Siodło skokowe

deborah   koń by się uśmiał...
23 listopada 2014 18:43
miał ktoś z Was styczność z siodłami Santa Cruz?
.
Pytanie do posiadaczy CWD lub osób orientujących się w siodłach tej firmy, możecie mi powiedzieć na jakiej one są terlicy - drewnianej czy na włóknach? Rozmawiając wczoraj z przedstawicielami, zapomniałam o to zapytać 😡
deborah, miałam w rękach jedno -  i to z tej linii "luxusowej" i szczerze mówiąc bardzo bez szału. W ogóle mam wrażenie, że większość to kopia modeli innych marek.
Mozii   "Spełnić własną legendę..."
13 grudnia 2014 10:43
Mam pytanie odnośnie tego siodła:
http://yard-equites.pl/skokowe/1279-siodlo-skokowe-kentaur-triton-.html

Ktoś ma? Użytkuje? Zastanawiam się, którego KenTaura wybrać i nie ukrywam, że ten najbardziej przypada mi do gustu 😉
Proszę o pomoc  :kwiatek:

Dzisiaj w czelusciach siodlarni odnaleziony został pewien kwiatek- siodło Prestige, nie wiem jaki to model- może ktoś rozpozna ?? siodelko przez rok wisiało w pokrowcu zapomniane przez świat, jest dla mnie i konia idealne, malutkie siedzisko, wąski rozstaw łęku. Chciałabym odkupić od właściciela który jest laikiem w tej kwestii i chciałabym wiedzieć co to za model.

oo matko !
edit. ale ze mnie debil.. dopiero na zdjęciu zauważyłąm jak wstawiłąm tutaj że model jest wypisany z tyłu...
Mozii miałam je na testach. Jest piękne. Ale kentaury maja bardzo malutkie tybinki i szczerze mówiąc siedziało mi sie przez to tak zle, ze trudno mi cokolwiek powiedzieć....  Najlepiej zamów sobie kilka rożnych na testy i sama zobacz.
sotniax appaloosa to nie model tylko tak sie kiedyś nazywał prestige😉
sotniax, dokładnie jak wyżej, appaloosa to kiedyś był drugi człon nazwy prestige  😉
To model któregoś starszego siodła rajdowego. Pewnie Endurace

Tutaj nowy model
Czyli jestem jeszcze większym debilem niż myślałam  🤔wirek:
mi to siodło wyglądało na jakieś skokowe, przynajmniej bardzo dobrze sie w nim siedzi przy takiej pracy :P nie wiecie ile może być warte ? Żeby mnie gość nie próbował zakasować jakąś wielką sumą z racji samej firmy.
Hej wszystkim 🙂 mam pytanko,czy ktoś posiada z was bądź jeździł w skokowce equipe z karbonowa terlica i może podzielić się wrażeniami? z góry dziękuję za odpowiedzi :kwiatek:
i believe i can fly1, ja jeździłam przez chyba miesiąc. Siodło fajne, mi się wygodnie jeździło. Ale to była IMO zasługa samego modelu, nie terlicy. Wydaje mi się że jeździec znaczącej różnicy nie poczuje, no tyle że siodło jest leciutkie 😉
xxagaxx no tak chodziło mi o model jak się w nim jeździło bo z carbonowa terlica są chyba trzy,ale niewiele się pewnie różnią 🙂 ja mam expression i u mnie nie było możliwości wybrać czy siedzisko pół głębokie czy głębokie tylko mam płaskie,stąd pytanie jak wrażenia z jazdy 😉 no i czy koń faktycznie tak super hiper chodzi pod taką terlica niż pod zwykła? 🙂
i believe i can fly1 ja mam carbonowego EK26 od kwietnia, nie wiem co mam Ci dokładnie powiedzieć, ale mogę je polecić bo naprawdę świetnie mi sie sprawuje  💃
To pewnie kwestia konia, mój mocno wykłębiony wrażliwiec plecowy o niebo lepiej pracuje w tym siodle niż w moim wcześniejszym - z normalną terlicą.
i believe i can fly1, różnicy nie zauważyłam. Koń chodził tak samo dobrze, ba nawet lepiej chodzi teraz bo siodło było zamawianego pod niego, a tamte miałam zastępcze. Miałam model EK 26. Moje mam Synergy. Gdyby nie to że koń jeszcze do końca nie był odpowiednio umięśniony pewnie bym wzięła EK26 bo mi ono pasowało po prostu idealnie.
wichrowelove poleciał pw :kwiatek:
xxagaxx ok dziękuje za pomoc :kwiatek: myślę że po nowym roku je przetestuje bo jestem mega ciekawa 🙂 a jak z trzymaniem w skoku? jest różnica między EK 26 a synergy? w moim siodle nie można było wybrać innego siedziska niż płaskie,a że mój koń ma torpede w dupie i potrafi wywalić z siodła to zaczęłam się zastanawiać nad innym 🤣
i believe i can fly1,  no mi się dobrze siedziało w obu, ale to są siodła CC one nie trzymają w skoku. Masz tam nieduży klocek z przodu, nieduży z tyłu i finał. One nie przeszkadzają, jak siodło pod ciebie pasowane to i noga leży dobrze.
Heeej,
któraś z Was się może orientuje, czy siodło ze zdjęcia to tylko skromne nn jakich pełno czy może coś więcej? Szukałam na necie, ale nigdzie takiego nie znalazłam  🙇
ushia   It's a kind o'magic
30 grudnia 2014 19:21
poza tym, ze ma panele uklepane na kamien to nic nie widac
sprawdz nity i pod tybinka - moze tam jest jakas nazwa
poza tym, ze ma panele uklepane na kamien to nic nie widac
sprawdz nity i pod tybinka - moze tam jest jakas nazwa



Niestety obecnie mam tylko zdjęcie. Ale za tydzień może do mnie już dotrze, to obczaję.
Dziękuję 😉
jak patrzę na te panele to mnie aż plecy bolą ;/
jak patrzę na te panele to mnie aż plecy bolą ;/


Mnie też, ale i tak będę wołać rymarza, żeby mi je dopchał i dopasował do konia, jeśli wstępnie będzie ok. Na obecną chwilę zastanawia mnie tylko, co to w ogóle jest za siodło..

Ma za to świetne klocki z przodu i z tyłu - duuże banany ;d
Nie wiem czy da sie dopchac cos takiego.
ja też nie ;/ To by chyba całe panele trzeba było wymienić.
Trudno stwierdzić co to za siodło jak nawet znaczka nie widać.
To siodło nadaje się tylko do powieszenia w kominkowym
Niestety nie znalazłam tutaj konkretnych informacji na temat siodła, które mnie interesuje. Miał ktoś może na dłuższą mete styczność z siodłem Wintec 500 jump? Jak się sprawdza na płaskim, w terenie i skokach do metra mniej więcej? Ewentualnie jakieś dobre siodła do 2 tyś godne polecenia bym poprosiła 🙂 (niekoniecznie nówki sztuki)
Niestety nie znalazłam tutaj konkretnych informacji na temat siodła, które mnie interesuje. Miał ktoś może na dłuższą mete styczność z siodłem Wintec 500 jump? Jak się sprawdza na płaskim, w terenie i skokach do metra mniej więcej? Ewentualnie jakieś dobre siodła do 2 tyś godne polecenia bym poprosiła 🙂 (niekoniecznie nówki sztuki)


Co prawda 500 jump nie mam, ale mam pro jump od maja i jestem naprawdę zadowolona 🙂 skoki - właśnie my gdzieś 100-110 skaczemy na treningach i jest naprawdę ok. Do roboty ujeżdżeniowej jak dla mniej też ok, ale ja nic bardzo ambitnego nie robię 😉
asiek13  Ja wybitnym ujeżdżeniowcem też nie jestem więc o jakieś piaffy i pasaże nawet nie pytam  😜 Wymienne łęki bardzo kuszą a i cena nie zwala z nóg, dlatego się zainteresowałam 🙂
asiek13   Ja wybitnym ujeżdżeniowcem też nie jestem więc o jakieś piaffy i pasaże nawet nie pytam  😜 Wymienne łęki bardzo kuszą a i cena nie zwala z nóg, dlatego się zainteresowałam 🙂


Mnie przekonało przede wszystkim to, że siodło leży idealnie na moim koniu, jest lekkie, szybko się je czyści i na takie "podstawowe" potrzeby wystarcza 🙂
Niestety nie znalazłam tutaj konkretnych informacji na temat siodła, które mnie interesuje. Miał ktoś może na dłuższą mete styczność z siodłem Wintec 500 jump? Jak się sprawdza na płaskim, w terenie i skokach do metra mniej więcej? Ewentualnie jakieś dobre siodła do 2 tyś godne polecenia bym poprosiła 🙂 (niekoniecznie nówki sztuki)


Siodło bardzo wygodne. Przyjemnie się w nim jeździ na płaskim. Skakać to jeszcze w nim nie skakałam. Były małe problemy z dopasowaniem, trzeba było kombinować z wkładkami, ale koniec końców pasuje (koń raczej z "płaskogrzbietowców"😉. Ale pamiętaj, że to siodło close contact 😉.
Dramuta12  Tak tak, czytałam 🙂 Ma ono może klocki tylne?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się