preparaty na stawy

Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
05 grudnia 2014 12:56
A ja polecam bardzo Flexmobil, podaję drugą butlę i jestem zadowolona.



http://www.recovet.pl/vetfarmlab/produkty/Flex_Mobil_Equine_1500_g/
Zamówiłam http://www.veyx.de/fileadmin/_veyx/pdfs/KB_VeyFo_Arthro-Plex-Mulgat_EN.pdf . Napiszę jakie będą efektu u mojego zwyrodnialca szpatowego 😉
martkagd, ja też mam szpatowca 😉
Strucelka, a można gdzieś ten fleximobil kupić? Bo na stronie z Twojego linku nie ma ceny ani koszyka 😉
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
06 grudnia 2014 09:17
anai ja kupowałam w sklepie u mnie w stajni, spytam skąd załatwiali. Cena to z tego co pamiętam ok. 250zł.
Czy ma ktos informacje o tym, jakoby czarci pazur miał byc szkodliwy na wrzody? Obiło mi się o uszy, ale nie mam ani źródła ani potwierdzenia tej informacji, a to dosc istotna dla mnie kwestia.
Evson, tak, nie powinno się podawać czarciego pazura przy wrzodach.
A ja polecam kwas do żyły 🙂 efekt wow po serii 6 zastrzyków, po suplementach nawet cortaflexu efektu nie widziałam zupełnie ...
Tyle że kwas do żyły tanią opcją nie jest 😉
DressageLife, totalny  🚫, ale masz przepiękne zdjęcie w avatarze!
Strucelka, byłabym wdzięczna za info, bo nie znalazłam tego preparatu nigdzie w internetowych sklepach.
Anai  :kwiatek: dziękuję,to (już nie moja) Toskania
DressageLife, wyszlo mi tyle samo ile za  cortaflex...
DressageLife, wyszlo mi tyle samo ile za  cortaflex...

Dokładnie... Ja tez robiłam serie kwasem i nasza wetka powiedziała, zeby odstawić wszystkie preparaty i ewentualnie po roku powtórzyć serie... Także w skali roku wychodI to samo co podawanie flexów😉
W mojej okolicy to koszt około 1800 zł,u was tyle samo?
Ja płaciłam 1000zl za 5 ampułek kwasu plus czasem cos doplacalam jak musiałam weta ściągać specjalnie zeby tylko mojej kobyle podał kwas.
DressageLife jaki kwas podawałas? Bonharen?
epk dzieki  :kwiatek: a masz moze informacje- dlaczego? podejrzewam ze podobnie jest z imbirem?

P.S. Ja tez rozważam podanie kwasu za jakis czas
trzeszczki   kto nie miał rudego, ten nie miał najlepszego
08 grudnia 2014 07:19
W mojej okolicy to koszt około 1800 zł,u was tyle samo?


Zadzwoń do Mateusza Hecolda 😀 Ja za 5 zastrzyków zapłaciłam bardzo mało no i sama sobie podawałam.

w perspektywie roku to jest duuuuużo taniej.


Evson jeśli koń ma problemy z wrzodami to nie można podawać NIC  przeciwzapalnego a czarci ma takie właściwości. Wtedy zostaje tylko żyła. Generalnie długotrwałe podawanie suplementów przeciwbólowych/przeciwzapalnych powoduje osłabienie błony śluzowej i może prowadzić do wrzodów żołądka lub eozynofilowego zapalenia jelit. Jedno i drugie może się skończyć nieciekawie 🙁

Dziś rozmawiałam z wetem nt. kwasu podawanego dożylnie i zdecydowaliśmy, że mój senior też dostanie serię, a wszelkie dopaszczowe suplementy odstawiamy. Wg weta wchłanialność suplementów drogą pokarmową wraz z wiekiem konia się zmniejsza, pomijając, że i tak ciężko powiedzieć, czy coś się wchłania, a żyła to żyła 😉
trzeszczki wiem wiem, myslalam ze moze z naturalnymi substancjami jest inaczej. Ale o czym w żyle mowisz? Bo prfzeciwzapalnych w zyle tez nie można dawac przy wrzodach.
trzeszczki   kto nie miał rudego, ten nie miał najlepszego
10 grudnia 2014 07:37
Evson pierwsze słyszę? przecież to chodzi aby produkt nie przechodził przez układ pokarmowy. Ryzykiem jest podawanie "głupich jasiów" gdyż spowalnia się wtedy perystaltyka jelit ale przeciwzapalny nie ma na to wpływu.

A w żyłę mówię zarówno o przeciwzapalnym jak i kwasach zamiast faszerowania suplementami dogębnie.
trzeszczki, niekoniecznie, leki przeciwzapalne powodują zahamowanie wytwarzania prostaglandyn odpowiedzialnych za powstawanie śluzu żołądkowego. I nie ma znaczenia jak je podasz.
anai , koniecznie opisz efekty po kuracji 🙂
A ja mam/a właściwie miałam Equine Corta Vet HA Solution. Już na wykończeniu, starczył bodajże na dwa miesiące z ogonkiem. Efekty widać- koń w końcu zaczął zachowywać się jak na swój wiek przystało, oczywiście na tyle, na ile pozwalają mu inne, powiedziałabym, problemy. Wiadomo, że cudów nie ma, ale ja jestem bardzo zadowolona. Teraz tylko muszę skontaktować się z wetem co dalej. A tymczasem poczytam sobie wątek, może coś ciekawego znajdę i dla swojej sierotki  😉

edit. A, zapomniałam. Plusem jest to, że preparat jest płynny. Chociaż mam wrażenie, że Ontario zjadłaby wszystko  😵
trzeszczki dokladnie tak jak epk napisala, podawanie przeciwzapalnych dożylnie  to bardzo duze ryzyko przy wrzodach i ostatnio potwierdzil mi to lek wet.
trzeszczki   kto nie miał rudego, ten nie miał najlepszego
11 grudnia 2014 07:25
Evson ok ale i tak jest to chyba jednak mniej ryzykowne niż podawanie przeciwzapalnego dogębnie albo stosowanie długotrwałej kuracji suplementami o działaniu przeciwzapalnym jak chociażby czarci pazur?
Co poleciłybyście jako wspomagacz po artroskopii? Niekoniecznie bardzo tani, ale w rozsądnej cenie. Wg weterynarza staw jest w bdb. stanie i nie ma potrzeby zastrzyków z kwasem ani podawania super suplementów, ale mimo wszystko chciałabym jej coś dać żeby móc spać spokojnie 😉, przynajmniej na początku zaraz po powrocie.
pokora93, Mobility HCC.
Ja po artro tez dawałam mobility a pozniej superflex'a.
Ja również polecam mobility hcc
W jakiej dawce podajecie kurkume? Można ją stosować przez dłuższy czas czy w kuracji?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się