Konie czystej krwi arabskiej

m.indira   508... kucyków
14 grudnia 2014 10:37
bera7, czeka mnie heheh przeprawa więc 😉 może mnie nie uszkodzi  🤣 a jak było opowiem w lutym o ile włascicielka sie nie rozmyśli  😁
szamanka   Najwiecej nauczyl mnie moj arab...
14 grudnia 2014 11:33
bera7 co do tego mam pewnosc bo potwierdzily mi to 3 osoby. Zreszta nie tylko w takich sytuacjach dostawal wciry. Wierze ze Pani Magda da rade sobie z nim, bo my caly czas cwiczymy i moze w koncu skoncza sie te strachy  :kwiatek:
iwona9208   Konie to choroba, z której nie da się wyleczyć.
14 grudnia 2014 12:12
Cześć dawno nas tu nie było ,Dimer znowu ma faze buntów  🤔



Nic dziwnego, przecież to dzieciak, który potrzebuje ruchu i zabawy ze swoimi rówieśnikami.

elewarka cudną macie dereczkę. Przynajmniej będziesz miała spokój z codziennie brudnym i zarośniętym koniem  🙂
gajara18   "Konia strzeż się z tyłu, psa z przodu, a kobiety
14 grudnia 2014 12:33
Wiadomo że potrzebuje ruchu ,prawie codziennie są na padoku .
A jak mam chwile biore ją na te 20-30 minut czyszcze ,lonżuje chwilke i sie bawie w przechodze przez drążki ,albo idziemy na spacer do lasu :-)
Rówieśników niestety nie załatwie bo stajni aż tak duzej nie mam ,musi jej wystarczyć starsza koleżanka Misia :-)
szamanka, do czasu kiedy był u mnie i wcześniej bity nie był. A zachowywał się delikatne mówiąc jak by miał guza na mózgu.
elwarka, a cóż to za derka?

Wiadomo że potrzebuje ruchu ,prawie codziennie są na padoku .
A jak mam chwile biore ją na te 20-30 minut czyszcze ,lonżuje chwilke i sie bawie w przechodze przez drążki ,albo idziemy na spacer do lasu :-)
Rówieśników niestety nie załatwie bo stajni aż tak duzej nie mam ,musi jej wystarczyć starsza koleżanka Misia :-)


A oprócz tego jest jakaś praca nad zaufaniem itd.?
A zachowywał się delikatne mówiąc jak by miał guza na mózgu.


Cóż za porównanie  😁

elwarka derka śliczna 😀
Witam ! 🙂 Szukam osoby, która osobiście zna taką arabską damę : Milagros (Aslan x Morelka ( po El Amor)), jest może ktoś taki na tym forum  ❓ 😉
iwona9208   Konie to choroba, z której nie da się wyleczyć.
14 grudnia 2014 14:12
gajara18 jakiekolwiek lonżowanie w tym wieku odpuściłabym, lepiej puść codziennie na padok.
szamanka   Najwiecej nauczyl mnie moj arab...
14 grudnia 2014 16:14
Dziewczyny cud w Bieszczadach -  Mlody zaczal wspolpracowac z ziemi!!!  😅 Cofanie na pukanie po klacie, zabieranie zadu od  pstrykania palcami, tarnik dwa razy przejechal po kopycie bez wiekszej spiny.
Jedzenie wsypalam do zlobu, najpierw zjadlam ja, kon stal w kącie z postawionymi uszami, w trakcie jedzenia takze go odsunelam bez zadnych fochow.  A tylko dwa razy go dzis stuknelam raczka od bata. No teraz tylko konsekwencja i czuje ze bedzie super.
Kon pochodzil godzine pod siodlem - niestety tylko zywym stępem bo slisko masakryczne, ale na lonzy poklusowal 2x po 15 minut.
W nagrode poszlismy na spacer, gdzie rowniez cwiczylismy cofanie, zabieranie zadu. Po takich cwiczeniach, rozplotlam grzywe, zapsikalam odzywka i splotlam z powrotem. Podczas moich czynnosci kon zwiesil glowe i spal  😍 No takiego spokoju to dawno nie bylo  💘

Czuje ze bedzie dobrze 🙂


szamanka super wieści  😀

A mnie dziś wywaliło z butów. Stronę temu pytałam was o ochraniacze. Dziś odkryłam, że jedna z dziewczyn w stajni ma takie, tyle że właśnie fulle. Ale wzięłam przymierzyć, żeby zobaczyć, jak dużo za duże będą. No i wiecie co - na upartego to i fulle mogłyby być.  😵
Moja łazi w pony, ale co koń to obyczaj.  😁
Kupię coby tak czy inaczej, bo będą odrobinę niższe i to będzie plus, ale fulle też pasują.
No ale arab? W fullach??? No świat się kończy.  🙇
Nawet siwa ma COB'y.
Chociaż przyznam, że rozmiarówka Horze nie jest "stabilna".
No te są jakieś bardzo zminiaturyzowane, z tego wniosek. Na konia, który je nosi, są tak naprawdę nieco przymałe.
elwarka   . . . . . . SDG . . . . . .
14 grudnia 2014 17:25

Derka to Caball rozmiar 125 padokówka poszyta polarem (jak ktoś się zastanawia, co kupić i jak będzie leżała - te derki są bezkonkurencyjne - jedyna wada to że trzeba poczekać ponad 2 tygodnie - ale warto )

Nie będę pozował



i bandyta w akcji - tchórz z niego na co dzień, ale próbuje ( i często skutecznie  👿 )

Muszę gniadej sprawić derkę na następny sezon zatem chyba się skuszę.
[quote author=Murat-Gazon link=topic=752.msg2243680#msg2243680 date=1418576786]
No te są jakieś bardzo zminiaturyzowane, z tego wniosek. Na konia, który je nosi, są tak naprawdę nieco przymałe.
[/quote]
Mi mówiono, że one właśnie duże wypadają.
elwarka piekna dera!  😍 widac, ze super wykonanie 🙂 a kadr z ataku z zebami mega  😁
szamanka gratulacje !🙂 oby dalej do przodu 🙂

Moja dzis na jezdzie taka  💘 tylko cos pokasluje...zamowilam jezowke wlasnie, wlascicielka tez am cos zalatwia, mam nadzieje ze przejdzie, a jak nie to weta wolamy.

Poki co - kilka screenow tylko, wybaczcie jakosc...jesli beda chetni to moge poniej tez filmik wrzucic 🙂
arabiansaneta   Konie mamy zapisane w gwiazdach
14 grudnia 2014 18:33
[quote author=Murat-Gazon link=topic=752.msg2243676#msg2243676 date=1418576201]
Kupię coby tak czy inaczej, bo będą odrobinę niższe i to będzie plus, ale fulle też pasują.
No ale arab? W fullach??? No świat się kończy.  🙇
[/quote]
Arab arabowi nie równy - Niuniek jest kościsty, więc ochraniacze full są na niego dobre. Martynaprokopiak - słyszałam o takiej osobniczce, chyba latała na torze, ale w realu jej nie widziałam. Natomiast jej dziadek El Amor stał przez 2 lata u mnie i byłąm nim zachwycona.
Na mazurach pogoda nie sprzyja, wczoraj wszystko ładnie odmarzło, a dzisiaj znowu mróz chwycił i było bardzo ślisko 🤔 Może i dobrze, że jestem niezdolna do jazdy (coś strzeliło mi w plecach w zeszły piątek i nie odpuszcza do tej pory, a na koniu jeszcze się nasila), chociaż nie jest mi szkoda, że mam czas i nie mogę jeździć 🙂 A dzisiaj spacerkowo, nawet pancio się dzisiaj z nami wybrał, co zaowocowało uroczym zdjęciem, na którym mój koń wygląda jak kucyk, ewentualnie duży pies :P Kto pozwolił temu chłopakowi tak urosnąć, koń źle się przy nim prezentuje 😵.
arabiansaneta to ciekawe bo ponoć niejeżdżona, jeśli wiesz coś więcej na jej temat to wszelkie informacje chętnie przygarnę !  😉
marlin1990 właśnie miałam pytać ile chłopak ma wzrostu, bo arab przy nim jak kucyk wygląda.
iwona9208   Konie to choroba, z której nie da się wyleczyć.
14 grudnia 2014 19:29
faith jaka luźniutka i okrągła, przyjemnie patrzy się na Waszą pracę  🙂. I ogłowie to strzał w dziesiątkę!
Około 190 cm  😉 zastanawiam się czy to zdjęcie trochę nie przekłamuje, wprawdzie mój luby kawał chłopa, ale kobyła też nie najdrobniejsza jak na araba- tak mi się bynajmniej do tej pory wydawało  🤔
Kawał chłopa!
Moje skromne 165 cm nie robi takiego "szału".
Ja mogę się pochwalić niepełnym 170 i też szału nie robi, a i koń wygląda jakoś normalnie przy mnie 😉 Chociaż jak wsiadłam na araba po wielu latach jazdy na "dużych" koniach czułam się trochę jak na psie  🤣, ale teraz nie zamieniłabym za żadne skarby na "normalnego" konia  😍
Moja kobyła ma około 145 cm w kłębie i jest to dla mnie odpowiednia wysokość, nawet mniejsze konie nie stanowią problemu.
Ja za to 174, dlatego nastepny koń,  arab lub mieszanka będzie szukamy pod względem wzrostu, żeby był troche wyższy od mojego knypka  🤣
Faith pieknie sie mloda prezentuje, nie mozna oczu oderwac od tych zdjec!
Jeszcze w temacie brudnych koni, dzisiaj musialam zrezygnowac z jazdy bo kon zabetonowany totalnie, mokry I do tego obtoczony w blocie 😵
A u mnie za to calutki dzień padało  😵
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się