Czemu "naturalsi" wzbudzają tyle kontrowersji?

Smok10 spokojnie, oczy mam dobre, przepaście widzę i umiem je omijać, także nigdzie nie wpadnę. Ale dziękuję za troskę  😉
Myślę że powód transportu do szpitala był zdecydowanie inny 😉
Maluda tak planuje, w sumie to wszystko zależy od konia. On z tych co bardzo wyraźnie pokazuje co mu pasuje a co nie 😉

Na pewno będzie dobrze!
Cieszę się, bo to kolejny wspólny temat do rozmów. Tym bardziej do Ciebie przyjadę.
TheWunia ja również współpracowałam z JNBT 🙂 opamiętałam się po niecałym roku... Niestety nie do końca tam chodzi o dobro koni i otwieranie oczu, bardziej o otwieranie portfeli a nie tego szukałam 😉 ale każdy współpracujący z nimi tak kończy ... nadrabiam teraz intensywnie powstałe braki i absurdy dotyczące jazdy w siodle, których się nauczyłam, i nieźle mi teraz brudzą 😉
Nie mogę jednak powiedzieć, że JNBT niczego mnie nie nauczyło, bo bym skłamała.
Program i zamysł mają dobry, powiedziałabym, że nawet bardzo dobry, jednak realizacja i cel w którym to wszystko zmierza powili zaczyna się mijać z ideą nurtu jeździectwa naturalnego.
Dużo zdrowsze jest dla mnie podejście Karen Rohlf, ale też ciężko mi się wypowiadać gdyż nie znam tego od tak zwanej podszewki. 🙂

Pozdrawiam Nawróconych
W jeździectwie ( KAŻDYM !!! ) trzeba mieć oszy szeroko otwarte i nie dać się robić w jajo. Prym wiodą te naturalne szkoły ,żerujące na uczuciach i praktycznie niesprawdzalne w żadnej bezpośredniej rywalizacji. Ale to nie oznacza że klasycznie to cię nie wycyckają . Do wszystkiego trzeba mieć dystans i zachować czujnośc . Tyle że w klasyce jest rywalizacja i pewne zachowania szybko wychodzą na jaw . 😉
lukasz   Przybyłem zobaczyłem i nie uwierzyłem.
19 grudnia 2014 16:12
Nie jestem przeciwnikiem ani zwolennikiem naturalsów. Mnie tam żadne papiery nie potrzebne nikomu nie będę płacił bo za co ..za szkolenie  🥂. Czego mnie tam nowego nauczą.Od 12 lat pracuję z różnymi końmi i śiakoś 🥂.się dogaduje  🥂
lukasz   Przybyłem zobaczyłem i nie uwierzyłem.
19 grudnia 2014 16:14
Myślę że powód transportu do szpitala był zdecydowanie inny 😉

wszyscy tego dnia byli trzezwi  😉
W jnbt się nie da. Wszystko jest jedną wielką tajemnicą. Jak zapłacisz to rąbka uchyli
tam nie ma żadnej "tajemnicy".JNBT to jedna wielka sprzedaż lipy i nic więcej.
Sprzedaż lipy bo unikają konfrontacji. Wszelkie te naturalne szkoły jak ognia unikają rywalizacji , bo przy rywalizacji następuje weryfikacja , a tego nikt z nich by nie chciał , bo zupa by się wylała. 😉
Wystarczy zobaczyć co się działo na Baltic Cup. Jeden wielki dramat.
Nie ma mowy żebym odeszła bez słowa. Bardzo podoba misie wypowiedź nikingi, kulturalnie powiedziane co i jak. Chodź niewątpliwie bardziej w moim stylu byłoby zacytowanie Smoka "Pocałujcie mnie w.. "  😁
Przynajmniej konkretnie i bez zbędnych konwenansów. 😁
Ci ludzie mają własna alternatywna rzeczywistość. Podlinkowane na facebookowym profilu sopockiego hipodromu gdzie ostatnio gościli jacys ludzie z JNBT.
[[a]]https://www.facebook.com/pages/Je%C5%BAdziectwo-Naturalne-bez-Tajemnic/172996769379218[[a]]
Ciekawe czy zatrudniają specjalistę od pijaru który im piszę te androny czy już sami z siebie są tak uzdolnieni . Ciekawe że są jeszcze tacy .................. którzy łapią się na ten Awayowski lep . 🙄 Chociaż , na ludzkiej głupocie zarabia się największą kasę . 😉
Po raz pierwszy zawitaliśmy w tym ośrodku, gdzie ludzie z ambicjami sportowymi i klasycznym podejściem daleko są od zamiaru zrozumienia "a co o twoich pomysłach myśli twój koń?". Ekipa studentów była na tyle zgrana i wesoła, że chyba ich śmiech i pozytywne nastawienie odbijały się echem o smutne ściany Hipodromu.
Klami dzięki za ten link, leżę i nie wstaję  😂
Zora90, polot literacki pierwsza klasa. Tez sie przednio ubawiłąm czytając. Niektóre fragmenty czytałam po kilka razy.
Podziękujmy wrotkowi, bo to od niego mam link. 😉
wyznawcy JNBT budzili śmiech... i wku.wienie, ale już podlinkowałem to "Hipodromowi", mam nadzieję  ze drugi raz nie wpuszczą tego buractwa na swój teren.
Stylistycznie piękne.  😵
Chyba pisze im to jedna i ta sama osoba, bo tę samą stylistykę mają w opisie każdego kursu.
[quote author=Murat-Gazon link=topic=11961.msg2247370#msg2247370 date=1419018004]
Stylistycznie piękne.  😵
Chyba pisze im to jedna i ta sama osoba, bo tę samą stylistykę mają w opisie każdego kursu.
[/quote]

Ciekawe czy nie można by im wytoczyć procesu o zniesławienie . Może Hipodrom powinien się tym zając i raz na zawsze ukrócić takie ku....wo  😤
Smok10 wydaje mi się, że ciężko by było, bo to jest napisane tak, że ogólny wydźwięk pewnych sformułowań jest no... mało pozytywny powiedzmy, ale po rozłożeniu na czynniki pierwsze nie ma tu niczego, co byłoby samo w sobie jednoznacznie obraźliwe.
wyznawcy JNBT budzili śmiech... i wku.wienie, ale już podlinkowałem to "Hipodromowi", mam nadzieję  ze drugi raz nie wpuszczą tego buractwa na swój teren.


L2 miało być pod koniec lutego na Hipodromie, dwa tygodnie temu zostało odwołane.. w tym opisie też było napisane, że do zobaczenia wkrótce, teraz już tego fragmentu nie ma, ale aktualizacja jest dokłądnie dwa tygodnie temu, czyli w momencie wycofania kursu. Ciekawe dlaczego ?

A z takich innych rzeczy to wam powiem, że to co mnie ostatnio wkurzyło(boziu, nazbierało sie tego) to to, że nie ma L4 i L5. W całej historii L4 było raz, w estowym ośrodku, chyba nikt nie ma wątpliwości, że każdy dobry westowiec wsiądzie i pojedzie bez ogłowia. L5 nie było NIGDY. I tu mnie zastanawia czy nie ma ich bo : system może zawieść i by sie jeźdzcy na cordeo pozabijali, a może prowadzący nie ma tyle wiedzy by je poprowadzić ? Albo nie hce nikogo doprowadzić wysoko, bo boi się konkurencji ?
Wszystkiego po trochu. Komercyjnie to zawsze najwięcej chętnych jest na początkowym etapie nauczania . Potem zapał maleje . 😉 Więc z komercyjnego punktu widzenia najlepiej uczyc i niczego nie nauczyć zostawiając perspektywę poznania prawdy objawionej w dalekiej perspektywie .  😉
A, i jeszcze dobry jest jego nagminnie powtarzany tekst : nie wyprzedzaj programu.
Czyli dopóki nie bedziesz na kursie to nie idź dalej  :bum:
Proste , żeby iść dalej trzeba zaplacić  🤣 🤣 🤣
kujka   new better life mode: on
19 grudnia 2014 20:26
TheWunia, a gdzie jest na stronie ten Twoj film?

nie ma co isc z nimi nagle teraz na wojne bo i tak nie wygrasz, rob swoje i ucz sie, pokazuj dobry przyklad. kto bedzie chcial byc do usranej smierci naturalsem to i tak nim pozostanie.

BTW masz zajebiste kozy 😀
Lol, jaka propaganda. Biedne, smutne sportowe koniki. Dzikus, na którego nie da się wejść bez asysty, który zrzuca, a tu bach! magia jnbt i laska, która nie umie nawet siedzieć na koniu sobie kłusuje podtrzymywana przez "trenerkę". Kurcze, w sumie to mnie to nawet nie bawi.
kujka jak wejdziesz w ten link co wstawiła jedna z dziewczyn o Hipo to pojedź do dołu : nazywa się Hearts that beats as one

A mi sie przypomniało, że mój film "Koza na koniu" jest juz elementem kusu o komonikacji miedzygatunkowej, na początku murat mi powiedziała, że o ty mówi, a eraz sie dowiedziałam, że już odtwarza
kujka   new better life mode: on
19 grudnia 2014 20:44
TheWunia, to moze poorientuj sie w prawie autorskim itp?
budyń tą historie tez pieknie ubarwiły. Ten konik to nie tyle dzikus co folblut, który miał na torze wypadek (chyba w maszynie, połamał swoja nogą jakies metalowe elementy) i z tego co słyszałam od właścicielki, to sa rzeczy, których histerycznie sie boi i trudno mu sie w sumie dziwić.
Klami normalne, mówi się to co pasuje. Jak koń sie wyrywa, bo sie go boi, dostanie kilka razy to potem sie mówi, że wyeliminował odsadzanie.
Kujka (dlaczego nie pochwalisz mojego konia tylko kozy 😉 foch, wszyscy tylko je uwielbiają). A co do praw to pozostaje pytanie, czy jeśli udostepniam film na yt to poprostu godze sie na jego dalsze udostepnianie. Ale mam inny pomysł, w rogu dodam napis : prosze mnie już nie utożsamiać z JNBT i tyle.
kujka   new better life mode: on
19 grudnia 2014 21:00
TheWunia, ja tez nie wiem jak to jest z youtube, wiec sugeruje poorientowac sie a nie od razu wszczynac batalie 😉

No nic nie poradze ze dla mnie kozy w rozowych kubrakach brykajace i scigajace sie po lesie za bardziej wyczesane niz jakistam kon. Za duzo koni juz w zyciu widzialam 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się