strzyżenie / golenie koni

sumire hehe wstawiałam tu ten filmik w zeszłym roku jako pocieszenie, że tak nie musimy 😉

iga07 szczerze współczuję! faktycznie lepiej nie ryzykować...
Używał ktoś Listera Legato+ ? Jak opinie?
iga07, a dlaczego takiego konia odpowiednio wcześniej nie zaderkujecie?
Sorry, ale jeśli miałabym ryzykować własnym i konia zdrowiem żeby go ogolić, to jednak bym poszukała innego rozwiązania.
Derkowanie nie załatwia sprawy tak jak golenie, a jak się ma konia chodzącego wysoki sport to tym bardziej. Dlatego może w tym wypadku jest to konieczne??
Orzeszkowa tak jak rochnar napisała,koń chodzi wysokie konkursy,stajnie mamy zimną,a i on sam w sobie jest misiowaty.Derkujemy go praktycznie od września,ale i tak szybko zarasta.Więc wydaje mi się że raczej innego wyjścia nie mamy.I tak miło ze strony szefa że jedziemy do kliniki,bo znam takie przypadki co podobnym koniom podali sedalin i dudke i kazali strzyc,a koń w pełni świadom co robią.
Jestem załamana...
miesiąc temu kupiłam maszynkę Brofa (bardzo podobną do heinigera), dziś wzięłam się za golenie...
pomijając fakt że dołączone ostrze do niczego się nie nadaje, zupełnie nic nie cięło, zmieniłam na oryginalne Heinigera - pocięło chwilę i du....
maszynka zapycha się dosłownie co chwile, trzeba wszystko rozkręcać po x razy co czasem i też nie pomaga... a do tego chyba śruba dokręcająca (to czerwone pokrętło) się zepsuło i można sobie kręcić i kręcić... zaraz dzwonie do serwisu.
Szlag mnie trafi bo Klusek wygląda jak pół d z za krzaka, nie wiadomo czy derkować czy nie, ja jestem tak wkurzona że lepiej nie mówić - chyba mam pecha do maszynek  😤

Ktoś miał podobny problem?
Cobrinha, ja miałam, ale z rozwalającym się trybem / jarzmem w środku. Tak to nie zapychało się a oryginalne ostrza bardzo dobrze cięły.
Moje ni w ząb nie chciały od początku 🙁 NO ale tego nie mam co reklamować bo taki produkt - widać futro Kluska specyficzne - Heinigera tnie.
Nie wiem gdzie jest jarzmo ale maszynka odesłana, mają naprawić to pokrętło  🙁 Szkoda tylko że tyle nerwów mnie to kosztuje.
Klusek póki co bez derki na padoku - szyja ogolona z przodu, cała klata i brzuch od spodu - póki co ciepły - nie założę mu derki bo wiem, że ją zaraz ściągnie jak mu za ciepło będzie i taka robota - chciałam to na raz załatwić, tym bardziej że on derek nie lubi, więc zakładam że jak zmarznie to mu pomysły ściągania derki wyparują z łebka - a tu mam wszystko rozbabrane.
Strasznie mnie taki widok irytuje  😤
Condina   Charakter, Charisma, Klasse.
16 grudnia 2014 20:31
czym się różni heiniger handy od heiniger xperience? Różnica w cenie 100 PLN, a inne róznice?
Condina xperience ma mocniejszy silnik i jest cichsza, nie ma też tych beznadziejnych dziurek wentylacyjnych jak w handy,
które powodują wydmuchiwanie mocno futra w górę, co jest dość słabe przy goleniu w okolicy oczu i uszu szczególnie.
Condina   Charakter, Charisma, Klasse.
16 grudnia 2014 22:09
dzięki  :kwiatek:
Czy jeżeli w Delcie 3 nawet po zmianie noży na nowe i nawet mimo dokręcania śruby niemal do oporu ostrza dalej nie łapią/łapią bardzo kiepsko, to zepsuła się śruba?
Moja maszynka już ponoć naprawiona i odesłana - wymienili śrubę dokręcającą na oryginalną z Delty3 trochę dłuższą, a że prosiłam przy okazji o sprawdzenie tych noży co były w zestawie Brofa,
to wyszło, że są zupełnie tępe  🤔
Tak więc mogłam sobie ciąć... dobrze, że przy okazji wzięłam drugi komplet - to tak w ramach ciekawostki jakby ktoś się dziwił, czemu ostrza Brofa nie chcą ciąć mimo że nowe 😉
Maszynka w drodze powrotnej a ostrza wyślą z jakiś czas.
Cobrinha, oo dobre. Jakiś absolutny kosmos. Moja po naprawie jednego konia obcięła super. Ale aż się boję brać za innego :P
Cobrinha, a co się działo przed wymianą? Ostrza w ogóle nie łapały, łapały tylko trochę, czy co?
Oryginalne Brofa, nówki bo maszynka nowa pierwszy raz użyta, w ogóle nie łapały, nie cięły - a że odesłałam do serwisu z powodu pokrętła to poprosiłam żeby sprawdzili i te felerne ostrza bo to nie możliwe by nowe nie strzygły, skoro inne łapią i tną. I wyszło, że są kompletnie tępe  🤔
Super zestaw nie maco - kup maszynkę z ostrzami (a małymi literkami powinno być dodane "nie naostrzone"😉.

Maszynka wczoraj przyszła, dziś dokończyłam golenie  😅
Szła jak burza, dziś bez problemów - a żeby uniknąć zapchania ponownie, wzięłam kawałek taśmy pakunkowej i na czas golenia zakleiłam ten otwór z mechanizmem 🙂
Trochę na początku się wystraszyłam, że znowu pokrętło coś nie bardzo ale okazało się że trzeba inaczej podejść do mocowania ostrzy niż myślałam.

Najpierw trzeba odkręcić śrubę, potem włożyć ostrza lekko (minimalnie) je przykręcając śrubkami, pokrętło dokręcić a potem dokręcić do końca śrubki od ostrzy.
Jeśli najpierw dokręci się ostrza na śrubach a potem chce się dokręcić czerwone pokrętło, to nie chce się ono dokręcić.
na ile mm golicie ? i jaki olej pasuje do golarki  , mam napisane ,ze olej parafinowy ( to ten z apteki ?  👀 )  :kwiatek:

bo zakupiłam ta duże golarkę z Jula  🙂
Jak zakupiłaś tą z Juli to olej masz w zestawie 🙂 Ja golę na 3mm
Tylko że ten olej z Juli IMO jest kiepski, ciut lepszy jest Oster, najlepszy chyba Heiniger.
ej laski mam tą za 399 zł i miejsce na olej jest a oleju brak  🤣

to wie ktoś gdzie dostanę ten olej parafinowy ?  :kwiatek:
Parafine w aptece mozna kupic. Mysle, ze lepiej jakbys sobie zamowila olej do maszynek w jakims sklepie groomerskim.
a tak na szybko , bo niestety dopiero zamówienie ze sklepu in doszłoby po nowym roku a chce machnąć konia na dniach

a ten olej do maszyn do szycia ?
Ktoras z dziewczyn kiedys pisala, ze olej do maszyn do szycia tez jest ok.

Powiem tylko, ze nadal kocham moja Delte 3 💘
wezme ten olej narazie do maszyn a potem zakupie normalny  😵
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
28 grudnia 2014 19:00
Ja mam olej do maszyn do szycia, cły zeszły sezon go używałam. Kupiłam litr za ok 15 zł. Maszynka się nie grzeje, nic się nie lepi. Będę go miała na lata 😉
a gdzie kupiłas ?
Constantia => to samo pytanie? Bo używamy oleju do maszyn i w Castoramach itp. kosztuje prawie dychę czy nawet więcej za jedna małą buteleczkę.
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
28 grudnia 2014 21:17
WD40 też od biedy daje radę 😉
Naciau to już lepiej zajedz do najbliższej Castoramy lub Praktikera czy Obi i kup olej do maszyn😉 według mnie to jest opcja najszybsza; )
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się