Ślązaki - kącik oddanych miłośników rasy :)

Jak dla mnie Lokan przez 10 lat krycia nie zostawił nic ciekawego, więc cena ze stanówkę Lokanem to opłata za prestiż tatusia, bez gwaranci dobrego źrebaka (zaznaczam: dla mnie) 90 potomków, 24 z wpisem do ksiąg i o zadnym nie słychać ,oprócz palermo i bazylego ( bez wow jak w przypadku ojca). Prawdą jest też ze w polsce nikt tymi konmi nie jezdzi ale tak jak po innych ogierach, gdzieś może być ukryta perełka.

Cena stanówki Lorda jest jak dla mnie w sam raz, bo jak już napisali, zapewne nie będzie dopuszczony do krycia w programie , nie wiadomo co wyjdzie z nim i z naszymi klaczami. A potem się martw żeby źrebak chociaż za stanówkę zwrócił 🙂😉
Jak pokaże dobre potomstwo z naszymi za kilka lat to i wołać więcej ale teraz nie .
Dzierżawa jest na 8 miesiecy i nie jest bezplatna, więc nie ma szans żeby cena stanówki była porownywalna do naszych ślązaków
Co do ruchu Lorda udo  nie zgadzam się.  Klus  w jego wykonaniu  jest równie efektowany jak klus  naszego śląskiego Lokana  o ile nie lepszy.  Proponuje przyjechać i zobaczyć go na żywo robi wrażenie.  Klacze które są w programie faktycznie nie mogą zostać nim pokryte jednak jego córki będą mogły być w programie. Co do ceny stanowki jest jak najbardziej ok.  Dzierżawa  go nie jest za darmo! A i sam kon  powietrzem nie żyje.  Co do wątpliwości jakie to dzieci  się po nim urodza  jedno jest pewne będą się super ruszaly  dowód og. Linus. 
AleksandraAlicja   Naturalny pingwin w kowbojkach ;-)
23 grudnia 2014 07:46
No to z chęcią się przejadę zobaczyć na żywo  🙂
Akurat program i to, czy ogier jest w programie to mnie nie interesuje  😉 I program na pewno nie powinien być wyznacznikiem tego, czym pokryć daną klacz. A z ceną już pisałam- wg mnie jest w porządku, takie powinny być, ale czy inni hodowcy też tak uznają...?
Nie wiem na jakiej zasadzie został wybrany ten ogier, ale jeżeli jeden jego potomek(przy wieku og. 10 lat) ma być wyznacznikiem dobrego potomstwa, to coś jest nie tak.
Hutor był modniejszy, ma więcej potomstwa i też mało co się w sporcie pokazało.
Lord Udo ze zdjęć i filmu słabo związany, nieco długi w kłodzie, i ten grzbiet... Myślałam, że efekt wow będzie, ale nie ma. Że jak przyjedzie nowy schweres to z podziwu szczęka mi opadnie. Szkoda. Na targu w Sochaczewie widziałam kobyłę schwereskę z paleniami, 15-letnią i grzbiet i ruch o niebo lepszy, w jej przypadku efekt wow był. Nawet starzy handlarze na widok jej ruchu podziw wyrazili.
Większość ślązaków, które znam kłus ma taki, że szacun. Lord Udo ma galop nieco lepszy, ale Lokan też ma taki, a przy tym w ruchu grzbietu nie ma odgiętego. Od razu zaznaczam, że żadnym nie mam zamiaru kryć. Cały czas mam nadzieję, że ten czysto śląski, którym chcę kryć dożyje wiosny, bo już leciwy z niego chłopak  😉
Nowa pula genów to jest na pewno, tak samo w miarę nową, odzyskana pulą był np. nieżyjący już Halat.
Small Bridge, a czym chcesz kryć 🙂 ?
Nercerem
iwona9208   Konie to choroba, z której nie da się wyleczyć.
23 grudnia 2014 17:33
Ojojoj po odnalezieniu go na bazie koni i obejrzeniu zdjęć dla mnie to on jest  wooow, robi ogromne wrażenie  😍
Żebym nie zapeszyła, na stronie Starogardu i Rzecznej go nie ma. A dzierżawca nie odbiera!!!  🤔 

Edit: Odebrał, chłopak ma się świetnie  💃
😉
[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnmute.gif[/img] Całkowita edycja posta
Zawsze miałam nadzieję, że rzeczowo dyskutujemy...
Mi też sie wydawało, że taki jest cel tego forum...
AleksandraAlicja   Naturalny pingwin w kowbojkach ;-)
26 grudnia 2014 17:51
Mnie się też zawsze podobała dyskusja w tym wątku  😎
Kończąc temat Lorda Udo- ciekawa jestem jego potomstwa na polskich klaczach, mam naprawdę wielką i szczerą nadzieję, że za tych kilka lat zobaczymy stawkę przynajmniej kilkunastu sztuk. Jakbym miała sprawdzoną matkę, to bym pewnie nim pokryła, ale ni mam  😁
Ok, pomińmy ten temat!!!
Szukam informacji na temat ogiera Szwadron, proszę się wypowiedzięć na jego temat i jego potomstwa!!!
Wtrące swoje 3 grosze w temacie sprowadzonego ogiera Lord Udo. Moim zdaniem jeżeli ktoś tylko mam klacze śląskie które nie są w programie powinie pokryć je tym ogierem bo 8 miesiecy dzierżawy to tylko jeden sezon i później może już szansy nie być. Jego potomstwo będzie jak najbardziej ślązakiem. Nie wiem czego czepiacie się ruchu ale z tego co widze to ruch ma bardzo dobry budowa też jest nienajgorsza.  Poza tym wybrali go ludzie którzy od lat są bardzo mocno związani z tą rasą i są niekwestionowanymi autorytetami w dziedzinie rasy śląskie P. Janusz Lawin oraz inni znawcy rasy śląskiej i raczej dziadostwa by nie sprowadzili. Cena 800 złoty nie jest wygórowana w Książu wychodzi drożej i na dodatek skuteczność słaba a za poprawki trzeba słono płacić. Bardzo duży plus to nowa pula genetyczna. W ślązakach bardzo mocno mamy ją zawężoną więc świeża krew bardzo się przyda. Mógłby być kary bo teraz taka moda ale za to ma 4 białe skarpetki więc umaszczenie wychodzi na zero. Poza tym ja jestem zwolennikiem ślązaków, które będą sprawdzały się użytkowo w zaprzęgach i osiągały w tej dyscyplinie sukcesy więc ogier o dobrym ruchu jak najbardziej mi pasuje. To moje skromne zdanie w tym temacie a zrobicie jak zechcecie.      
elwarka   . . . . . . SDG . . . . . .
28 grudnia 2014 22:43

Przerwę tę burzliwą dyskusję  😉  - mamy za sobą pierwsze u mnie jazdy w zaprzęgu - bezproblemowo (dokumentacji zdjęciowej brak) i jak na razie na tym koniec, bo na bryczkę za duża gruda, a na sanki za mało śniegu  :

Tak więc Intruz nadal obija się z kolegami  - na poważnie i na wesoło  :







coraz bardziej mnie kusi na Lorda, mamuchę dobrą mam , miała jechać do Nomena zanim się okazało ze pojechać to ona musi ale do kliniki ;/ Dlatego nie wiem jak będę stać z finansami.
Maść mi obojętna ale z moim malowańcem mogło by coś fajnego wyjść 🙂
ADR  Szwadrona widziałam kilka razy na żywo. W ruchu szału nie ma, u klaczy tej cechy nie poprawia, zepsuć raczej nie zepsuje jeśli trafi na dobrze się ruszającą. W typie jest fajnym i mocno przekazuje, nawet we wnukach widać, może nieco szlachetne głowy się trafiają, ale widać że to ślązaki. Ja miłością wielką kocham jego syna Bakszysza za garbonosą głowę  😍

Ramirez  Jak ktoś ma klacz z super grzbietem to może Lorda Udo zaryzykować. W przypadku Evento kiepskie grzbiety przebijają się nawet u wnuków... Mam kobyłę 2x starszą, jamnikowatą, po kilku ciążach a grzbiet ma 2x lepszy niż Lord. Ogier, który startował w sporcie powinien mieć grzbiet jak np. Palermo, La Paz, Lokan a nie taki odwrócony. Nowa pula genów to na pewno jest. Mi osobiście jest żal starych polskich genów, których niedługo nie będzie czym przedłużać, będą tylko w matek rodowodach gdzieś tam daleko.
Zuz.   Ujeżdżenie na kołach ;)
09 stycznia 2015 01:12
Cześć i pomocy!
Pilnie poszukuję zdjęć ogiera I.X. (Lokan- Izera po Nomen). Ukończył ZT w 2008 roku.
Naprawdę BARDZO PILNE  :kwiatek:
Może ktoś pomóc?
Zuz., zajrzyj tutaj, choć to stara strona...
http://www.hodowla-koni.com/
Zuz.   Ujeżdżenie na kołach ;)
09 stycznia 2015 08:46
Zuz., zajrzyj tutaj, choć to stara strona...
http://www.hodowla-koni.com/


Dziękuję bardzo!  :kwiatek:
Ten ogier nie padł jakiś czas temu ??
padł w 2013

edit. u tego hodowcy (z podanej strony) stoi od roku inny ogier - Basior po Rotmistrzu
zgadza się, padł.
Później był Basior i Lokator który obecnie jeśli się nie myle stoi U Pana Piotra i są to chyba Pabianice...
Nieuchronnie zbliża się okres wyźrebień i czas stanówki 🙂 Jakim og. w tym roku planujecie kryć swoje klacze, jakie wg. was obecnie są najlepsze ogiery, które przekazują świetny typ??
My, jeśli nie uda nam się do Lorda pojechać , lecimy do Begisa i Lokatora. O najlepszych ogierach się nie wypowiem , wybieraliśmy ogiery pod nasze klacze 😉 (i do 150 km)
Niedaleko Lorda jest jeszcze ogier : Prom w tamtym sezonie przywieziony z dolnego śląska:

http://ogloszenia.re-volta.pl/inne/szczegoly/30231
estena   Wariat nad wariaty.
11 stycznia 2015 12:10
A w Małopolsce jest coś godnego polecenia w tym roku?  🙂

Blisko Lorda Udo stoi do dyspozycji ogier Lancet (syn Lokana). Kilka kilomertrow od zjazdu z A4.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się