ABC formalności OZJ/PZJ i startów na zawodach

Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
20 listopada 2014 21:06
Nie liczą się. Konkurs szybkości się zalicza tylko musi być zaznaczone, że przejazd był na czysto.
Tez mi sie tak wydaje, ale zewsząd słyszę rózne interpretacje i zastanawiam się jaka jest "obowiązująca".
Czy jakaś dobra dusza oświeci mnie ile kosztuje ubezpieczenie NNW? Pakiet podstawowy, dla osoby ze srebrem, bez licencji, na stronie PZJ, w takiej tabelce jest napisane, że 52 zł. Natomiast jak weszłam w zakup polisy online, wyskoczyła mi składka 86 zł, dla tych samych warunków rzecz jasna. Zatem która składka jest prawdziwa?  👀
czy jeśli od nowego roku chcę reprezentować inny klub (dokładnie na AZS) a jestem zarejestrowana i mam wykupioną licencję na ten rok, to potrzebuję tak jakby zgody na wypis z poprzedniego i dopiero mogę załatwiać resztę formalności w wmzj?
potrzebujesz zgody i musisz zapłacić za zmianę barw
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
29 listopada 2014 17:42
_Gaga ja za zmianę w WZJ nic nie płaciłam. Dopiero za zmianę w PZJ płaciłam 100, bo w poprzednim miejscu zrobiłam 3 klasę.
Constantia, kiedy zmieniałaś klub? Przepisy dot opłat zmieniły się od stycznia 2014...
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
29 listopada 2014 19:32
W tym roku w maju.
Pcheeczka   Wodze w dłoń i na koń!
02 grudnia 2014 11:51
Witam, podpowie mi ktoś, na co NAJBARDZIEJ oceniający zwraca uwagę, przy licencji? Na czym najbardziej się skupiają, a co traktują "z przymrużeniem oka"? 🙂
Pcheeczka, na płynny, rytmiczny przejazd, równowagę, poprawny dosiad i ogólne wrażenie kompetencji. Przypadkowa zrzutka nie będzie problemem (ale może zaważyć w całości punktacji), ani drobne różnice stylu, ani nie zawsze optymalne miejsca odbicia (w pewnych granicach), ani potrzebne przejście do pełnego siadu.  Tracenie równowagi i chaos przejazdu uniemożliwią zdanie egzaminu.
Chcę pojechać konkurs licencyjny, jestem niezrzeszona, zrzeszać się nie będę, bo i nie mam gdzie i teraz mam pytanko. W jakiej kolejności działa wszystko z licencją? Brąz mam. I teraz muszę się zarejestrować w OZJ-cie, opłacić składki za siebie i konia, a potem dopiero zdawać, czy na odwrót? Najpierw egzamin, a potem rejestracja w OZJ i składki? Nie mogę się nigdzie takich informacji doszukać... Ładnie proszę o pomoc  :kwiatek:
Niema, musisz mieć licencję zawodnika, żeby wystartować w Zawodach Regionalnych. Egzamin licencyjny jest w ramach Zawodów Regionalnych. Bez licencji nie pojedziesz.
No i... od brązu do zdania egzaminu licencyjnego to jeszcze kawałek. Spory. Nawet gdy jest się mistrzem ZT.
halo, spokojnie, trochę się już w życiu naskakałam na treningach, nie jestem z tych, które myślą, że brązem świat zawojują, a co najmniej instruktorem mogą być 😀  póki co do P1 włącznie, pojedyncze 120, 130, bo Koń już na wyższe sobie nie może pozwolić. Przed startami powstrzymuje mnie brak transportu i kasa, a właściwie jej brak (kosmiczne stawki ozj-ów) ;/
Dziękuję za informację  :kwiatek:
kosmiczne stawki ozj-ów

Jak to kosmiczne stawki? W zach-pom licka konia to koszt 30, zawodnika seniora bodaj 50 zł rocznie...
Czyli żaden koszt w sumie...
_Gaga tyle, że Niema napisała iż jest niezrzeszona, a to oznacza koszt rejestracji (130zł) + licencja (130zł) + rejestracja konia (50 zł, a jeśli NN to 100zł) i licencja konia (25zł). Jak to złączyć to już nie jest taki żaden pieniądz...

edit: tzn. Tak jest u mnie, czyli śląskie, ale podejrzewam, że jeśli są między ozj różnice to nie są one duże.
Szalona😉, zazdroszczę Wam takich niskich stawek...  😕 łódzkie: rejestracja zawodnika: 300zł, konia: 100zł, składka roczna zawodnika: 250zł, konia: 100zł. Więc 750zł na sam start "kariery" idzie... W Polsce centralnej zachciało się mieszkać  😵
Niema
no coś Ty 😲 Masakra, tosz to zdzierstwo totalne...
Ja na Twoim miejscu zrzeszyłabym się w jakimś klubie w śląskim i tu się zarejestrowała, wyjdzie na bank taniej, dasz im na składkę, a będziesz sporo kasy do przodu 😉
A można tak chyba, bo ja swego byłam zarejestrowana w klubie podlegającym pod łódzki OZJ i figurowałam u nich mieszkając w śląskiem.

Edit.!! Weszłam na stronę OZJ Łódź, zrzesz się w łódzkiem!!  Cytat ze strony: "Nie pobiera się opłat za rejestracje i licencje regionalne zawodników  zrzeszonych oraz rejestracje i licencje koni, których właścicielami są członkowie klubów OZJ Łódź." Wychodzi na to że jako zawodnik zrzeszony nie zapłacisz...
Szalona, no tak, tylko nikt mnie nie chce do siebie przygarnąć z racji tego, że trenowałabym u siebie. Przypuszczam, że wszyscy woleliby dostawać kasę za treningi, aczkolwiek to są moje osobiste podejrzenia. No cóż... Będę jeszcze szukać, może któryś klub się nade mną ulituje...
Niema, ponadto rejestracja obejmuje zazwyczaj opłatę licencyjną na dany rok. Więc nie 750 a 400. Gdyby było jak piszesz, to bardziej opłaca ci się rejestrować od razu w PZJ.

ŻADEN Klub na prawach stowarzyszenia NIE MOŻE odmówić przyjęcia na członka bez istotnych powodów. To wynika z ustawy, to zwykle zawierają statuty. Nie prosisz - tylko wybierasz i składasz podanie do Zarządu. Wcześniej możesz sobie sprawdzić statut. Dostaniesz w Klubie (statut musi być jawny) i chyba też na stronach KRS.
halo, dziękuję :kwiatek: zaraz wyślę do pierwszego klubu, bo nie ma co czekać i będę czekać na odpowiedź...
Niema,
żebym cię nie wpuściła w kanał 🙁 Bo wszędzie są ludzie i ludziska. Szukaj ludzi. Bo co z tego, jak będą musieli cię przyjąć na członka, jak np. gdy dojdzie do podpisania wniosku o licencję (a twojego zobowiązania do reprezentowania barw klubowych) to prezes będzie nieuchwytny? Albo ci powie, że członkiem możesz być (i płacić składki), ale reprezentować ci nie pozwoli, bo to nie wynika ze statutu, bo reprezentujesz kompromitujący poziom etc. Szukaj takiego klubu, który albo MUSI wyrazić zgodę na starty (bo tak ma w zapisach, że np. członkowie klubu mają PRAWO go reprezentować na arenach sportowych), albo CHCE. Dobra wola, czyjeś polecenie, albo... STATUT. Plus jeszcze wywiad "who is who".
Jest jeszcze taka praktyczna zasada, że albo szuka się klubu "bezosobowego" typu "ilość dusz" albo naprawdę klubu - ludzi, z którymi ci po drodze, i którzy chętnie zobaczą cie w swoim gronie. Wparowanie do grupy zgranych ludzi "za czarną owcę" od razu - jest średnim pomysłem.
Niema a jeśli faktycznie w łódzkim macie takie kosmiczne stawki za rejestrację onia to można zawsze konia zarejeestrować w innym ozj i to niczemu nie przeszkadza🙂
Magdzior, ale dla niezrzeszonych licencje są darmowe, więc zapłaci się tyle co składkę klubową...
Nie chciało mi się wierzyć w tak wysokie stawki, ale to prawda:
http://www.ozj-lodz.pl/ozj.php
Sądzę, że ceny zaporowe są po to aby się ludzie jedna zrzeszali a kluby zbierały punkty do wszelkiego rodzaju rankingów...
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
06 grudnia 2014 18:15
[quote author=_Gaga link=topic=9999.msg2238708#msg2238708 date=1417886824]
Magdzior, ale dla niezrzeszonych licencje są darmowe, więc zapłaci się tyle co składkę klubową...
[/quote]

A widziałaś ile kosztuje składka roczna w ŁKJ? 850 zł. Nie wiem ile sobie życzą inne kluby.
Constantia, jesteś pewna, że to składka roczna zawodnika, a nie klubu?
Bo składka roczna klubu tyle dokładnie kosztuje...
Nie znalazłam na stronie klubu informacji o składce rocznej, ale jeśli to prawda, to lepiej rejestrować się w PZJ, lub w innym województwie. U nas licencja roczna seniora to koszt 50 zł , konia bodaj 30 zł...
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
06 grudnia 2014 19:23
Napisane jest:
"1. roczna składka członkowska klubu:    850,- zł."
Ja to rozumiem jako za członka klubu a nie za klub. Chyba, że źle rozumiem.


edit. Ciągle się zastanawiam i mogę to sobie źle interpretować 🙂
To jest za członkostwo klubu, nie zawodnika. Przynajmniej tak literalnie wynika z wycinka przepisów, który zacytowałaś.
Dokładnie. Klub też płaci składki do OZJtów.
oświeci mnie ktoś jak zarejestrować klub w małopolskim WZJ ?
szukam na stronie i w google i nic nie mogę znaleźć
halo, dziękuję :kwiatek: zaraz wyślę do pierwszego klubu, bo nie ma co czekać i będę czekać na odpowiedź...


rejestruj się w ŁKJcie. Tam się wszyscy rejestrują, a mało kto w tej stajni stoi/trenuje. Lub W BKJcie. To samo. Problemów nigdy nie robili. 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się