SIODŁA

Trafił mi się ten starszy model :P Jak będzie pasowało (a raczej tak bo ma w razie co cair i wymienne łęki) to go utnę xD
ushia   It's a kind o'magic
19 grudnia 2014 20:12
niestety cair i wymienne leki nie gwarantuja dopasowania siodla 😉
dlatego choc kocham to siodlo wlasnie dopasowuje inne 😉

w jaki rozmiar leku celujesz?
[quote author=Dramuta12 link=topic=31.msg2243835#msg2243835 date=1418590096]
Dlaczego nie kupisz ze sklepu? Martwisz się o uczciwość?

Nie, ale jak wezmę od kogoś na przymiarkę i nie bd pasowało to spokojnie mogę je odesłać, a jak kupię ze sklepu i nie bd pasować mimo wszystko to mam siodło na głowie do sprzedania a winteców jest duuuużo więc ciężko będzie...
[/quote]

Bujda na resorach 😉 Osoba prywatna nie ma obowiązku przyjąć zwrotu. Sklep, który sprzedaje Ci sprzęt przez internet ma taki obowiązek. Więc jak chcesz mieć prawo do zwrotu, to kup normalnie w sklepie.
Jeździł ktoś może w Thorowgood Griffin, Maxam lub Tequnic? Szukam opinii o nich. Na razie mam Supra i jestem zadowolona, ale siodełko bardzo stare i przydałoby się nowe, a chciałabym, żeby był to Thorowgood. Z góry dziękuję za pomoc.
Na_biegunach   "It's never the horse - it's always you!" R. Gore
22 grudnia 2014 18:51
Ja namiętnie jeżdżę w Thorowgoodach, choć obecnie koniska śmigają w Wintecach  🙄 Uwielbiam TG z 2 powodów: 1. to są babskie siodła, nic sobie człowiek nie obija; 2. za modele cob dla bezkłebiastych koni - idealnie rozwiązują problem z siodłem na hucuła 🙂 O lekkości nie wspomnę, ostatnio sobie przypomniałam o skórzanej ujeżdżeniówce. Plecy mi nie podziękowały za dźwiganie ciężarów, więc pójdzie weg.
Za rok czy dwa dopasuję sobie odpowiedniego Thorowgood'a T4 na młodą. Póki co staruszek ma Griffina na lato kiedy przybiera na trawie, nasze najlżejsze siodło 🙂
Osobiście wolę Griffina od Maxama. Różnią się materiałem wykończeniowym, terlica i wszystko w środku podobno te same. Wolę zamszowe wykończenie. Chociaż te materiałowe maxamy są nie do zajechania, do rekreacji idealne.
Edit:
Dopasowując trzeba sprawdzać gdzie wypada środek ciężkości, podobno niektóre modele mają tendencje do przerzucania ciężaru na przód. To info kiedyś wyczytałam w opiniach na angielskim forum. Pewnie też dużo zależy jakiej budowy mają konie.
Dziękuję bardzo za odpowiedź, na pewno pomoże mi w wyborze 😉
A jak ze skokami? Griffin (znalazłam taki z klockami z przodu i z tyłu) się nadaje?
Na_biegunach   "It's never the horse - it's always you!" R. Gore
22 grudnia 2014 20:43
Ze skokami wiele nie pomogę. Griffina mam VSD bez klocków - tak 70 cm czy przeszkody w terenie nie ma problemu. Ambitniej nie wiem, nie moja broszka 😉
Ok i tak dzięki bardzo 🙂 Ja też może jakoś wyczynowo nie skaczę, ale tak żeby się dało LL przejechać by się przydało.
Wie ktoś może, jak rozmiarówka Prestige ma się do Daw-maga? Mianowicie mam Prestige 34 i zastanawiam się pomiędzy L a XL Daw-maga. Obecne siodło raczej nie jest fajnie dopasowane - lata po koniu, z tyłu koszmarnie odstaje, a za kłębem mamy ubytek w mięśniach (to znaczy, że za wąskie?). Jeździłam w podkładce w stylu Mattesa, żeby trochę zniwelować klapanie tyłu. Myślałam, żeby wziąć XL i jeździć dalej w podkładce, gdyby okazało się przyduże, a odłożyć ją jak koń nabierze mięśni. Czy lepiej jednak L?
Mógł by ktoś mi podac wymiary siedziska w cm Winteca Isabell Werth? Szczególnie 16,5 a 17 ,dziekuje z góry!
Jak powinna wyglądać umowa przy braniu siodła na test? Z góry bardzo dziękuje!  :kwiatek:
ushia   It's a kind o'magic
30 grudnia 2014 19:43
Shantowa:
17" po siedzisku od łęku do łęku 44cm, w linii prostej ("w powietrzu"😉 38,5cm
od tylnego łęku do nitu 42cm (i to jest rozmiar podawany przez producenta na naklejce jest napisane 17", 42cm 😉 )

pamiętaj że izabela ma szeroki twist
Czy ktoś będzie tak miły i pomoże mi lub podpowie gdzie mogę sprawdzić nr seryjny siodła Lemetex? Kształt poduszek nie pasuje mi do określonego przez sprzedającego modelu.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
08 stycznia 2015 20:27
Birmanka w moim był wybity na małej tybince, pod nazwą modelu.
Chyba źle się wyraziłam, mam wybity nr seryjny ale nie mam nazwy modelu. Wiem że niektórzy producenci mają bazy danych, gdzie po nr można sprawdzić w zasadzie wszystko. Domyślam się że mój to Fellow a kupiłam jako Aristokrata. W zasadzie nie ma to dla mnie większego znaczenia bo siodełko super ale zwyczajnie jestem ciekawa.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
09 stycznia 2015 23:31
Oj, to faktycznie nie zrozumiałam o co pytałaś. W moim nazwa modelu była też na małej tybince, złotą farbą napisana. Farba była praktycznie cała wytarta, ale po światło było zarys widać, i takie lekkie wgłębienie. Może spróbuj się tak przyjrzeć? Albo weź kartkę i ołówek i porysuj delikatnie, może jeszcze zagłębienie po napisie będzie na tyle wyczuwalne, że się napis pojawi.
Czy ktoś wie jaki rozmiar siodeł Prestige to M(29) z Daw-Maga?  :kwiatek:
Z tego co wiem to 33
Jakie siodło skokowe polecacie? Rozglądam się za czymś nie drogim.
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
18 stycznia 2015 17:37
Rozglądam się za używanym damskim siodłem dla osoby do 165cm wzrostu. Do jazdy na placu i w teren. Gdzie mogę takie znaleźć w znośnej cenie (poniżej 5 tys.)?
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
18 stycznia 2015 18:52
Dementek Napisz do Drabcio ona jeździ w damskim i "siedzi" w temacie, może będzie mogła pomóc.
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
18 stycznia 2015 20:22
zembria- Dzięki  :kwiatek: Już do niej piszę.
Witajcie mam ogromna prośbę , mógłby mi ktoś pomoc zidentyfikować firmę siodełka po tym emblemacie ? Mogę dodać zdjęcie całego ale nie wiem czy to pomoże . Na siodle nie ma żadnych więcej znaków , czy podpisów marki
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
26 stycznia 2015 19:19
Słuchajcie czy ktoś ma/ jeździ w siodle Daw Mag Junior? Jest mi ktoś w stanie podpowiedzieć czy w tym siodle w rozmiarze 15,5" da radę zmieścić tyłek osoba o wzroście 159cm, wadze 50kg i wąskich biodrach? (spodnie rozmiar 34 najczęściej). Szukam siodła na mojego krótkiego konia z dosyć szerokim i raczej płaskim grzbietem. Szukam również informacji, czy łęk L Daw Mag odpowiada łękowi niebieskiemu w Wintec, znalazłam jakąś informację z przed 3 lat, ale niepewną. W tej chwili mam Winteca 2000 pro z Cairem i byłoby ok gdyby to siodło było o jakieś 4cm krótsze (to 17' dla mnie też za duża).
Jakieś opinie na temat powyższego sidła?

Za wszelkie informacje będę bardzo wdzięczna  :kwiatek:
zastanawiam się nad kupnem siodła z Pleszewa, ale znalazłam 3 producentów, których siodła (na zdjęciach) są praktycznie identyczne... są jakieś różnice pomiędzy siodłami  daw- maga, siodlarza z Pleszewa a tymi, które produkuje Ryszard Andersz? Którą z tych firm polecacie?
ushia   It's a kind o'magic
08 lutego 2015 11:59
bo kiedys w pleszewie dzialala jedna firma, a potem sie rozdzielila

obecny siodlarz-pleszew ma moim zdaniem malo starannie wykonczone siodla, daw-mag wyglada o wiele lepiej, ale ostatnio dosc podrozal
Anderszowych siodel nie mialam w rece, robil tylko przerobki mojego, wiec tu sie nie wypowiem 🙂
właśnie cena dała mi do myślenia... rajdówka daw- maga kosztuje około 3400 w wersji, którą wybrałam, a siodlarz z pleszewa za takie samo wykonanie tej rajdówki chce 2100, podobnie Ryszard Andersz
W jakie siodło celować w przypadku konia posiadającego niewielkie odpryski na wyrostkach kolczastych kłębu? Mam Daw Maga Huberta M ale wydaje mi się, że łęk za mocno nachodzi na kłąb i może być problem. W tej chwili koń chodzi bez żadnych objawów w Wintecu , nie jest mocno obciążony pracą, można by powiedzieć nawet, że prawie wcale. Siodło nie moje. Zastanawiam się czy brać takie samo, czy jednak szukać czegoś innego.
Czy jest tu ktoś to na priv pomógłby mi w wyborze siodła(dopasowanie zostawiam specjalistom)? Byłabym bardzo wdzięczna  :kwiatek: Sprawa nie jest mega pilna.
Jeździł ktoś w siodle Daw mag CLASSIC? Jakie wrażenia? Czy jest duża różnica między wersją standard, a exclusive? I jak w ogóle teraz z wytrzymałością siodeł Daw-maga?
Ogółem za wszelkie informacje będę bardzo wdzięczna  :kwiatek:
http://www.daw-mag.pl/siodlo-classic
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się