Konie czystej krwi arabskiej

szamanka   Najwiecej nauczyl mnie moj arab...
07 grudnia 2014 12:17
Bronze zrobie w tygodniu przody lesze zdjecie 🙂 Armani tez podnosi noge na glos ale... po ostatnich zdarzeniach jakby sie troche obawial. Gdzies w srode powinnismy dostac halter i wodzowiaz - bedziemy pracowac na halterze i wedlug wskazowek kolezanki z JNBT. Musi nabrac  zaufania bezgranicznego do mnie chociaz, bo bez tego to wiecznie wszystko na sile. Kiedys uzycie odzywki w spayu bylo nie do zrobienia, obecnie on je , ja pryskam i bez wiekszych "ochow i achow". Myslalam ze w owijkach bedzie chodzil jak bocian ale nawet na chwile nie poczul dyskomfortu, biegal w nich, stepowal, galopowal, skakal. Przyszlo do odpinania i oboje chyba zmeczylismy sie bardzo.
Podczas lonzowania zaluje ze Szymon nie zlapal na foto momentu jak kon klusuje z pyskiem przy ziemi - no cos wspanialego widziec taka zmiane.

[quote author=maluda link=topic=752.msg2238685#msg2238685 date=1417883551]
Za duże zdjęcie.
Za 50 zł dostała tylko takie coś?


Dokładnie, za 50 zł pl, dostała zwykłą kartkę papieru za wydrukiem, nawet nie w kolorze niebieskim .
Dziewczyna ,myślała, że to chociaż będzie na jakimś sztywnym papierze, z jakimiś ozdobnikami, coś co będzie można powiesić na ścianie, a tu taki zonk :/
Jak by widziała, że to tak będzie wyglądać, to wydrukowała by sobie rodowód z bazykoni 😉
[/quote]
Przykre.
Moja młodsza kuzynka zrobiłaby to lepiej, bawiąc się formą graficzną.
50 zł w błoto...

[quote author=maluda link=topic=752.msg2238466#msg2238466 date=1417854704]
[quote author=larabarson link=topic=752.msg2238382#msg2238382 date=1417819586]
maluda, z cala stanowczoscia potwierdzam! A do tego jest szczupla, sliczna i mloda... 😀

OOo!
TheWunia skłam i powiedz im, że też jestem piękna i młoda!
[/quote]

Ale ja moge to powiedzieć nie kłamiąc 😀 a do tego jesteś o wiele bardziej rozsądna i nie głupiejesz tak jak ja na targach  😁
[/quote]
Bo dla mnie nic tam nie było! 😁

Cóż, jakość zdjęć nie jest powalająca, delikatnie mówiąc, ale przynajmniej mam jakiś dowód na to, że rudzielec chodzi pod siodłem 🙂
Swoją drogą dajemy po oczach tą czerwienią...  😁
elwarka   . . . . . . SDG . . . . . .
07 grudnia 2014 21:08

Nawet ładnie w tej czerwieni - tak pozytywnie mimo szaroburej pogody -  ale ta pomarańczowa kurtka trochę gryzie w oczy  😜  😉
Bo nie mam innej  😉 Druga jest za długa i nie nadaje się do jazdy, tylko do pracy z ziemi.
Murat, mam identyczny halterek (tzn. w identycznym kolorze)  😀
Dzisiaj łączyliśmy Czesia z resztą stada i całkiem spokojnie cała operacja przebiegła, także się cieszę. Porobiłam zdjęcia ale niestety mój laptop z nowym systemem operacyjnym coś niekompatybilny z kartą  🙄
larabarson mam nadzieję, że laptop jednak postanowi współpracować.  😉 A nowe stado duże? Czesio dominant czy raczej nie?
Halterek od Podkowy. Jestem pod sporym wrażeniem jakości, mam go chyba od połowy 2012 roku i jest niezniszczalny. A był już gryziony, przeżuwany, taplany w błocie, wystawiany na deszcz itp...
Murat mój jest z allegro i krótko go mam, był mi potrzebny do lonżowania (zakładałam halter, na niego ogłowie z wędzidłem bez nachrapnika a lonżę przypinałam do haltera żeby nie ciągnąć konia lonżą za wędzidło). Teraz pójdzie w odstawkę bo mamy lonżownik, który kocham miłością wielką  😜
Nowe stado liczy 9 koni więc nieduże, w tym jeden wałach szefujący, bo drugi chodzi bidok sam  🙄 Czesio raczej typ dominujący, nie da się tak łatwo podporządkować. Wczoraj nic sobie nie robił z "szefa" tylko swobodnie biegał, wąchał, paczał, pił sobie wodę z wanienki  🤣 Co chwilę tylko podbiegał do ogrodzenia tam gdzie ja stałam tak jakby sprawdzał czy jestem i w razie czego go uratuję  🙂
larabarson to ja mam podobny patent na lonżę i też teraz mamy lonżownik, tyle że obecnie jest w nim gruda jak jasny gwint (podłoże z drenażem będzie dopiero na wiosnę). Tyle że moją mogę lonżować bez lonży także na placu, więc lonżę zapinam jak idziemy się lonżować gdzieś poza stajnię albo jak mi zależy na bardziej precyzyjnym poprowadzeniu jej, typu mamy dodatkowo jakieś przeszkody.

Co chwilę tylko podbiegał do ogrodzenia tam gdzie ja stałam tak jakby sprawdzał czy jestem i w razie czego go uratuję  🙂

Uwielbiam to w arabach  😀 "Pańcia, jesteś? Dobra, to ja idę zwiedzać świat, ale ty sobie nigdzie nie idź".  💘
larabarson to świetnie, że konisko odnalazło się w nowym stadzie.

Murat-Gazon alescie zczerwienialy na swieta 😀 faktycznie widoczki i tereny godne pozazdroszczenia 🙂
larabarson przeprowadzaliscie sie?🙂
Moja dzis lekko ruszona na lonzowniku, dobrze bylo 🙂 i mam focisza w nowym oglowiu, nie zebym byla maniaczka  😎
faith to nie na święta, ja po prostu kocham czerwony  😉 Jeszcze możemy zbrązowieć ewentualnie, jak się fotograf trafi.  🤣
Ładne to ogłowie, ale osobiście bym wolała cieńszy nachrapnik. Chociaż mnie to się wizualnie najbardziej podobają meksykany.
A ja ją wolę właśnie w tym szerokim. 🙂
A mi się araby najbardziej podobają bez nachrapnika  😀
szamanka   Najwiecej nauczyl mnie moj arab...
08 grudnia 2014 18:31
Nie wiem jak Wy ale ja miedzy praca bez nachrapnika a z nim widze ogromna roznice w pracy z Armanim, nie rzuca lbem (choc pewnie to zasluga rowniez wytoku), chetniej zuje wedzidlo i przestal je podgryzac 🙂
Ja tez wole w szerokim, a bez nachrapnika to dla mnie nie robota, jak chce wymagac odpowiedzi na subtelne polparady to musze zagwarantowac, ze wedzidlo lezy w paszczy stabilnie i we wlasciwym miejscu 🙂 zwlaszcza, ze moja delikatesik 😉 za to pieknie zuje ostatnio, memla wrecz sobie delikatnie caly czas wedzidlo jak tylko wloze do paszczy, warto bylo zainwestowac w sprengera 🙂
faith tak, w zeszłym tygodniu się przeprowadziliśmy, a w tym dopiero zdecydowałam się połączyć Czesia z resztą stada. Wcześniej była niemożliwa gruda na wybiegu i bałam się, że jak zaczną szaleć to jakichś kontuzji się nabawią.
A Twojej Młodej fajniej było w meksykanie, ona ma malutką, krótką główkę i ten nachrapnik zasłania cały jej piękny pyszczek 😉 Chociaż bardzo mi się podobają szwedzkie, szerokie nachrapniki.
A zdradzisz jakie macie teraz wędzidło? Kupowałaś nowe ze sklepu czy z drugiej paszczy?  🙂
larabarson aaaaa,rozumiem 🙂 no to dobrze, ze bez wiekszych sensacji to dolaczenie do stada, oby tak zostalo 🙂 a mloda ma mala glowke, ale wlasnie dosc dluga, dlatego ten nachrapnik mi sie tak podoba 🙂 mam jeszcze angielski cienszy na podmianke, ale niech pocieszy moje oko 😉 ogolnie oglowie jest super wykonane, profilowane pry uszach i mieciutkie, wiec dla mnie - gites 🙂 meksykana moze zachowam na kiedys tam, te zlote okucia i zdobienia mnie wkurzaly, z mascia mi sie gryzly :P
A wedzidlo - sprenger Dynamic, kupowalam na revolcie, baaaaaardzo polecam, profilowane jest wrecz bombastycznie, nie moglam sie napatrzec i namacac jak przyszlo 😀
Z ogłoszeń na revolcie? Co jakiś czas przeglądam ogłoszenia ale nic nigdy nie znalazłam w rozmiarze pasującym na cześkową paszczękę.
Tak, z ogloszen 🙂 wczesniej doczytalam caly watek o wedzdlach (serio....:P) i doczytalam, ze wedzidlo jesi mocno profilowane, to powinno byc rozmiar wieksze, no i faktycznie wzielam 12,5 i pasuje. Wisialo dosc dlugo w sumie w ogloszeniach 🙂
Podobno (też wyczytałam kiedyś w wątku o wędzidłach), że jak dołoży się ślinianki to też się zmniejsza wędzidło o rozmiar? Próbowałaś tak?
Nie probowalam bo nie potrzebuje, jest ok 🙂 ten sprenger jest naprawde mocno profilowany 🙂
A ja zdjełam wytok,zdjełam nachrapnik,zmieniłam naczółek...i ogólnie z checią wszystko bym zdjeła 😵
Kon rozlużnia mi sie bez względu na to czy ma nachrapnik czy nie ma...nie wiem od czego to zależy....wytok to juz kompletnie zaburza mi wszystko na arabie ,zakłądam tylko na wierzgająco ponoszące ,po torach itd itp. bo czuję sie trochę pewniej :emota2006092:
Wytok kupilam tylko na skoki 🙂 jako ze moja rasia moze zosawiac sporo do zyczenia przy fruwaniu 😉 na codzien jezdze bez 🙂 bez nachrapnika tez jezdzilam swego czasu - bylo spoko, ale tak jak mowie - wychodze z zalozenia ze skoro wymagam od niej takich a nie innych reakcji to powinnam zapewnic ku temu warunki 🙂
iwona9208   Konie to choroba, z której nie da się wyleczyć.
08 grudnia 2014 19:35
faith super to ogłowie! Jak będę kupować dla swoich to koniecznie z grubym nachrapnikiem  🙂
A w czym wytok pomaga w skokach ? Bez złośliwości, poprostu nie wiem 😉 Ja nachrapnika nie mam, mały miał za starych czasów czyt. obustronna walka o życie. odstawiłam na prawie rok wedzidło, teraz już na nie wróciłam , ale nie czuje potrzeby nachrapnika. faith wytłumaczysz mi mniej wiecej jak on ci pomaga ? Może być na priv, byłabym wdzieczna, bo w wątku o nachrapnikach jest bardziej o konkretnych modelach niż ogólnie  :kwiatek:
faith żadnych privów, dawaj tutaj  :kwiatek: Ja też jestem ciekawa, bo na patentach średnio się znam i nie używam, moja wiedza o działaniu wytoka ogranicza się do zastosowania szkółkowego "żeby koń głową nie rzucał", ale zawsze warto poszerzyć wiedzę.
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
09 grudnia 2014 07:44
ja nie lubię akurat wytoków, brzydko załamują linię ręka-wędzidło🙂 Ale jak kto lubi  xxxx
Dziewczyny, wydaje mi się, że wytok trochę "łagodzi" niespokojną rękę, przynajmniej w teorii, faith napisała, że przy skokach jej ręka może być niespokojna więc podejrzewam, że o to chodzi.  Przy skokach ma zapobiegać zbytniemu ciągnięciu za pysk w przypadku zawiśnięcia na wodzy, nakierować wędzidło na właściwe miejsce.
Dokladnie 🙂 derby ma poniekad racje - wytok zalamuje kat dzialania wodzy - czyli jakby przytepia nieco niestabilna reke jezdzca, stad sie bierze min to nieszarpanie glowa - mniejszy dyskomfort ze strony reki 🙂
To jest w ogole chyba najmniej inwazyjny patent kiedykolwiek.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się