Perfekcyjny makijaż

A ja mam pytanie o podkład, dość kryjący, ale do cery wrażliwej, skłonnej do niedoskonałości, nie podkreślający skórek (w okresie zimowym mam z tym niestety problem)?
Do tej pory używałam Guerlain, bo go dostałam i był nawet ok, ale wolałabym coś zdecydowanie tańszego. Możecie coś polecić? :kwiatek:
Kaarina, na skórki to peeling i mocne nawilżanie 😉
A z podkładów lubię Rimmel Wake Me Up, ale jest rozświetlający i ma ciemne kolory, więc do porcelanowych cer się nic nie dopasuje
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
14 grudnia 2014 09:15
Kaarina spróbuj może podkładu La Roche Posay? Poproś w aptece próbki Toleriane Teint (są 3 wersje: nawilżająca, matująca i silnie kryjąca - spróbuj wszystkie) 🙂
Scottie A skąd masz ten rabat? Planuję większe zakupy i fajnie by było coś zaoszczędzić.  😉
no właśnie, skąd? ja też chcę 🙂 wyczaiłam dziś sobie fajny korektor pod oczy w słoiczku i cienie na imprezę sylwetsrową. Btw, wie ktoś czy w inglocie można kupić same wkłady, czy trzeba od razu z paletką?
Pauli   Święty bałagan, błogosławiony zamęt...
14 grudnia 2014 16:03
ekhem
Jak najbardziej można same wkłady 😉
Ten korektor też z Inglota, tak? Powiedz coś więcej.


Ja dziś wykorzystałam rabat powitalny w Super Farmie i kupiłam Rouge Edition Velvet w kolorze Ole glamingo 😜
Nigdy jeszcze nie miałam nic aż tak odważnego do ust, mam nadzieję, że nie będę w nim wyglądać komicznie 😉
Tak, korektor z Inglota. To korektr kryjący, a nie typowo pod oczu, ale ma fajną, żelową konsystencję, nie wysusza i co najważniejsze, nie podkreśla mojej zmarchy pod oczami 😉 Dodatkowo, przypasował mi odcień -  jaśniutki, lekko żółtawy więc powinien ładnie  niwelować zasinienia. To tyle wrażeń z dzisiejszej przymiarki w sklepie - jak wypadnie w praktyce nie wiem, bo nie udało mi się go dziś kupić. Cena całkiem przystępna, bo 26zł za słoiczek, który wygląda na wydajny.

Z minusów - wymaga lekkiego przypudrowania, bo ma takie... hm, kremowe, jakby lekko tłustawe wykończenie. Dla mnie to nie problem, bo i tak używam sypkiego podkładu mineralnego.
Scottie   Cicha obserwatorka
15 grudnia 2014 01:16
wanita, ekhem, z kursów makijażowych, zniżkę mam do konkretnego Inglota, więc w sprawie rabatów- nie pomogę.
Mam ten korektor z Inglota, już 3 słoiczek chyba 🙂 Rzeczywiście jest bardzo wydajnym, do tego są bardzo jasne kolory 🙂 Fajna konsystencja, dobrze kryje, trzyma się długo, ale rzeczywiście wymaga przypudrowania bo nie ma matowego wykończenia. Ale ja pod oczy raczej go nie używam, wydaje mi się ciut ciężki. Pani w Inglocie też mi to odradzała. Ale ogólnie bardzo na plus, mój ulubiony korektor od jakiegoś czasu 🙂 Od biedy można go też użyć jako podkład nakładając za pomocą gąbeczki.
vodka - jak nie Inglot pod oczy, to co polecasz? szukam czegoś z mocniejszym kryciem, średnia półka cenowa. Teraz mam SkinMatach Astrora i nic mu nie mogę zarzucić, tylko nie daje rady z sińcami pod oczami 🙁
PonPon, ja mam z Inglota ten specjalnie pod oczy- w tubce. Mam naprawde duuuuze cienie pod oczami i mozna powiedziec ze daje rade 🙂 chociaz zawsze moze byc lepiej 😉
to ten?
gdzie najlepiej kupić krem bb Skin79 Green? patrzyłam na allegro, alledrogeria i chyba asian store. na all i alledrogeria ceny podobne, ok 80zł. w asian store nie znalazłam. patrzyłam też na ebay i jedyna tańsza opcja była za 18$. następny najtańszy wychodził tyle samo co na all 😉 macie może jakiegoś sprawdzonego sprzedawcę albo sklep internetowy?
Scottie   Cicha obserwatorka
15 grudnia 2014 12:53
PonPon, kup na allegro Collection Lasting Perfection 🙂
Dziewczyny, mam pytanie, trochę głupie 😡 często widzę u aktorek i innych "gwiazd" na ustach taki niby błyszczyk, ale z delikatnym naturalnym kolorem... Nie wiem jak to wytłumaczyć ale usta wyglądają na lekko rózowe i błyszczące. Co to jest za pomadka? Szukałam w sklepach ale nic co znalazłam nie było właśnie TYM 😉


Scottie   Cicha obserwatorka
15 grudnia 2014 13:17
Muffinka, wstaw jakieś zdjęcie, łatwiej będzie pomóc 😉
To musze wyszukać bo na ogół widzę to w tv🙂
PonPon ten
Pauli   Święty bałagan, błogosławiony zamęt...
15 grudnia 2014 18:58
Sigma,
Ten z Twojego linku to chyba ten pod oczy, a ekhem pisała o takim w słoiczku. Miałam go (ten w tubce) i nie byłam specjalnie zadowolona, krycie takie sobie, po nałożeniu nie wyglądał powalająco, dla mnie mocno średni, można wydać te pieniądze lepiej.
Muffinka, chodzi Ci o usta nude? Któreś z tych?

PonPon, kup na allegro Collection Lasting Perfection 🙂
A jak z kolorami? Jestem "jasna", ale nie jestem mega bladziochem (łapię się na skalę większości drogeryjnych podkładów)
A z podkładów lubię Rimmel Wake Me Up, ale jest rozświetlający i ma ciemne kolory, więc do porcelanowych cer się nic nie dopasuje


Dla mnie za to koszmar. Wszystko byłoby w nim okej, oprócz tych okropnych drobinek które moim zdaniem są za mocne i średnio wyglądają 🙁 No ale każda cera jest inna 🙂 Wolę mieć zmatowioną twarz i użyć ew. rozświetlacza na kości policzkowe 😉
zonk no, no coś w tym stylu 😉
Pauli   Święty bałagan, błogosławiony zamęt...
15 grudnia 2014 20:42
PonPon,
Z tego co kojarzę są 3 lub 4 kolory, 1 i 2 raczej dla osób o jaśniejszej karnacji.
Ja bym jeszcze dodała, że ten korektor jest dość ciężki i przed jego zastosowaniem proponuję dobrze nawilżyć skórę pod oczami. Ja mam cienką i przesuszającą się skórę pod oczami a do tego spore cienie do ukrycia i dużo lepiej sprawdza mi się korektor z Catrice, o którym już kilka razy pisałam i który uwielbiam.
czy da się gdzieś sprzedać używane kosmetyki?
mam podkład loreal true match (z pompką więc higieniczny 😉 ) d1 w1, którego nie używam, a wyrzucić mi szkoda.
Martuha, macie jakieś ogłoszenia lokalne na FB? 😉 W Toruniu wszystko na grupie "ogłoszenia toruńskie" sie sprzedaje 😉
Scottie   Cicha obserwatorka
15 grudnia 2014 21:10
PonPon, kolor 1 jest bardzo jasny (będzie pasował do najjaśniejszych drogeryjnych podkładów, jest neutralnym kolorem), numer 2 jest też dość jasny (używałam go w zimie ubiegłego roku, w tym jest dla mnie za jasny, ma różowe podtony), numer 3 jest idealny dla mnie teraz (normalnie używam podkładu revlon cs do cery tłustej/mieszanej w kolorze 220 i idealnie się z nim stapia, ma neutralny kolor), 4 nie używałam, bo za ciemny 🙂 Ale fakt, tak jak Pauli, pisze, warto zadbać o nawilżenie okolic oczu, bo jest dość wysuszający.
Dzięki dziewczyny - z próbek Revlona 220 mi najbardziej podpasowało, także zamówię 3 😉

Scottie - tak z ciekawości - kojarzę, że miałaś/masz problematyczną cerę (trądzik jeśli dobrze kojarzę?). Revlon i inne podkłady płynne nie zaogniają sprawy? Z tego powodu wracam teraz do minerałów, mimo słabszego krycia. Przez wakacje próbowałam przerzucić się na płynne podkłady i dupa - nabawiłam się tylko nowych przebarwień i blizn 🙁 Nakładane pędzlem, pędzel myty codziennie (i odkażany), tak samo ręka z której nakładałam (produkty różne, w tubkach, z pompką). Demakijaż od razu po powrocie do domu. Reszta pielęgnacji bez zmian w porównaniu z wiosną, także tylko te nieszczęsne podkłady mogę obwiniać.
PonPon, próbowałaś nakładać minerały na mokro? Jak dla mnie krycie jest wtedy conajmniej bardzo dobre.
Scottie   Cicha obserwatorka
16 grudnia 2014 07:09
PonPon, wiesz, trudno mi powiedzieć, bo się teraz prawie w ogóle nie maluję (poza tym jestem po 2 kursach retinoidów doustnych), więc teoretycznie nie mam problemów z cerą i podkłady płynne/ciężkie nie mają na nią żadnego wpływu.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się