PSY

pointer?
też obstawiam pointera. Te noski 💘 ...
A na to nie wpadłam. Heh, ale pointery to chyba nieduże a te na zdjęciu takie wielkie mi się wydają 😉
Kastorkowa   Szałas na hałas
28 grudnia 2014 20:35
Pointer moim zdaniem też  🙂
zuza   mój nałóg
28 grudnia 2014 20:54
Arroch piękne "futro"
Zora90 jaki szczęśliwy i lżejszy bez tych jajek 😉
Maleństwo jaki sportowiec z Niej,choć na kanapie najlepiej

U mnie pluszaki tez nie maja życia.A do tego mój pies kocha wszystko co plastykowe.Na szczęście nie zjada ale rozdrabnia na 10000 kawałków

martva ale ma bródkę  💘

honey wyprawy w góry zazdroszczę.A jeszcze z taką "stawką".Musze kiedyś wybrać się z moim ale on chyba za duży zmarzluch na zimę 😉

corse ja nie mam pojęcia  🤔 ale ja się nie znam 😉
Blow Nie wiem skąd taka opinia o whippetach, aż boję się spytać na przykładzie ilu sztuk zbudowałaś sobie taką opinię.
Zgadzam się,że to są wrażliwe psy i trzeba troszkę innej pracy niż przy onku czy borderze, ale to wszystko co je różni. To są psy na bateryjki duracela przy dobrym prowadzeniu. Ani chłód ani upał im nie straszne. + 30 to super czas na trening dla nich. -15 owszem zimno, ale ubrany wychodzi i sie rozgrzewa, po chwili już można zdjąć kubraczek i dawać czadu. Oczywiście z racji braku podszerstka marzną przy braku aktywności.
Tu Bobson. Uczy się dopiero także prosimy o wyrozumiałość 🙂 Jak widać po moim gustownym stroju jest bardzo zimno. Trzęsący się whippet jest rozebrany 😉

Alvika   W sercu pingwin, w życiu foka. Ale niebieska!
28 grudnia 2014 20:56
Magdzior, a ja ci szczerze poradzę: obejrzyj więcej whippetów w akcji. I w codziennym życiu. Bo "flegmatyczne i no takie bez życia typowo na kanapę" to jakieś nieporozumienie. Nie podważam, że i takie się może znajdą, ale to jest bardzo niskie kilka procent całego pogłowia psów w tej rasie. To tak jakby o xx pisać, że są niepobudliwe i mułowate. No pewnie jakieś takie też się trafią - ale nijak się to ma do ogólnej charakterystyki folblutów 🙂

Edit: o, Yasmine, ty telepato!  😉
Jestem pod wielkim wrażeniem, że tak szybko odgadłyście 😉! To rzeczywiście są pointery.
Epk - pointery nie należą do szczególnie małych - samce osiągają do 69cm w kłębie.

Bardzo stara rasa, propotlaści większości ras wyżłów, seterów i wielu psów myśliwskich. W Polsce praktycznie ich nie ma (poza kilkoma hodowlami i psami w rękach pasjonatów), a szkoda, bo to bardzo fajna rasa dla ludzi aktywnych, lubiących pracę z psem. I wbrew stereotypom - nie tylko dla myśliwych! Choć znane chyba najbardziej ze swojej stójki

którą robią w polu do ptactwa.
Super poradzą sobie także we wszelakich psich sportach - kwestia ukierunkowania 😉 Szybko się uczą i lubią pracować dla człowieka, a do tego są cudnymi psami domowymi.
Kilka fotek :
Dover

i Basco

Alten ekstra, ja od wiosny też zadziałam z rowerem. Październik/wrzesień mam nadzieję na pierwszy start 😉
corse fantastyczne!

Whippeta znam jednego, należy do laików, którzy z psem nie pracują i jest to taki właśnie ciptok na kanapę, biegać nie biega przesadnie 😉
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
28 grudnia 2014 22:00
Ahhh mi się marzy whipet, ale to już mówiłam kilka razy  😁


o! taki o!

i będzie miał na imię Bandzior  😁 i będzie miał milion ślicznych obróżek z kutasikami  😍
maleństwo   I'll love you till the end of time...
28 grudnia 2014 22:05
zuza, ach nie, to nie kanapa! Mój pies nie ma wstępu na nasze "legowiska", czasem wlezie jak jest sama w domu, to jak się wraca, to od razu widać, że "przeskrobała", bo się płoży po ziemi 😉

Och, pointery... Jaką ja mam słabość do takiej psiej urody - fafle, wiszące uszy... Ale już nigdy więcej myśliwskiego, za cienka w uszach jestem 😉
corse, nie wiedziałam, faktycznie nie są małe 🙂. Dover jest przepiękny!
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
28 grudnia 2014 22:07
Hihihi, ja jestem z tych osób co Wojenka  😁 nie wyobrażam sobie spać bez psa  😁


Bułcze stopy pachną Cheetosami serowymi  😁
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
28 grudnia 2014 22:09
A wiecie jaką rasą się zauroczyłam przez rodzinę z Francji? Leonberger!!  😍 Takie wielkie, puchate niedźwiedzie  💘
JARA Femi łapy pachną starymi skarpetami  🙁

Ale i tak śpi w łóżku  😀iabeł:


Wichurkowa   Never say never...
29 grudnia 2014 12:12
Moja niuńka też jest łóżkowcem :-D Choć mój D.nie pozwala wchodzić do łóżka to czeka aż zaśnie i wczołguje się pod pierzynkę 🙂
Wojenka   on the desert you can't remember your name
29 grudnia 2014 13:08
corse, jak miło, że jesteś! Ja jestem ogromną fanką pointerów. Ich "szczupacze" głowy przypominają mi araby 😉. I jeszcze ich wyniosły ruch  😍
Osobiście znam niestety tylko jednego. Miłe zwierzę, ale właściciele mieli z nim duże problemy-ucieczki. Pies był widywany i wykupywany w odległości 60 km od domu.
PumCass   zachowaj zimną krew!
29 grudnia 2014 13:09
jako że u nas przez noc napadało sporo śniegu, przypomnę się ze swoimi babami  😉




PumCass one są takie piękne!

Tak Was podglądam od jakiegoś czasu i uznałam, że może czas najwyższy, żebyśmy i my się przyłączyli?
Przedstawiam więc Państwu Sone- 100% burek polski w typie owczarka(?)  Nie potrafię jej zrobić zdjęcia, za co przepraszam, jest zbyt ruchliwa

Pieseł przygarnięty dzięki re-volcie, jako 3 miesięczny, a okazało się, że nie miał dwóch wg weterynarza. Teraz rośnie jak szalona, wygląda dużo lepiej, więc chwalę się zdjęciami 🙂 Nie skromnie też twierdzę, że jest najmądrzejszym psem na świecie  🙄 Oczywiście mój pech twardo się trzymał i drugiego dnia pobytu u nas o 23 w niedzielę szukaliśmy weterynarza, bo krew się lała wszystkimi otworami twarzowymi łącznie z oczami..
sprawcą tej zbrodni był mój najcudowniejszy łobuz- Esme. Czasem mam wrażenie, że jest gorszym szczeniakiem od Sony, mimo, że wiek już nie ten🙁 Teraz na szczęście są za sobą bardzo, co jest problemem w drugą strone..

corse, jak miło, że jesteś! Ja jestem ogromną fanką pointerów. Ich "szczupacze" głowy przypominają mi araby 😉. I jeszcze ich wyniosły ruch  😍
Osobiście znam niestety tylko jednego. Miłe zwierzę, ale właściciele mieli z nim duże problemy-ucieczki. Pies był widywany i wykupywany w odległości 60 km od domu.


Hej Wojenko!
Bardzo miło, że są tu jacyś fani tej rasy 😉 To prawda, że głowy nieco arabie, a i ruchem robią wrażenie - z arabem pięknie będą się komponować  😍.
Wprawdzie dla pointera głównym chodem jest galop i to dość szybki 🏇 , ale klusikiem też umią hehe




Co do ucieczek, to faktycznie może być problem, dlatego dla pointera najważniejszą komendą powinno być odwołanie. Naprawdę nie jest trudno nauczyć ich chodzenia na gwizdek, jednak należy zacząć od szczeniaka. Przy konsekwencji  i nagrodach bardzo szybko uczą się, że to one mają się pilnować przewodnika a nie na odwrót. Żaden z moich psów mi nie uciekł nigdy, mimo, że w pola chodzą i kontakt ze zwierzyną mają, więc da się 😉 Co więcej - na zwykłych spacerkach zupełnie nie musze ich pilnować - oni pilnują mnie i starają się być w zasięgu wzoru.
Fajne jest to, że ta rasa jest nastawiona na prace z człowiekiem - każdy wyżeł pracuje z przewodnikiem, w przeciwieństwie np do gończych, które mają być samodzielne i słuchać głównie swojego nosa.
Rasumując, bo ja tak mogę długo o nich gadać, ale nie będę zanudzać 🙂 Jakbyś chciała poznać kolejne pointery, to my zawsze chętni!

[quote author=maleństwo link=topic=32.msg2253120#msg2253120 date=1419804312]
Och, pointery... Jaką ja mam słabość do takiej psiej urody - fafle, wiszące uszy... Ale już nigdy więcej myśliwskiego, za cienka w uszach jestem 😉
[/quote]

Rozwiń proszę 😉 Bo akurat z pointerem poradzi sobie każdy w miarę ogarnięty, konsekwentny i aktywny człowiek. Wcale nie trzeba być szczególnie doświadczonym (my mamy dwa, mimo, że żadne z nas nie poluje,a do tego Basco przez 2 lata mieszkał z nami w Warszawie na 32mkw 😉)
Wiem, że było, ale mogę jeszcze raz zapytać?  😉  :kwiatek:
Jaką w miarę możliwości dość tanią suchą karmę polecacie?
tet   Nie odbieram wiadomości priv. Konto zawieszone.
29 grudnia 2014 17:04
Patrz po cenach za kg. Najtaniej i przyzwoite musi kosztowac minimum 7,50-8,00 zl za kg. W takich cenach kupisz np Brit Premium jakis podstawowy, Mera Dog, Arion. W promocjach mozesz upolowac zazwyczaj lepsze karmy w takich samych cenach. Nie musisz sie trzymac jednej karmy, pies nie kon.
Dzięki. A Bosh?
corse piękne! Ja od dawna jestem zakochana w pointerach, chociaż mieć raczej nigdy nie będę. Ale popatrzę chętnie  😍
Atea spanie z psem jak z psem, ale widzę, że jeszcze z samochodem  🤣
el_infierno bardzo ładna starsza koleżanka  😉
No i burki polskie są najlepsze!

A ja i mój 'burek polski' wracamy do biegania!  🏇
Jak widać, nie może się obyć bez psich skarpet- śnieg i sól to nie na nasze różowe opuszki  😁
corse przepiękne!! jako wielka fanka wyżłów proszę o dużo zdjęć 🙂
ALten,honey, Zora90 Ale fajnie! Zazdroszczę biegania z psami, ja chyba dla wypełnienia czasu zacznę póki co sama🙂

Anaa No własnie toller brzmi dobrze, choć serce ciągnie do tego niepozornego whippeta, ale mam na uwadze oba i tak naprawdę ostateczną decyzję podejmę gdy zobaczę na żywo przyszłą potencjalną whippecią mamę. Jeżeli będzie tak, że urzecze mnie jej temperament i ogólnie jako całokształt skradnie moje serce to raczej będzie postanowione, a jeśli jednak będę czuła niedosyt, że jednak to nie tego szukam to bedę myślała dalej.

Yasmine  Bobson jest super!

Alvika Ja jestem jak najbardziej za tym żeby był aktywny🙂😉 Chodziło mi bardziej o temperament i hm.. wrazenie ogólne podczas pracy z człowiekiem. Choć to zależy od motywacji bo wiele filmików widziałam gdzie ja się wcle nie dziwię tym psom, że wyglądają jakby wykonywały daną rzecz za karę.

JARA piękny🙂 a na początku patrzeć na nie nie mogłam! A teraz oglądam i szczególnie te biegające, u których widać zaznacozny każdy mięsień no piękne są! Ale to chyba moje skrzywienie w kierunku 'wyścigówek', jest folblut to i chart do kompletu by pasował🙂


A tak jeszcze co do whippetów to ja wlasnie muszę sama pojeździć i poznac te, które mnie interesują. Właśnie jestem po kilku rozmowach z wlascicielkami dwoch agilitowych whipetow ze Sloweni i jednego poki co głównie bawiącego się ale badzo mi się podobającego ze Sloweni i obie zgodnie mówią, że to wulkany energii, nawet bardziej niz bordery nieraz. Ale zasadnicza różnica to szybko sie nudza i trzeba non stop byc kratywnym, bo nie beda jak owczarek robic ciagle tego samego (bez ujmy dla owczarkow! ae mam nadzieje ze wiecie co mam na mysli🙂.

A i ja sie teraz w sumie nie dziwie, że wiele tych psów jest takich ee.. bez motywacji , obejrzałam wczoraj filmiki pokazujący kilkutygodnioe szczenieta whippecie - jakaś zagraniczna hodowla nie pamiętam nawet nazwy. Ekhm... pani chciała pokazać każdego malucha osobno jak chodzi jej przuy nodze prowadzony smaczkiem w jedna i potem w drugą strone. Jedna sunia była super widać, że sama z siebie mimo mało zachecajacego czlowieka sie starała, ale reszta... nie wiedziała czego sie od nich wymaga, a pani zamiast zachęcić, rozbawić maluchy to.. w kierunku cofajacego sie psiaka podsuwała plasterek sera trzymanego w dloni.. pies niepewny sie odsuwa a ona dalej podsuwa mu pod nos ser... ekhm w momencie gdy psiak zaczal isc za ręką - brak nagrody i tak kilka razy w jedna i w druga strone ciągnięty zapachem smaczka, ktorego NIE DOSTAŁ! W koncu niektore z psiaków siadały i juz nie chciały współpracować to pani znowu zamiast je zachecić to podchodziła do nich, wręcz wchodziła w ich przestrzeć i znowu ser pod nos.... nosz i potem sie dziwić, że pies jakis taki niezmotytowany i pracowac nie chce..

a na zakonczenie kolejne z moich ulubionych whippeciatek --> Vici
Magdzior, sama przed owczarrem rozważałam tollera 🙂 Jednak jak go zobaczyłam na żywo to jednak wydał mi się trochę za mały 🙂
Teraz mi chodzi po głowie drugi pies, ale to pewnie za rok - dwa? najwcześniej - i waham się między ozikiem a borderem 😉 No borderałke to nawet wiem jakiego bym chciała 😉
Tymczasem Soczałke pozdrawia świątecznie 😉
maleństwo   I'll love you till the end of time...
30 grudnia 2014 07:21
corse, powiem tak - miałam beagla 12 lat i mam świadomość, ze sobie z nim nie radziliśmy. Był cudny i kochany, ale nie ogarnęliśmy ucieczek; posłuszeństwo bliskie zeru, olewanie człowieka stojącego tuż nad psem i wołąjącego go... No, po prostu nie wiedzieliśmy, na co się porywamy i zapewne wiele rzeczy powinniśmy zrobić inaczej. Teraz bałabym się po prostu, ze nie podeszłabym do psa myśliwskiego zgodnie z jego temperamentem i przeznaczeniem. obecnie mam kundla ze schroniska i przynajmniej żadnych zgrzytów typu "pies tropiący powinien tropić, a nie tropi, ojoj". W schronie super dobrali mi psa bardzo łatwego i uległego, i to mnie cieszy, bo psi wychowawca ze mnie słaby 😉
Anaa, Magdzior, my też rozważaliśmy tollera. Zanim przywieźliśmy do domu flatkę. Na którymś spacerze spotkałyśmy tollera, rzeczywiście duże to nie są.

Tara rośnie jak na drożdżach. "Między wierszami" przewija się pomysł drugiego psa, też flata. Tarosława ma super charakter. Urzeka mnie codziennie rano, kiedy zadzwoni budzik, ona kładzie się na mnie i zdaje się mówić "o niee to budzik, pośpij ze mną jeszcze troszkę prooszę..." Prawdą jest, że wymaga ode mnie większej aktywności czasem niż mam ochotę, ale to na plus 🙂 "Sama chciałaś" - sobie myślę. Nie żałowałam decyzji ani razu.

Niestety musiałam zrezygnować z Barfa. Wyniki krwi po pół roku nie wyszły idealne. Chyba zostaniemy na suchym żarciu.
[quote author=maleństwo link=topic=32.msg2254072#msg2254072 date=1419924071]
corse, powiem tak - miałam beagla 12 lat i mam świadomość, ze sobie z nim nie radziliśmy. Był cudny i kochany, ale nie ogarnęliśmy ucieczek; posłuszeństwo bliskie zeru, olewanie człowieka stojącego tuż nad psem i wołąjącego go... No, po prostu nie wiedzieliśmy, na co się porywamy i zapewne wiele rzeczy powinniśmy zrobić inaczej. Teraz bałabym się po prostu, ze nie podeszłabym do psa myśliwskiego zgodnie z jego temperamentem i przeznaczeniem. obecnie mam kundla ze schroniska i przynajmniej żadnych zgrzytów typu "pies tropiący powinien tropić, a nie tropi, ojoj". W schronie super dobrali mi psa bardzo łatwego i uległego, i to mnie cieszy, bo psi wychowawca ze mnie słaby 😉
[/quote]

Ale Beagel to kompletnie inna bajka niż wyżeł 😉. No niby oba myśliwskie, ale w założeniach wyhodowane do zupełnie innych zadań. Beagle przede wszystkim pracowały w sforach po kilkadziesiąt osobników, miały odnajdywać zwierzynę kierując się nosem...a właściciel na koniu miał za nimi nadążyć 😉 Nikt nie wymagał, żeby współpracowały z człowiekiem - miały współpracować ze sobą wzajemnie i ze swoim nosem. Dlatego dziś nie ma się co dziwić, że nastawić beagla na człowieka jest trudno i wymaga to ogromnego samozaparcia właściciela. Da się naturalnie, ale nie jest to łatwe.
Wyżły natomiast od zawsze pracować miały z człowiekiem, pozostając z nim w kontakcie. Pointer w swoich założeniach, okładał pole bardzo szeroko i daleko, jednak tzw wychodzenie z ręki przewodnika (czyt. odchodzenie na odległość, w której człowiek tracił z nim kontakt) było eliminowane. Bo po cóż ten pies ma wystawiać zwierzynę i stać pokazując ptaka, skoro myśliwy nie ma pojęcia gdzie pies jest 🤔. Tak więc cała praca tego psa polegała na współpracy z człowiekiem. No może oprócz samego szukania odwiatru zwierzyny, bo tu jednak nos się przydaje 😉.
Powiem szczerze, że i ja miałam kiedyś faze na beagla - mojemu mężu się bardzo podobają - ale w życiu bym się nie zdecydowała. Bo owszem słodkie mordki mają, ale charakterki twarde, uparte i samodzielne.

Co do karm, to my obecnie lecimy na Diamondzie High Energy i mogę polecić dla psów aktywnych, bo to tłusta karma. U nas sprawdza się super jest bardzo wydajna (na dwa psy 30kg worek 23kg idzie na miesiąc), a przy tym cenowo przyzwoita. Zdecydowanie lepiej nam się sprawdziła niż wszystkie Brity i Bosche, których psy musiały jeść dużo więcej, żeby utrzymać formę.
Bardzo fajnie nam się sprawdzała także Nutra Gold Breeders Bag. Jedyny minus to małe ganulki.
Barf dla nas nie wchodzi w grę, bo Basco jest urodzonym wegetarianinem - nie tyka surowego mięsa 😉 Przez jakiś czas się uparłam i go przestawiłam, ale on nawet po 3 miesiącach modlił się nad miską. Jak przywiozłam zdobyczne kości z jelenia - cudne, całe w mięsku - to mój pies powąchał, po czym odwrócił się i puścił pawia  😵 także ten...nie każdy pies wie, że pochodzi od wilka  😎

[edit] Literówki
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się