Wybur rasy konia

sumire, offtopując:

[img]https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xap1/v/t1.0-9/10857885_10152497235987644_4769813105854913516_n.jpg?oh=76ed422dd6a9dad60fac24c999b7b485&oe=55417A13&__gda__=1426650182_e716c95bbc68f6a6df7f9d3c8df52883[/img]

Budka nie ostatni raz gra. I teraz tylko pytanie, czy Cugowski obmyślił taki sposób na ponowne rozkręcenie czy sentymentalnie wie, że powinien a ze sceny zejść nie potrafi. Nie ujmując nic Budce, bo można powiedzieć, że wychowałam się na ich piosenkach.


Epikea, nie mam pojęcia. Znalazłam to zdjęcie wpisując "arab ogłoszenia" w grafice google.
Ogłoszenie jest archiwalne, ale z maja tego roku. Tutaj link.

Ale takich kwiecistych ogłoszeń jest pełno, proszę: [url=http://olx.pl/oferta/klacz-czystej-krwi-arabskiejswiateczna-promocja-cenowa-do-23-12-2014-CID103-ID32Omp.html#a40cb9dcc9]świąteczna promocja[/url] albo [url=http://olx.pl/oferta/sprzedam-walacha-arabskiego-pilnie-CID103-ID7IJZ5.html#a40cb9dcc9]tutaj też arab mizerny i tańszy[/url] a ten to [url=http://olx.pl/oferta/sprzedam-walacha-arabskiego-CID103-ID6WpRp.html#a40cb9dcc9]ideał, taki arab z niego, że ciągnąć wóz umie[/url], dwa w jednym i jaka radocha..

Podałam linki tylko z OLX, znaleźć wymarzonego* "araba" lub araba wcale nie trudno.

wątek zamknięty
dar, ale właściwie o co chodzi? Że nie każdy arab ma taki papier, że medale same z nieba spadają? No nie każdy. Trudno, żeby każdy. To rasa jak każda inna, "arab" nie równa się "czempion", i co z tego.
Natomiast pierwsza klacz, którą wstawiłaś, to akurat jak kulą w płot. Zdecydowanie jest to klacz, której pochodzeniem, papierem i osiągnięciami można by się było chwalić.
wątek zamknięty
Konie arabskie mogą się podobać lub nie, kwestia indywidualna. I jak w każdej rasie znajdzie się gorszej budowy i "brzydszy".
Dla mnie ideałem jest Magic Magnifique i jak dla mnie jest się czym chwalić.
http://magic-magnifique.com/index2.php?option=gallery&lang=en
wątek zamknięty
Zawsze takie konie kojarzyły mi się z konikami morskimi  😁
wątek zamknięty
Mi też i chyba wszystkim moim znajomym  😎 Ale jak całe lata temu temu na "żywo" zobaczyłam takie cudo to moja reakcja była "ale słooodziak ! "  😍
wątek zamknięty
Cześć,
czy araby są wygodne w jeździe?


Tak jak czytanie tego postu  😁
wątek zamknięty
Smok10 właśnie mnie wkurzyłeś w innym wątku. Nie wypowiadaj się może na temat jazdy na arabach, skoro nie jeździsz.
wątek zamknięty
tuch masz rację!! Tytół wątku zostawiamy 😍
harja  😜 szał ciał i uprzęży!! ups, upżerzy!
wątek zamknięty
co za piękny wątek...
aż się łezka zakręciła....
😍
wątek zamknięty
Murat, nie widzę sensu chwalenia się arabem, który ma gorszą budowę niż champion.
Piję tylko do tego lansu z posiadania araba, przecież gdyby rzeczywiście chodziło o zakup to chyba nikt nie musi pisać nazwy stadniny koni arabskich bo chyba każdy laik ma nawet pojęcie, że w Janowie Podlaskim jest.
Jak ktoś chce championa bo pokazy to chyba wiadomo gdzie pukac.
A te zabiedzone można znaleźć na olx po prostu. Tyle.
wątek zamknięty
Wojenka   on the desert you can't remember your name
17 grudnia 2014 17:48
Roxy, ten Magic dość kaleczny bym powiedziała 😉 Wolałabym zabiedzoną Pelargonię.

A f ogóle konie som dla leszczy. Mażenie to jezd miedź jednororzca! Albo pżynajmniej pegaza. Lób pegasósa.
wątek zamknięty
Jestem okropna ale - moim zdaniem araby (te ekstremalne jak ten podlinkowany karus) są okropne  😲
wątek zamknięty
Alten, piona. Takie z prostym profilem jeszcze ok, ale ten Magic tragiczny, jakby go ktoś w pysk kopnął. I na niektórych fotach zero proporcjonalności :P Ale co kto lubi.
wątek zamknięty
Chyba dużo osób tak sądzi, mi się podobają kuhailany (takiego też mam 😉 ) bo one i z wyglądu inne i z charakteru (podobno).
wątek zamknięty
nefryt, arap w upżerzy? 😉
wątek zamknięty
No nie wiem ale wydaje mi się że on ma prosty profil tylko fakt że na zdjęciach chcą wyolbrzymić że niby mega szczupaczy, bo taka moda panuje na "zachodzie".

I dla porównania "nasz" Pogrom na tym zdjęciu(i wielu innych podobnie wyjdzie jak ktoś chce).

Mnie osobiście zastanawia czemu aż tak idą w kierunku aby nawet klacze miały tak mega długie "łabędzie" szyje, patrząc na klacze hodowlane z x lat temu widać tę tendencje.
Ale właśnie to jest chyba kwestia gustów.
[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnwarn.gif[/img] Wielkość zdjęcia
wątek zamknięty
Roxy prostego profilu to on zdecydowanie nie ma, co widać choćby na 9 fotce w galerii. Prostego profilu to on z daleka nie widział.
I to jest przegięcie, i to już nie jest ładne. Moim zdaniem przynajmniej.
Jak chcesz, to mogę wieczorem wrzucić zdjęcie kuhailana z rzeczywiście prostym profilem pyska, zobaczysz sobie różnicę.

A w ogóle to pierwsze zdjęcie jest bardzo ciekawe pod względem dywagacji o ewentualnej użytkowości tego konia. Miejsce na siodło? Jakie miejsce na siodło?  😁
wątek zamknięty
Mnie zaskoczyła jak w tym roku w Janowie jako przezent został podarowany Afas Maidaan. Arab przywieziony z Arabii od księcia, wiec już bardziej arabski być nie może. A jest przeciwieństwem tego do czego dąży europejska hodowla. Był też na pokazie na cavaliadzie, nasze arabki tańcowały, a on szedł sobie dostojnym stępem 😉
wątek zamknięty
Jest wątek o koniach arabskich. Po co ciągniecie dubel?
wątek zamknięty
nekti   Pająk stajenny..
18 grudnia 2014 09:21
Dubel, nie dubel. Jak chcecie, to ciągnijcie.. co kto lubi  😉
Przynajmniej poprawcie (proszę) ten ort w tytule.
wątek zamknięty
TheWunia a mnie się ten koń podoba. Zdecydowanie w starym typie, solidny kawał konia, nie pudelek na sznurku.
Nie wiesz czegoś więcej o nim? To ogier? Jest udostępniany do krycia?
wątek zamknięty
nekti zmiana tytułu sprawi, że ten wątek straci sens. Przeczytaj sobie wcześniejsze komentarze 😉
Murat ogier na pewno i będą kryć nim swoje klacze, bo tak mówili na Pride, wiec być może udostepnią nasienie.
Mi się najbardziej podoba złoty środek, nie zbyt "panieneczka", ale ten juz dla mnie troszke zbyt masywny, choć niewątpliwie kariere rajdowca by zrobił i chyba w tych pustynnych rajdach startował
wątek zamknięty
Oj lubię u koni arabskich te szczupacze pyski ale macie rację nie aż tak przesadzone, tylko niefajnie że hodowle chcą właśnie uzyskać ideał zbliżony do tego co jest chociażby w Stanach i zaraz jeszcze może będą mieć 1,60 m wzrostu. I tak się zastanawiam czy wystawione były na pokazach ostatnio jakieś klacze typowo z rodu kuhailana? 
wątek zamknięty
Roxy jeśli trzymać się klasycznych teorii o tym, co kuhailanem jest, a co nie jest, to czystych kuhailanów już prawie nie ma, a te, które są, znajdują się w prywatnych rękach.
Faktycznie offtopa robimy jak złoto.
wątek zamknięty
I tak zaraz zamkną wątek, bo się kilka osób skarży 😉
wątek zamknięty
Wiem, widziałam.  😉
Roxy, sio z tym tematem do wątku arabskiego, jeśli Cię ta kwestia interesuje.  :kwiatek:
wątek zamknięty
Ten wątek jest zamknięty Nie można w nim odpowiedzieć.