ciąża, wyźrebienie, źrebak

nie znam innego Togira  😉
jest u mnie od 7 lat. Kiedy na nim siedziałaś 😀?
Ar padla mi dzidzia po Quirinusie...
a teraz wszystkie trzy klacze kryje Contendorem
właśnie zrobiliśmy USG 😀 jest!!!!!!!!!!!!! 😅 😅 😅 jest źrebna 😀 😀
slojma   I was born with a silver spoon!
07 kwietnia 2009 11:48
kleopatra66- gratulacje, pozostaje tylko czekać 🙂
ale te źrebaki słodkie.Ale one szybko rosną.  Nasz ma 3 tygodnie i wydaje mi się juz ogromny przy maluszkach z tych zdjęć 😉
W ogóle nasz źrebak strasznie broi, już dwa razy wyskoczył z wybiegu. Celuje pomiędzy belki i na szczupaka 🤔 i to nie jest fajne bo trzeba go non stop pilnować, żeby sobie krzywdy nie zrobił


Mi tak moja klaczucha już dwa razy zrobiła  🤔. Między pierwsza  a drugą deska  🙄... Za pierwszym razem to serce mi stanęło i myślałam że się połamie  🤔

armara boski jest ten twój chłopak  💘
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
08 kwietnia 2009 09:14
U nas kolejna dziewczyna jest!!!! 🙂
3.15 🙂 , gniada b.o.

Zdjęcia będą jak tylko podładuję aparacik...

Edit: są foteczki


Kawusia   słodka kawa z mlekiem i już bez vanilii :(
08 kwietnia 2009 09:19
Gratulacje!!!
Piękne macie maleństwa 🙂, zazdroszczę, że już "po" jesteście. Mojej Kawie zostało jeszcze ok. 1,5 mies. a wygląda jak naczepa od tira 😉.

EDIT: zdjęcie grubej z dziś 😉 :
Hej  🙂 mam pytanie : Ile czasu po wyźrebieniu można zacząć ruszać klacz pod siodłem ?
I przez ile miesięcy musi ona chodzić na jazdy ze źrebakiem ?
Ja bym ze względu na charakter Bajou odpuściła sobie nim krycie. Jest wiele równie dobrych ogierów, ale przynajmniej normalnych.

margaritka   Cantair HBC, a Nerwina na emeryturze;)
08 kwietnia 2009 19:38
juice zaczelam od lonzy na czambonie po 1.5 mies od wyzrebienia ( odbudowa miesni ) przez pare tygodni potem wsiadanie na delikatne jazdy i sopniowo stopniow, a malego zostawialam o ile dobrze pamietam jak skonczyl 3 miesiace? moze mniej?
jeśli chodzi o Bajou, to rzeczywiście są problemy z charakterem tych koni, ale z tego co sie orientowałam tam, gdzie źrebak przebywa dużo czasu z człowiekiem i jest odpowiednio prowadzony wyrastają normalne konie.  Zresztą nie tylko w przypadku Bajou tak jest. Jak na razie mój źrebak po Bajou to grzeczny konik i szybko się uczy. Ma 4 tyg, kantarek bez problemu, czyszczenie bez problemu, oglądam treningowo kopytka, stukam głaszczę i nic 😀 od razu uczylismy go żeby nie podszczypywał i jest ok 😀
Tak jak konik po Sofixie był od razu diabłem wcielonym, mały Luron broił, tak ten jest naprawdę baaardzo miłym chłopakiem 😉
piekna pogoda - maluchy szaleją 🙂

Jarowit po Jurand

slojma   I was born with a silver spoon!
09 kwietnia 2009 10:48
ms_konik- ślaczna klaczucha niech zdowo rośnie 🙂
galopada_- ale maluni sobie szaleje 🙂
margaritka   Cantair HBC, a Nerwina na emeryturze;)
09 kwietnia 2009 20:06
galopada masz wiecej zdjeci malucha? cudna odmiana!
mam mam 🙂 ale czekaja na obrobienie  🍴
Kawaler w tym roku już wybrany i pod koniec kwietnia prawdopodobnie jedziemy na krycie oto tym karym panem http://www.anapon.eu/index.php?s=stru&s1=ddh600&vl=0  😅


i Janek Wędrowniczek 😀
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
10 kwietnia 2009 08:16
Slojma-dziękujemy, już poklepałam od Ciebie małą 🙂

galopada- jak zwykle śliczne portreciki 🙂

Nasza żabeczka skończyła wczoraj miesiąc.
Straszna z niej gaduła 🙂, jeszcze nie mieliśmy takiego nonstop gadającego źreba 🙂
slojma   I was born with a silver spoon!
10 kwietnia 2009 08:26
ms_konik- tylko poklepałaś było ją uściskać 🙂
galopada_ - piękny portret 🙂
Enii, bardzo mi się podoba ten ogier - fajna budowa, no i nie ukrywam, że maść i odmiana robią wrażenie. Wypatrzyłam go w zeszłym roku i fajnie byłoby pokryć nim moją felinkę, ale narazie musze skupić się na wychowaniu mojego gada i nie mam czasu na źrebaki, a odległość tez odstrasza - dla mnie to prawie koniec świata.
Dziękujemy cioci Bandosowej za pomoc przy porodzie  😵


Ciocia Bandosowa jest szczęśliwa, że mogła być przy narodzinach drugiej wspaniałej córy Riderowego Nepala 🙂
margaritka   Cantair HBC, a Nerwina na emeryturze;)
10 kwietnia 2009 09:51
galopada cudnie!

ms_konik widze ze i twoje malenztwo przechodzi okres "batmana"  😁 nathan z kiedys  😁

ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
10 kwietnia 2009 10:13
margaritka- powiedziałabym nawet, że to "zaawansowany batman" 🙂
Może uda mi się zrobić wyraźniejszą foteczkę łepetyny, ale ten zetaw=aparacik dla debilka+ruchliwa pszczółka niestety daje marne efekty 🙁
Przyłączam sie do oczekujących na źrebola  😉

Moja Nubira ma termin na 22-go. Niecierpliwie czekamy na maleństwo  😀
Cycki juz spore, brzuch opadnięty, zad wklęsły heh.

niecierpliwić się zaczynam 🙂
Enii, bardzo mi się podoba ten ogier - fajna budowa, no i nie ukrywam, że maść i odmiana robią wrażenie. Wypatrzyłam go w zeszłym roku i fajnie byłoby pokryć nim moją felinkę, ale narazie musze skupić się na wychowaniu mojego gada i nie mam czasu na źrebaki, a odległość tez odstrasza - dla mnie to prawie koniec świata.


Hehe ode mnie to też praktycznie drugi koniec polski ale nie wiele robi mi  różnicy miedzy wielkopolska a pomorskim, droga w odległości praktycznie ta sama 😉 W tamtym roku zazebiałam klaczuche ogierem Wolling's Dante http://www.welsh-pony.pl/STALIONS.htm i w tym roku urodziła mi się po nim śliczna klaczka (zdjęcia na poprzedniej stronie ).  Z jakiego jesteś województwa? Zapraszam do Lublina u nas jest dużo naprawdę ładnych ogierów Felińskich i jest też jeden walijski  😉 
Enii
wielkie dzięki  :kwiatek:

galopada
pięknie, pięknie, ale czekam z niecierpliwością na Janka w całości 😉
Moje 3 tygodniowe dziecię - feliniak z Felina




Enii, Twoją klaczkę miałam już przyjemność oglądać jak tylko wstawiłaś zdjecia - śliczny mały robaczek 💘
Dziekuję za zaproszenie, po cichu planuje wyjazd do Lublina, ale narazie kiepsko z czasem. Niby nie bardzo daleko, bo ja z małopolski, ale ciężko się zorganizować.
Jeśli chodzi o tego ogierka, to taka byla moja pierwsza myśl kiedy go zobaczylam, tzn., że fajnie byloby nim kryć, ale gdybym faktycznie zdecydowala się na źrebola to prawdopodobnie szukalabym ogiera felińskiego, ale gdyby nic mi się nie spodobało to jakiegoś niewielkiego arabka lub kuca walijskiego.

Ascaia, jakie piękne oczęta 😉 Zresztą matka piękan więc czegóż inngo można spodziewać się po córce.
u nas już po wszystkim
MArabians
a może kogoś ten pan zaintersuje?
[URL=http://www.watermolen.net/projectdetails.aspx?id=60#/UserFiles/file/tjungske-hoofd.jpg]Tjungske[/URL]
slojma   I was born with a silver spoon!
11 kwietnia 2009 08:00
Ascaia- źrebak Ci się udał, jest cudowny 😜
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się