Derki

Nie rzuciła się komuś może na oczy derka zimowa Villa Horse 300g w rozmiarze 155, ale niekoniecznie ta śliwkowa, bo wiem, że była/jest jeszcze granatowa. Z góry dziękuję  za pomoc.
Gniadata   my own true love
02 grudnia 2014 20:34
Gniadata, dralon to raczej derka dla... jeźdźca 😉 Cieplutka jak wełniany pled, tylko duuużo lżejsza. Kto owijał się kocem z solidnej wełny ten wie, ile to waży. A dralon nie. Czyli super, żeby okryć konia (i swoje nogi) na zimowym spokojnym spacerze, na stępie przed/po treningu (gdy zimno). Jako taka "lekka pierzynka" ma istotną funkcję - dekoracyjną. Pakowanie dralonu pod spód... 🙁 No i pod spodem się uklepie - czyli straci część własności.
Kup kołderkę/podpinkę.


Dzieki! :kwiatek: bede kombinlwac, grunt ze juz wiem w ktora strone i nie wpakuje kilku stów w coś, co nie zadziała tak jak bym tego chciala 😁
Hahahaha  🤣 nie pomogliście, nadal każdy twierdzi inaczej  😁
Popytam, może w stajni ktoś ma to bym przymierzyła...bo zdaje sie bez tego nie zadecyduje.
Liściu, miałam kiedyś pod opieką konia, który miał derkę stajenną Bucas, bardzo grubą i ona miała takie właśnie dziwactwo z tyłu, że nie było pasów między nogi (jedynie te zwykłe pod brzuchem), nie było sznurka pod ogon, a jedynie sznurek tuż poniżej zadu. Sznurek ten spinał derkę na zadku, powodował, że ona się opinała na zadzie ładnie, nigdzie nie przekręcała ani nie zsuwała.
Kenna, właśnie tak myśląc po co mi ten sznurek dali załozyłam go za zadem 🙂
Dziękuje za odpowiedzi :kwiatek:
.
Muchozol, ja jak mierzylam Kropkosława kiedyś to wyszło mi że w derke 135cm powinien się zmieścić. 😁 Niestety prawda jest taka że nosi 155cm...
Myślę, że 140cm powinno pasować, chociaż najlepiej przymierzyc
Nasturcja-Renata   Moi trzej mężczyźni :)
03 grudnia 2014 15:28
Muchozol przepraszam za durne pytanie, ale długość od kłębu do rzepa mierzyłaś "na płasko" (w sensie jak na zdjęciu, przykładałaś centymetr do konia)

Ja kiedyś mierzyłam swojego konia, to też mi wyszło 125cm, zmówiłam derkę mierze, a tu zadek wystaje  🤔
.
A mierzycie od początku kłębu (miejsca w którym prawie zaczyna się czaprak) do początku rzepa ?
Czy od praktycznie miejsca "wcięcia siekiery" do miejsca w którym za rzepem derka opadać powinna ?
.
Nasturcja-Renata   Moi trzej mężczyźni :)
03 grudnia 2014 16:04
Muchozol to rzeczywiście dziwnie Ci wyszło  😉
Ciężko coś poradzić, żeby Cię na minę nie wsadzić (ale mi się zrymowało  😁 )
.
Szukałam derki zimowej 300-400g. Upolowałam w deca stajenną za 160zł 400g! O taką: http://www.decathlon.pl/derka-stable-400-3-gran-szar-id_8313464.html
I powiem Wam, że jest mega! Widziałam różne derki i nie były tak dopracowane, jak za taką cenę. Jakościowo super i baaardzo ciepła. Jedyne co to zamiast 145cm-takie derki rok temu kupowałam, wzięłam 155cm i jest w sam raz.
Poglądowe zdjęcie:
https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xpa1/v/t35.0-12/10844350_802474503149736_1122840802_o.jpg?oh=d18af1942752e38aae0f7f3f93e8f9d5&oe=54810B16&__gda__=1417754870_d7b81e575e3c7ff97b8a142030b74cf0

giga fota!
  🤬
Te derki stajenne i padokowe z Decathlonu bardzo fajnie się prezentują - szkoda tylko, że chyba są na konie węższe w kratę i jak zrozumiałam rozmiar zaniżony.
One są bardzo fajne 🙂 Mam jedną 200g padokówkę i sobie chwalę. Ale fakt rozmiarówka zaniżona - nosimy 145 a ta z deca jest 135 - i minimalnie przyduża 😉
Tzn wypadają mniejsze niż standardowe... czy odwrotnie?
Moje derki fouganzy wypadają standardowo.  😉
Cobrinha Baaardzo możliwe, że mój koń się rozbudował, dlatego 155cm jest okey. I na większe klaty też wejdzie. Jeśli chcesz mogę Ci zmierzyć dokładnie derkę 😉
basia16816 kupowałaś w decathlonie na promo jakiejś czy od prywatnego ogłoszenia ? Też szukałam tej derki ale nigdzie nie mogłam jej znaleźć 🙁
Ogólnie decathlonowe derki są świetne zwłaszcza te z herbami, polarówki mają mięsisty polar, są ładnie wykończone.
szuwar W Warszawie Deca Reduta. Był jeszcze rozmiar 145, 165 i jakiś kucykowy rozmiar. Były też padokowe 300g. Często te derki są pochowane-leżą wysoko na półkach, gdzieś pod wieszakami, trzeba się rozglądać na prawo i lewo, góra i dół 🤣
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
03 grudnia 2014 21:03
Ja też niedawno kupiłam tą derkę Fouganzy 400g i również uważam, że jest rewelacyjna. Jak dla mnie układa się bardzo dobrze, na klacie jest ok. Jedyne do czego mogę się przyczepić, to do kołnierza, bo u Belfasta akurat trochę odstaje i wbija się w ten polar do środka słoma. Za to pas pod brzuch to świetny patent 😜

Ja chciałam zaprezentować moją derkę szytą na zamówienie, z Jarpola 🙂 Zakładany przez głowę polar z kołnierzem i z klapą pod brzuch 🏇
(foto poglądowe, sorki za jakość 😉)



A ja pochwalę moją padokówkę 300g z Caballa, model comfort. Super leży na koniu, używana drugi sezon wygląda jak nowa. Po treningu w te mrozy sama bym się w nią chętnie ubrała, wygląda jak kołdra od spodu 😉
basia16816, a ta derka z deca na promocji to teraz była kupowana, czy wcześniej kiedyś?
Cobrinha Baaardzo możliwe, że mój koń się rozbudował, dlatego 155cm jest okey. I na większe klaty też wejdzie. Jeśli chcesz mogę Ci zmierzyć dokładnie derkę 😉
Będę wdzięczna choć z doświadczenia wiem, że długość  mierzona po grzbiecie to nie wszystko.
Mój jest jak typowy zimnokrwisty a niestety derki są raczej szyte na gorącokrwiste węższe w klacie 😉
Strucelka super ten polar  🙂 Zdradzisz cene na pw?
aniandr W sobotę kupiłam 😉
Cobrinha Postaram się zmierzyć na dniach 😉
czy w pralce o wsadzie 8 kg wypiorę derkę padokową 300g? testował ktoś? będę bardzo wdzięczna za informacje  :kwiatek:
emptyline   Big Milk Straciatella
04 grudnia 2014 17:47
Olson, powinno się udać. A jaki rozmiar tej derki?
emptyline, dzięki. ano rozmiar - 155, największe powierzchniowo derki jakie mam to Horze Avalanche. stoję właśnie przed zakupem pralki "końskiej" i 8kg by mi pasowało. jak nie da rady to najwyżej kupię 9...
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się