Zadziwiające, nietypowe ogłoszenia

[quote author=_Gaga link=topic=190.msg2241880#msg2241880 date=1418303194]
boruska, no bez przesady - kto wystawia konia za 14 000 po to aby sprzedać go za 4?
[/quote]

A skąd wzięłaś 4 tyś ?  Skoro ceną nie jest ceną zaporową, logiczne, że może ulec zmianie. Nie wiem skąd wzięłaś sobie 4 tyś. Zdumiewające


Vanilka, spokojnie, jak widać Gaga lubi sobie dopowiedzieć ew. strzelić kulą w płot. Zresztą obserwuję jej posty od dawna i nie pierwszy raz to zauważyłem.
korysindex4, ile jest wart 4 letni średnio urodziwy koń, którego czeka kastracja (nie ma szans na licencję), oraz jeśli miałby służyć za coś więcej, niż kosiarkę - operacja roera?
Czyli w konia na dzieńdorby włożyć musisz z 10 - 15 tysi i nie masz najmniejszzej gwarancji, że będzie w pełni użytkowy...
W razie super wybitności do hodowli też się nie da, bo roer wyklucza z hodowli...
Operacja to koszt do 3 tys.  kastracja 250zł, utrzymanie konie przez około pół roku .  Niby mało ale razem z kupnem konia za 4 tys. nie opłaca się, za te pieniądze można kupić już zdrowego konia .
Cena 14 tys. hmm przesada i to wielka .
Ale są osoby laickie które zobaczą konia i powiedzą, że piękny bo z wyglądu jest ładny. Na dodatek wysoki. I jeszcze kwpn.
właściciel powie, że rorer w niczym nie przeszkadza , że to wada kosmetyczna. Koń zostanie sprzedany.

Ale kupcy z takim budżetem na konia 14 tyś i całkowicie laickie nie biorące nikogo kto się zna zdarzają się bardzo rzadko, e a nóż się uda
Facella   Dawna re-volto wróć!
12 grudnia 2014 11:26
Operacja to koszt do 3 tys.  kastracja 250zł, utrzymanie konie przez około pół roku .  Niby mało ale razem z kupnem konia za 4 tys. nie opłaca się, za te pieniądze można kupić już zdrowego konia .

P. Jarek prawie tak konia kupił, ostatecznie wzięła go p. Basia z Buraka. Nie wiem czy widziałaś, cholernie piękny kasztan, malowany na 4, z ruchem i pochodzeniem, stał u nas w wakacje. Tyle że kosztował chyba trochę więcej niż 4tys.
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
12 grudnia 2014 11:56
http://ogloszenia.re-volta.pl/konie/szczegoly/20066

tanio...mhmm i się nie nadaje....;-)
monia, gdzie można wykastrować dorosłego konia za 250 zł?? 🤔
wydaje mi się, że coś niemożliwie tanio, nawet jeśli robić na stojąco
Kurcze ja 7 czy 8 lat temu kastrowałam na stojąco ostatniego łogra i sporo więcej płaciłam
derby no i przy tym wszystkim za siedemnastoletniego araba bez papierów to raczej nie jest "tak tanio"...  🤔wirek:
Szkoda, że ogłoszeniodawca nie widział arabów zaprzęgowych, może by zmienił zdanie.  😀
Murat-Gazon, oprząc można każdego konia, tylko po co?
Podobnie jak skakac można, bo jakiś bambus nawet WKKW chodził kiedyś, tylko po co, skoro predysponowane w zupełnie innym kierunku? Toć Ślązakiem też rajd sporotwy pojedziesz... tylko po co?

W sporcie przez trochę większe "ES" arabów skokowych, czy zaprzęgowych nigdy nie widziałam... ścigajacych się, czy rajdowych ślązaków również 😉
Gaga to raczej chodzi o to, że pisanie tak autorytatywnie "ta rasa się nie nadaje" jest nieco śmieszne, zwłaszcza że akurat chodzi o rzeczy, które na podstawowym poziomie każdy koń może robić. Przy czym nie mówię o sporcie przez większe "ES", ale o czysto rekreacyjnym poskakaniu sobie za stodołą albo oprzęgnięciu konia celem przejechania się od czasu do czasu po lesie.
fakt - do podskoków za stodołą nadaje się nawet krowa (bez urazy dla arabów 😉 )
Tu nie ma żadnej urazy  🙂 One w większości niespecjalnie mają do tego dryg, choć są oczywiście wyjątki. Znałam osobiście takiego, co miał 147 cm wzrostu, a pod jeźdźcem szedł jak burza na przeszkody 150.
Moją swego czasu puszczałam w korytarz, ale nie powyżej 80 - 90 cm, wydawało mi się, że technicznie skacze ładnie, ale nie znam się na tyle, by być pewną oceny. Zresztą o tyle nie ma to dla mnie znaczenia, że ja jestem nielot.
drogi ten arabski NN w dodatki 17 letni nie nadający się do wszystkiego 😉
http://ogloszenia.re-volta.pl/sprzet/szczegoly/152600?q=owijki+eskadron&kategoria=&stan=&lokalizacja=&sortuj=0&widok=0&strona=

Komuś KĄPLET?
moze to jakis patent zeby nie sciagal kantara? albo zeby glowy za drut nie przekladal? (drut oddziela go od innego konia)
http://ogloszenia.re-volta.pl/inne/szczegoly/38903
Może ktoś zainteresowany oddać konia w trening do pani startującej w L klasie? Która (z treści się ogloszenia, a ciężko się czyta) chyba nie może sie zdecydować, czy bierze konia w trening, czy szuka konia dla siebie. (czyli ona 'dzierżawi', a ty płać  :hihi🙂
O literówkach i ortach nie wspominając.
Oferta nie do odrzucenia 🏇
"Z ujeżdżeniem jestem na spokojnie na poziomie L." Czyli porusza się w trzech chodach po kołach. To można być niżej?
epk bo Ty się nie znasz! Według autorki ogłoszenia będąc na poziomie L klasy (czyli koła w trzech chodach) jeździ się w "pełnym zebraniu"!  😂
Bo ona z wielokrążka przeszła na cordeo. Nie znacie się  🤣
Nie wiem jak Was ale mnie najbardziej zachęciło to zdjęcie  🏇


EDIT: zmniejszyłam zdjęcie 🙂
Już lecę oddać jej mojego konia w trening, eh ale chyba się nie nada bo ona chce coś do sportu :p
Ehh... mój też się nie nada...
Z resztą co wy tam wiecie, jej POTEKA skoku to ok 150 (cm? kto to wie)  😁
Może 150 to wynik po dodaniu dwóch członów oksera :p
"Po 4 miesiącach koń chodził już na zwykłym wędzidle bez problemy w pełnym zebraniu"

O kurde.. szacun w 4 miesiące konia do pełnego zebrania doprowadzić  😁
Facella   Dawna re-volto wróć!
15 grudnia 2014 16:23
Ehh... mój też się nie nada...
Z resztą co wy tam wiecie, jej POTEKA skoku to ok 150 (cm? kto to wie)  😁

Już zmienione na 140  😁
Ale koło takiej przeszkody to ja nawet nie stałam, więc  👍
Szkoda, że tego pełnego zebrania nie ma na zdjęciach 🙁
Mozii   "Spełnić własną legendę..."
15 grudnia 2014 16:40
Współczuję wymienionym instruktorom... Taka trochę... Antyreklama  😁

EDIT: Instruktorki bardzo młode i niezwykle doświadczone... Kasku na głowie nie uraczy  🙄 😵
Ehh dziewczyna chodzi do gimnazjum, a już chce konie w trening
Znam ją osobiście, była u nas w stajni... no cóż 😁 światowa zaklinaczka koni 😀

edit. Jeszcze kilka miesiecy temu do podobnego ogłoszenia dodała moje zdjęcia 😎


EDIT: Instruktorki bardzo młode i niezwykle doświadczone... Kasku na głowie nie uraczy  🙄 😵


no bo niezwykle doswiadczone trenerki koni nie nosza kasków 🥂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się