Wpływ odżywiania na wygląd. ZDJĘCIA :)

TROL, no gratulacje raz jeszcze, możesz być z siebie dumna 😉
Moja klaczucha, urodzona 03.2010r, po wyźrebieniu w połowie kwietnia 2014 wyglądała mniej więcej tak:



Około czerwca-lipca 2014 pojechała ze źrebaczkiem u cyca do krycia, gdzie była jakieś 1,5 miesiąca, taką ją zastałam po powrocie:



Myślałam że będzie ciężko ją odpaść, nie dość że jeszcze karmiła młodego to kolejny zarodek w brzuchu ale na szczęście jakoś poszło i już tak nie straszy..

Październik 2014



Dodam że klacz niepracująca, nie zajeżdżona. Póki co mamuśka. Dopiero w 2015 będziemy się ujeżdżać.

Piękna blondyna 🙂 Wyraźnie zaokrągliła się i to bez efektu wielkiego brzuchola przy braku pracy  ( u mojej dziewczyny niestety brzucho raz podciągał się raz opadał, a w końcu opadł - pewnie to wynikało z bardzo małej jej ruchliwości na wybiegu- w sumie to stała i żarła😉 A czym karmiłaś ? Jej spadek kondycji wynikał z niedostatecznego karmienia na stanówce? czy stres ? 
strzemionko   w poszukiwaniu szczęścia przemierzamy cały LAS ;)
16 grudnia 2014 17:25
amazonka ale piękny maluch  😍 Masz jakieś zdjęcia?
Piękna blondyna 🙂 [...] A czym karmiłaś ? Jej spadek kondycji wynikał z niedostatecznego karmienia na stanówce? czy stres ? 


Dziękujemy. Karmiliśmy owsem gniecionym dwa razy dziennie i duuuuużo siana. Ciężko mi powiedzieć czemu tak schudła, z innymi klaczami u tego ogiera nie mieliśmy problemu. Pan mówił że ciężka w utrzymaniu..

strzemionko najładniejsze mam jak był mały  🙂





Później ze zmianą sierści odmiany stały się mniej widoczne (tu jak miał 6miesięcy).




I porównanie źrebaczka jak się zmienił od powrotu od ogiera.


amazonka* wiem, że robie OT, ale jaką maść ma młody wpisaną do paszportu? 🙂 Ze względu na te odmiany się zastanawiam  😉
A tak ogólnie to piękny i świetnie mamuśka wyglądała po urodzeniu, nie mówiąc teraz  👍
Jeśli  chodzi o polskie paszporty to nie ma zbyt dużego wyboru maści do wpisania.
Młody wg Związku Hodowców Koni jest izabelowaty  😵 , a w opisie graficznym ma zaznaczone odmiany.
Ale jest nadzieja bo pan który go opisywał powiedział że pracują nad wprowadzeniem nowych maści jak cremello, perlino czy jelenia do opisów, niebawem powinny wejść w życie. Znak że coś drgnęło i jest na dobrej drodze..

A w ramach ciekawostki dodam jeszcze, że jak pewien weterynarz przyjechał go zaszczepić to mówił 'jaki ładny siwy ogierek'  😜


W maju pojawi się na świecie jego rodzeństwo , ciekawa jestem czy też tak hojnie malowane  🙂 wszak z tymi genami nigdy nic do końca nie wiadomo.

amazonka* wcale ta twoja klacz strasznie nie wyglądała . Ja tam się wcale nie dziwie, że trochę jej ubyło jak młody wygląda jak mutant  😁 
,, mutant ,, to takie określenie ogromnego źrebaka  😀
Ten wasz prawie roczniak jest ogromny .

Ale jest nadzieja bo pan który go opisywał powiedział że pracują nad wprowadzeniem nowych maści jak cremello, perlino czy jelenia do opisów, niebawem powinny wejść w życie.



pracuja znaczy uczą sie tych maści rozumiem... mi facet opisując Mavericka, ktory ma plamke pod brzuchem (np od tylu miedzy nogami ją widac) stwierdzil ze nie trzeba jej oznaczac.... no jak to nie trzeba, skoro to znak szczególny jakby nie bylo?  👀
monia ale na zdjęciach z października młody jeszcze był przy matce i ją doił  😉 także to nie tak że po odstawieniu go przybrała tylko jeszcze w trakcie karmienia. 

Obibok ja z rozmowy z owym panem zrozumiałam, że będą je wprowadzać bo sam przyznał że młody jest cremello ale musi wpisać izabelowaty.  Z cremello to w ogóle jest ciekawie z opisem graficznym, jak nie było mnie przy opisie Milky Waya to nie namalowano mu żadnych odmian na nogach, zgłosiłam że ma na nich odmiany to przy okazji opisu innego źrebaka została zaznaczona jedna tylna skarpetka, a są jeszcze dwie przednie.. przy kolejnej wizycie opisu innego źrebaka chciałam żeby domalować 2 przednie skarpetki to Pan powiedział że może zimą bo będą bardziej widoczne na zimowej sierści..  😵
amazonka* no cóż, taki nasz kraj :P
Oby się za to zabrali, bo serio dziwnie się patrzy na takie opisy...

Ale młody cudny  😍
To, ze w opisie cremello wpiszą izabelowaty to jeszcze jestem w stanie zrozumieć, póki co nie mogą inaczej. Ale żeby gniada kobyle opisać jako skarogniada w siwiznie to trzeba być mistrzem ;-)  za to odmiany miala wyrysowane co do kropeczki ;-)
Oba zdjęcia ze stycznia/grudnia tylko z innych lat
Koń o którym usłyszałam, że "ma taką budowę" i "nie da się go podtuczyć"
Guzik prawda, jak ktoś się zna to wszystko można :P
Teraz chyba musi schudnąć. 😉
no nie wiem czy on teraz zdrowiej wyglada. Czym ty go karmiłaś Mc Donaldem?
Katharina   "Be patient and trust in the process"
26 grudnia 2014 21:46
Nie przesadzacie troszkę? Koń ma zimową sierść co dodaje mu masy... Plamkakochanie najlepiej będzie jak dodasz zdjęcie PO z innej perspektywy  😉
anil22 na Mc Driva tez jezdzimy 🙂 (patrz zdj z frytkami)
Katharina masz rację, ma futro jak mamut i być może dlatego zdjęcia są trochę przekłamane
nie mam lepszych więc wstawiam co mam 🙂
eterowa   dawniej tyskakonik ;)
26 grudnia 2014 22:16
Plamkakochanie, jak dla mnie super 😉
Katharina   "Be patient and trust in the process"
26 grudnia 2014 22:22
I o to chodziło  :kwiatek:
Kolejne zdjęcia są już ok. Dobrze, że je wstawiłaś, bo na tym pierwszym naprawdę wygląda kluskowato. 😉
anil22 na Mc Driva tez jezdzimy uśmiech (patrz zdj z frytkami)

haha padłam, wiedziałam widzisz!! faktycznie to pierwsze zdjęcie przekłamuje  😂
Dzięki dziewczyny, to co mówicie to miód na me serce  💘
anil22
żarcie z MC faktycznie tuczy, to udowodnione przeze mnie i mojego konia  🤣
Wrzucam zdjęcia mojej Rosy 🙂 fakt faktem, że zapuściła zimową sierść, ale i tak widać, że tego konia"przybyło" 😀
Ktoś nam podpowie czy idziemy w dobrą stronę i czy widać efekty? 🙂

sierpień/wrzesień 2014



luty 2015


Dostal zimowej siersci , nic wiecej 🙁
poza tym zdjecia kiepskie i fatalne ujęcia..
Ja to nie umiem fot dobierać. 🙄 Te może lepsze? Daty takie jak poprzednio.






edit: dodanie zdj
Nie z dużo tu widać.
Przepraszam, ale czy tylko mnie boli jak patrzę na tego konia...?  🤔
Przepraszam, ale czy tylko mnie boli jak patrzę na tego konia...?  🤔


Nie rozumiem co teraz masz na myśli?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się