedziesz- jaki bank, jaki operator, czy co załatwić gdzie.
Wojenka internetowy kantor Alior Banku. Bardzo pomocny w rozliczeniach między złotówkami a innymi walutami. A jeśli do tego dodasz konto w Alior Banku to już w ogóle robienie przelewów i płacenie za wszystko staje się o wiele mniej skomplikowane tym bardziej, że w kantorze są bardzo dobre stawki. Ja np mam konto eurowe u nich i kartę do niego, bankomaty na całym świecie za darmo w związku z czym tu w ogóle konta nigdzie nie zakładałam. Polecam!
slojma   I was born with a silver spoon!
22 stycznia 2015 17:50
Wojenka tak jak pisza dziewczyny zalezy gdzie sie wprowadzasz. W uk musisz miec jakies rachunki na siebie by zalozyc konto.  Z tel jest tak ze mozesz miec bez kontraktu. Co do pracy tez musisz w legalnej miec konto.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się