Wpływ odżywiania na wygląd. ZDJĘCIA :)

To ja czesiowi chętnie swojego na podtuczenie podrzucę!  🏇
Maciek -  Czesio się nudzi i lubi wyzwania oraz zakłady🙂 Czesio wciąż czeka na takie prawdziwe wyzwanie! Czyli same kości spowite skórą🙂 Jak to  fundacje nieraz trafią.  Jak na razie  nic takiego Czesio nie może znaleźć. Dobrze i niedobrze...

W takim razie polecam konia Fokusowej. Ten koń to na prawdę porządne wyzwanie 😉

Po za tym na prawdę szacunek za kawał dobrej roboty!!
Co sądzicie?🙂
strzemionko   w poszukiwaniu szczęścia przemierzamy cały LAS ;)
05 grudnia 2014 22:03
👍 za uchwycenie konia w takiej samej pozie  😉 Sądzę, że jest bardzo na plus. A masz zdjęcia całego?
Niestety aktualne zdjęcia mam w derce i nie za dużo widać ale postaram się zrobić 🙂

Lamila
super 😀
śliczny tarancik tak btw :P

Lamila
super 😀
śliczny tarancik tak btw :P



Dziękuje 🙂
Lamila, pokazuj całego! Efekt super, no ale ten model 😍
Powiedz coś o nim 😉
Prosze, zdjęcie całego 🙂 a ten Tarancik to Toledo, 16-latek.
Lamila
wow, fajny "ciapek"  😍
w niezlej kondycji jest jak na 16-latka  😉
16 lat a zachowuje sie jak by o conajmniej 10 lat mniej 🙂 ale pracą da się zrobić wszystko 🙂
Przecież 16-ście lat to nie staruszek, wręcz przeciwnie w kwiecie wieku 🙂
Owszem  🙂
Między zdjęciami jakieś 3 miesiące różnicy, myślę że już coś widać 🙂
Zimowa gruba sierść zakryła żebra poza tym nie widać różnicy.
na pewno widac grubą siersc... i na ostatnim zdjeciu jakby sie kregoslup zapadl?  👀 no naprawde gdyby nie prawa tylna odmiana to patrzac na resztę (łacznie z ksztaltem kwiatka na czole) to dwa inne konie  😁
nie mam nic zlego na mysli, zeby nie bylo  :kwiatek:
widzę, że ogłowia się zmieniłaś  😉
BASZNIA   mleczna i deserowa
14 grudnia 2014 22:22
Zad wygląda lepiej.
Nie mój koń nie moje ogłowie 😉
Z tak pospinanymi mięśniami temu koniowi trudno będzie przybrać. Jakbym się miała doszukiwać, to chyba ma nieco więcej tłuszczyku w okolicach nasady ogona, ale szczerze mówiąc poza tym nie widzę jakiejś szczególnej zmiany (a 3 miesiące to sporo czasu)... No i dopóki będzie tak ponapinany, to raczej nie zobaczę. Ten koń chodzi po siodłem (w jakim jest wieku)?
Tak, chodzi i ma 5 lat 🙂
sumire zapraszam na pw jeśli masz jakieś uwagi na temat ponapinanych mięśni i wpływu na przybranie na masie - chciałabym się dowiedzieć jaki to ma związek a nie chcę robić off top 🙂 czy jak to sie nazywa 🙂
karo_rosa, jak dla mnie nie ma żadnej różnicy. 5-letni koń nawet bezrobotny nie powinien tak wyglądać.

W 2,5 miesiąca w temacie odkarmiania można zrobić taką robotę (na stan wyjściowy złożyła się zmiana stajni + temperament spalającego się ogiera + kastracja)



asds   Life goes on...
15 grudnia 2014 15:34
Quanta

Wow

Ja to może za jakiś czas wrzucę zdjęcia z odchudzania plus praca 🙂.
Tak jak napisała Quanta - przez 2 miesiące można sporo zdziałać (oczywiście jeżeli koń jest zdrowy). Na potwierdzenie wstawiam efekt mojego odpasania koniska. Pomiędzy 1 a 2 foto jest odstęp czasu ok 3 tygodni (sierściuch został wygolony stąd brak buszu) , kolejne zdjęcie to ok 5 tygodni, a ostanie 2 miesiące od 1 zdjęcia . I zero tu wpływu jakiekolwiek pracy....tylko odpowiednio zbilansowana szama. Powodzenia w waszych końskich metamorfozach🙂
Wojenka   on the desert you can't remember your name
15 grudnia 2014 18:24
Gratulacje, super zmiana!
Nice job 🙂
TROL bardzo ładna zmiana
Dzięki wielkie, nie wierzyłam, że to tego malucha uda się odkarmić🙂 Tylko mała w tym moja zasługa 😉 Jak dla mnie szacun dla producentów gotowych pasz - myślę, ze jeżeli zależy nam na szybki ,,zdrowym" dla konia efekcie to warto zainwestować w gotową mieszankę i stosować się do zaleceń ile podawać paszy pełnoporcjowo i efekty same bardzo szybko przyjdą. Myślę, że jakbym konia odkarmiała domowymi sposobami to trwałoby to o wiele wieleeee dłużej.
TROL, wow super! No to podziel się z nami jakaż to pasza uczyniła ten cud 😁
Sierściuch wcinał Hilight Improver Conditioning Mix, podawany pełnoporcjowo (podzielony na 3 posiłki) +  sieczka Alfalfa Plus Oil (której przez pierwsze 2 tygodnie nie bardzo chciała jeść, musiałam ją moczyć i pozostawić na 3-4 godziny aby zmiękła - do końca musiałam podawać ją namoczoną:/  Przez pierwszy miesiąc dolewałam jej jeszcze dodatkowo najzwyklejszy olej rzepakowy - 1 szklankę dziennie.
Ogólnie inspirowałam się tym artykułem http://baileys.com.pl/artykuly/czytaj/6/co-zrobic-jesli-moj-kon-jest-za-chudy  i tym http://baileys.com.pl/artykuly/czytaj/10/nie-wszystkie-oleje-sa-takie-same
Dostosowałam jedynie pasze pod kątem moich możliwości finansowych. Hilight jest podobny składem do Baileys, a trochę tańszy 🙂  A i sianko miała do woli -  z tym, że  przez  pierwsze 4 dni pyszczek jej się nie zamykał, cały czas wchłaniała siano, a po tym czasie jadła je ilościowo  już normalnie jak każdy inny koń w prawidłowej kondycji.
Ogólnie mam hopla na punkcie żywienia koni - i zabrzmi to głupio, ale nawet cieszyłam się, że trafił do mnie taki chudzielec, bo mogłam sprawdzić czy to rzeczywiście działa 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się