Tanie linie lotnicze - Ryanair, Wizzair i inne

slojma   I was born with a silver spoon!
09 grudnia 2014 18:32
Pytanie do zorentowanych: jak to jest, że czasem wchodzac na pokład samolotu niby jako pierwszy w samolocie są juz ludzie np dwie, trzy osoby pasazerowie? I druga sprawa czy istnieje możliwość poproszenia obsługi o kontakt z obsluga  samlotu i zajecie miejsca? Sytuacja wyglada tak ze mam wykupione zarezerwowane miejsca a to sa dwa pierwsze rzedy, z racji, ze bede leciala z 3 miesieczna corka zaezy mi by siedziec w pierwszym rzedzie gdzie bede miala wiecej miejsca ale mam wozek do zdania wiec nie bede sie zabijala by wejsc pierwsza. Jak to jest z pomoca przy skladaniu wozka przed wejsciem na poklad? I czy ewentualnie ktos mógłby pomóc mi z torba na schodach? Lece zupełnie sama.
Facella   Dawna re-volto wróć!
09 grudnia 2014 18:37
Nie wiem czy to odpowiedni wątek, ale zapytam: czy w okolicach Modlina jest jakiś tani hotel, tak do 30zł za noc i żeby można było do niego dojść z buta z walizką? Albo jak się dostać z Modlina na Centralny, jakie to są koszta i czas podróży?
slojma   I was born with a silver spoon!
09 grudnia 2014 18:43
Facella- nie ma hotelu. Kursuja autobusy do warszawy lub taki autobus co dowiezie do pociagu i jeszcze jedna opcja dojechac domodlina autobusem i z tamtad wziac tanszy autobus do warszawy.
Facella   Dawna re-volto wróć!
09 grudnia 2014 18:47
A czasowo i finansowo jak to się rysuje? Zamierzam jechać w kwietniu do Gdańska, z Wrocławia nie ma lotu bezpośredniego, w Warszawie ląduje o 7.50 i o 7.50 leci do Gdańska, więc albo z Warszawy pendolino, albo nocka na lotnisku i lecieć następnego dnia, albo pendolino już z Wrocławia. I nie wiem, co mi się najkorzystniej finansowo przedstawia, tzn. najtaniej jest samolotem, ale te godziny są niemożliwe...
.
slojma   I was born with a silver spoon!
09 grudnia 2014 19:02
nie przenocujesz na lotnisku bo je zamykają
Facella   Dawna re-volto wróć!
09 grudnia 2014 19:05
Na Okęciu akurat Wrocław nie ląduje... Różnica między samolotem a pociągiem jest tak niewielka, że mi się nie bardzo kalkuluje z tymi dojazdami i noclegiem, więc chyba z Wrocławia pojadę pendolino albo w ogóle bezpośrednio intercity... Samolot byłby wygodniejszy i szybszy, no ale cóż...
slojma, a w nocy nic nie lata?  👀
Vanilka, z Lublina byłoby nam najprościej :P. Ale czasem nie ma innej opcji i trzeba kombinować jak się da.
Wracanie z Okęcia w nocy też do tanich nie należy, taksówkarze nieźle się cenią  😵.
ovca   Per aspera donikąd
09 grudnia 2014 19:10
Na Okęciu akurat Wrocław nie ląduje...


jak to nie? ląduje od lat. I to kilka razy dziennie.
slojma   I was born with a silver spoon!
09 grudnia 2014 19:12
Na Okęciu akurat Wrocław nie ląduje... Różnica między samolotem a pociągiem jest tak niewielka, że mi się nie bardzo kalkuluje z tymi dojazdami i noclegiem, więc chyba z Wrocławia pojadę pendolino albo w ogóle bezpośrednio intercity... Samolot byłby wygodniejszy i szybszy, no ale cóż...
slojma, a w nocy nic nie lata?  👀
- tylko do ktores godziny
ovca lądują, ale LOT i Eurolot, a ceny mają trochę wyższe niż Ryan 😉
slojma wykupujesz sobie tzw priority przez co stoisz w tej pierwszej kolejce którą obsługują. Ci co siedzą juz w samolocie to są osoby ze specjalną kartą, obsługiwani zostali w odprawie fast albo są to osoby dość specjalne. Wózek zabiorą Ci pod pokład samolotu. Najlepiej poprosić kogokolwiek o pomoc. Problemów raczej nikt nie robi no chyba, że jakieś gbury.
slojma   I was born with a silver spoon!
09 grudnia 2014 20:27
flosia- ale ja pisze ze mam wykupione wiecej niz priority bo mam rezerwowane miejsca tylko sa to dwa pierwsze rzedy, z tym ze pierwszy ma duzo miejsca drugi juz nie a ja chce byc w pierwzym wlasnie a zalezy to od wejscia na poklad nie bede sie pchala z niemowleciem, z tad tez pytanie czy mozna jakos obsluge poprosic o zajecie jednego fotela.
Raczej nie mozna. obsluga nie zajmuje sie takimi sprawami... 😉
Elinkova   My mamę is Paulina. My horse is El-vis (Elinek)
09 grudnia 2014 20:45
Ja ostatnio miałam za 20zł jednodniową wycieczkę z Modlina do Wrocławia i z powrotem 🙂 Z Wrocka do Modlina byliśmy 35 minut
Facella   Dawna re-volto wróć!
10 grudnia 2014 13:26
[quote author=Facella link=topic=25292.msg2240686#msg2240686 date=1418151911]
Na Okęciu akurat Wrocław nie ląduje...


jak to nie? ląduje od lat. I to kilka razy dziennie.
[/quote]
Ryan nie ląduje, mogłam doprecyzować 😉

Elinkova, wg strony wylot z Wrocka o 6.55, lądowanie 7.50, więc jakie 35 minut?
ja zawsze wcześniej lądowałam niż było wg planu. Gdańsk-Wawa też niby godzinę się leci, a tak naprawdę z 35 minut  🙂
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
10 grudnia 2014 13:43
Slojma ale co znaczy "więcej niż priority"?
Mi nikt nie pomagał. Sama podjeżdżałam wózkiem, brałam dziecko, szłam do samolotu z torbą i dzieckiem i zajmowałam miejsce. Jak Rajka była młodsza i miała te pół roku to wsadziłam ją w nosidło i też dałam radę z nią, torbą i walizką podręczną.
Możesz poprosić kogoś o pomoc, ale w Ryanarze nie masz co liczyć na pomoc "z góry". Miejsca są teraz już numerowane, więc też nikt Ci raczej zajmować nie będzie... a szkoda, bo jakakolwiek pomoc matce z dzieckiem by się przydała.
Scottie   Cicha obserwatorka
10 grudnia 2014 13:51
Mamy tu kogoś, kto lata (leciał) obojętnie z jakiego miejsca w Polsce lub na świecie na lotnisko Paris Beauvais? Jak daleko to jest od samego Paryża, ile kasy i czasu trzeba liczyć na dojazd i czy są jakieś bezpośrednie połączenia komunikacyjne z Paryżem? Może ktoś mi poleci jakiś hostel lub hotel w miarę rozsądnej cenie w okolicach centrum?
Graba.   je ne sais pas
10 grudnia 2014 13:54
Scottie, w sierpbiu bylam, wiec w miare aktualnie. Jezdza co chwie bezposrednie busy do samego Paryza za 17e. Nie sposob sie zgubic 🙂
slojma   I was born with a silver spoon!
10 grudnia 2014 14:01
Czarownica nie bawilam sie w kupowanie priority bo I tak dzieci do 2 lat sa priority kupilam jak zawsze reserved seat (to sa dwa rzedy pierwszy I drugi) z tym ze pierwszy ma duzo miejsca na nogi a drugi jest normalny I mi chodzi o ten pierwszy bo z dzieckiem wygodniej I wiecej miejsca. Nie bede sie pchac z 3 miesiecznym dzieckiem ale bardzo mi zalezy by miec miejsce wlasnie tam.
Przepraszam za brak pl znakow pisze z tel.

ale wydaje mi się, że  jak się odprawisz to chyba dostaniesz określone miejsce gdzieś w tych pierwszych rzędach.
Facella   Dawna re-volto wróć!
10 grudnia 2014 14:04
ja zawsze wcześniej lądowałam niż było wg planu. Gdańsk-Wawa też niby godzinę się leci, a tak naprawdę z 35 minut  🙂

Ale pewnie i tak nie mam szans przesiąść się z tego Wrocka do Gdańska, który leci 7.50?
nie, bo jak odlatuje 7.50 to bramka się pewnie zamyka koło 7.20.
slojma   I was born with a silver spoon!
10 grudnia 2014 14:11
zonk -przeczytaj ze zrozumieniem. Mi nie chodzi o drgi rzad (te miejsca to 6 w pierwszym i 6 w drugim ale juz jest tam mało miejsca). Jasne ze bedzie to ktores z 12 miejsc ale mi zalezy na pierwszym rzedzie.
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
10 grudnia 2014 14:14
Mi tez sie wydaje, ze to o czym pisze Zonk to prawda. Powinnas miec miejsce juz wyznaczone.
Od kiedy dzieci sa priority? 🤔 lecialam juz kilka razy i nic takiego nie bylo- z dzieckiem czy bez musze stac normalnie w kolejce, nie mam zadnego pierwszenstwa wejscia ani nic.
slojma, to Ty nie rozumiesz. Jak się będziesz odprawiać to komputer przydzieli Ci LOSOWO miejsce, wykupiłaś sobie tylko to, że będzie ono w 2 pierwszych rzędach. Nic nie zrobisz jak Ci przydzieli w drugim, możesz ewentualnie się z kimś zamienić już w samolocie.
majek   zwykle sobie żartuję
10 grudnia 2014 14:52
dzieci nie są priority, jak się odprawiasz i klikniesz żeby wybrać miejsce, to zobaczysz plan samolotu i będziesz mogła kiknac wybrane miejsce.. pierwsze słyszę, żeby można było zarezerwowac jakieś miejsce w pierwszym lub drugim rzędzie i wybiera automat.
i matek z dziećmi będzie 1/3 samolotu, wiec nie licz na specjalne traktowanie niestety.

Ja latalam z dwójka dzieci i nikt się nie pofatygowal pomoc znieść walizke po schodach.
l
Ja nie wiem jak teraz, ale 2 miesiące temu to na oba loty mieliśmy przydzielone konkretne miejsca (w jedną stronę mąż mógł wybierać, w drugą automat) i powiedzieli nam, że teraz już jest tak, że dostaje się konkretne miejsce i tylko na nim można siedzieć. W locie powrotnym zresztą były cyrki, bo ludzie udawali, że nie rozumieją angielskiego i nie wiedzą o co chodzi obsłudze jak kazała zająć właściwe im miejsca. Skończyło się interwencją kapitana.
Mamy tu kogoś, kto lata (leciał) obojętnie z jakiego miejsca w Polsce lub na świecie na lotnisko Paris Beauvais? Jak daleko to jest od samego Paryża, ile kasy i czasu trzeba liczyć na dojazd i czy są jakieś bezpośrednie połączenia komunikacyjne z Paryżem? Może ktoś mi poleci jakiś hostel lub hotel w miarę rozsądnej cenie w okolicach centrum?

Byłam w kwietniu, z samego lotniska jeżdżą autobusy, bez konkretnego rozkładu - zapełni się i rusza. Jedzie w zależności od ruchu ok. 1,5h. Kosztuje 16 euro, chyba że rezerwujesz wcześniej online, wtedy 15. Można jeszcze kombinować z BlaBla - znajoma trafiła dojazd za 6 euro.Dojeżdża do Porte Maillot, masz stację metra i dalej już jedziesz gdzie chcesz 😉 Co do spania to zależy jakich warunków oczekujesz, za 20-25 euro za noc bez problemu znajdziesz miejsce w centrum, ale w hostelach,w wieloosobowych pokojach.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się