Kącik WKKW

Ktoś   Dum pugnas, victor es...
08 kwietnia 2009 10:11
Aurelia - to naprawdę jest klasyczny puller i modelowe rozwiązania, w takich przypadkach, zostają dobre tylko w książkach- tu trzeba znaleźć kompromis ,między "stylem" a skutecznością.

ps. co do wypadania z siodła, to tego nie widać bo filmowane jest z tyłu, ale wrotek musiał "iść po wodze" które Centek mu zabrał na dojeździe do przeszkody- puller to puller, i czasami traktuje nie małego faceta jak małą dziewczynkę 👿
Ktoś jakie pochodzenie ma Centurion (zastanawiam się czy go znam, czy to tylko zbieżność imienia i maści)
Lotnaa   I'm lovin it! :)
08 kwietnia 2009 10:51
Oglądałam ten filmik 3 razy i wciąż nie wiem, gdzie te "podrywki".
W końcu kros to raczej nie konkurs skoków na styl...

Kroś, co to jest winda?  😉
Oglądałam ten filmik 3 razy i wciąż nie wiem, gdzie te "podrywki".

Zapewne chodzi o najazd na drugą przeszkodę.

Aż sobie poszukałam na dysku i znalazłam filmik z zeszłorocznych zawodów i kontrole to widać, że ma większą  😁
Ktoś, dzięki za rozjaśnienie.

Oprócz jakichś tam przygodnych kłód, w życiu żadnych krosówek nie skakałam, dlatego pytam i wcale nie złośliwie, więc proszę mi nie imputować.
a mi sie filmik nie otwiera 🙁
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
08 kwietnia 2009 21:46
Ktoś jakie pochodzenie ma Centurion (zastanawiam się czy go znam, czy to tylko zbieżność imienia i maści)

Grey - matka po którymś Przedświcie ( :icon_redface🙂

Kroś, co to jest winda?  😉

lepszej fotki nie mam:


ale wygooglaj sobie "elevator bit" - i oprócz wielokrążków wyskoczy Ci właśnie to coś  😉

Aż sobie poszukałam na dysku i znalazłam filmik z zeszłorocznych zawodów i kontrole to widać, że ma większą  😁

może tym razem nie poniesie go na krosie  😁
Lotnaa   I'm lovin it! :)
08 kwietnia 2009 22:21
Dzięki Ktoś, teraz wiem o co chodzi.

Sześćdziesiąte już Badminton się zbliża  😀
Mam nadzieję że pogoda dopisze 🍴
Czy ktoś na tym forum jest sędzią wkkw ?
Na starej volcie była jedna taka osoba, chyba _Gaga?

A o co chodzi?
deborah   koń by się uśmiał...
14 kwietnia 2009 14:14
kogo w weekend spotkam w Rakowcu?
efka   CEL - zadanie, które wyznaczamy naszym marzeniom
16 kwietnia 2009 22:51
WKKWiści Kochani znowu zwracam się z prośbą  😡 😡 🙇

otóż usiłuję ogarnąć program 2009 jednogwiazdkowy - A i.. mam trzy pytania:

w elemencie nr 10 jest "CH stęp pośredni, HB zmiana kierunku stępem wyciągniętym, BP stęp pośredni"... no i super, ale obok w wytycznych: "poszerzenie kroków, regularność i sylwetka w stępie swobodnym przy utrzymaniu kontaktu"  ???? 😵 🤔wirek: to który to stęp ma być??? bo albo zwariowałam albo wytyczne nie odpowiadają elementom?

drugie pytanie el. nr 14 (później jest to samo na drugą stronę) - czyli pół koła 12 m w H powrót w E i dalej kontrgalop - rozumiem że to ma być taka "prawie jak" półwolta o rysunku koła, z najwyższym punktem dwa metry pow. I ? czy tak?? ma ktoś to rozrysowane?

i trzecie pytanie: najbardziej debilne i sorry za nie 😉 .... nie ma ukłonu po wjeździe, jest tylko końcowy??
kujka   new better life mode: on
16 kwietnia 2009 22:56
no wlasnie tez ogladam programy zawodow o ktorych pisze efka,, w WKKW nie ma uklonu na poczatku przejazdu? to co, wjezdzam na czworobok i po prostu sobie jade? pewnie pytanie kwalifikuje sie do zoltodziobow ale trudno... :P
efka   CEL - zadanie, które wyznaczamy naszym marzeniom
16 kwietnia 2009 22:59
heheeh tak to jest jak się chce pojechać towarzysko ujeżdzenie z  wkkw  🙂
Ewcia, ja dokładnie nie pamiętam, ale swobodnego tam nie ma chyba, druga figura to duża półwolta z galopu w kontrgalop tak jak Ci wyszło, po wjeździe nie masz na pewno  zatrzymania i ukłonu, tylko na końcu.
efka   CEL - zadanie, które wyznaczamy naszym marzeniom
16 kwietnia 2009 23:05
no to tak jak myślałam ale wolałam u źródła spytać , a z tym swobodnym musieli się rąbnąć 😉

dzięki Siostro  :kwiatek: 😁
efka Zdania na temat obrazu stępa swobodnego! na czworoboku są dokładnie na pół podzielone (w każdym razie wśród sędziów).  Pamiętam taką burzliwą dyskusję. Więc pewnie w programie "doprecyzowali": stęp swobodny, na bardzo długiej wodzy ale jednak na minimalnym kontakcie (tzn. wodza nie ma wisieć, ani być rzucona - bo tego dotyczyły różnice zdań). Nic wykroku konia nie może ograniczać - bo na tym polega istota stępa swobodnego.
halo, racja, ale z tego co pamiętam to w tym programie po prostu nie ma  swobodnego. Jutro sprawdzę u źródła.
Czy ktoś na tym forum jest sędzią wkkw ?

na nowej volcie też _Gaga występuje ;-)
efka   CEL - zadanie, które wyznaczamy naszym marzeniom
17 kwietnia 2009 07:26
efka Zdania na temat obrazu stępa swobodnego! na czworoboku są dokładnie na pół podzielone (w każdym razie wśród sędziów).  Pamiętam taką burzliwą dyskusję. Więc pewnie w programie "doprecyzowali": stęp swobodny, na bardzo długiej wodzy ale jednak na minimalnym kontakcie (tzn. wodza nie ma wisieć, ani być rzucona - bo tego dotyczyły różnice zdań). Nic wykroku konia nie może ograniczać - bo na tym polega istota stępa swobodnego.


Ależ halo... nie zrozumiałaś 😉 tam jest stęp wyciągnięty w programie, a obok w wytycznych do oceny jest swobodny 😉 dwa różne stępy w tym samym miejscu, więc się zastanawiałam który jest właściwy, bo jednak to jakby nie było dwa różne elementy. Nie chodzi mi o samą istotę stępa tylko  😉

tu jest link do programu http://www.pzj.pl/upload/dl/C_WKKW/Programy/program_1A_2009.pdf 
Efka o ile dobrze pamiętam, sekretarzowałam "starą" wersję tego programu i tam był pośredni - swobodny - pośredni, więc może jak robili upgrade do nowej gdzieś im po prostu zostało to słowo swobodny. To się zdarza, jak na kursie przekopywaliśmy się przez przepisy zdarzały się jakieś drobne pomyłki i pozostałości "po starym"
efka   CEL - zadanie, które wyznaczamy naszym marzeniom
17 kwietnia 2009 08:07
Lena - tak właśnie myślałam, że albo jedno albo drugie to pomyłka, tylko właśnie teraz - która wersja obowiązuje 😉
Myślę, że ważniejsze jest to, co w programie, czyli wyciągnięty.
efka   CEL - zadanie, które wyznaczamy naszym marzeniom
17 kwietnia 2009 08:12
dzięki  :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek:
asior   -nothing but eventing-
17 kwietnia 2009 09:23
Efka - tak jak mowisz, ta polwolta ze zmiana kierunku 12m, to polwolta wyjechana 2m za linie srodkowa czworoboku.
A uklon podczas wjazdu zaczyna sie od **  😉
efka   CEL - zadanie, które wyznaczamy naszym marzeniom
17 kwietnia 2009 11:14
asiorku wielkie dzięki 🙂

z tym uklonem taka ciekawostka, bo w zwykłym dresiarstwie jest we wszystkich programach , więc zdebilniałam na moment 😉
Hi,hi - faktycznie śmiesznie!  🤣 (zajrzałam do programu) - czyli tak jak Lena pisała.
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
22 kwietnia 2009 16:05
gdzie mogę znaleść program ujeżdżenia L WKKW? 🙇
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
22 kwietnia 2009 16:41
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
22 kwietnia 2009 16:43
Ktoś dziękuję bardzo :kwiatek:
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się