Nasza twórczość graficzna

Facella   Dawna re-volto wróć!
26 listopada 2014 19:17
desing? Nie design przypadkiem? Czy to tak celowo?
smartini   fb & insta: dokłaczone
26 listopada 2014 19:19
o patrz, literówka!  🤔
dlatego lubię komuś coś pokazać, bo samemu się nie widzi takich pierdół. Ale sporo ludzi to widziało a jesteś pierwsza, która zauważyła  😵
dzięki xP
Facella   Dawna re-volto wróć!
26 listopada 2014 19:23
Rzecz w tym, że ja też już widziałam, na fotoblogu  😁 Nie ma sprawy  :kwiatek:
Dziewczyny, nie wiem czy mogę tutaj, ale spróbuję 😉
Szukam osoby, która zrobiłaby mi nowe lub zaktualizowała stare CV. W drugiej opcji problem polega na tym, że nie mogę odnaleźć pliku PSD.
Bez szczególnych bajerów, ale nie chciałabym, aby było zwyczajne, jak zrobione w Wordzie 😉 Poprzednie CV prześlę dla przykładu zainteresowanym pomocą/zarobkiem.
PW 🙂
smartini   fb & insta: dokłaczone
05 grudnia 2014 22:14
mundialowa, możesz uderzyć na priv do mnie, CV też zdarzyło mi się robić 😉
smartini, Isabelle, jakie tablety macie? myślałam kiedyś nad zakupem ale jakoś się nie udało...
smartini, grafikami zajmujesz się dla funu czy w ramach roboty? 🙂
smartini   fb & insta: dokłaczone
06 grudnia 2014 12:30
Cobrina, ja tabletu technicznie nie mam, pracuję touchpadem (serio :P), czasem mychą. Tablet pożyczyłam ostatnio do narysowania tego konia z bluzy 😉
Wacom Bamboo, już ich nie robią podobno a odpowiednikiem jest Wacom Intuos. Powierzchnia 10x15 mi wystarczała, ale nie pogardziłabym o rozmiar większym

Grafika dla funu, z resztą jak i i fotografia, ale z tego pierwszego mam coraz więcej zysków 😉 sama sobie jestem szefem i sobie dorabiam, ale pełnowymiarowa praca to nie jest 🙂
Wacom Bamboo widziałam na Allegro więc chyba jeszcze są.
http://allegro.pl/listing/listing.php?order=p&string=Wacom+Bamboo&bmatch=seng-v6-p-4-e-1106
troche tego jest, i różne - o którym mowa?
Też zdarza mi się w ramach fuchy takie prace dorwać choć akurat ostatnimi czasy rzadziej 🙁
smartini   fb & insta: dokłaczone
06 grudnia 2014 12:56
http://allegro.pl/tablet-wacom-bamboo3-pen-touch-cth-470k-i4832678424.html
tym się bawiłam 🙂

a kusi mnie ten... http://wacom.pl/creative/intuos-m.htm  🙄
może, jak rozliczę kilka faktur to zainwestuję ;D
ja też tak od czas do czasu jakiś drobiazg robiłam a teraz za to na moim ReiningZone aż mnie zalazło robotą oO nie mam kiedy studiować  :P
Ten jest też niezły 😉
http://wacom.pl/creative/cintiq-13-hd.htm
smartini   fb & insta: dokłaczone
06 grudnia 2014 13:12
eh... mam (nie)stety kopytnego, tyle mi się nie uda odłożyć :P
Mi też 😉
Tak jak patrzę to
Tablet WACOM Bamboo3 Pen & Touch CTH-470K oraz
TABLET WACOM INTUOS PEN & TOUCH S A6 CTH-480SN
są bardzo do siebie zbliżone parametrami, ten drugi trochę droższy. Ale fajna alternatywa na pewno do grafiki na komputerze czy obróbki zdjęć.
temat mnie natchnął to laickiego zapytania
z litery "S" łatwo da się "zrobić" konika morskiego? Tak, żeby tę literę wkomponować w słowo
smartini   fb & insta: dokłaczone
06 grudnia 2014 13:41
Epikea, wszystko się da ;D
Też tak uważam :P
smartini   fb & insta: dokłaczone
06 grudnia 2014 13:55
Do mnie jakoś bardziej przemawia skan 😉
smartini   fb & insta: dokłaczone
06 grudnia 2014 14:03
skan nie daje tyle możliwości. Masz płaski obraz a tutaj warstwowe wektory. W skanach zawsze mnie szlag trafiał przy postprodukcji, praktycznie robota od nowa  🤔
Jeśli jakość odwzorowania jest sensowna, to pełen wypas
Przy warstwach ma to sens ale wg mnie, ten podlinkowany przeze mnie wyżej, wyskoki model daje więcej możliwości z podglądem na żywo na tablecie.
smartini   fb & insta: dokłaczone
06 grudnia 2014 14:25
ale to oczywiste, że tablet z podglądem na żywo jest lepszy xD to nie podlega dyskusji
nawet zwykły tablet jest lepszy. Inkling, jeśli jest dokładny, byłby genialnym uzupełnieniem 'do kieszeni', w podróż, w plener. Do niektórych logotypowych spraw też wolałabym mieć możliwość porysowania na realnym papierze
Tu się zgodzę.
Znakomity też do dokumentacji prac :P cena znośna 🙂
ja mam bamboo fun.

ale może się wypowiem o tabletach, bo zanim szukałam - zgłębiałam temat.

tylko Wacom.
tylko tyle i aż tyle. Tą markę podrzuciła mi animatorka, artystka i miała 100% racji. Dlaczego Wacom? chociażby ze względu na bezbateryjne piórko, bezawaryjność.

Bamboo było serią "niższą" niż Intuos, ale zlikwidowano nazwę. Wacom nie produkuje już pod szyldem Bamboo. Wszelkie nowe na allegro itp to są zwyczajnie stany magazynowe. Ja kupiłam używany, dlatego wzięłam bamboo fun. chciałam, żeby miał kilka podstawowych funkcji, które wydawały mi się niezbędne.
dla mnie "must have" to klawisze funkcyjne. seria "niższa" ich nie posiada, a dla mnie są konieczne. Dodatkowo piórko musiało mieć wirtualną gumkę z drugiej strony, bo często jej używam i kabel oddzielnie od tabletu (wsadzany), żeby w przyszłości zrobić łączność przez moduł bezprzewodowy. Kabel przyczepiony na stałe ma taką wadę, że jeśli kabel gdzieś się spsuje - trzeba wymieniać całe urządzenie a nie tylko kabelek.

mój ma małą powierzchnię roboczą. Ale wystarcza mi w zupełności, bo pracuję w dużym przybliżeniu, właściwie bardzo często na poziomie "pikseli". Niższa seria ma trzymadełko do piórka w formie materiałowej szlufki z boku tableta. Mój ma podstawkę, która jest bardzo praktyczna, zawsze wsadzam do niego piórko, gdy nie mam go w dłoni, dodatkowo podstawka sie rozkręca i jest miejsce na schowanie zapasowych rysików.

nie pamiętam czy wszystkie bamboo mają strukturę kartki papieru na powierzchni roboczej, ale też warto zwrócić na to uwagę. po gładkiej powierzchni sunie się rysikiem fatalnie, nie czuć zupełnie tego co się robi.

jak będą fundusze to kupię coś z linii bardziej profesjonalnej, niekoniecznie z wyświetlaczem 😉 choć nie jestem przekonana, czy większa powierzchnia robocza byłaby mi potrzebna, bo zupełnie inaczej się działa na tablecie - rozmiar roboczy to odpowiednik całego pulpitu ( u mnie czasem dwóch pulpitów, tzn dwóch monitorów), więc przy dużym obszarze  roboczym trzeba zrobić duży ruch ręką  a nie kilka malutkich jak przy "przesuwaniu" kursora na touchpadzie.


a, na pewno więcej nie kupię białego 😉 przydałoby się mi tylko kilka przycisków funkcyjnych więcej niż te 4 które mam i dotykowe przesuwanie/przybliżanie na  "kółku" nie jest super praktyczne - wolałabym guziki zamiast dotyku. No i mam u góry, wolałabym z boku. Nie mam funkcji "pen & touch" i nie wiem czy bym ją chciała.

no to tyle.

nie będę mordować grafikami, ale może ktoś będzie miał chęć zerknąć : https://www.facebook.com/ponypixels
szukam kogoś kto w sposób graficzny stworzy mojego psa, znajdzie się ktoś?  :kwiatek:
smartini   fb & insta: dokłaczone
10 grudnia 2014 22:32
na wydziale szalejemy z wycinarką laserową - robimy bombki choinkowe, które zawisną w holu wydziału  😍

Moje Sidney poszło dzisiaj na testy i ostatecznie się udało, więc w nocy lecą wszystkie, które na razie mamy (z 15 chyba)

[img]https://scontent-b-fra.xx.fbcdn.net/hphotos-xap1/v/t1.0-9/q87/s480x480/1558465_10202025392035440_5891130913260281268_n.jpg?oh=ad220ed7595b349ccc5079fbb0e7944e&oe=55120842[/img]

Illustrator -> AutoCad -> Laser-cośtamcośtam i 8 prób (laser nami wzgardził i robił co mu się żywnie podobało) 😀

edit: leci laser  🏇
[img]https://scontent-b-fra.xx.fbcdn.net/hphotos-xpf1/v/t34.0-12/10836526_10153456538054129_1041019150_n.jpg?oh=fc1b420feeed6521729495cb2b29200a&oe=548B611C[/img]

mój chiński biurowiec po lewo u góry i norweski kościółek po prawo, też u góry
z moich brakuje jeszcze tylko Chrysler Building, Koloseum i dwustronnej Death Star ;D

zabawa jakich mało (nerd ze mnie) !
Isabelle mam coś dla Ciebie, powinno Ci się spodobać 🙂
smartini no tak, nie ma to jak powiesić cctv na choince 😁 myślałam, że to pierniczki są 🤣
smartini   fb & insta: dokłaczone
11 grudnia 2014 18:11
no cóż, kto studentowi zabroni ;D
pierwsze 35 już wisi <3 zostało 6 płyt mdf i kilka godzin do północy, żeby jeszcze jakieś porobić <3 co tam przegląd z projektu wiejskiego, co tam hodowla koni





i rozetka kumpeli ;D


edit: uwielbiam Danas Doodles <3
smartini, świetne ozdoby. Bardzo lubię takie skromne bo nie świecące, drewniane.
Co to za laser? na uczelni taki macie, czy trzeba było samemu kupować czy firma jakaś Wam wykonuje?
smartini, pięknie wyglądają 🙂 a ta rozeta to na podstawie oryginalnego okna?
Też jestem ciekawa szczegółów. Marzą mi się tego typu podkładki do jadalni 😉
smartini   fb & insta: dokłaczone
11 grudnia 2014 19:08
Cobhrina, na wydziale jest, ale nie należy do wydziału, tylko do ASKu, ale ASK użyczył bo w samorządzie są ludzie, którzy umieją się nim posługiwać i do ASKu należą... long story, ale ogólnie inicjatywa bardzo oddolna, myślę, że udana.
Dziekan podobno zachwycony pierwszą partią 😉

Ja je już uwielbiam, wyglądają czadersko na na żywej choineczce z białymi lampkami ^ ^

W weekend tniemy czubek - Chrysler Building 😉

Abre, wszystko to są prawdziwe rzeczy, taki był właśnie zamysł
Ta rozeta jest akurat największą rozetą w Notre Dame paryskim (który w całości też wisi na drzewku swoją drogą 😀)
Jest koloseum, jest Calatrava, Zaha, Powiśle, Villa Rotonda i parę innych perełek
nawet człowiek wirtuwiański się znalazł 😀

Ale są drukarnie, które tną laserowo, trzeba tylko przygotować im pliki albo znaleźć kogoś, kto to zrobi
już z koleżankami kminiłyśmy zrobić 6 różnych rozet, zapakować i sprzedawać jako podstawki pod kubki 😉

a tak skończyły odpady testowe mojego Sidney  🙄
smartini, zróbcie bo mi się nie chce dziergać wektorowo 😉 jak będą miały jakąś sensowną cenę to chętnie kupię.

A rozeta nie główna chyba? W każdym razie pomysł świetny 🙂 A da się tym ciąć również w drewnie surowym? Powiedzmy po przecięciu go na plastry?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się