czapsy i buty

Ja ostatecznie postawiłam na oficerkowe sztylpy Hippici i patrząc na zdjęcia KoneKee to bardzo się cieszę że nie zaryzykowałam z PBK, bo nie miałam takich problemów... udało mi się we Wrocławiu znaleźć sklep stacjonarny (Tundra), gdzie mogłam przymierzyć i zamówić sztylpy zwężone w kostce i to bez dodatkowych kosztów za niestandardowe wymiary. Efekt dokładnie taki sam jak na zdjęciach Koonio na poprzedniej stronie -bardzo ładne i idealne🙂
Czy może ktoś powiedzieć coś o termobutach Horze Thermo? Użytkował ktoś?
Z góry dzięki  🙂
I czy na krótkie termobuty (np takie jak na zdjęciu) można wkładać czapsy?
Ciekawe jak się dopniesz dopasowane sztylpy przy kostce 😀
Jak oceniacie czapsy firmy PBK? Zamek wytrzymały?
kayri, ja mialam oficerkowe z PBK to zamek puścił po ok. 2 latach. Ogólnie byłam z nich zadowolona i teraz kupiłam takie same 😉
Czyli jednak biorę te 🙂
Zastanawiam się czy zamówić sztylpy Fair Play Luxor Shiny lub Crystal 🙂 W sumie oba mi się podobają, ale widzę, że Shiny są bardzij popularne na forum.
Mam jednak "whiskas zamiast mózgu" po przeczytaniu wątków o sztybletach. Jakie sztyblety by do nich pasowały/ jakie macie do tych Fair Play Luxor?
Zastanawiam się nad takimi z zamkiem np Horze, bo takie same mam tylko DOBITE i za duże bo nie chciało mi się wymieniać 🙂 :
http://sklep.bergo.pl/sztyblety-z-zamkiem-z-przodu

Inne moje pomysły:
http://sklep.bergo.pl/Sztyblety-Jodhpur-Horze-Lovisa
http://sklep.bergo.pl/p/37/5640/sztyblety-jodhpur-horze-havanna-sztyblety-jodhpur-buty-i-sztyblety-dla-jezdzca.html

Firmy sztyblety.pl wcześniej nie znałam, jednak zastanawiam się, czy ładnie by sie to presentowało, modele:
http://www.gnl.pl/sztyblety-wciagane-pbk-s-101.html
http://www.gnl.pl/sztyblety-wciagane-pbk-s-102-24h.html

Najbardziej podobały mi się Pescuelle ale zrezygnowałam z rozglądania się za produktami tej firmy po poczytaniu trochę tutaj :P
m00niska, krzyśkowe sztyblety mają podobną skórę do tych fairplayowych czapsów. Ja bym celowała w buty o delikatnej podeszwie, całych gładkich - bez zameczków i bez wielu przeszyć.

Czapsy Crystal niestety nie są szałowe na żywo. Ich wykonanie pozostawia sporo do życzenia 🙁 Kryształki strasznie niechlujnie mocowane. Ale Shiny prezentują się bardzo dobrze 🙂
ja mam czapsy fair play'a te z lakierowaną górą + sztyblety z hippicy najzwyklejsze i myślę że najlepiej to wygląda  😉
W sumie racja, same czapsy w sobie już maja "dużo" .

Czy te z  PBK "S-101" byłyby OK (bardzo mi się podobają! 🙂 ) niestety nei znam tej firmy ... 🙁 Horze mam 2,5 roku ponad i w sumie niezniszczone, moja wina jedynie, ze mają starte czuby (od chodzenia po stajni i po padokach w nich i tak o, w odwiedziny do konia 🙂 ) Poza tym fajna, sztywna podeszwa. A jak wypadają PBK w porównaniu z HORZE?
Kiedyś zamawiałam jakieś sztyblety "szyte na miare" z allegro i wytrzymały 3 miesiące :/
PBK S-101 czy Horze Lovisa ? A może Fair Play Twist (chociaż obawiam się jakości...) 🙂

m00niska, PBK ma bardzo fajną jakość w stosunku do ceny. Ja śmiało polecam, nie pamiętam żeby ktoś zgłaszał nam problemy (w sklepie).
Sztyblety z PBK są świetne, piękne, miękką skóra ale niestety delikatne. Tzn nie zepsują się w 5 dni ale przy moim intensywnym użytkowaniu wytrzymały pół roku (przynajmniej w moim przypadku). Więc juz drugie zamówiłam takie same (zwężany przód) ale tylko na zawody i je uwielbiam 🙂
Hmmm... ja bym ich chyba nie określiła mianem "delikatne".
Ja określam bo chociażby skóra się mi z czubka szybko zdziera nawet w tych na zawodach i muszę prze pastować na czarno aktualnie, żeby to zakryć a butów używam raz, dwa razy w miesiącu lub rzadziej od roku 🙂
Przeżyłam szok o.O
Te sztylpy Fair Play Luxor nie mają takiego "noska" zakrywającego przód sztybletów. Jakoś tak przypadkiem rzuciło mi się to w oczy... I tak dziwnie łyso to wygląda :P
m00niska dla mnie na przykład te "noski" właśnie głupio wyglądają 😁
nie wiem czemu, ale w moim odczuciu te z noskami są mniej eleganckie.
Więc to chyba po prostu kwestia przyzwyczajenia w moim wypadku, bo faktycznie, noga wygląda szczuplej jak tych nosków nie ma 🙂
BlueHorse, to albo trafilas na felerna pare, albo masz nadzwyczajne zdolnosci 😉
na felerne dwie pary chyba 🙂
Po prostu mam nadzwyczajne zdolności 😉
Ale i tak je kocham i uwielbiam i niedługo zamawiam kolejna parę niedługo 🙂
Czy ktoś ma pojęcie jaka jest różnica w trzewikach szydłowskiego w modelu zwykłym, a Roma ?  👀
Alaska w sumie różnica niewielka. Te tańsze jakieś takie zgrabniejsze mi się wydają.
Trochę inaczej są wyprofilowane z przodu
Czyli, że nie ma co, lepiej zwykłe ?  👀
Mam te zwykłe, ale już powoli kończą żywot, a byłam z nich bardzo zadowolona. I rozmiar mam obcykany, nie boję się zamówić przez neta. Jak zgrabniejsze to dobrze, ja potrzebuje wąskich butów przy stosunkowo dużym rozmiarze.
Ja właśnie miałam parę lat zwykłe i były bardzo wygodne.
Dla odmiany teraz kupiłam te drugie i średnio mi pasują, są za szerokie a nie mam wcale jakiejś wąskiej stopy.
A jak wypada rozmiarówka tych sztybletów ? Standardowa?
Z Horze musiałabym brać rozmiar mniejszą niż noszę na co dzień.

I jeszcze jedno pytanie 🙂 Jeślli chodzi o mierzenie sztylpów, to czy mierzy się na "gołą" łydkę, czy z bryczesami? Czy dodawać po cm w razie "w" czy idealnie tak jak wyszło taki rozmiar zamawiać ? 🙂 Z góry dzięki za pomoc 🙂
Raczej tak. Ja noszę 39 i te trzewiki Szydłowski też mam chyba 39.

m00niska
a jeździsz potem w gołej nodze czy w bryczesach i pewnie jeszcze skarpetkach wysokich ?  😉 Owszem skóra się troszkę rozciąga, ale potem mieć takie czapsy co ich dopiąć nie można to raczej słabo.

somebody
dzięki za pomoc !  :kwiatek:
"Szukajka" mi dzisiaj nie sprzyja, więc wybaczcie mi i nie bijcie, jak pytanie się już pojawiło 🙇

Chodzi mi o sztylpy oficerkowe. Lepsze są te ze skóry miękkiej czy te "twardsze", z połyskiem? 😁
Przed zajęciami poszłam sobie w sztybletach 😎 do sklepu stacjonarnego ze sprzętem jeździeckim w moim mieście i miałam okazje przymierzać te które miałam zamiar kupić, czyli Pawłowskie, sztywne 😀 Miły pan na drugą nogę założył mi właśnie takie bardziej miękkie, firmy Eric Thomas, które bardzo chwalił, ich jakość skóry, wykonanie i wytrzymałość. Ktoś wie coś więcej na ten temat? ;> Dodam tylko że sztyblety też mam PBK z resztą już kawał czasu i szczerze je polecam 😀
Myślę, że jest to kwestia indywidualna które są lepsze.
Ja osobiście nie lubię sztywnych, oficerkowych czapsów
Hej,nie wiem czy tu,ale trudno...

Czy może ktoś polecić jakieś podkolanówki,nie drogie do sztybletów? 🙂
Asiulla, http://www.decathlon.pl/skarpety-basic-czarne-id_8154006.html
Są świetne jakościowo, mają wzmocnioną część stopy i kosztują 10zł  😍
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się