Włosomaniaczki, czyli walka o piękną grzywę (świadoma pielęgnacja)

vanisek   K może znieść dla miłości dużo, ale nie wszystko.
01 grudnia 2014 13:32
A co polecacie na włosy mocno przetłuszczające się?
Dziewczyny, ostatnio strasznie zaczęły wypadać mi włosy. Nie jest to jakieś dramatyczne, ale znacznie nasilone. Nigdy nie miałam takiego problemu, moje włosy zawsze były grube i bardzo gęste. Teraz czuję, że kitek jest coraz chudszy... Zbiegło się to w czasie z kilkoma zmianami w pielęgnacji (choć wątpię, żeby to przez to). Używam szamponu Babydream i zamiennie maskę Kallos latte i Alterrę z granatem. Włosy myję codziennie, zawsze suszę. Czytałam trochę o czynnikach, które mogą spowodować wypadanie włosów i jedyne, które mnie dotyczy to problemy tarczycowe, ale to też nie jest od wczoraj i wcześniej nie wpływało na moje włosy. Czy pielęgnacja jest ok? Bardzo proszę o rady.  😉
polecam pierwszy post - nadal aktualny
Czy w ostatnim czasie pokazala sie jakas fajan odzywka, ktora sprawdzalaby sie zima? Moje wlosy nie lubia sie z czapkami. W tej chwili jestem bliska rozpaczy, mam wprawdzie wlosy w bardzo dobrej kondycji, ale sa naelektryzowane, od obecnej odzywki staly sie ciezkie. Wczoraj umylam je Garnierem Avokado, olalam odzywke, przelalam tylko plukanka octowa i generalnie sa ok. Poza tym, ze naelektryzowane niemilosiernie. Ciekawe czy wieczorem oklapna 😉

Jakies sugestie?
zen, a masz suszarkę do włosów z jonizacją? Ja jak miałam taki wynalazek w domu rodzinnym z elektryzowaniem w ogóle nie miałam problemu.
A na zimę zawsze dolewam oleju do maski żeby dociążyć włosy od ucha w dół.
Próbowałaś Nivea Long Repair albo Garnier Oleo Repair?
Ja zawsze myślałam, że emolienty i silikony są rozwiązaniem na elektryzowanie ale jak ostatnio naolejowałam włosy i po myciu nałożyłam mieszankę maski love2mix z awokado + mini tubka żółtego Gliss Kura + olej, a potem jeszcze spsikałam żółtym Gliss Kurem i nałożyłam serum na końce a moje włosy sterczały na wszystkie strony to zwątpiłam.
cavaletti, dziekuje! Mam suszarke z bajerami, szusze zimnym powietrzem. Po olejach zima moje wlosy po prostu opadaja jak smetne, tluste straczki 😉 Nivea za bardzo mi obciaza wlosy, ale sprobuje Garniera. Aczkolwiek kiedys po serii Fructis mialam spory lupiez..

Chyba, ze wroce do Kerastase Cristalliste..
Scottie   Cicha obserwatorka
02 grudnia 2014 12:32
Moim włosom w tym roku też się coś odwidziało i elektryzują się jak szalone. Mam suszarkę z jonizacją, ale nie pomaga w tym temacie.
jak powinno się pielęgnować włosy o skręcie 2a?
Czy tylko mi sie wydaje, czy z Rossmannów zniknęły Babydream Fur Mama? Byłam już chyba w 5 i nie ma : (
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
03 grudnia 2014 12:22
zen spróbuj nową Isanę - tę złotą.

a z sylikonów na końcówki moim hitem jest Avon Moroccan Argan Oil (Odżywcza kuracja z marokańskim olejkiem arganowym) - działa lepiej niż wszystkie testowane przeze mnie jedwabie
Jakies 2 miesiące temu zrobiłam ombre farbą jasnego blondu, na próbę. Wyszło ładnie, więc zdecydowałam się na rozjaśniacz.. tym razem nie wyszlo- jak można to naprawic? Chyba już nic nie zrobię...
Rozjaśniacz się nie zmyje. Masz kilka opcji:
1) ściąć,
2) poprawić "przejście" między naturalnym a ombre - farbowanie u fryzjera
3) spróbować wyrównać do naturalnego - możesz spróbować sama, ale efekty mogą być różne.

poczytaj blog mysi - pisze dużo o efektach farbowania/rozjaśniania.
Ja bym ścięła jak najwięcej możesz, zwłaszcza że pewnie końce też ucierpiały na rozjaśnianiu, a resztę zafarbowała na zbliżony do naturalnego (i liczyła, że to będzie wyglądało) albo całość zafarbowała na naturalny, wtedy nawet jak 'ombre' będzie przebijać, będzie dużo łagodniejsze 🙂

Swoją drogą fenomen ombre mnie zastanawia, moda na to trwa z 4? lata (przynajmniej odkąd zaobserwowałam w Polsce i wówczas sama miałam 🤣 ), dziwne że jeszcze nie jest passe :P
piotrowska   Między grzywą a ogonem
04 grudnia 2014 16:06
[quote author=fruity_jelly link=topic=88123.msg2234275#msg2234275 date=1417373027]
piotrowska czemu całkiem nie korzystasz z silikonów? W szamponach są owszem niewskazane, bo mogą robić przyklap ale przy zniszczonych włosach warto nie rezygnować z nich całkowicie (chodzi mi o maski i odżywki z łatwo zmywalnymi silikonami i serach do zabezpieczania końcówek), zwłaszcza teraz w sezonie czapkowo szalikowym
[/quote]

Czyli zrobiłam wszystko na odwrót.. W takim razie zamienię mój obecny szampon na tego garniera vitamin force, ale do podmiany pójdzie także odżywka. Dzięki 😉
Gillian   four letter word
04 grudnia 2014 16:22
z braku laku a przede wszystkim kasiory zabrałam mamie Green Pharmacy rumiankowy i umyłam nim włosy - nie ma tragedii, głowa swędzi dużo dużo mniej. Jak spłukiwałam to tak skrzypiały, że nie odwazyłam się zrezygnować z alterrowej maski, ale dojrzewam do tego  😁 włosy nienajgorsze, błyszczące, mega miękkie. Ale rozczesać je, hmm... no wyzwanie 🙂
Chyba faktycznie zdecyduje się na sciecie... Lub farbowanie, tym razem u fryzjera.  🤔
A jak pierzesz ciuchy to farba schodzi? Nie, chyba że potraktujesz cifem. Co najwyżej się trochę wypłucze.
Zależy do włosów na ile się wypłucze, teraz w zimę nie powinno bardzo (w lato mi farba trzyma 2 tygodnie a w zimę 2 miesiące). Jak nie są w koszmarnym stanie prócz koloru to bym nie ścinała radykalnie wszytskich, tylko wyrównała kolor u dobrego fryzjera, a ścinać będziesz po trochu aż zetniesz cale farbowane.
zen, a masz suszarkę do włosów z jonizacją? Ja jak miałam taki wynalazek w domu rodzinnym z elektryzowaniem w ogóle nie miałam problemu.
A na zimę zawsze dolewam oleju do maski żeby dociążyć włosy od ucha w dół.
Próbowałaś Nivea Long Repair albo Garnier Oleo Repair?


Oleo Repair daje radę! Wow, dzięki, nie sądziłam, że drogeryjny szampon zdziała cuda :kwiatek:
Polecam się na przyszłość 😉
Jaki polecacie jedwab albo coś innego do zabezpieczenia końcówek?
po wpisaniu do wyszukiwarki "jedwab" wyskakuje 8 stron wyników... 🙄
julka177, olejek arganowy 😉
Julka177 , polecam ten jedwab z green pharmacy, ew. czasem dziewczyny dają ciut olejku np. ze śliwki 😉
po wpisaniu do wyszukiwarki "jedwab" wyskakuje 8 stron wyników... 🙄

maracuja poruszyła ciekawy temat. dziewczyny! na prawdę polecam pierwszy post i blogi, bo wtedy możemy podyskutować. tzn. jasne - możemy po raz pińsetny wałkować temat "wypadają mi włosy, co zrobić?!" (dziwnym trafem nasilenie postów w okolicach jesieni/wiosny) albo radzić "myję szamponem palmolive/garnier/nivea i chcę odżywić włosy, bo są klapnięte - co polecacie? a szampon lubię i nie zmienię" - kiedy to raczej szampon jest odpowiedzialny za brak objętości/problemy z łupieżem. i tak dalej...
nie piję do kogokolwiek osobiście, po prostu ostatnio tylko zaglądam do wątku jak ktoś napisze i co chwilę wałkowane jest to samo...


(btw - oliwa z oliwek jako O + johnsons baby i lorys czekoladowy = szał 😜 jak macie Auchana niedaleko, to wszystkie Lorysy są super!)
Swoją drogą fenomen ombre mnie zastanawia, moda na to trwa z 4? lata (przynajmniej odkąd zaobserwowałam w Polsce i wówczas sama miałam 🤣 ), dziwne że jeszcze nie jest passe :P

Jest passe;-) teraz "modne" jest sombre😉
Jaki polecacie jedwab albo coś innego do zabezpieczenia końcówek?

Polecam:


Bardzo wydajny, obłędnie pachnie i kosztuje niewiele ponad 3 zł 🙂

Gdzie mogę dostać kosmetyki Lady Spa stacjonarnie?
Czy któraś z Was miała prostowane włosy keratyna ?
Mnie fryzjerka namawia.
Co myślicie o takim zabiegu?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się