Kącik Seniora - czyli koń na emeryturze

Armara piękna seniorka i przez chwilę myślałam,że to moja babcia są podobne 🙂to mlp?
BASZNIA   mleczna i deserowa
28 grudnia 2014 22:29
denerwują cie moje pytania widze.  🤔 
zdjecia chcialam zobaczyc z ciekawosci- co mialas na mysli piszac o ogromnej zmianie u staruszki. ale nie klopocz sie.

Ale nie rozumiesz, że staruszka nie jadła śruty sojowej? Wyraźnie to napisałam! Denerwuje mnie, że nie czytasz co piszę, bez sensu się produkuję.
I oczywiście desire, na rację, jak mogę wstawiać zdjęcia nie swojego konia, co też wyraznie napisalam?
I po co Ci to? Zamierzasz dawać : u nas seniorka 30 plus odbila gigantycznie na rozmoczonych trawokulkach i rozmoczonym sukcesie podstawowym- miala problemy z gryzieniem.


A potem sie wszyscy dziwia, ze geriawitom sie nie chce :/.
RioBrawo, u nas seniorka 30 plus odbila gigantycznie na rozmoczonych trawokulkach i rozmoczonym sukcesie podstawowym- miala problemy z gryzieniem. Byl to folblut, zmiana wagi byla spektakularna.
Osobiscie nie widze super efektow po wyslodkach. Sruta sojowa super, o ile kon nie lubi puchnac od bialka-ale dziala fest.


z tego postu zrozumialam ze na babci wrazenia nie zrobily wyslodki, ale sruta juz tak(oprocz trawokulek i sukcesu).
widocznie zle zrozumialam, przepraszam

nie doczytalam tez ze nie twoj kon- przepraszam.
I jak tam seniory w nowym roku?  🙂
My pozdrawiamy z Kobylem. W marcu zmieniamy koncowke z -,,nastki" na - ,,dziestke" 😉
Armara piękna seniorka i przez chwilę myślałam,że to moja babcia są podobne 🙂to mlp?


Dziękuję 🙂 Tak to klacz małopolska, dokładnie córka Oregona i klaczy Arica/Dahoman IX 🙂 Pokaż swoją!
Alaska fajny koń  😍 😍
życzę aby doczekał w zdrowiu i 3 z przodu  🤣
Kasix1997   My little Princess
02 stycznia 2015 22:17
quintana wielki  👍 , dzięki takim osobom jak Ty odzyskuję wiarę w ludzi, poklep ode mnie dziadka Dżentelmena 🙂😉
quintana fajnie wiedzieć, że tatuś mojego Borneo ma się dobrze
Kasix1997 oczywiście poklepię :-) i dam buziaka, oraz smakołyk  😍 😍 seniorek lubi końskie smaczki  😀
kasbeg leci pv
Nie wiedziałam, gdzie zapytać, więc napiszę tutaj:
Czy zdarza się Waszym seniorom wypiąć na paszę z dnia na dzień? 21 letni angloarab z mocno zaawansowanym RAO i po bardzo poważnej kontuzji zadniej nogi, koń cały czas wraca do zdrowia, mocno schudł i próbujemy go tuczyć. Jadł normalnie, a teraz z dnia na dzień paszy nie chce, jedynie owies.. Ktoś, coś?  :kwiatek:
ale całkiem przestał jeść, czy tylko tą konkretną paszę???
jeżeli problem jest tylko z tą daną paszą to warto sprawdzić inną.
Fokusowa ostatnio kenna miała bardzo podobny problem jak Twój: http://re-volta.pl/forum/index.php/topic,25.12630.html
Nie dotyka żadnej paszy oprócz owsa i balancera Saracena (500g na dzień)  🙁
Dostawał Sukces sportowy granulat + Saracen Bio-Life 2000 + sieczka z lucerny + witaminy eggersmann Horse Vital Plus + ostropest mikronizowany + siemię lniane mikronizowane i zaczął ładnie się zaokrąglać, teraz z braku dostawy dostawał musli Sukcesu + reszta dodatków i zaczął grymasić. Kupiłam mu Baileys'a Top Line Conditioning i Everyday High Fibre to w ogóle nie chce, a jak weźmie z ręki do pyska to pomemła i wypluwa.. Koń nie dostaje owsa w ogóle i nie chciałabym żeby dostawał (owies gnieciony co kilka dni, więc tylko zapycha konia i nic nie daje)..
Nie bardzo wiem co z tym fantem zrobić..?  🙄

edit. Alaska, ale koń kenny wypiął się na jeden konkretny owies, a mój nie je ŻADNEJ paszy, z różnych firm, po prostu nie chce jeść. Gdyby nie chciał danej paszy, a po zmianie by jadł to ok, ale on nie chce nic jeść..
spróbuj Saracen Cooling Mix plus HERBS, z doświadczenia wiem, że najbardziej wybredne konie się przekonują
Poświąteczny spacerek ( później z galopami i brykankiem) : Dziunieczka  xxoo,  24 lata 🤣


quintana ale to możliwe, żeby koń z dnia na dzień się zrobił wybredny? Jak pisałam, jadł normalnie od lipca i dopiero teraz przestał..  🙄
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
03 stycznia 2015 17:49
Ja bym nie kombinowała na tą chwilę z paszami, tylko weta zawołała. Zęby niech sprawdzi, krew może? Skoro dziadek na odpasie, chudy i dopiero co do siebie zaczął dochodzić, to jeśli taki stan rzeczy się utrzyma, to przy obecnej pogodzie bardzo szybko zacznie mocno chudnąć. Taki brak apetytu/wybrzydzanie u konia który zwykle je normalnie, to pierwszy sygnał alarmowy że coś jest nie tak.
edit.
Może go coś boli? Kiedy konie czuja ból apetyt leci na łeb na szyję. Jakieś reumatyczne sprawy? Pogoda nie rozpieszcza i do tego ten wiatr i wilgoć.
rzepka pięknie
zembria właśnie też teraz chciałam zasugerować fokusowej, że w takiej sytuacji to najlepiej dobrego weta, niech sprawdzi uzębienie, barania krwi, kału etc.
edit.
Fokusowa a pije normalnie???
Brzask   kucyk,kucyk...a to kawał s.........
03 stycznia 2015 18:06
I ja chyba mogę oficjalnie dołączyć do kącika, Rudzisław w tym roku 18stka na karku. Od jesieni w pół dzierżawie jako koń profesor dla 12latki.

jest połowę lżejsza niż ja więc jest mu trochę lżej na stare lata  😉
na jej pierwszych zawodach jechali LLkę 80-90 z rozgrywką, spełnił swoją rolę w 100% mieli czyste i przejazdy i III miejsce  🙂

nasze żywienie tez od jakiegoś czasu się zmieniło, tylko gnieciony owies plus musi veteran plus dla koni pow. 16 r.ż

Ale mimo wieku wigoru mu nie brakuje 🏇
Niecałe 2 tygodnie temu był wet, był podawany Rapidexon, wet był zaskoczony jak dobrze koń chodzi po kontuzji, zęby trzeba będzie niedługo zrobić. Koń zachowuje się normalnie, pije, je siano, jest żywy i wcina marchewki bez problemu, to samo z owsem, jedynie paszy nie tyka. No nic, rano zadzwonię do weta.  :kwiatek:
BASZNIA   mleczna i deserowa
03 stycznia 2015 23:36
rzepka, od jakiej kobyły Twoja?
Przegłodziłam konia na Saracenie samym przez 2 dni i teraz normalnie je, francuski piesek się z niego zaczął robić chyba 😉 także emeryt je i wszystko już ok, dzięki  :kwiatek:
Fokusowa super  :kwiatek: niech seniorek dochodzi do siebie
Drapacz, niedługo 21 lat, a w głowie... no ten teges... film forumowa milenka_falbana, u której Dra stoi na emeryturze🙂
i super  😀 niech Drapek trzyma tak dalej
Nie znam dokładnej daty urodzin naszego Samara, ale rocznikowo ma już 30 lat.
Na zdjęciu: wpakował się do kojca psów...  🤣
Rocznikowo pełnoletni, więc chyba może dołączyć do grona. Chwilowo bezrobotny z mojego braku możliwości jazdy. Zdrów, pełen energii i pomysłów. Mam nadzieję, że jeszcze wróci do roboty i będzie jak wiele innych jeszcze kilka lat w kondycji roboczej.
Jako ciekawostkę napiszę, że koń od 8 miesięcy nie widział paszy treściwej. Ma nieograniczony dostęp do padoku zimą i pastwiska od wiosny do jesieni.
Świetnie wygląda jak na konia bezrobotnego w tym wieku! Super  😅
bera7 fajny ten srokacz  🤣
Dzięki dziewczyny. Pierwszy raz od dawna nie wygląda jak źrebny 🙂 Samotność mu trochę zaczyna doskwierać, muszę pomyśleć o jakimś towarzystwie.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się