Kącik ŁODZIANINA (Łodzianie, Łódź i okolice)

jeśli to ten kowal, o którym myślę, to zapewne wyjechał w delegację  😎
treser właśnie, co takiego tutaj piszemy?
Ja swojego kowala bardzo lubię i mój koń dużo mu zawdzięcza.
Ja bardzo liczę na to, że jeszcze się odnajdzie  🙂



Twój kowal ma być u mnie w piątek. Coś przekazać?  🏇
willow no proszę jak miło 🙂
Nie, nie trzeba nic przekazywać...
Chyba, że serdeczne pozdrowienia  😉
A tak poważnie- dobrze, że się odnalazł. Oprócz tego, że cenię go jako kowala to także bardzo go lubię i serio martwiłam się, że coś mu się stało.
Hej wszystkim 🙂
Czy wiecie może jakie są ceny jazd i indywidualnych treningów w Skotnikach? Jestem osobą jeżdżącą w stopniu zaawansowanym więc nie szukam jazdy w zastępie tylko możliwości szlifowania umiejętności. Chyba, że polecacie jakieś inne stajnie bardziej na południu Łodzi gdyż nie ukrywam, że mieszkam niedaleko szpitala Kopernika 😉
Na stronie nie ma cennika albo go nie widzę...
Już byś zdążyła 10 razy zadzwonić i się zapytać, niż czekać, aż ktoś z forum Ci odpisze  😵
Czekam również na opinie o innych stajniach z racji tego, że do Skotnik musiałabym tłuc się autobusem przez całe miasto. Skotniki to ostateczność póki nie kupię auta.
malinowaa   Życie zaplątane w końską grzywę...
13 grudnia 2014 18:15
Czy ktoś na dniach może będzie jechał do Warszawy? Chcę zamówić prezent dla kogoś, ale wysyłka tego przedmiotu kosztuje prawie tyle samo, co on sam.  🙄 A jest możliwość odbioru w siedzibie firmy, problem polega na tym, że nie mam możliwości pojechania tam w tygodniu do godziny 16.

Wynagrodzę dużą MILKĄ  😁
Bardzo pilne!
Szukam kowala, który jest w stanie zrobić kopyta jednego konia ( tylko werkowanie ) po świętach, jeszcze przed nowym rokiem. Możliwe jak najbliżej Kutna i cena dość przyzwoita.
malinowaa   Życie zaplątane w końską grzywę...
28 grudnia 2014 22:53
Stajnia w Bukowie- ktoś kojarzy? Stajnia z halą, 25 km od Łodzi. Widziałam dzisiaj ogłoszenie na facebooku i mnie zainteresowała- pierwszy raz o niej słyszę.  👀
malinowaa stajnia w Bukowie ?? googlałem i nie znalazłem takiej w łódzkim. A może stajnia Bukowiec? ale tam nie ma hali.
konik123, wychodzi, że jednak Buków:

Posiadamy wolne miejsca hotelowe dla koni w stajni położonej w miejscowości Buków - 25km od łodzi.

googlując wychodzi, że są to bezpośrednie okolice Ujazdu, niedaleko Tomaszowa Mazowieckiego. Ale też nic nie słyszałam o stajni. No i nie wiem od którego miejsca Łodzi to jest 25 km. 😁 Chyba tylko ze skrajów miasta jak ul. kolumny. 😁
Kahlan faktycznie, kiepsko szukałem 🙁  patrzyłem na mapę i 25km wychodzi od tablicy Łódź na Rokicińskiej  😉 z centrum Łodzi będzie koło 38km.
to samo pomyślałam, że ta odległość jest jedynie dla mieszkańców południowej lub południowo-wschodniej części Łodzi.. 😉
ale swoją drogą jestem ciekawa tej stajni, malinowaa, przesłali Ci może więcej zdjęć?
https://goo.gl/maps/Oc9Hf   Już wiem co to za stajnia, 2 lata temu byłem tam oglądać klaczkę na sprzedaż.  Miejsce fajne, sympatyczni ludzie.... wtedy mówili ,że nie prowadzą jazd ani hotelu. Widać, czasy i ludzie się zmieniają  🙂
Zaczynam powoli orientować się w temacie trenera, który mógłby dojeżdżać do nas do stajni, na treningi dla mojej córki. Stajnia mała, przydomowa na dwa konie, w grę wchodzi jeden z nich. Córka marzy o skokach 🙂, zdany egzamin na BOJ, 15 lat. Jeździ dla siebie, rekreacyjnie, ale chciałaby porządnie się nauczyć, ogarnąć w skoku siebie i konia 🙂 Z pewnością znacie takie osoby, w grę wchodzą spotkania 2, 3 razy w miesiącu. Zależy mi na osobie kontaktowej, z podejściem do młodzieży. Z racji tego, że dysponujemy ujeżdżalnią bez specjalnego podłoża, spotkania rozpoczęłyby się od wiosny.
myślisz, że spotkania raz na 2 tygodnie pozwolą jej się nauczyć i ogarnąć? 🙁 na początek chyba lepiej by było zacząć od częstszych treningów, a jak załapie podstawy i będzie wiedziała jak pracować w czasie nieobecności trenera to bym pomyślała o zmniejszeniu częstotliwości... 🙁

próbuj dzwonić do Jassy, Stasiaka, Reni Michalskiej, Polowczyka, Daszczykowej. To są osoby dojeżdżające, które mi tak "na już" przychodzą do głowy. Jak uczą - nie oceniam. Wiem po prostu, że dojeżdżają, choć grafik też mają napięty.
Kahlan myślę, że wystarczy🙂 i tak jak wspomniałam to jest rekreacyjna jazda. Mam w domu instruktora, jednak skoki nie są jego mocna stroną i dlatego chcielibyśmy skorzystać z porady fachowca w tej dziedzinie. Zawsze ciężko uczyć własne dziecko 😉 Traktujemy to jako coś dodatkowego, wspomagającego. Myślę, że to bedzie opcja wystarczająca. Dzięki za nazwiska, część znam 🙂
Potrzebuję aktualizację kowali z woj.łódzkiego na stronie re sa jakies stare numery i częśc z tych osoób juz nie kuje itd itp...może jakos włąsnymi siłami stworzymy taka listę? mozna by później wkleić ją na pierwszą stronę??
malinowaa   Życie zaplątane w końską grzywę...
29 grudnia 2014 17:33
to samo pomyślałam, że ta odległość jest jedynie dla mieszkańców południowej lub południowo-wschodniej części Łodzi.. 😉
ale swoją drogą jestem ciekawa tej stajni, malinowaa, przesłali Ci może więcej zdjęć?


W sumie to nawet nie prosiłam, tylko "przyszłam" z pytaniem prosto tutaj, ale jak znajdę chwilkę czasu to zapytam się i jeśli wyślą mi jeszcze jakieś zdjęcia, to wstawię tutaj🙂

No niestety, prawie 40 km od centrum, ale jak ktoś zmotoryzowany i koniecznie chce mieć halę, to będzie dojeżdżał 🙂
Ujazdowskim wsiobusem też się da tam dojechać lub PKS na Tomaszów Maz. Wsiadasz na widzewie wysiadasz u wrót stajni 🙂
malinowaa, opłacalne to to by nie było. 😉 koszt pensjonatu u nich to 700 zł. Doliczając dojazdy 6x w tyg (mówimy o konkretnym i sensownym treningu konia) koszty rosną i za tą samą kwotę, ale zaoszczędzony czas znajdziesz stajnię z halą w bliskiej okolicy Łodzi. 🙂
Dojazdy... czas.... wszystko to nic, byle konie miały pastwiska i mogły z nich korzystać.
i w Łodzi masz stajnie z halą i pastwiskami, z których konie korzystają. 😉 cuda, fakt, ale się zdarzają. 🙂
tak, tak, potwierdzam  😀
malinowaa   Życie zaplątane w końską grzywę...
30 grudnia 2014 09:07
malinowaa, opłacalne to to by nie było. 😉 koszt pensjonatu u nich to 700 zł. Doliczając dojazdy 6x w tyg (mówimy o konkretnym i sensownym treningu konia) koszty rosną i za tą samą kwotę, ale zaoszczędzony czas znajdziesz stajnię z halą w bliskiej okolicy Łodzi. 🙂


...tak w sumie  😁 A ogłoszenie i tak mi gdzieś zaginęło w morzu innych, więc zapytać o zdjęcia nie mogę.
ja mam. napiszę i poproszę o więcej zdjęć. zobaczymy, jaką odpowiedź otrzymam. z czystej ciekawości, co to za ośrodek. 🙂

EDIT:

ZDJĘCIA USUNIĘTE NA ŻYCZENIE OSOBY, KTÓRA JE WYKONAŁA. W CELU ZAPOZNANIA SIĘ Z OFERTĄ OŚRODKA ZAPRASZA NA PROFIL NA FACEBOOKU

na miejscu IRR, ale może przyjeżdżać trener z zewnątrz. myjka wewnętrzna. siodlarnia. wyposażenie w postaci przeszkód (10) i drągów jest, jakiej jakości nie wiem. w hali podłoże kwarcowe, na zewnątrz piach. tyle informacji uzyskałam. wymiarów placu zewnętrznego nie znam. karmienie 3x dziennie owsem gniecionym, jeżeli są jakieś modyfikacje w żywieniu - do uzgodnienia z właścicielem stajni. ze względów bezpieczeństwa wszystkie konie nie są puszczane. wypuszczane są tylko po uzgodnieniu z właścicielem (konia), bardzo często tylko w obecności tegoż właściciela (konia), bo takie mieli życzenie pensjonariusze  🤔 prawdopodobnie byłaby możliwość dogadania się, żeby koń był puszczony załóżmy od jego śniadania do obiadu, ale to trzeba uzgodnić z właścicielem ośrodka, podobnie jak ewentualną kwestię towarzystwa dla tego konia.
Mnie się nie podoba 🙁 ale ja mam ogólny wstręt do pensjonatów  😉
mnie, jako osobie, która nie ma wstrętu do pensjonatów (😉) też się to nie podoba.
właściciel trąci mi takim, który niczego się podejmie, żeby broń Boże nie mieć jakiejś szkody, spycha z siebie całą odpowiedzialność (chociażby w postaci nie wypuszczania koni pod nieobecność właścicieli).
Co powoduje, że koń kisi się w boksie, a potem wychodzi tylko na jazdę i tym bardziej będzie potem szalał na padoku, jak będzie on okazjonalny 🙁
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się