Jakie pasze dajecie swoim koniom?

Sieczkę dostaje, Dengie Healthy Hooves Molasses Free ale po pierwsze ta Tummy wychodzi drogo a po drugie nie bardzo wierzę w jej magiczne działanie tym bardziej że dostawał probiotyki i efektów nie było 😉 Tak więc chcę zobaczyć jak z paczą wyjdzie - może owies podrażnia mu ściany żołądka - chce zobaczyć.
A z Saracena albo Marstall to którą? gdzie najtaniej dostanę, wiesz może?  :kwiatek:

Cobrinha, o tych apaszach dużo mowy było w wątku dla wrzodowców

Jakbym znalazła coś więcej to bym nie pytała... może źle szukam.
famka   hrabia Monte Kopytko
08 grudnia 2014 12:30
famka, ten kawałek znalazłam 😉
stąd powyższe linki. Ale może są jeszcze jakieś inne pasze - testowałaś? czy te wypadają najlepiej?
famka   hrabia Monte Kopytko
08 grudnia 2014 13:00
testowałam różne, na moim sprawdziły się tylko te dwie, ale co koń to obyczaj
Wielkie dzięki. Zatem szukam gdzie najtaniej wychodzi zakup 🙂
A czy podając taką paszę http://dobry-kon.pl/opis/2808530/st-hippolyt-hippovet-polen-activ-krauter-musli-20-kg.html mozna jakkolwiek zaszkodzić?
Tzn. Czy u niewrzodowca może ona powodować jakies problemy? Czy po prostu wspomaga trawienie?
Można ją podawać nie pelnoporcjowo jako dodatek do owsa?
asds   Life goes on...
08 grudnia 2014 15:27
Ja w tej chwili mojemu czołgowi serwuję na obiad taki mix:

- 3 miarki owsa
- 1 miarka łuski słonecznika
- 1,5 miarki Haltefrei marstalla
- 100 g makuchu z czarnuszki.

No i oczywiście plus witaminki.
do tego 1-2 razy w tygodniu wieczorem mash.
.
Pasze już zamówiłam, przy czym u nas wrzody weci wykluczyli, koń jak pączek, apetyt zawsze miał, nie chudnie tylko te kupy... które mi spokoju nie dają.
No nic zobaczymy 🙂
Cobrinha, ale wykluczyli po gastroskopii czy wyglądzie konia?
Było dwóch wetów, kupa do badania plus rozszerzona krew, koń jak pączek z wiecznym apetytem, wesoły... plus konsultacja z dodatkowym wetem telefonicznie - jak powiedzieli podstaw do gastroskopii brak (wszyscy jednogłośnie) i nie ma co podejrzewać wrzodów.
W sporcie nigdy nie chodził, stresu w życiu brak (mam go od źrebaka) 😉
Gillian   four letter word
08 grudnia 2014 16:41
Cobrinha, proszę, oto koń z wrzodami w przeważającej części żołądka:


Powiedziałabyś, że jemu coś dolega? Dosłownie chwilę przed gastroskopią 2 m-ce w N, tereny po 30km, apetyt dopisywał, zawsze lekko do schudnięcia, kupy zdrowe. Nie oceniaj po wyglądzie, tylko i wyłącznie diagnostyka 🙂
Cobrinha, mnie wet uparcie przekonuje za to, że jak zrobiłam kuracje to wrzody wyleczyłam (!!!)
Wiecie, brałam nie pierwszych lepszych z brzegu, w tym dwóch specjalizujących się we wrzodach 😉 wyniki krwi by wg nich pokazały.
Konia mam w zasadzie od zawsze, przez całe dotychczasowe życie większość czasu spędzał na padokach, wiódł luzackie i bezstresowe życie... ja specjalistą nie jestem, jak 3 wetów mi mówi na podstawie wyników badań nie wróżenia z fusów, że nie ma powodów do nerwów, to staram się w to wierzyć bo co innego mam zrobić?
Spróbuję z paszą i zobaczę... kupa to jedyny objaw.
Cobrinha a mojemu akurat na luzne kupy pomgla sieczka healthy tummy. I efekt byl widoczny po tygodniu. Sama jestem zaskoczona,bo nie spodziewalam sie efektu. 😉
pytałam w watku drożdzowym ale bez odpowiedzi 😎  co sadzicie? 👀czy takie drożdze nadają sie dla koni?
DROŻDŻE PASZOWE SYPKIE :
Skład:
białko - 46%
popiół - 8,6 %
włókno - 12%
wilgotność- 10%
tłuszcz surowy - 5,6%
z góry dziękuje za odpowiedz 🙇
Alicja, a coś więcj o białku? Jakie aminokwasy?
famka   hrabia Monte Kopytko
09 grudnia 2014 07:36
Cobrinha, jestem ciekawa na jakiej podstawie wet ocenił że w krwi widać lub nie wrzody ? 😲
bez złośliwości, zwykłe pytanie
famka, nie wiem nie jestem wetem, nie ja kończyłam studia i nie pytałam w tym temacie jednego a specjalizujących się m.in. we wrzodach 😉
Gillian   four letter word
09 grudnia 2014 07:47
No to podpowiem - badanie krwi w tym przypadku nic nie pokazuje, choćbyś nie wiem jak rozszerzony pakiet robiła 🙂
No to nie wiem, wet nie chciał zarobić dlatego mi tak powiedział? pytałam 3, było 2 bezpośrednio... ja kurcze wetem nie jestem, weterynarii nie kończyłam a pierwszych lepszych z brzegu nie wzywałam 🙁
Może przedzwonię w akcie desperacji do jeszcze jednego.

Zadzwoniłam i jak będzie w okolicy ma się odezwać. Nie powiem co mi opadło... 3 wetów i kurna żaden nie widział sensu robić endoskopii, a dwóch miało aparat - no cyrk!
Na pewno będę spać spokojniej.

wie ktos ile litrow ma miarka baileys?
atri, jeżeli taka półokrągła to litr z hakiem 😉
chodzi mi o ta zielona co pokazuja na stronie dawkowania swoich pasz😉
To niestety jedyne dane na ich temat na etykiecie...nic nikt 👀
Rudzik   wolę brzydkiego konia, niż piękną sukienkę
09 grudnia 2014 17:14
Zadzwoniłam i jak będzie w okolicy ma się odezwać. Nie powiem co mi opadło... 3 wetów i kurna żaden nie widział sensu robić endoskopii, a dwóch miało aparat - no cyrk!
Na pewno będę spać spokojniej.



Podważasz opinię trzech niezależnych wetów, na podstawie luźnych sugestii anonimowych użytkowników revolty?
Nie - na podstawie obserwacji, własnego sumienia i świętego spokoju, z resztą to nie forumowicze płacą za wizyty :P a moje zaufanie do weterynarzy jest co najmniej kiepskie.
iwona9208   Konie to choroba, z której nie da się wyleczyć.
11 grudnia 2014 09:18
Czy może mi ktoś polecić pasze dla konia z mięśnioochwatem?
zerknij na Marstall Vito albo masters Structuur
iwona9208   Konie to choroba, z której nie da się wyleczyć.
11 grudnia 2014 09:39
O super, dziękuję (i jakie mają przyjemne ceny  🙂😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się