wypieki i słodkości domowej roboty

CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
21 listopada 2014 19:00
Abre nie, jeszcze nie teraz 😉 Za wcześnie. Ale jak mi waga spadnie o te 4-5kg to na bank skorzystam z przepisu 😀iabeł:
Zrobiliśmy z Juniorem pierniki wg. przepisu http://kotlet.tv/pierniczki-najlepsze/
troszkę przepis zmodyfikowaliśmy dając mniej cukru, dokładając 2 łyżki spirytusu (tak mi ktoś kiedyś powiedział,że będzie lepiej  😉 )
Zapakowałam w folię i może jutro, jeśli będę miała wszystko co potrzebne- będziemy lukrować.
I pytanie: ponoć w sklepach są gotowe lukry itd.
Jeśli są, to czego konkretnie szukać.
Jeśli nie ma to czy macie jakiś sprawdzony przepis na lukier? czym go farbować, gdzie to kupić itd..
Honia cukier puder i teraz lukier cytrynowy: dodajesz sok z cytryny i jak chcesz drobno ztarta skorke 😉
lukier pomaranczowy : jak wyzej tyle ze pomarancza 😉
lub bialy: cukier puder + mleko.
Chyba ze chcesz bzrdzo kolorowe to sztuczne barwniki i aromaty.
Zabawa polega na tym aby do cukru pudru dodawac po troszku (pokropelce) soku czy mleka lub wody.
ooo dzięki Tysia 🙂
a jak zdobisz? masz przyrządy do tego? czy przez zwykłą strzykawkę lukier przejdzie?
a ty chcesz taki do dekorowania....
ten powinien byc taki raczej rzadki do posmarowania/pomalowania pierdzieli 😉
a takie co mozna nimi robic wzorki i pisac kupuje w supermarkecie :P
ash   Sukces jest koloru blond....
29 listopada 2014 21:44
Bogdan, sok z buraka ( kilka kropel) do cukru pudru i masz lukier różowy 😉
będziemy kombinować 🙂
Jutro chłop ma urodziny i robimy uczelnianą imprezę niespodziankę. Tort już był na imprezie dla znajomych, poza tym ciężko go zrobić dla nie wiadomo ilu osób, na pewno w okolicach 30, może więcej. Zastąpią go mocno czekoladowe, chrupąco-miękkawe ciastka z kawałkami czekolady na które przepis wymyśliłam... dziś.
Wizualnie nie są najpiękniejsze (już wiem co zrobić, żeby były 😉 ) za to wyszły świetne w smaku.
Chess, bardzo chętnie poznam przepis, jeśli masz ochotę się nim podzielić  😉 Chyba od dłuższego czasu szukam czegoś takiego właśnie 🙂
wczoraj ciastka zyskały aprobate. Planuję założenie swojej strony na fb. W środę pojawi się pierwszy przepis i będzie to właśnie ten tylko ulepszony, ze zdjęciami i nastawiony na święta. Poczekasz 🙂?
arivle   Rudy to nie kolor, to styl życia!
12 grudnia 2014 09:41
Zelmutek, piękne 😍

A ja się chciałam świeżo odkrytym przepisem na torcik migdałowy z Ikei, w smaku sto razy lepszy od kupnego, bardzo łatwy do zrobienia i przede wszystkim wychodzi! Zawsze!

http://www.domowe-wypieki.pl/component/content/article/82-inne/198-przepis-na-szwedzki-tort-migdalowy-

Tylko ja do masy kremowej dodałam trochę (około połowy, może mniej) tabliczki białej czekolady.
Zelmutek sprzedasz przepis na biały lukier.
Mój standardowy się zawsze albo kruszy albo nie jest jednolity po wyschnięciu.

thaya, lukier zawsze robię na śmietanie lub białku. Jeśli chodzi o proporcje to nie jestem w stanie Ci powiedzieć, zawszę robię na oko, ale konsystencja jest różna w zależności od tego do czego jest mi potrzebny. Czy do oblania, wypełnienia, czy do wyciśnięcia małych elementów. Jeśli robię na białku to ubijam od początku razem z cukrem, do połączenia ale nie do powstania piany  🙂
ash   Sukces jest koloru blond....
13 grudnia 2014 15:48
Zelmutek, a jak ze śmietaną? od razu z cukrem pudrem mieszasz na sztywno?
wolałabym nie używać surowego jajka.
Tak, stopniowo dodaję cukier puder przesiany przez sitko. Bardzo fajny lukier wychodzi właśnie na białku ale ja jednak mam jakieś obawy zawsze 😉 Jeśli nim lukruję to maksymalnie dzień-dwa przed podaniem. Chociaż wiem, że dużo osób lukruje nawet miesiąc przed i nigdy nikomu nic nie było 😉
A pro po pierniczków może ktoś polecić sprawdzony przepis na nieziemsko pyszne pierniczki,szukam przepisu na święta 🤣
Ja osobiście jestem zakochana w szybkich (błyskawicznych?) pierniczkach z moich wypieków. Linku nie podeślę bo coś mi strona nie działa...
ash   Sukces jest koloru blond....
13 grudnia 2014 16:33
Ja tak samo. Robię z przepisu "szybkie pierniczki" z mich wypieków.
Ja pamiętam, że jak zrobiłam je pierwszy raz większość zeżarłam od razu :/
Jakaś taka idealna proporcja słodkości i korzenności mi wyszła. Później już było lepiej chociaż jak ostatnio robiliśmy ze znajomymi na Halloween to też wszystkie znikły. Tylko kilka udało mi się uratować dla rodziny.
Zelmutek, a kolorowy lukier kupowałaś, czy dodawałaś barwniki spożywcze do białego? Ślicznie to wygląda! 😜
fin, dodawałam barwniki spożywcze 🙂
Debiutuję w tym wątku moim ostatnim tworem - miałam ochotę ryczeć nad każdym kolejnym życzeniem z ust czteroletniej solenizantki.

Ja jestem zakochana w tarcie ze śliwkami w polewie orzechowej. Cudo! I zawsze się udaje!
Chcę tak umieć zdobić jak Zelmutek. 😲 Umrę szczęśliwa.
Macie jakieś fajne pomysły na słodkości bez pieczenia (nie mam piekarnika 🤣 )?
Kejsa ptasie mleczko:
0,5 kg twarogu na sernik Jana
ze 4 galaretki

Potrzebujesz: miksera (choć łyżką też się da 😀)
jakąś formę

Robisz galaretkę wg opakowania, gdy będzie na pół stęgnięta dodajesz sera tyle ile chcesz nie ma tu jakichś proporcji 😉 i do lodówki, gdy się stęgnie w 100 % wylewasz następną przygotowaną warstwę, potem następną. Na końcu wylewasz zwykłą czystą galaretkę. I już!

Szybkie, proste i smaczne!  🙂
MNIAM  🤣 dzięki!
Kejsa, ostatnio miałam ten sam problem, bo piekarnik na stancji mam zepsuty, a właściciel nie chce naprawić :/
Ale wyszło dobre ciastko bez pieczenia:

1) wykładasz na blachę herbatniki, jeden obok drugiego.
2) Na to dajesz krem "Karpatka", ja użyłam gotowy, że do mieszanki z opakowania dajesz mleko, powstanie budyń i do tego miksujesz z masłem.
3) Na masę "Karpatka" wykładasz krakersy
4) Na krakersy masa kajmakowa z puszki
5) Na kajmakową znowu krakersy i na nie bita śmietana usztywniona żelatyną/śmietan-fixem.

Wyszło pyszne ! Polecam 🙂 W sumie licząc stygnięcie masy budyniowej na balkonie czas wykonania to max 40 min.
Podrzucam link do świeżo wyjętej z piekarnika strony facebookowej.
[[a]]https://www.facebook.com/pages/I-tyli-razem-d%C5%82ugo-i-szcz%C4%99%C5%9Bliwie/1520236104915182[[a]]
Na wierzchu jest przepis na wspomniane wcześniej ciasteczka (po odjęciu moreli i orzechów wyjdą dokładnie te o których pisałam).
Zachęcam do lajkowania 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się