Kuce - wszystko o

Mi w takiej odpustowej gapie za 300zł oderwał się zamek od puśliska  😎 także wolałabym dołożyć i kupić tego winteca,to raczej pewna jakość i większe bezpieczeństwo.

czesio
obłędny!  😍



My oficjalnie zakończyłyśmy siodłową tułaczkę. Kieffery i inne cuda musiałam puścić w świat,kupiłam fp pro light i leży całkiem fajnie z najszerszym łękiem,poza tym czuję się jakbym była do niego wręcz przyklejona.
czesio - ale cudeńko  😍
pokazuj zdj dzieciaczków szybciutko 🙂
Czy tylko moja kucynka ma takie niewyczerpalne zapasy energii ?  🏇
Ircia   Olsztyn Różnowo
23 grudnia 2014 18:23
pampera niestety nie tylko Twoja, moja umie nawet latać   😎  szkoda że nie wiem jak wstawiać filmik  🙁
Ircia Odlotowy kucyk !  💘 Ja jak mam aparat to akurat konie biegają spokojnie... a jak nie mam to zadki fruwają pod niebo !  😵
pampera cudny ten Twój kucyk, ale wiesz, trochę się pocieszyłam, bo myślałam, że tylko moja ma taki okrągły brzusio  😉
o taki muszę kiedyś nagrać, jak moja Luśka biegnie przez zaorane pole, no patrzeć na to nie mogę, bo się boję, że się przewróci, a ona sobie z tego nic nie robi, skacze przez bruzdy na pełnym tempie 🙂
pampera nie tylko Twoja, moje też mają pełno pary  🏇
kaktusowe ile wzrostu ma Twój cudak?
kaktusowe Brzuszki o tej porze chyba są nieuniknione 😀
aniara Przepiękne masz te kucyki !  💘
subaru2009   Specjalizacja: Od lady do szuflady.
24 grudnia 2014 19:04
aniara powiedz coś więcej o tych dwóch kruszynkach  💘 zastanawiałam się nad takimi kucułkami dla ogra do towarzystwa i jako kosiarka, ale obawiam się, że taki grzdyl nie miałby życia z moim talibem  😎
Albo na odwrót 😀 My mamy klaczkę, mała, karą, która nie ważne z jakim stadem pójdzie na padok zawsze rządzi i ustawia sobie wszystkich już na samym wstępie nawet najbardziej asertywne osobniki 🙂 Chudzic może na dobra sprawę z każdym koniem i nigdy żadnego nie uszkodziła fizycznie 🙂

Życzymy Wesołych Świąt z naszym nowym kucykiem Lukrecją 🙂 (zdjęcie już wcześniej było teraz wersja świąteczna 🙂


Kucyki nam się zajeżdżają 🙂 Lepiej jeżdżące dzieciaki ze szkółki dają radę i super z chęcią i radością współpracują przy zajeżdzaniu + lonża i sprawy maja się super - walijczyk ogierek mega grzeczny i łatwy do jazdy (tylko ma okrutna asymetrię na prawo z wygięciem z czym walczymy na dwóch lonżach...) a kucynka ze zdjęcia srokatka jeszcze formy nie mam więc jazdy na razie po 15-20 minut max z galopem na początku bo potem już siły nie ma :P
Do wiosny będą super kucyki do jazdy 🙂
BlueHorse jaki pluszak z tej Lukrecji  💘
pampera dziękuje  :kwiatek:
subaru2009 to są kuce szetlandzkie. Pod względem charakteru są super, kochane i absolutnie nie złośliwe  🙂 
aniara - o mamulku jaka kluseczka  😍 😍
aniara Gdybyś przypadkiem nie mogła ich znaleźć to nie szukaj ich u mnie  😁 💘 💘 💘
Nie wiem czy w tym wątku, ale zapytam. Orientuje się ktoś może czy w woj. podlaskim, mazowieckim, warmińsko-mazurskim, lubelskim nikt nie prowadzi hodowli, nie sprzedaje kuca powyżej 135cm? Będę wdzięczna za każdą informacje.  :kwiatek:
pampera hahaha 😀 ok, ok 😎
Time nie jest bardzo gruba, ma tylko tonę futra  🙂 już nie mogę doczekać się wiosny...  😵
pisząc "kluseczka" nie miałam na myśli gruba, tylko właśnie taka puchata 🙂
Cudne Wszystkie są te kucysie 😀 Większe i mniejsze.To i ja moim Pieszczochem się pochwalę.Sama ujeżdżałam 😀 Mały skarb. Ale mam jeden problem i proszę o pomoc.Często jak chcę iść z nim na spacer,by się trochę do siebie zbliżyć,by zaczął mi ufać,to on stanie i nie ruszy,nic nie pomaga, nawet bat, a na jeździe tak zawala że nie nadążam 😀 I nie wiem co zrobić. A i  jeszcze jedno, jak go od uczyć by nie schylał głowy do trawy, jak go np lonżuje to on schyla głowę do trawy,może jakiś patent jeździecki by pomógł ?
Ale i tak się cieszę z tego co osiągnęłam z nim 😀 więc jest dobrze 😀 Ale proszę pilnie o pomoc
Fallada99   Back to the game!
30 grudnia 2014 22:39
To i ja się pochwalę ,,moim'' dzierżawionym kucykiem-PRZEPRASZAM, kucem 🙂
Ogier feliński Kentucky
ekuss   Töltem przez życie
31 grudnia 2014 01:48
Kilka godzin temu kupilam mojego 3-ciego w zyciu islanda 😀 Tak swoja droga- ja nie poznaje swojego konia w siersci zimowej xD (dodatkowo wrzucam rowniez nowa kobylke)



Tenór to juz w ogole mamut 😀 Porownanie z czerwca i listopada (teraz jest jeszcze gorzej xD )

hej Dziewczyny, mam do Was dwa pytania, pytam tutaj, bo jak wiadomo, też mam kuce i mam nadzieję, że mi pomożecie. :kwiatek:
Moja klacz, która ma 18 lat od maja tego roku stoi cały czas na dworze, ma dostęp do swojego boksu, ale zauważyłam, że większość czasu stoi na zewnątrz. Słoma jest wyleżana, więc pewnie się kładzie na chwilkę, ale kiedy nie przyjdę to stoi na dworze, jak jedna tak i druga. Cieszyłam się, bo wydawało mi się, że to najbardziej naturalne dla konia, ale dzisiaj mój M. zasiał mi ziarnko zwątpienia, bo klaczka u poprzednich właścicieli była zamykana na noc i zaczęłam się zastanawiać czy może i jak nie powinnam tak robić? ale boks nie jest ogrzewany w żaden sposób i z drugiej strony jak będzie stała całą noc to przecież może być jej jeszcze zimniej, nie?
A drugie pytanie, troszkę krótsze, czy dokarmiacie swoje kuce jakimiś witaminami na zimę? dodam, że moje są niepracujące i żywią się wyłącznie sianem.
Będę wdzięczna za każdą pomoc 🙂
Do siego roku! 🥂
nie daj się namówić do zamykania koni w stajni. Jeśli mają możliwość wchodzić to sobie wejdą tyle ile będą chciały. MOgą się przecież schować jeśli np będzie padać albo będzie silny wiatr i konie zmarzną-to sobie wejdą. U mnie całkowicie bezstajennie stoją również duże konia, mają tylko daszek od deszczu i większość koni jest w stanie całkiem dobrze funkcjonować w taki sposób. Oczywiście konie mogą wymagać obfitszego karmienia zimą ale kuce raczej nie.
Oczywiście konie mogą wymagać obfitszego karmienia zimą ale kuce raczej nie.


Są kuce i kuce . DRP to raczej szlachetny mały konik niż kuc a jedna wzrostem kuc. 😉
emptyline   Big Milk Straciatella
31 grudnia 2014 17:34
Agussska, zatrudnić trenera.
Magda Pawłowicz, ja też jestem tego zdania, ale dzwoniłam z życzeniami do poprzedniej właścicielki i jak usłyszała, że konie stoją na dworze to wyczułam w jej głosie, że nie wiem co robie, bo koń ma już 18 lat i może się przecież przeziębić. Wydaje mi się, że koń miał wystarczająco dużo czasu na przystosowanie się do stania na dworze i nie wystawiłam go z dnia na dzień a na dodatek mają nieograniczony dostęp do siana 🙂
możesz sprawdzać, czy koniowi nie jest zimno, to widać (jak solidnie zmarznie to stoi skulony, telepie się nawet) i można sprawdzać dotykiem czy jest ciepły. No i jak koniowi jest tak troszke za zimno całościowo to zaczyna chudnąć. Wtedy można pomyśleć o derce. Ale najpierw bym zakładała derkę, potem zamykała stajnię :-) No chyba żeby był wiatr prosto w drzwi bez możliwości osłonięcia od wiatru to ewentualnie.
Aniara Luśka to kuc szetlandzki, w wkłębie ma 100 cm, faktycznie dziwnie na zdjęciu wygląda
Magda Pawlowicz wlasnie sprawdzam codziennie czy jest zmarznięty. Sierść mają oszronioną a szaleją, biegają i nie widać żeby były zmarznięte, pomyśle nad tą derką, ale moje uwielbiają się ocierać i turlać po ziemi i obawiam się, że derka może być w tej sytuacji niebezpieczna, a jak Twoje konie reagują na fajerwerki?
no ja w sumie właśnie z takiego powodu nie derkuję :-)  że derki mają krótki zywot
natomiast jedna kobyła SP czasem marznie i ją po prostu przy wyjatkowo złej pogodzie zamykam na noc. Zamykam tez jedną kobyłę xx i jednego AQH ale one są w sumie od niedawna w stajni. Z tą Folblutką robiłam kilka "przymiarek" do zostawiania całodobowo i chudnie mocno, nawet latem. A AQH przyjechała jesienią, za mało czasu na aklimatyzację.
natomiast wszystkie konie u mnie urodzone są całodobowo.

A na fajerwerki nie reagują w ogóle ale ja mam dość daleko najbliższych strzelających sąsiadów, nikt mi raczej nie strzela pod samym domem.
A zresztą zdarzyło się kiedyś (przyszli gówniarze i walnęli petarde w dzień akurat trafili jak z wyjątkowo głupim koniem na lonży pracoała,, niby brak reakcji w pierwszym momencie ale po robocie-koń zdenerwowany, napięty i latający bez sensu)
Główny efekt był taki że ja się wku.... i poszłam do nich z twarzą!

Generalnie zauważyłam, że konie się mało boja strzałoł, strzelałam kiedyś na pokazach ze startera siedząc  bez uzdy i nie zrobiło na mojej kobyle wrażenia a "ostrzeliwaliśmy" ją na szybko, w ostatniej chwili.
ekuss, wspaniałe są  💘
Swoją drogą, już tak z czystej ciekawości- ile może kosztować takie przeciętny kuc w Islandii? Nie chodzi mi o żadne konkretne przykłady, tylko tak pi razy drzwi. Nawet bez przeliczenia na złotówki. Szukałam kiedyś na necie, ale wiadomo, że lepiej zapytać kogoś, kto ma z tym styczność  😉
Ja wprost pokochałam islandery! Podczas swojego krótkiego pobytu w Islandii (co prawda nie mogłam mieć z nimi tak częstego kontaktu jak bym chciała) zdążyły skraść moje serce. Szczególnie taki jeden Pan, który często pasł się obok hotelu, w którym pracowałam:

Dziewczyny, a mam jeszcze takie pytanie. Moja kucka miała jakieś 2 miesiące temu nieszczęśliwy wypadek i obtarła sobie dość konkretnie tył kopyta pod pęciną, wszystko jest już zaleczone, ale czy możliwe, że przy mrozach jakoś odczuwa tą kontuzję? zauważyłam, że ostatnio częściej ją odciąża i lekko utyka.
kaktusowe, To już pytanie do weterynarza. Jeśli koń w jakikolwiek sposób kuleje/utyka/znaczy - najlepiej zadzwonić do weterynarza. Najlepiej tego samego, który leczył poprzednie kontuzje. To wcale nie musi być ta stara kontuzja (tylko np. jakieś lekkie podbicie etc).
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się