Derki

a...melduje, ze derka była suchutka 🙂 czyli juz tydzien deszczu przetrwała (z przerwą na pare gdz w weeked kiedy obie powisiała na plocie)
no rewelacja :]

z tymi pasami... ja tez prawy z prawej, lewy z lewej. nie spotkałam się, żeby na krzyż... nie próbowałam. a to nie wyjdzie tak, że wałach je...obsika? 😉
Nie bo one są bardziej między nogami niż z przodu.
Ja też zapinam prawy do prawego, lewy do lewego ale między sobą je jeszcze krzyżuję na środku.
Swoją drogą moje Avalanche póki co nie przemokły - nawet mycie z węża im nie straszne 😉
pampera jak dostaniesz w łapki to prosze opinie.
Chciałam kupić ta derke, ale rozmiar tylko do 145cm  🙁


Dziś do mnie dotarła półderka  🏇
Siatkowa, leciutka. Jeszcze nie testowana w terenie, ale jestem dobrej myśli. Tylko zastanawiam się czy nie dokupić pasów odblaskowych i nie doszyć jeszcze.  😁

pampera super derka.  Chociaż  rzeczywiście mogłaby miećwięcej odblasków. 😉
Niestety druga półderka  hkm 155cm jest mała. Mam nadzięje, że Jarpolowa będzie pasować, dowiedziałam sie, że ma większy otwór na siodło więc jest szansa  🙂
Cobrinha, ale po co to krzyżowanie?
Zawsze tak zakładałam i ludzie co znam też. Według mnie lepiej stabilizuje derkę.
Czy ktoś ma zdjęcia derki polarowej Caball w kolorze śliwki?
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
24 grudnia 2014 20:39
Cobrinha, a na ich stronie na facebooku nie ma w galerii 😉 ?
Jest tylko jedno zdjęcie, ale nie najlepszej jakości dlatego pytam tu 😉
edit.
ewentualnie burgund  :kwiatek:
Cobrinha, mam i śliwkowy, i burgundowy 🙂 Tego pierwszego mam zdjęcia tylko z komórki, więc jakość średnia, a drugi przyszedł niedawno, więc leży w domu. Mogę obfocić w wolnej chwili i się podzielić zdjęciami 🙂
Ale masz derki polarowe w tym kolorze? jeśli tak to jakbyś miała jakąś wolną chwilę to jednak byłabym wdzięczna - głownie o śliwkę mi chodzi bo burgund jednak odpada - zbyt w czerwień jak dla mnie wpada.
czy ktoś z Was psikał derki preparatem przeciwko obgryzaniu? Mój i koleżanki koń nagminnie coś sobie demolują na padoku, a to derkę a to kantar  🤔wirek:
prib, tak
_Gaga czym psikałaś? Działało?
To między innymi mój koń ma destrukcyjnej zapędy.
Myślałam nad tym preparatem Nettex, z tą gorzką substancją. Już bym przebolala to, że odbarwi mi materiał, producent podaje ze może tak być, ale niech pozostanie on w jednym kawałku.
CDM, działało kilka dni 🙂 ale śmierdziało gorzko niestety
Czy derka padokowa musi być bez szwu na grzbiecie? Derka ma być z przeznaczeniem na warunki raczej śnieżno-mroźne... Ale zastanawiam się nad samodzielnym uszyciem i tak kombinuję, czy zamiast padokówki z wypełnieniem nie zrobić takiej bez wypełnienia+podpinka (to chyba bardziej uniwersalne...). I nie wiem, czy jeśli oprócz tarzania się konia w śniegu będzie musiała również znieść uwalenie się w błocie/kałuży, to brak szwu na grzbiecie jest niezbędny (jak regularnie leje, to koń w stajni)... W związku z czym zastanawiam się, czy nie porywam się z motyką na słońce, bo jak uszyć derkę 155 bez szwu na grzbiecie w momencie (gdy szerokość belki to zwykle 150 cm) - nie mam pojęcia. 🤣 Chyba, że te szwy mogą być, tylko np. dwa po bokach i o wiele niżej... Przepraszam za żółtodziobowe pytanie, pierwszy sezon derkuję konia i o ile derkowanie stajenne ogarniam, tak wymagań dla derki padokowej - ni w ząb. 😉 A widzę, że część ma te szwy, część nie i nie wiem, od czego to zależy...
sumire, ja mam jarpolowe derki ze szwem na grzbiecie i Horze Avalanche bez szwu i serio, ale nie widzę różnicy 😉
No właśnie tak patrzyłam na te modele Jarpola, jeden ze szwem, drugi bez, poza tym nie różnią się najwyraźniej niczym - i nurtowała mnie różnica w zastosowaniu...
chyba różnią się tym, że te bez szwu mają pasy pod brzuch, a te ze szwem klapę. Chyba tylko po to, żeby było jak przyszyć pasy na plecach do klapy pod brzuch. Nie?
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
30 grudnia 2014 10:09
Dziewczyny, ile czekalyscie na derki z caball? Wyslali w zeszly poniedzialek kurierem, a jeszcze nie doszla 🙁 a co gorsza mam pecha, bo maja urlop do 7stycznia, a tu mrozy przyszly, a nasza derka zimowa gdzies chyba zaginela, bo przeciez kurier to powinien dostarczyc na drugi dzien, no nie?
xequus, a dostałaś numer nadania czy informację jaka firma kurierska? Ja ostatnio czekałam 4dni!! na kuriera zamówionego. W końcu jak zadzwoniłam do firmy zrobić aferkę to sobie przypomnieli że mieli dojechać i odebrać paczkę ;/
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
30 grudnia 2014 15:50
Wlasnie nic nie dostalam 🙁 a na maile do Caball odpowiada teraz automat, ze odpowiedza po 7stycznia... no nic, mam nadzieje, ze te mrozy troche zmaleja
xequus, spróbuj napisać wiadomość przez facebook: https://www.facebook.com/caball.twojeakcesoriajezdzieckie?ref=br_rs
Pocieszę Cię, np. mój list priorytetowy polecony teraz szedł 8 dni. Okres świąteczny 😉
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
30 grudnia 2014 17:13
Wlasnie przyszla mi przesylka z derka 😉 i ufff... 8 dni, kurier zaszalal :P
Ładnie zaszalał.  😁

Jak  długo czekaliście na derke z Jarpolu?? Oczywiście rozumiem przerwy itd,  jestem tylko ciekawa kiedy  dojdzie derka 🙂
Ja na derke z Jarpola z haftem czekałam 3 dni.
Z caballa obawiam się zamawiać ponieważ współpracują z kurierem, któremu wybitnie nie po drodze do mnie..
No właśnie Caball dostarcza Kexem, który nie grzeszy jakością usług. Delikatnie mówiąc...
Kaarinadzięki wielkie  😉  Czyli jest szansa ze do połowy stycznia dotrze  🙂
Help, w co ubrac konia na transport, niegolony, derkowany od jesieni, obecnie stoi w spranej 150g w stajni, na padok nie chodzi bo kontuzja. Mocno obrośnięty na szyi, pod derką nie. W transporcie zawsze dosc mocno sie poci. Bedzie jechal 40 km tylko. Mam jedynie to w czym stoi lub cienki polar ale słabej jakosci i sie przekreca, lub derke typu dres, taka stricte transportowa.
Evson, mój stał cały czas ostatnio w 100/150g, w zeszłym tygodniu zw. na mrozy przebrałam w 300g, a do transportu założyłam w końcu 100. Więc IMO załóż polar/derke do transportu.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się