"Skaczące kabanosy" - czyli uwag o hodowli koni słów kilka

lostak   raagaguję tylko na Domi
01 stycznia 2015 15:21
Silver, Smok nigdzie we wstawionych cytatach nie pisał że to są polskie konie/polscy rodzice. Mysle że chodzili mu o konie z zachodu sprowadzone do pl lub kryte zachodnimi reproduktorami i urodzone w pl.
Silver, Smok nigdzie we wstawionych cytatach nie pisał że to są polskie konie/polscy rodzice. Mysle że chodzili mu o konie z zachodu sprowadzone do pl lub kryte zachodnimi reproduktorami i urodzone w pl.


Ale to trzeba chcieć doczytać ! 😎
Lostak, Smok w tej dyskusji bronił odpadów z zachodu (mogle wkleić obszerniejsze fragmenty) atakując i opluwając produkt polskiej myśli hodowlanej.

Edit:
Ale to trzeba chcieć doczytać ! 😎


dla Ciebie mogę wkleić obszerniejsze fragmenty, bo wiem że ze wzrokiem masz problemy 🙂
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
01 stycznia 2015 15:27
Koń kryty zachodnim reproduktorem i urodzony w Polsce jest koniem polskiej hodowli, nawet jeśli jest wpisany do obcej księgi stadnej.

Stosując tok rozumowania, że koń jest koniem hodowli danego kraju jeśli pochodzi po reproduktorze i matce bez żadnego obcego dolewu do któregoś pokolenia wstecz to nie byłoby np. koni KWPN czy też innych o otwartej księdze stadnej.
[quote author=SILVER_GOLD link=topic=96718.msg2255586#msg2255586 date=1420126007]
Lostak, Smok w tej dyskusji bronił odpadów z zachodu (mogle wkleić obszerniejsze fragmenty) atakując i opluwając produkt polskiej myśli hodowlanej.
[/quote]

Nikogo nie atakuję . STWIERDZAM FAKT !!!    😉

Koń kryty zachodnim reproduktorem i urodzony w Polsce jest koniem polskiej hodowli, nawet jeśli jest wpisany do obcej księgi stadnej.



Elu - słonko , poczytaj moje wcześniejsze wpisy , to wyczytasz to samo co napisałaś . Proponowałem krycie Polskich koni dobrymi sprawdzonymi reproduktorami zachodnimi żeby podnieść ich wartość użytkową . Chodziło mi tylko żeby nie namnażać kabanosów , czyli kryś stricte Polskimi reproduktorami które nie mają nic poza byciem na ZT . Cofnij się parę stron i wszystko zrozumiesz.
[quote author=SILVER_GOLD link=topic=96718.msg2255586#msg2255586 date=1420126007]
Lostak, Smok w tej dyskusji bronił odpadów z zachodu (mogle wkleić obszerniejsze fragmenty) atakując i opluwając produkt polskiej myśli hodowlanej.


Nikogo nie atakuję . STWIERDZAM FAKT !!!    😉
[/quote]

[font=Verdana]BRAWOOOOOOOOOOOOOOO[/font] Smoku

sam sobie zaprzeczyłeś i przyznałeś mi racje

tak więc jak widzisz Lostak, powyższe było prawdą. Smok potwierdził wszystko, błędna była Twoja interpretacja.
Silver, Smok nigdzie we wstawionych cytatach nie pisał że to są polskie konie/polscy rodzice. Mysle że chodzili mu o konie z zachodu sprowadzone do pl lub kryte zachodnimi reproduktorami i urodzone w pl.



Nie twój fakt , tylko fakt jaki napisała Lostak .  😉 PGR jednak obszedł się z tobą okrutnie . 😁
Elu - słonko , poczytaj moje wcześniejsze wpisy , to wyczytasz to samo co napisałaś . Proponowałem krycie Polskich koni dobrymi sprawdzonymi reproduktorami zachodnimi żeby podnieść ich wartość urzytkową . Chodziło mi tylko żeby nie namnażać kabanosów , czyli kryś stricte Polskimi reproduktorami które nie mają nic poza byciem na ZT . Cofnij się parę stron i wszystko zrozumiesz.


Smoku ja wiem, że Nowy Rok, że Sylwester, alkohol pewnie darmowy był i paruje Ci jeszcze główką ale nie musisz ubarwiać rzeczywistości i przedstawiać jej w innych kolorach niż była, produkty kojarzeń o których piszesz powyżej też opluwałeś 🙂 chociażby Czardasza  😉
lostak   raagaguję tylko na Domi
01 stycznia 2015 15:38
Wooow , dzieki ElaPe, co za odkrycie!!!! Wiec jesli spojrzysz głębiej, to chodzi o linie hodowlane, sprawdzanie tych reproduktorow w sporcie, sprawdzanie ich potomstwa, a nie o to jaki jest kolor paszportu czy miejsce ur źrebaka. Chodzi o to, ze np w ujezdzeniu nie mamy żadnego ogiera, polskiej myśli i historii hodowlanej, którego można byłoby polecić do krycia. Zeby było jeszcze jaśniej - nie mamy donnerhala, rubinsteina, tudzież brenton woodsa, romanova ani damon hilla. Wiec jesli ktoś ma pomysł krycia na podstawie wyników sportowych czegokolwiek z ostatnich 10 lat, z zakładów treningowych, mistrzostw - to ja nie widzę ani jednego sprawdzonego polskiego reproduktora - czytaj polskiej lini hodowlanej. Lepiej kupić sprawdzoną słomkę. Koń kryty zachodnim reproduktorem i urodzony w Polsce jest koniem polskiej hodowli, nawet jeśli jest wpisany do obcej księgi stadnej.

Stosując tok rozumowania, że koń jest koniem hodowli danego kraju jeśli pochodzi po reproduktorze i matce bez żadnego obcego dolewu do któregoś pokolenia wstecz to nie byłoby np. koni KWPN czy też innych o otwartej księdze stadnej.
[quote author=SILVER_GOLD link=topic=96718.msg2255593#msg2255593 date=1420126638]
opluwałeś 🙂 chociażby Czardasza  😉
[/quote]

Ja opluwałem Czardasza !!!!!  😲 Tobie już całkiem na mózg padło. Mnie się ten koń bardzo podobał.  😲 Ty tylko umiesz przeinaczać czyjeś wypowiedzi ,wiesz że to choroba. 🙄

Lostak - A mamy skokowe ogiery Polskiej myśli i historii hodowlanej ??? które można by polecić i za którymi stoją wyniki sportowe
Lostak w tej dyskusji nikt nie bronił nikomu zakupu świeżego czy mrożonego materiału genetycznego z zachodu, wschodu czy jeszcze innego Anfryki.  Dolew obcej krwi jest pożądany lub nawet niezbędny w przypadku prowadzenia hodowli na linie. Niezależenie jednak od tego skąd zaczerpniemy materiał genetyczny, to koń i tak będzie polskiej hodowli, nawet jeżeli właściciel wpisze go sobie do księgi stadnej kóz i owcy (żarcik). I o ów fakt w tej dyskusji chodziło o KONIE POLSKIEJ HODOWLI. Prosty przykład Pianissima, klacz hodowli polskiej w Polsce jeszcze nie doczekała się swojego potomka a w stanach ma już ich kilku i konie te są hodowli amerykańskiej, nie polskiej.

Edit:
jeżeli mowa o sprawdzonych reproduktorach hodowli polskiej, które mogły by być wykorzystanie do produkcji koni ujeżdżeniowych, to kto jak kto ale Ty najlepiej wiesz, że nigdy nie mieliśmy tradycji hodowlanych jeżeli chodzi o tą dyscyplinę jeździecką, nie ma u nas linii hodowlanych, bo nikt się hodowlą zmierzającą sensu stricte w tym kierunku nie zajmował. Na upartego można by było podać przykład Sofix'a.
Pięknie się z tego wycofujesz , a wiesz doskonale że to było moje stanowisko. Ty broniłeś stricte Polskich linni z polską historią .

To że pokrycie nawetr tych gorszych klaczy z Polskich linni hodowlanych  zachodnimi ogierami daje im szansę na lepsze życie i udział w sporcie to ja pisałem tu ze 100 razy . 😉

Ja tam jak wiecie się nie znam , ale to jest niezła maszyneria
ten mi się podoba  🤣

Jednak co robi dobry reproduktor , nawet na Polskich matkach http://matiren.webr.pl/chellanos.php


To jest wg. ciebie wyśmiewanie się z Czardasza ???? Ale nazwaniego maszynerią i że mi się podoba to chyba jasne stwierdzenie .

Dla chcących przeczytać od początku , tu jest moje jasne stanowisko , żeby mnie PGR nie oczerniał . http://re-volta.pl/forum/index.php/topic,5087.3300.html
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
01 stycznia 2015 15:52
Lepiej kupić sprawdzoną słomkę.

Lepiej. Co nie zmienia faktu że źrebak po tej słomce urodzony w Polsce będzie koniem polskiej hodowli.
lostak   raagaguję tylko na Domi
01 stycznia 2015 15:54
Chłopaki, ja sie w wasze łapanie za słowa nie wtrącam, mysle, ze generalnie wszyscy myślimy podobnie tylko mamy inne punkty widzenia.  Smok, co do skoków nie siedzę w tym, ale śmiem twierdzić ze jest podobnie, bo nie słyszałam abyśmy jakąś gwiazdą dysponowali, raczej wszystko z linii C - niemcy i tego wariata z trudnym imieniem😉 a jesli mielibyśmy gwiazdę to pewnie bym słyszała, bo przecież każdy reproduktor ma dobry marketing wiec byłoby głośno. Miałam długą dyskusje o założeniach hodowlanych z Henrykiem Klatte gdy był w odwiedzinach w Centku u swojego Dr Doolottle, on uważa podobnie, nie rozumie po jaką cholerę hodowcy eksperymentują u kryją niesprawdzonymi reproduktorami. On uważa ze szansa na wyhodowanie wybitnego jest na tyle mala, wyhodowanie dobrego jest znacznie większa, a przy niesprawdzonym właściwie pewne jest ze wyjdzie odpad.    Edit: Sofix???? Nie!!!! Ty chyba nie wiesz co mówisz!!!! To dopiero był odpad, zarówno haki kon a hyz ba pewno jako reproduktor. I błagam nie dawajcie przykładu Germanika, jednego jego syna który w gp juz zaginął.
Pięknie się z tego wycofujesz , a wiesz doskonale że to było moje stanowisko. Ty broniłeś stricte Polskich linni z polską historią .


naucz się czytać 🙂 za Twoje haluny i nadinterpretację nie odpowiadam  🙂


broniłem i bronić będę POLSKIEJ HODOWLI  🙂 bez podziałów na rody i linię
Problem leży w ludziach i ich mentalności. Oczywiście można namnażać chłam , tylko co potem ?.Od momentu wyboru ogiera do uzyskania konia mija 7-8 lat , w tym czasie może zdarzyć się wszystko od kłopotów finansowych po zdrowotne i co wtedy ?.Najlepszy przykład właściciela konia rekreacyjnego spod Olsztyna. Kłopoty zmusiły go do sprzedaży , poszedł za niebotyczną jak za rekreanta kasę , potem pod naszą czołową zawodniczką startował w Pucharze Narodów na MŚ. Więc pytam ,komu przeszkadza że zamiast z założenia hodować trupy , to starać się od początku wyhodować jak najlepszego konia i bawić się nim nawet jeżdżąc sobie do lasu jak wszystko jest dobrze , a jak się nam noga powinie to nie płakać na re-volcie , oddam w dobre ręce poniżej ceny rzeźnej ,tylko sprzedać za dobrą kasę , bo te dobre ręce kończą się potem w rzeźni. To tak jak z przyszłością dziecka, jak nie będzie startu to i nie będzie przyszłości.


A takie było moje podstawowe stanowisko ws , namnażania chłamu  😤

SILVER_GOLD - Wypisujesz bzdety licząc na to że nikomu nie będzie się chciało czytać więcej jak 3 posty do góry ! 😤

[quote author=SILVER_GOLD link=topic=96718.msg2255605#msg2255605 date=1420127781]
bez podziałów na rody i linię
[/quote]


Do hodowli nie można podchodzić snobistycznie , tylko co ja chcę i jakie sa moje oczekiwania  . Może być ładny i użytkowy. Jedno nie wyklucza drugiego. Ważne żeby w razie czego nie trafił pod nóz , a to w pewnym sensie gwarantują jego możliwości użytkowe ( sportowe )  😉 W ogłoszeniach są tysiące trupów ,przedziwnych krzyżówek  które sprzedawane są po cenie rzeźnej ,a tylko czyste sumienie ich właścicieli zaspokaja wpis ,, W DOBRE RĘCE ''  . Dobre ręce to w 99% wypadków konkretna kasa za konia , bo nawet jeżeli trafi w złe ręce i nie spełni oczekiwań nowego właściciela to odsprzeda go dalej , choćby po to by odzyskać zainwestowane pieniądze. Może to brutalne ,ale dobro konia często gwarantuje kasa jaką na niego wydano , taka już nasza natura że jak za coś zapłacimy to o to dbamy. A jak będziesz miała konia który na dzień dobry do niczego się nie nadaje , to gdy ciebie zabraknie ( z róznych powodów , zdrowotnych ,finansowych ,wyjazdu  ) to jego przyszłość to transport do rzeźni . 🙄 Przez nasze ręce przewinęło się wiele koni , ale żaden nie trafił do rzeźni , bo nawet po skończonej karierze są oczkiem w głowie ich właścicieli. Chocby z powodu , sentymentu. 😉

P.S Jak patrzę  często opluwani są sportowcy ,przez tych pseudo miłośników koni , że męczą konie że  zmuszają je do startów na zawodach , tylko w perspektywie czasu jak patrzy się jak ci sportowcy często odkupują swoje konie z sentymentu na których mieli największe osiągnięcia a konie tych miłośników trafiają w dobre ręce ( czyli nóż rzeźnika ) to zastanawiam się kto tu jest miłośnikiem koni. Na pewno nie ci co najgłośniej krzyczą  😤


A ja jestem zdeklarowanym wrogiem hodowania chłamu !
Ja tam jak wiecie się nie znam , ale to jest niezła maszyneria
ten mi się podoba  🤣

Jednak co robi dobry reproduktor , nawet na Polskich matkach http://matiren.webr.pl/chellanos.php


pozwól, że kolejny post zacytuje

To ma być maszyna do sportu a nie wypierdek mamuta. 


ot cała Twoja ocena Czardasza  🙂 dodam, że była to Twoja odp. na post Skanera-A, w którym chwalił się użyciem tego ogiera w swojej hodowli
To ma być maszyna do sportu a nie wypierdek mamuta. 


To dotyczyło Justusa manipulatorze  😁 😁 😁 😁

O Czardaszu pisałem w samych superlatywach ,bo mi się poprostu podoba  🤣

Proponuję żeby na ten temat wypowiedział się sam Skaner A , bo prowadziłem z nim szeroką korespondencję na temat tego Ogiera. Not 'a bene potwierdzi tylko to że baaardzo mi się podobał.  😉
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
01 stycznia 2015 16:04
a przy niesprawdzonym właściwie pewne jest ze wyjdzie odpad.

Ale o jakim sprawdzeniu ogiera można mówić gdy taki ogier dopiero co dostał licencję, żadnej kariery sportowej nie ma bo jak ma 3 latek mieć i dopiero zaczyna kryć.  Gdzieś jego kariera ogiera musi się zacząć, ktoś musi nim kryć by go sprawdzić jakie daje źrebaki.
lostak   raagaguję tylko na Domi
01 stycznia 2015 16:06
Ale ma jakiś rodziców? Sprawdzonych? Czy stworzony za pomocą magicznej różdżki ? Edit: oczywiscie POLSKIEJ różdżki a przy niesprawdzonym właściwie pewne jest ze wyjdzie odpad.

Ale o jakim sprawdzeniu ogiera można mówić gdy taki ogier dopiero co dostał licencję, żadnej kariery sportowej nie ma bo jak ma 3 latek mieć i dopiero zaczyna kryć.   Gdzieś jego kariera ogiera musi się zacząć, ktoś musi nim kryć by go sprawdzić jakie daje źrebaki.
a przy niesprawdzonym właściwie pewne jest ze wyjdzie odpad.

Ale o jakim sprawdzeniu ogiera można mówić gdy taki ogier dopiero co dostał licencję, żadnej kariery sportowej nie ma bo jak ma 3 latek mieć i dopiero zaczyna kryć.   Gdzieś jego kariera ogiera musi się zacząć, ktoś musi nim kryć by go sprawdzić jakie daje źrebaki.


Jeśli się nie sprawdzi w kryciu to przynajmniej niech się sprawdzi w sporcie  🤣
To dotyczyło Justusa manipulatorze  😁 😁 😁 😁


tak, tak a powyższe cytaty nie są Twoje tylko jakiś złośliwy trojan je napisał  😁 😁 😁 😁 😁
przepraszam, za dubelek złośliwość rzeczy martwych   :kwiatek:

Edit: Sofix???? Nie!!!! Ty chyba nie wiesz co mówisz!!!! To dopiero był odpad, zarówno haki kon a hyz ba pewno jako reproduktor. I błagam nie dawajcie przykładu Germanika, jednego jego syna który w gp juz zaginął.


był nie był, nie dyskutujemy nad jakością w tym momencie bowiem jak napisałem wcześniej nie było i nie ma u nas tradycji hodowlanej w hodowli koni ujeżdżeniowych, to był tylko przykład, że jakaś próba została podjęta, efekty jakie były/są każdy wie, ale Sofix nie tylko jednego Germanika pozostawił inne konie również i nie mówię tutaj tylko i wyłącznie o sporcie przez duże S, w wyścigu F1 nie wygrasz jadać maluchem, a tak można o tej hodowli w tamtych czasach powiedzieć, zresztą sama wiesz jakie wtedy były potrzeby i wymagania rynku. Zresztą sama na jednym z jego synu startowałaś (o ile mnie pamięć nie myli  😉)
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
01 stycznia 2015 16:18
Ale ma jakiś rodziców? Sprawdzonych? Czy stworzony za pomocą magicznej różdżki ? Edit: oczywiscie POLSKIEJ różdżki [quote author=ElaPe link=topic=96718.msg2255614#msg2255614 date=1420128246]
a przy niesprawdzonym właściwie pewne jest ze wyjdzie odpad.

Ale o jakim sprawdzeniu ogiera można mówić gdy taki ogier dopiero co dostał licencję, żadnej kariery sportowej nie ma bo jak ma 3 latek mieć i dopiero zaczyna kryć.   Gdzieś jego kariera ogiera musi się zacząć, ktoś musi nim kryć by go sprawdzić jakie daje źrebaki.

[/quote]

Akurat mówiłam o 3 letnich niesprawdzonych ani w sporcie ani w hodowli zachodnich ogierach . Takich jakie chociażby Klatte ma stanówce.
lostak   raagaguję tylko na Domi
01 stycznia 2015 16:18
Sofix pozostawił rownież mojego konia, finalistę MPMK 4,5,6 latków... Ile zmarnowanego czasu.... 😉
Sofix pozostawił rownież mojego konia, finalistę MPMK 4,5,6 latków... Ile zmarnowanego czasu.... 😉


Bo jego wyniki hodowlane najpierw gwarantują mu rodzice zanim sam je potwierdzi . 😉

S_G - Pełny post bez twojej manipulacji czyli wytnij , zmanipuluj - wklej

Ja tam jak wiecie się nie znam , ale to jest niezła maszyneria
ten mi się podoba  🤣

Jednak co robi dobry reproduktor , nawet na Polskich matkach http://matiren.webr.pl/chellanos.php


To sentencja dotycząca ojca Czardasza. Własnie zanim potwierdzi swoją wartość jako reproduktor  🤣

Dodam że zachodni reproduktor na Polskiej matce
Sofix pozostawił rownież mojego konia, finalistę MPMK 4,5,6 latków... Ile zmarnowanego czasu.... 😉


Wiem Amsterdama, pisałem o nim w poście powyżej  :kwiatek: ale oprócz niego Amaranta (MPMK), Pitagorasa (paraujeżdżenie), Humanistę (runda juniorska), Night Moon'a (MPMK), Dionizosa (MPMK), Desdemonę (MPMK), Hamleta (MPMK), King Size'a (MPMK), Alabaster (MPMK)

Edit:
nawet na Polskich matkach


to zarzut, wyrzut, czy szacunek. Dobrze, że nie napisałeś na polskich kabanosach to takie w Twoim stylu  😉

pomijam fakt pisowni, polskich to przymiotnik i wyraz ów piszemy z małej litery, no chyba że opluwając tą hodowlę koniny chciałeś wreszcie jej należny hołd i cześć oddać 😉
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
01 stycznia 2015 16:30
[quote author=Smok10 link=topic=5087.msg2254546#msg2254546 date=1419968091]
To ma być maszyna do sportu a nie wypierdek mamuta. 


To dotyczyło Justusa manipulatorze  😁 😁 😁 😁
[/quote]

A co masz do Justusa? Akurat ta stadnina chyba dość dobrze sobie radzi jeśli chodzi o sprzedaż koni własnej hodowli.
Ile zmarnowanego czasu.... 😉


a ile zmarnowanego czasu poświęciłaś na inne koniny ?????????????  z Twoim doświadczeniem nie podejrzewam by on był jedyny
A co masz do Justusa? Akurat ta stadnina chyba dość dobrze sobie radzi jeśli chodzi o sprzedaż koni własnej hodowli.


Poza faktem że nie ma ani ruchu ani skoku to w zasadzie nic . Wygląda jak koń . 😉 Ale jeśli sobie radzą ,to super. 😉

SILVER_GOLD - Różnica między nami taka że ja mówię tylko prawdę i to co myśle , co jest bardzo niepopularne . Ty natomist ukrywasz się pod pozorem zgadzania się z kimś dopóki nie znajdziesz polecznika , wtedy radykalne zmieniasz zdanie . Taki farbowany lisek . Nie nawidzę ludzi nie szczerych. Ja nawet jak ktoś się ze mną nie zgadza czy ma ine zdanie lubie jak jest konsekwenty w tym co mówi i używa rzeczowych argumentów a nie co chwila zmienia zdanie . 😎
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się