Perfekcyjny makijaż

ekhem - niedokładnie się wyraziłam - mówiąc o gorszym kryciu miałam na myśli to, że trudniej zakamuflować nierówności. jak mam coś trójwymiarowego, to podkład płynny jakoś to wyrównywał. przy minerałach kolor jest ok, ale nie ma tego wyrównania nierówności.
a minerały na mokro - lubię efekt, ale jak się rano śpieszę, to zawsze sobie ciasto na twarzy zrobię 😉 także mam na większe wyjścia, jak mam czas na spokojnie usiąść.

Scottie -  fajnie masz 😉 kursy zaliczasz dla własnej przyjemności, czy masz jakieś plany zawodowe z tym związane?
Scottie   Cicha obserwatorka
16 grudnia 2014 08:17
PonPon, dla przyjemności, nie wiążę przyszłości z wizażem, bo... nie lubię "pracować" (dotykać, czuć oddech) z twarzami obcych osób. Sama chcę dobrze wyglądać i w zasadzie tylko siebie umiem malować 😉
vodka - jak nie Inglot pod oczy, to co polecasz? szukam czegoś z mocniejszym kryciem, średnia półka cenowa. Teraz mam SkinMatach Astrora i nic mu nie mogę zarzucić, tylko nie daje rady z sińcami pod oczami 🙁

Ja generalnie korektora pod oczy nie używam, jedynie od wielkiego dzwonu zdarzy mi się użyć Maybelline Dream Lumi Touch i jak dla mnie jest okej, tylko że no nie mam większych problemów z cieniami.
Potrzebuję info, jakie pędzle do makijażu są dobre. To ma byc prezent, ja się w życiu nie malowałam, więc nie wiem takich rzeczy
Do 150zł
Zoeva, Hakuro - najlepsze. Ecotools ujdą też 😉 Real Techniques - ostatnio dyskusyjne.
Potrzebuję info, jakie pędzle do makijażu są dobre. To ma byc prezent, ja się w życiu nie malowałam, więc nie wiem takich rzeczy
Do 150zł

Hakuro zdecydowanie 🙂 Za tą cenę można kupić kilka podstawowych, bardzo dobrych pędzli 🙂

btw. ktoś ostatnio pytał o bardzo jasny podkład, Pharmaceris polecam 🙂 Ivory jest strasznie ivory, w porównaniu do niektórych drogeryjnych typu Rimmele, Maybelliny i inne ;p
Pauli   Święty bałagan, błogosławiony zamęt...
17 grudnia 2014 19:46
Jak najbardziej popieram rekomendację Hakuro 🙂

Pisałam Wam kilka dni temu o pomadce Bourjois Rouge Edition Velvet, którą sprawiłam sobie ostatnio. Po pierwsze kolor jest niesamowity, chyba najpiękniejszy z tych, które mam, nie jest żarówiasty (czego bardzo się obawiałam), no i oczywiście trwałość, która powala, przez cały dzień ok. 11 godzin poprawiłam ją tylko raz, ale wcale nie było to konieczne.
Jeśli któraś z was jeszcze się waha, to polecam 🙂
Też polecam Hakuro
Pauli - a jaki masz kolor? Ja mam Peach Club i jest boska 😉 ogólnie ostatnio dorobiłam kilku genialnych szminek, muszę się tylko pozbyć skórek z ust 🤬
Pauli, możesz zdradzić jaki masz kolor? Ja bardzo dużo się nasłuchałam o Pink Pong? a właśnie nie używam za często mocnych kolorów i szkoda wydać te 50 zł (wiadomo, czasami jest te -40%, ale ceny wtedy i tak sporo zawyżają), na coś, czego nie będę używać  😀
Zamówiony pakiet 6 pędzli: H24, H55, H70, H77, H80, H85
Pauli   Święty bałagan, błogosławiony zamęt...
17 grudnia 2014 22:42
Mam Nude-ist i Ole Flamingo, poprzedni post jest o tej drugiej. Kolor jest niesamowity, nie mogę się nią nacieszyć 😍
Nigdy nie byłam fanką tak intensywnych kolorów, ale ten skradł moje serce.
Mam chęć jeszcze na Peach Club i Frambourjois 😉
yga   srają muszki, będzie wiosna.
17 grudnia 2014 23:33
Kupiłam na wyprzedaży ten fluid Rimmela- super kryje! Lepszego nie miałam (ale ja to w tych tańszych gustuję  😉 )
Franbourjois jest świetna! Także jak macie okazję to kupujcie :P Ja kupiłam w promocji 1+1 i miałam dwa burżujki po 25 zł każdy - takie interesy lubię 😎
Tymczasem mam ochotę na kolejne pędzle, tylko problem w tym, że żadnych nie potrzebuję 😂
Oj Ole Flamingo i Frambourjoise nie dla mnie... za różowe chyba 🙁 na Nude-ist się czaję, ale najpierw muszę wymyślić jak się pozbyć skórek. I w sumie Hot Pepper wygląda kusząco 😜
Pauli   Święty bałagan, błogosławiony zamęt...
18 grudnia 2014 14:36
PonPon
Co do Ole flamingo, to faktycznie jest intensywna, żywa fuksja,  ale nie tak neonowa, jak mogłoby się wydawać, kiedy ogląda się opakowanie 😉
No piękna jest po prostu 😍
Frambourjois moim zdaniem wpada w bordowo-koralowe nuty.
Scottie   Cicha obserwatorka
18 grudnia 2014 16:30
PonPon, kup sobie w Biedronce ściereczkę z mikrofibry (niebieską) i przeleć nią usta ze 2 razy- tylko uważaj, żeby się w ogóle skóry nie pozbawić :P Najlepszy peeling do ust ever 😉

Ja mam Ping Pong, ale używam raczej na jakieś wyjścia niż na co dzień. Mam też Nude-ist i myślałam, że on faktycznie będzie beżowo-brązowy, a na moich ustach to taki zgaszony róż.

Pauli, powiedz mi, co Ty jadłaś (i jak) i co piłaś (i jak), bo aż mi się wierzyć nie chce, że się nie zjadła brzydko 😉
Pauli   Święty bałagan, błogosławiony zamęt...
18 grudnia 2014 19:31
Scottie,
Funkcjonowałam zupełnie normalnie, jak każdego dnia, jadłam bułkę ma śniadanie, zupę, piłam kawę, wodę i po wszystkim kolor był nieco bledszy, ale równomierny, nie zjadł się brzydko na środku ust, aż sama byłam w szoku 😉
Scottie - wypróbuję, dzięki :kwiatek:
martva   Już nigdy nic nie będzie takie samo
19 grudnia 2014 12:01
. Mam też Nude-ist i myślałam, że on faktycznie będzie beżowo-brązowy, a na moich ustach to taki zgaszony róż.

Dokładnie tak 🙁 Skuszona waszmi recenzjami kupiłam sobie Nude-ista, użyłam raz i... leży. Nie podoba mi się do końca ani kolor (jednak, pomimo próbowania w sklepie), ani matowe wykończenie (jednak, myślałam, że się przekonam)... Beznadzieja. Tyle kasy wyrzucone w błoto.
martva, a nie chcesz sprzedać? dla mnie to jest kolor idealny <3
Laski, gdzie stacjonarnie dostane pedzle hakuro? 🙂 nie zdaze juz zamowic, a ma to byc prezent swiateczny.
Scottie   Cicha obserwatorka
20 grudnia 2014 14:38
Florcik, raczej nigdzie... Chociaż coś słyszałam o sklepie w Warszawie 😉
Florcik, w ladymakeup mają akcję, że jak zamówisz przed 22.12 to mają niby dostarczyć na czas.

Święta tuż tuż a Ty nadal bez prezentów? Złóż zamówienie w sklepie Ladymakeup.pl do 22 grudnia do godziny 9😲0, opłać je od razu szybkim przelewem (PayU, PayPal) lub wybierz opcję "za pobraniem". Paczkę nadamy tak, byś zawartość mógł przekazać bliskim w prezencie Bożonarodzeniowym!

nie wiem, czy jest to gdzieś na stronie, dostałam to w newsletterze.

i mają jeszcze -10% na hakuro 😉

http://www.ladymakeup.pl/sklep/hakuro.html
martva   Już nigdy nic nie będzie takie samo
20 grudnia 2014 16:23
martva, a nie chcesz sprzedać? dla mnie to jest kolor idealny <3


Jezeli jesteś zainteresowana, to mysle, że się dogadamy 🙂
Przyszłam się pochwalić moim dzisiejszym okiem, bo strasznie mi się podoba 😉



Paletka cieni Revolution i eyeliner w żelu maybelline. Aż mam ochotę sobie jeszcze rzęsy dokleić, ale z moimi umiejętnościami to tylko sie klejem posmaruje 🤣
Mam laickie pytanie - jak najlepiej przechowywać, przewozić i czym okażać pędzle?
fin, ja pędzle po kazdym malowaniu myje w goracej wodzie z plynem do naczyn, wycieram w chusteczkę i odkladam na kaloryfer. Trzymam w tym specjalnym ala skorzanym etui do pedzli i tez je przecieram octeniseptem
Libeerte,  ślicznie 🙂

ad. Frambourjois to zdecydowanie nie jest to różowa pomadka - kolor jest zgaszoną czerwienią, lekko wpadającą w róż - przepiękną!

Scottie, a ściereczka może być tylko z Biedry? 😉 właśnie rozmyślam jak by tu ogarnąć sensowny peeling ust... 🙁
Anaa, dziękuję :kwiatek:
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się