Reproduktory, nasienie, krycie klaczy - co polecacie ?

karla to pojechałam po całości 😵 😵 tak to jest jak się słucha nie tych co trzeba, no ale pożyjemy zobaczymy, aby się szczęśliwie wyźrebiła, i nie mam zamiaru sprzedawać może akurat jakiś ciekawy wyjdzie z tego połączenia
zapomniałam podać :to jest moja brzydota  http://www.bazakoni.pl/camorra-diafon-czernina 
tylko zdjęcie z bazy jakieś stare, teraz jest wyższa i chudsza :/
Nie pojechałam- stwierdziłam fakt,w momencie gdy pobieram materiał do swoich badań oglądam sobie paszporty tego co trafia do rzeźni i wiesz co? oprócz mieszanek młp z zimniuchami, typu pogrubianego jest pełno koni nazywanych w rzeźni małopolski koń rzeźny-właśnie z takich krzyżowań, bo dotacja, bo blisko, bo krycie za flaszkę- bez pomyślunku, z przypadku- to jest niszczenie hodowli, zwykła produkcja nic więcej. Ta rasa przez dotacje, przez takie bezmyślne krycia i trzymanie w rozrodzie ogierów, które po ZT starego typu nie pokazują się nawet w najniższym sporcie do niczego się nie nadaje i za jakiś czas będzie tworzona przez odpady hodowlane do niczego się nie nadające.
napisałam że ja pojechałam, z tym kryciem,  no nie za flaszke bo za dojazdy, krycie i wlg wyszło mi około 500 zł, ja nawet nie miałam możliwości popytać, popatrzeć w paszporty i wgl, mąż się uparł na tego i miał być tenb ogier, ja chciałam kryć Justusem  albo Ariosem a na samym początku to wgl Arktosem 🙂
ale nie miałam wyjścia, a ja nie toleruje rzeźni, w sumie i ją i kucyka od rzeźni uratowałam a źrebaka chce w przyszłości do jazdy i  w tereny, mamy swoje gospodarsto więc lepiej mi od podstaw wyhodować niż kupować 🙂  a znajomi kryli nim klacze więc i my nim pokryliśmy, następnym razem jak będę chciała kryć to najpierw  znajde coś ciekawszego,
nie pomyślałam o tym bo pierwszy raz mam klacz, zawsze wolałam ogiery, także po prostu posłuchałam i sugerowałam się źrebakami, jeden szczególnie skoczny 🙂
sory, źle przeczytałam, Arioso kolejny udany:/ Arktos rozumiem ze względu na maść? czemu nie miałaś wyjścia? nie lepiej było poczekać jeden sezon, uzbierać kasę na coś naprawdę wartego uwagi?
na Lubelszczyźnie jest od groma ogierów starej daty, która właściwie do niczego poza dotacją się nie nadają, a ludzie nadal tym kryją... bo ta dotacja nieszczęsna, bo tanio, bo źrebaki ładne- tylko z tych źrebaków najczęściej nic dalej ciekawego nie wyrasta🙁
Do zaprzęgu się będzie nadawał i do rekreacji, to juz coś. Matka mi się podoba, i matka ogiera również, jak to napisała dziewczyna pożyjemy zobaczymy. Na czymś uczyć się jeździć trzeba.
jak mawia pewien znany hodowca małopolaków i sp, ale sportowych 😉
jak w lesie na jego widok się sarny i dziki  nie zabiją  to już jest jakaś alternatywa  do wysyłki do Włoch😉
a tak serio ten koń nie pokazał, że jest coś wart jako zaprzęgowiec, ot po prostu zdał najłatwiejszy ZT jaki było można, w średniej stawce- nikt z zaprzęgowców nie wykazał się zainteresowaniem, koń wisi w ogłoszeniach od kilkunastu miesięcy... a matka, mimo pochodzenia i kilku ciekawych połączeń dała w miarę poprawne potomstwo, ale nic więcej.
I owszem na czymś trzeba jeździć, ale czy nie można jeździć na czymś przemyślanym, wymyślonym do jazdy a nie z przypadku?
Na zachodzie rekreacja jest jakby wtórnym "odpadem" od sportu i hodowli matek czy ogierów, ale też jest przemyślana i robiona porządnie...a u nas... nawet porządnego rekreanta będzie trudno w rasie młp wyhodować jak to będzie wyglądać jak wygląda teraz.
nie straszcie mnie bo chyba na serio  sprzedam ją jako klacz źrebną,chociaż kto ją będzie chciał ;p
a jeździć mam na czym,  bo znajomy a 4 konie, właśnie jedną klaczke mu ujeżdżam, powoli, trudna dziadyga (konik biłg. 5 latka)
klacz w sumie mam dotowarzystwa dla kucyka(kucyka trzymam
gajara18   "Konia strzeż się z tyłu, psa z przodu, a kobiety
25 grudnia 2014 17:17
Hej ja dopiero się rozglądam za stanówką na sezon 2015 planuje w marcu kryć ,ale póki co mam dwa pytania :-)

1. O ile większy może być ogier od klaczy ? Klacz nie miała jak dotąd potomstwa ma 145 cm kuc Drp po Nando :-)
   
2. Możecie polecić jakiegoś ciekawego z papieru i osiagnięć skokowu ujeżdzeniowych ogiera ?
 
Myśle nad kryciem Zefirem chodz wolała bym cos wyższego ,np niemieckiej hodowli ,myślałam też nam małym XX ok 155-160 cm .
Potrzebuje zdjęć potomstwa po Gangesie (o: Lap Bej/ m: Gildia) i wszelkiej opini na temat tych źrebaków po nim.
U nas były po nim dwa żrebaki, bardzo słabe, gorsze od swoich matek, słabsze od rodzeństwa, nie pokryłabym nim więcej.
Znam po nim kilka kobył, do krycia do nas takowe przyjeżdzały, moje zdjęcia potomków są dostępne w baziekoni. Sądząc po potomstwie zostawionym we Fryszerce i w Odrzywole kiepska jakość źrebaków to norma. Jeśli chodzi o jakieś fotki, czy dokładniejsze dane to na pw.
Inne zdanie ma Iza90, ona też użyła go dwa razy i chyba była zadowolona.
Te bidy z Fryszerki widziałam i myślałam, że tylko tam wychodzą takie 'niewiadomoco'. On chyba oprócz maści nic ciekawego nie przekazuje. Chociaż w sam w sobie jest ciekawy. Zdarzyło mi się go pojeździć też kiedyś.

montana dzieny za info i zaraz poleci PW.  😉
Ganges nie mial szansy sie wykazac- zarowno matki z Fryszerki i Odrzywolu to kiepskie matki...
Karla z tym się zgodzę bardzo.
Jesli jestes z Mazowsza czy Lodzkiego to masz kilka fajnych repro nawet z podobnym typem i rodowodem do wyboru- wyniki sportowe, hodowlane itp.
Dzięki wielkie 🙂 na razie nie potrzebuje ogierów do krycia bo nie mam co kryć 🙂

A o Gangesa się wypytuje bo chciałam się dowiedzieć czy coś ciekawego po Nim jest 😉
Hej ja dopiero się rozglądam za stanówką na sezon 2015 planuje w marcu kryć ,ale póki co mam dwa pytania :-)

1. O ile większy może być ogier od klaczy ? Klacz nie miała jak dotąd potomstwa ma 145 cm kuc Drp po Nando :-)
    
2. Możecie polecić jakiegoś ciekawego z papieru i osiagnięć skokowu ujeżdzeniowych ogiera ?
 
Myśle nad kryciem Zefirem chodz wolała bym cos wyższego ,np niemieckiej hodowli ,myślałam też nam małym XX ok 155-160 cm .


http://www.klinika-konie.com.pl/140-totilas
gajara18, może to nie Totilas, ale też holender. Znajoma przywiozła 4-latka, niedługo będzie wiadomo co ze stanówką
fotki syn i ojciec
flosia, ja z użycia Gangesa jestem zadowolona, jak napisała montana, u obu matek, z którymi go połączyłam, dał obiecujące potomstwo. Oba konie stoją lepiej na nogach niż matki, są harmonijnie zbudowane (prawidłowo skątowana, rozwinięta łopatka i zad), bardzo suche i "cienkie na nodze", charakterem raczej wrażliwe. Zwłaszcza jestem zadowolona z ogierka od Emi / Hebab, Ganges poprawił w tym połączeniu kopyta i ruch. Przy drugiej klaczy (Duma / Dukat) nie zepsuł ruchu, nie poprawił szyi. Daje raczej nieduże konie (moja kobyłka 160-161cm, ogierek jeszcze rośnie, ale jest od klaczy dającej większy kaliber). Co mi się w obu koniach po nim nie podoba - raczej długa (za długa) pęcina i mocno rozwinięty, wysoki kłąb. Nie wiem jak oba te konie sprawdzą się pod siodłem, w sporcie (w moim przypadku tylko rajdy długodystansowe), bo nie były jeszcze w tym kierunku sprawdzane (klacz 2010, ogierek 2013)
Draka (Ganges - Duma / Dukat)


Zdjęć ogierka nie mam.
Kastorkowa   Szałas na hałas
26 grudnia 2014 09:17
Czy moglibyście polecić jakiegoś ogiera małopolskiego z dobrą głową i najlepiej coś skaczącego stacjonującego na terenie województwa małopolskiego?
Oraz co sądzicie o ogierze Bre Gun ?
Czy kuc walijski nie będący cobem może mieć 147 cm??? Bo szukałam czegoś 145-150 cm i taki ogier walijski mnie zadziwił.
Czy kuc walijski nie będący cobem może mieć 147 cm??? Bo szukałam czegoś 145-150 cm i taki ogier walijski mnie zadziwił.


Poszukaj Falabelli w tym rozmiarze , to dopiero będzie dziwo  🤣
Small Bridge, ten z mojego postu powinien się mieścić w tym przedziale
gajara18   "Konia strzeż się z tyłu, psa z przodu, a kobiety
26 grudnia 2014 13:47
ogurek Piękne koniska  😍 dawaj znać co do stanówki jestem bardzo zainteresowana  💘 :kwiatek:



Smok10 Totillas jest piękny ale cóż z tego jak zdecydowanie za duży dla mojej kobyłki, to ma być jej pierwszy żrebak .
Klaczy 145 nie pokryje koniem 173cm :-) Ale Dzięki za propozycje :-)
To był przykład z górnej półki , ale tam jest cały zestaw czempionów do wyboru i o niebo tańszych . 😉
Na razie nie zamierzam kryć, ale z czystej ciekawości... co na PL rynku króluje teraz w skokach i ujeżdżeniu, czym warto byłoby pokryć klacz po Qulesterze?
Oczywiście ogier z dobrą głową, skoczny z dobrym ruchem, sprawdzony w hodowli (to już pewnie za wiele 😉 ) itd, itp 🙂
Na razie nie zamierzam kryć, ale z czystej ciekawości... co na PL rynku króluje teraz w skokach i ujeżdżeniu, czym warto byłoby pokryć klacz po Qulesterze?
Oczywiście ogier z dobrą głową, skoczny z dobrym ruchem, sprawdzony w hodowli (to już pewnie za wiele 😉 ) itd, itp 🙂


Dlaczego za wiele ??? 😲

[quote author=Megane link=topic=5087.msg2251470#msg2251470 date=1419612202]
Na razie nie zamierzam kryć, ale z czystej ciekawości... co na PL rynku króluje teraz w skokach i ujeżdżeniu, czym warto byłoby pokryć klacz po Qulesterze?
Oczywiście ogier z dobrą głową, skoczny z dobrym ruchem, sprawdzony w hodowli (to już pewnie za wiele 😉 ) itd, itp 🙂


Dlaczego za wiele ??? 😲
[/quote]

A ile w Polsce mamy ogierów sprawdzonych w takim stopniu jak Elvis, Quirinus czy nawet Luron?
Do skoków ,wg, twoich kryteriów polecał bym tego > http://www.klinika-konie.com.pl/165-nabab-de-reve   😉 Miała byś Imbred na Quidam de revel

Do ujeżdżenia ,możesz spróbiwać tego > http://www.klinika-konie.com.pl/133-bretton-woods
Smok10, - sprawdzony w hodowli, to już nastolatek (oceniany na podstawie także osiągnięć sportowych potomstwa), a u nas niestety w tym wieku ogier albo się skończył, albo go sprzedali,  stąd też stwierdzenie, że to już pewnie za wiele 🙂
Ogiery biorące czynny udział w sporcie rzadko kryją lub ew. do obejrzenia jest pierwszy czy drugi rocznik potomstwa.

Dzięki za stronkę  :kwiatek: troszkę poczytam, bo ze 3 lata nie zaglądałam na tego typu strony...

Edit: He he, Tak sobie myślę, że też chciałabym trochę Alme wykluczyć z krwii  😍 (matka po Aloube Z  😉 )
(ale wymagania  😁 )
Smok10, - sprawdzony w hodowli, to już nastolatek (oceniany na podstawie także osiągnięć sportowych potomstwa), a u nas niestety w tym wieku ogier albo się skończył, albo go sprzedali,  stąd też stwierdzenie, że to już pewnie za wiele 🙂
Ogiery biorące czynny udział w sporcie rzadko kryją lub ew. do obejrzenia jest pierwszy czy drugi rocznik potomstwa



Jeśli chodzi o potomstwo Nababa to mogłaś je oglądać  w zeszłym roku na Torwarze. Zuzia Gowin też jeździ na jego potomku .Emporio van't Roossaker . Zresztą jego potomstwa sprawdzonego w wysokim sporcie jest w opór.  😉 http://www.bazakoni.pl/emperiovantroosakker-nababdereve-ushavantroosakker

Sam Nabab i jego potomstwo na YT https://www.youtube.com/results?search_query=nabab+de+reve

Co do tego Ujeżdżeniowca to się nie wypowiadam ,niech się wypowiedzą , pingwiny . 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się