kącik żółtodziobów - czyli pytania o podstawy

strzemionko, czemu stanowiska a nie boksy? Bo: a) to stajnia zabytkowa i na przebudowę trzeba mieć zgodę konserwatora zabytków b) przy przebudowie nie można naruszać konstrukcji, więc wyjdzie 2 x mniej za to gigantycznych boksów. Szerokość stanowiska to 2,70, czyli boks miałby 5,40 x 4 (bo gidześ na 4 są długie stanowiska w starych stajniach.
Niestety 2,70 to za mało, żeby wyszedł boks z jednego stanowiska.
corralline,  nie musisz nawet gniesc, ja w zeszlym roku dawalam cale nasiona, tylko juz nie pamietam czy gotowalam jak siemie czy po prostu zalewalam wrzatkiem. Balabym sie dac na sucho zmielone ziarna, bo babka plesznik puszcza glut trzy razy szybciej i mocniej niz len, jak dobrze nie rozmieszasz potrafia sie zroboc kluchy wielkosci piesci 🤔


Orzeszkowa ja myślałam o gnieceniu i zalewaniu wrzątkiem (babka sprzedawana w jeździeckich jest właśnie gnieciona) ale jeśli nie trzeba tego robić, to nawet lepiej 😉
Pamiętasz może dawkowanie i czas przez jaki podawałaś?
Gniadata   my own true love
04 grudnia 2014 07:47
Jak się zapina dwie lonze? Jedną przez pas i jedna idzie za zadem czy obie przez pas? (nie chcę praktykować bo nie umiem ale mam zagwozdkę)
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
04 grudnia 2014 15:14
Gniadata- W zależności od konia i tego, co chcę z koniem robić, jedną lonżę (zewnętrzną) zakładam przez pas i idzie przez grzbiet lub za zadem konia, a druga lonża (wewnętrzna) albo normalnie (wędzidło-ręka), albo przez pas (trudniej jest wtedy lonżować).
Gniadata   my own true love
04 grudnia 2014 16:15
Dementek danke :kwiatek:
Czym się różni szereg od linii przeszkód?
Odległościacia i ilością fouli między przeszkodami.
hej, do wiosny jeszcze w sumie daleko ale mnie już dręczy moje myślenie. Mam konie, które są na dworze 24/h ze stałym dostępem do swoich boksów i praktycznie nielimitowanym sianem, póki śniegu nie przywiało to pasą się cały czas, bo trawa jeszcze jest, ale jak to potem zorganizować na wiosnę? czytałam, że nie można od razu wypuszczać na cały dzień na łąkę bo to grozi ochwatem, ale wydaje mi się, że to dotyczy koni, które są wypuszczane na pastwisko na ileś tam godzin, a moje nie są w ogóle zamykane i nie wiem czy na wiosnę będę musiała je jakoś odganiać od trawy czy naturalnie razem z topnieniem śniegu będą przyzwyczajone do zielonego?
Dramuta12, linia jest wtedy,  kiedy  od pierwszej  do drugiej  przeszkody  są minimum  3 foule,  ok 14 -15. Krótszy  dystans to szereg.  Na zawodach szereg  jest  oznaczony  literami  a,  b (np.6a b) i jest  traktowany  jako jedna  przeszkoda.  Jeśli  masz wyłamanie na członie  b, skaczesz  ponownie  całość. Jeśli  masz wylamanie  na drugiej  przeszkodzie  w linii,  skaczesz  tylko  tę  przeszkodę,  na której  miałaś  błąd.
Dzięki, o to mi chodziło :kwiatek:.
kaktusowe, nic się nie stanie jak będą jeść rosnącą trawę po roztopach 😉. Same się przyzwyczają wraz z przyrostem trawy 🙂
BASZNIA   mleczna i deserowa
06 grudnia 2014 18:35
Dokładnie, aczkolwiek trawa kiepsko to przezyje 😉. Chyba ze masz gigantyczne hektary na mala ilosc koni 🙂.
właśnie tak myślałam, że to puszczanie ich na chwile na trawe i zamykanie tylko bardziej zaszkodzi niż pomoże, a razem z roztopami (o ile doczekamy śniegu) znowu przyzwyczają się do trawki. Mogę sobie pozwolić na takie chowanie bo mam tylko dwa koniki, a ziemi sporo 🙂
BASZNIA   mleczna i deserowa
06 grudnia 2014 21:48
ziemi sporo 🙂

Roznie mozna interpretowac 😉.
Nie czepiam sie bron boziu, nie odbierz tego tak, ale z tego co piszesz to pierwsza taka sytuacja u Ciebie, a w tym okresie naprawde mozna uszkodzic pastwisko bezpowrotnie( to znaczy powrotnie, ale zajmuje to rok-dwa), dlatego ostrzegam.
Dlaczego na rundę honorową niektórzy wjeżdżają w gumach ?
TheWunia, pierwsze słyszę ? Jaka runde honorową ?
Skoczkowie czasami na bardziej pobudliwe konie podpinaja czarną wodzę.
O jeju, oczywiście że chodziło mi o czarną. Bo właśnie na caval z ośmiu koni 3 ją miało. Czyli to jest ku większej kontroli ?
Tak,bo jak się taki diabeł podjara i wyłączy mózg,to zostaje ściągnąć czarną i się zaprzeć.
TheWunia, tak. Te konie w znacznej cześci sa końmi mocno pobudliwymi, także atmosfera dekoracji, czy rundy honorowej plus cała otoczka mogą łatwo sprawić, że koński mózg wyłączy sie zupełnie. Co przy sile, wytrenowaniu i kondycji tych koni może dac bardzo wybuchowy efekt. Lepiej, więc miec tą czarną i na spokojnie / w miare spokojnie odbyć dekorację i rundę, niż walczyc z żywiołem w ich trakcie.
TheWunia, przypomnij sobie rundę na tym Baltic Bridleless 😁 A to były rekreacyjne tuptaki.
Ostatnio obiło mi się o uszy smarowanie podeszwy kopyta wazeliną aby śnieg się nie przykleją. Ktoś coś wie na ten temat, słyszał?
ushia   It's a kind o'magic
08 grudnia 2014 09:51
istotnie, przez pierwsze pare kroków się nie przykleja  😁

ja kiedyś w akcie desperacji "moje" rekreanty okute pozalepiałam srebrna taśmą, ładnie działało, ale niestety patent jednorazowy 😉
Czy mógłby mi ktoś powiedzieć,co oznacza drżenie nóg u konia? Od tygodnia obserwuję u konia drżenie nóg w przednich kończynach. Nie trwa to cały czas. Są takie momenty,że nogi zaczynają drżeć,a po chwili już jest wszystko dobrze. Czy to początki kozińca?  😲
ushia   It's a kind o'magic
08 grudnia 2014 10:16
moze byc ze tak
aczkolwiek sadze ze weterynarz udzieli bardziej wiazacej informacji
Czy mógłby mi ktoś powiedzieć,co oznacza drżenie nóg u konia? Od tygodnia obserwuję u konia drżenie nóg w przednich kończynach. Nie trwa to cały czas. Są takie momenty,że nogi zaczynają drżeć,a po chwili już jest wszystko dobrze. Czy to początki kozińca?  😲


Moonica to może być objaw niedoborów żywieniowych, np brak magnezu. Ewentualnie przemęczone mięśnie lub objaw długotrwałego stresu.
Zastanów się czy coś się zmieniło ostatnio w stajni, stadzie lub treningach z Twoim koniem.

A przede wszystkim przeanalizuj czy Twój koniś ma dobrze zbilansowaną dietę. 🙂

Jak masz możliwość konsultacji z weterynarzem to zawsze warto - im szybciej tym lepiej.
smartini   fb & insta: dokłaczone
08 grudnia 2014 17:28
istotnie, przez pierwsze pare kroków się nie przykleja  😁

ja kiedyś w akcie desperacji "moje" rekreanty okute pozalepiałam srebrna taśmą, ładnie działało, ale niestety patent jednorazowy 😉


srebrna taśma - must have w stajni 😀
Nurtuje mnie jeden temat. Oglądając Cavaliade m.in. Grand prix zauważyłam że wszyscy zawodnicy pod siodłem mieli miśka, Z tego co wiem jeśli siodło jest dobrze dopasowane nie potrzebuje podkładki? Myślałam że zawodnicy tej rangi mają dopasowane siodła, a przynajmniej by wypadało, w takim razie po co im te podkładki? Mają w tym jakiś cel o którym nie wiem?
Gillian   four letter word
08 grudnia 2014 18:19
kalaarepa, są też żeliki, które z przodu i z tyłu mają futerko - fajnie to wygląda a nie ingeruje mocno w ułożenie siodła. Obstawiam względy estetyczne 🙂
Amortyzują.
edit: a, myślałam, że wpadłaś na to, że to mogą być żele, a nie tylko i wyłącznie futra 😁
Byc moze sa to żele rzeczywiście, o tym nie pomyślałam, a jeśli są to futra to chyba muszą kupować za szerokie siodła 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się