Reproduktory, nasienie, krycie klaczy - co polecacie ?

Smok10 - wszystko pięknie, tylko akurat przy nim nie ma ceny za nasienie 😀
Podejrzewam, że cena bliska ceny nasienia jego ojca, lub wyższa :P

Smok10 - wszystko pięknie, tylko akurat przy nim nie ma ceny za nasienie 😀
Podejrzewam, że cena bliska ceny nasienia jego ojca, lub wyższa :P


Za to jest kontakt i telefony , wystarczy zadzwonić .  😉

Po drugie ,jak cos jest dobre to pewno kosztuje ,ale ile ,to też nie wiem. Nie interesowałem się . Aczkolwiek ,gdybym chciał coś kryć ,to odżałował bym na telefon. ( mam darmowe minuty ) 😉
Jak będę przymierzała się do krycia, też pewnie odżałuję na telefony 😉
Niczego telepatycznie nie da się załatwić 😉

Edit: a tak na poważnie, to na pierwszy raz nie będę szukała czegoś za 3-5 tyś Euro, raczej około 2500 PLN max zaryzykuję. Szkoda by było, jakby się okazało, że młoda jest kiepską matką 😉
Bretton do niedawna kosztował poniżej 2000 eur 😉

Megane
Tak zupełnie serio i z zupełnie fajnej przyjemnej półki cenowej może I'm Special de Muze? Ja osobiście jestem fanką Numero Uno i Quality Time, ale problematyczny może być wzrost tutaj. W VDL jest strasznie fajny młody ogier, super skakał na korungu i był w czubie na testach:

Grand Slam VDL
http://sporthorse-data.com/d?d=grand+slam+vdl&x=0&y=0
http://www.vdlstud.com/foto_video/0/502/grand-slam-vdl.htm#video
Kastorkowa   Szałas na hałas
26 grudnia 2014 19:08
Ktoś coś, ogier ma być dla arabki oraz arabo-małopolki
Czy moglibyście polecić jakiegoś ogiera małopolskiego z dobrą głową i najlepiej coś skaczącego stacjonującego na terenie województwa małopolskiego?
Oraz co sądzicie o ogierze Bre Gun ?
Dziewczyny znacie może kolorowego ogiera który przekazuje masc (izabel, tarant, srokacz..) jak i spokojny charakter? Mam dwie panny do krycia w tym roku, obie bardzo temperamentne i chciałabym to w nich załagodzic. Obie są doskonałe rodowodowo i z rewelacyjnym odbiciem jednak malutkie - 160cm. Nie pogardzę zagranicznym ogierem, cena do 2000zł/szt 🙂
Nie pogardzę zagranicznym ogierem, cena do 2000zł/szt 🙂


W tej cenie to chyba będzie cięzko  😉

http://www.klinika-konie.com.pl/178-vingino
Smok10 - pytanie było do dziewczyn 🙂
Osiutka, a czemu akurat muszą być kolorowe?
Na maści się nie jeździ.
Co to za rasa klaczy, że takie niziutkie?

W KJ Zbyszko jest Srokaty Rewizjon - przekazuje maść, ogólnie ogierek dość ładny, ale jak to się mówi, dupy nie urywa, ot po prostu zdał ZT z wynikiem dobrym, skacze, gniadosrokaty, krycie pewnie około 500-1000... jeśli ma być wyższy niż 160 i kolorowy i do 2000 to spełnia kryteria 🙂
Z zagranicznymi w tej cenie to na 100% będzie problem 🙂
jeśli chodzi o ogiery kolorowe to pzhk nas ugotowało na dobre, podziekowania należą się własnie tym ZT , szkoda tylko że nie ma żadnych uznań koni kolorowych tak aby nie musiały konkurować z końmi nie kolorowymi
Smok10 - pytanie było do dziewczyn 🙂


Masz racje , wszedłem w nieswoje kompetencje. Dziewczyny jednak lepiej znają się na ogierach . 😉 Przepraszam ! 🤣
Niby dlaczego kolory maja miec inne uznania? Od kiedy to w uzytkowych koniach jest selekcja na masc? Db kon nie ma masci...
Dava   kiss kiss bang bang
26 grudnia 2014 20:53
Właśnie...
Jak czytam, ze ktoś szuka malowanego albo kolorowego ogiera (moze być srokaty, tarantowaty, cremello itd. ) to wyłania sie tylko jeden zarys 'myśli hodowlanej' 😉
Wybaczcie ale tak właśnie jest...

Edit: a pózniej ludzie co pracuja w ubojniach opowiadaja ile to takich malowancow idzie na taśmę choć 'szlachetne' a nie zimnioki
Właśnie...
Jak czytam, ze ktoś szuka malowanego albo kolorowego ogiera (moze być srokaty, tarantowaty, cremello itd. ) to wyłania sie tylko jeden zarys 'myśli hodowlanej' 😉
Wybaczcie ale tak właśnie jest...

To nie jest myśl hodowlana tylko myśl produkcyjna - wyprodukować kolejne konie maściste, bo ciągle jest na nie popyt - głównie laików - płacą dobrze i nie deliberują nad budową / wadami konia.
sei   . let's grow old together & die at the same time .
26 grudnia 2014 20:57
Kastorkowa, z jakim przeznaczeniem ma być potomstwo? Bre Gun ma b.ciekawy rodowód. ładny malowany, kasztan. ale np. niezłę konie powychodziły w Janowie po Efekcie, może lepiej w tą stronę? zależy co chcesz uzyskać i co jest do poprawienia itp. 😉
Kastorkowa, z jakim przeznaczeniem ma być potomstwo? Bre Gun ma b.ciekawy rodowód. ładny malowany, kasztan. ale np. niezłę konie powychodziły w Janowie po Efekcie, może lepiej w tą stronę? zależy co chcesz uzyskać i co jest do poprawienia itp. 😉


A co można z tych koni uzyskać ???  . prosił bym o przybliżenie jakichś osiągnięć tych koni. 🤔 I co można z tego wogóle uzyskac ????
[quote author=Karla🙂 link=topic=5087.msg2251652#msg2251652 date=1419626350]
Db kon nie ma masci...
[/quote]
Każdy koń ma maść, i nie rozumiem co złego w tym, że chce się wyhodować kolorowego konia?
[quote author=Karla🙂 link=topic=5087.msg2251652#msg2251652 date=1419626350]
Db kon nie ma masci...

Każdy koń ma maść, i nie rozumiem co złego w tym, że chce się wyhodować kolorowego konia?
[/quote]

Wogóle , powinniśmy hodować tylko konie dla maści . No i dla urody , to najważniejsze. Założenie i cel hodowli . Ładny koń o ciekawej maści .  😉

Masz jakichś klientów , poza Włochami na takie konie .  🤔 Takie cele i założenia hodowlane to czysty snobizm i powinny być zakazane przez TOZ  😉
Kastorkowa   Szałas na hałas
26 grudnia 2014 21:45
smok, jesteś w błędzie ja mam tylko konie maści izabelowatej i cremello, moim celem jest uzyskanie jak najlepszego konia , kryje ogierami bdb, w 2015 roku użyje ogiera skokowego nr 1 w światowym rankingu, wszystkie konie sprzedaje po za granice PL, moje konie sa na różnych kontynentach, i uwierz mi ze cały czas jestem na plus z tej hodowli, podczas ZT w 2012 roku trener naszej kadry płacił mi 100000zł  za konia. pokaż mi który koń został wtedy i wogóle kiedyś tam sprzedany za taka sume?
Smok, teraz Ty sie pochwal co masz w stajni pokaż nam jakie konie trzeba mieć aby nie być snobem?
Skaner - Co ty palisz ?  😎   🤣 Płacił ci 100 000 tylko w jakiej walucie ? Chyba w Dolarach Zimbabwe. Nie broń tego czego obronić się nie da.,

P.S Czemu żeś nie sprzedał ?  😉 Twoim celem jest uzyskanie jak najlepszego konia . Tylko w czym ???? W maści ?
Smok przepraszam za tą dyskryminację  😡
Jedna z klaczy 158cm hod. p. Mazurka po Pegasus HB matka po Lord Alexander a druga 160cm trk po xx (w paszporcie ma sp który powstał z połączenia trk i trk  :/ )

Stawiałam głównie na rodowód zawsze i chyba czas poeksperymentować z uzyskaniem kolorowego malca - im będzie bardziej "chwytał za oko" tym może lepiej uda się go sprzedać. 
Może i na maści się nie jeździ ale na paszporcie też nie - z dwojga złego wolę mieć kolorową ozdobę podwórka niż ładny papier.

Z racji, że obie kobitki są mocno temperamentne zależy mi na ogierze przekazującym spokój 😉
Ogurek pytanie czy tylko kolorowego, bo jesli tak to dla mnie bezsens,ale jesli poprawnego, jezdnego,ladnego i z db glowa to super,ale selekcja tylko na masc i tylko w tej grupie nie pomoze. z potomkow Efekta cos tam skaczacych jest chocby Topaz, sam Efekt tez cos tam skakal;-) a bre gun mhm
[quote author=Karla🙂 link=topic=5087.msg2251827#msg2251827 date=1419667756]
z potomkow Efekta cos tam skaczacych jest chocby Topaz,
[/quote]

5 lat pod siodłem i już L -klasę chodzi . Jak będzie miał 50 lat to może coś wyżej pójdzie . 🙄 Po co namnażać takie trupy. 😲
N nieL ;-) na mlp to i tak duzo;-) a w porownaniu do breguna i jego potomstwa to jak puchar narodow;-)
[quote author=Karla🙂 link=topic=5087.msg2251927#msg2251927 date=1419685441]
N nieL ;-) na mlp to i tak duzo;-) a w porownaniu do breguna i jego potomstwa to jak puchar narodow;-)
[/quote]

N to on parę razy widział i to było jego Mistrzostwo Świata ,a ostatnio wrócił do swojej własciwej klasy czyli L  😁 Ale pomijając fakt jego niesamowitych możliwości , to pytam, po co ???  😲

[quote author=Karla🙂 link=topic=5087.msg2251927#msg2251927 date=1419685441]
N nieL ;-) na mlp to i tak duzo;-) a w porownaniu do breguna i jego potomstwa to jak puchar narodow;-)


N to on parę razy widział i to było jego Mistrzostwo Świata ,a ostatnio wrócił do swojej własciwej klasy czyli L  😁 Ale pomijając fakt jego niesamowitych możliwości , to pytam, po co ???  😲
[/quote]

Tak się jakoś składa że jego amazonka na innych koni też MŚ nie jeździ 😉
[quote author=Karla🙂 link=topic=5087.msg2251927#msg2251927 date=1419685441]
N nieL ;-) na mlp to i tak duzo;-) a w porownaniu do breguna i jego potomstwa to jak puchar narodow;-)


N to on parę razy widział i to było jego Mistrzostwo Świata ,a ostatnio wrócił do swojej własciwej klasy czyli L  😁 Ale pomijając fakt jego niesamowitych możliwości , to pytam, po co ???  😲


[/quote]

Po to by mieć ładnego konia, na którym można pohasać w lesie, lub po polach , nie każdy musi być super skoczkiem lub machać nogami powyżej linii uszu 😉  Chyba się starzeję, bo coraz bardziej doceniam możliwość spokojnego przemieszczania się na grzbiecie odważnego konia, niż  podskoki i walka o życie, na tych super sportowcach,skaczących pod niebo
sei   . let's grow old together & die at the same time .
27 grudnia 2014 16:27
Kastorkowa, na podstawie tych zdjęć niestety zbyt wiele się nie powie... jak papierowo?
Bre Guna bym nie przekraślała. To czy i w jakim sporcie ogier/potomstwo się pokaże zależy od właściciela/zawodnika itp. Same możliwości koń może mieć niezłe, a jeżeli w dodatku tutaj zależy na koniu do małego sportu, ale za to z dobrą głową, to może właśnie nawet lepiej niż jakaś 'gwiazda'?
Potomstwo Efekta też generalnie szału nie robi i nie podbija jedno w jedno parkurów 😉 tyle, że tutaj ogier może się bronić wynikami jakie robił pod A.Głoskowskim.
Jestem też zadowolona z mojego TG pod względem charakteru (przynajmniej jak na razie  :hihi🙂, więc jeśli pod innymi względami ten ogier by odpowiadał, to może warto go wziąć po uwagę (dla młp)?
Nie wiem np. jak Bekas z głową i ogólnie nie mam opinii na temat ogiera, ale ma spory udział xx, więc mógłby być niezły na arabkę?
Rzucę jeszcze kilkoma imionami, żebyś sama mogła poszperać 😉
Dionizos, Sentender, Jaśmin, Malibou (który z tego co słyszałam, w minionym sezonie pokrył pokaźną liczbę klaczy), Joker W (czy będzie dostępny w 2015???), Awans
Jokera-W znam osobiście, stałam przez rok w jego stajni ze swoim koniem i jeśli miałby przekazywać swój charakter potomstwu to dla uspokojenia gorącej głowy dla młp. myślę że super. Ale jak będzie z dostępnością to nie wiem, został sprzedany kilka dni temu. Nie znam się na sprawach licencyjnych ale jeśli dostał tymczasową po ZT a pokazał się na MPMK i zajął II miejsce to teraz zostanie mu przedłużona licencja za ten wynik czy jak to jest ?? (sorry za  🚫 tak z ciekawości pytam jak to jest)
Problem leży w ludziach i ich mentalności. Oczywiście można namnażać chłam , tylko co potem ?.Od momentu wyboru ogiera do uzyskania konia mija 7-8 lat , w tym czasie może zdarzyć się wszystko od kłopotów finansowych po zdrowotne i co wtedy ?.Najlepszy przykład właściciela konia rekreacyjnego spod Olsztyna. Kłopoty zmusiły go do sprzedaży , poszedł za niebotyczną jak za rekreanta kasę , potem pod naszą czołową zawodniczką startował w Pucharze Narodów na MŚ. Więc pytam ,komu przeszkadza że zamiast z założenia hodować trupy , to starać się od początku wyhodować jak najlepszego konia i bawić się nim nawet jeżdżąc sobie do lasu jak wszystko jest dobrze , a jak się nam noga powinie to nie płakać na re-volcie , oddam w dobre ręce poniżej ceny rzeźnej ,tylko sprzedać za dobrą kasę , bo te dobre ręce kończą się potem w rzeźni. To tak jak z przyszłością dziecka, jak nie będzie startu to i nie będzie przyszłości.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się