Cytaty

"Moralność to jest to, co pozwala nam być wiernym sobie."
Jeanne Moreau

"Małe rzeczy są naprawdę małe, ale być wiernym w małych rzeczach - to wielka rzecz."
św. Augustyn z Hippony

"Wierność to miłość, która wciąż wzrasta."
Zbigniew Trzaskowski

"Z takiej mąki są już zrobieni młodzieńcy na całym świecie, że choćby pokochali piękność pochodzącą prosto z nieba, w pewnych momentach będą ją zdradzać że służącą karczmarza."
François-Marie Arouet (Voltaire)

"Kobieta kochająca łatwiej wybacza wielką niedelikatność niż małą niewierność. "
François de La Rochefoucauld

Za każdym razem, gdy się z kimś rozstajesz, zostawiasz u niego kawałek swojej duszy.
A ten ból... to jest brak tego kawałka.
Boli,bo jest u kogoś innego.
Ten kawałek kiedyś wróci,ale to trwa długo.
Czasem widzę te kawałki na różnych ludziach, jako te małe niebieskie światełka.
Kawałki dusz ludzi, którzy Cię kiedyś kochali i już nie kochają.


nie wiem co to, ale bardzo mi się podoba.
Lov   all my life is changin' every day.
10 kwietnia 2009 21:35
Słuchajcie, gdzieś u kogoś w podpisie chyba znalazłam, tylko możecie mi powiedzieć, z czego to?:

-nie chcę cię stracić z oczu.
- głowa do góry, będzie dobrze.
- obiecujesz?
- obiecuję.
Gillian   four letter word
10 kwietnia 2009 22:51
Lov, na moim photoblogu 🙂 dodam, że to cytat z rozmowy autentycznej 🙂

http://www.photoblog.pl/izoldek/30043151
Lov   all my life is changin' every day.
11 kwietnia 2009 09:27
Gillian a ja go tak niecnie wykorzystałam  😡 😡
"Mężczyzna, gdy nie kocha, niczym się nie dzieli.
Zabiera czas, wygodne miejsce, ostatnie ciasteczko."

Katarzyna Lengren ("Wysokie Obcasy" nr 518)
Gillian   four letter word
11 kwietnia 2009 11:51
Lov, ależ nie ma problemu 😀
Lov   all my life is changin' every day.
11 kwietnia 2009 12:26
Gillian, a dziękuje, bo tak mi się od dawna podobał, i musiałam go wcisnąć w moją, ee, nazwijmy to, historię 😉 i już myślałam, że mnie zbijesz 😁
Z serii kobieta:  😉

" Kobiety,które myślą, to najczęściej te, o których się nie myśli" - George Bernard Shaw
"Kobiety, o ile nie kochaja, maja wszystkie zimna krew starego adwokata" - Honore de Balzac
"Przyjaźń z kobietą zawsze konczy sie miloscia" - Henryk Sienkiewicz
I inne:
"Nikt nie jest wolny od mówienia bredni" - Hermann Hesse
"Madry ustepuje glupiemu - smutna to prawda. Toruje ona glupocie droge do opanowania swiata" Marie von Ebner-Eschenback
"serce zawsze wystrychnie rozum na dudka"
"Kochać człowieka to znaczy mieć czas, nie spieszyc sie, byc obecnym dla niego " - Hans Burki
" Jezeli milosc twoja nie ma zadnych szans, powinienes zamilknac.. Bo nie nalezy mieszasc milosci z niewolnictwem serca. Milosc, ktora prosi, jest piekna, ale ta , ktora blaga, jest uczuciem lokajskim" - Antoine de Saint- Exupery
"MIlczenie stroi kobiete" - Sofokles
" pierwszy akord wybieramy sami, reszta jest jedynie konsekwencja" - Witold Gombrowicz
"zycie jest bardzo niebezpiecznym zajeciem. Smiertelnosc siega 100 % " - Andrzej Majewski
"Obyś żył przez wszystkie dni swego zycia" - Jonathan Swift
Condina   Charakter, Charisma, Klasse.
12 kwietnia 2009 14:31
[...] tą niewidzialną siłą, która wprawia świat w ruch, nie są miłości szczęśliwe, ale nieszczęśliwe właśnie.
"- Czy facet zmienia się po maturze?
- Tak, tylko fizycznie"

z 'Bones'

edit: literki przestawiłam
"Sukces to coś, czego nie wybaczą Ci Twoi najbliżsi"
Cholera wie, kto to napisał.
Człowiek kocha albo nie kocha, i żadna siła na świecie nie ma na to wpływu.
Lov   all my life is changin' every day.
13 kwietnia 2009 20:54
Piekło nie zna takiej wściekłości jak miłość w nienawiść zmieniona, ani nie zna takiej furii jak kobieta wzgardzona.
William Congreve 😉
mnie strasznie rozbawił opis Ambrozji:
Hej.. kolego .. ? Co tak stoisz.. jak widły w gównie?  😀 😀
Sex is not the answer. Sex is the question. 'Yes' is the answer 😎
😉
Rasowy mężczyzna jest drapieżnikiem, który ściga tylko ta kobietę która jest najsłabsza ze stada...i żeni się z nią 😂
" Gdy jedne drzwi do szczęścia zatrzaskują się... otwierają się następne''
helcia   Wiedźma z czarnym kotem
16 kwietnia 2009 10:13
"Mniejsza o przyczynę liczy się efekt"-Zmierzch
"Byłam niczym osamotniony księżyc- satelita, którego planeta wyparowała w wyniku jakiegoś kosmicznego kataklizmu. Mimo jej braku, ignorując prawo grawitacji uparcie krążyłam wokół pustki po swojej dawnej orbicie."-Księżyc w nowiu
"Trafiłam do nieba- w samym środku piekła"-Księżyc w nowiu
"Tak bardzo trudno zauważyć gdzie
Kończy się życie a zaczyna się sen"- Jamal "Pójdę tylko tam"
amicus certus in re incerta cernitur - pewnego przyjaciela poznaje się w niepewnej sytuacji
audaces fortuna iuvat - śmiałym szczęście sprzyja
galopada_   małoPolskie ;)
05 maja 2009 16:38
zebrałam moje ulubione, wybaczcie jesli czesc sie powtorzy

***


Aparat fotograficzny jest nie tylko przedłużeniem oka, ale również umysłu. Może widzieć ostrzej, dalej, bliżej, wolniej i szybciej niż oko. Może ujrzeć niewidzialne światło. Dzięki niemu możemy zobaczyć przeszłość , teraźniejszość i przyszłość . Zamiast używać aparatu tylko do odtwarzania obrazów, chciałbym stosować go tak by to co niewidzialne dla oczu stało się widzialne.
Wynn Bullock


***


Wybierz temat i pracuj nad nim do wyczerpania ... Musi to być coś co naprawdę kochasz lub wyjątkowo nienawidzisz.
Dorothea Lange


***


Nie pomyl nieba z gwiazdami odbitymi nocą na powierzchni stawu.
A. Sapkowski


***


Nadzieja ma skrzydła, przysiada w duszy i śpiewa pieśń bez słów, która nigdy nie ustaje, a jej najsłodsze dźwięki słychać nawet podczas wichury.
Emily Dickinson


***


Dopóki nie uczynisz nieświadomego świadomym, będzie ono kierowało Twoim życiem, a Ty będziesz nazywał to przeznaczeniem.
C.G.Jung


***

Dobry trener słyszy gdy koń do niego mówi, Wielki trener słyszy nawet jego szept.
M. Roberts


***


(...)nie próbuj zatrzymać w dłoni wątłych skrzydeł motyla
choćby nawet usiadł Ci na sukni(...)
pozwól mu wytchnąć chwilę i pożegnaj uśmiechem...
Poświatowska


***


Dał jej 6 róż, w tym jedną sztuczną i powiedział,
że przestanie ją kochać dopiero wtedy, kiedy ostatnia uschnie.


***


Świat należy do ludzi, którzy mają odwagę marzyć i ryzykować, aby spełniać swoje marzenia. I starają się robić to jak najlepiej.
Paulo Coelho


***


Szczęście nie jest przecież stanem wiecznym. Zresztą też i nie okresowym. Szczęście to po prostu taki skurcz serca, którego doznaje się czasami, kiedy człowieka przepełnia taka radość, że wprost trudno ją znieść. Znika równie szybko jak się pojawia. I nie ma go, dopóki nie nadejdzie znowu, by sprawić, że człowiek uzna życie za najwspanialszy dar.
Margit Sandemo


***


I tylko jedno może unicestwić marzenie - strach przed porażką.
Paulo Coelho


***


Wady i zalety - to często jedno i to samo. Tylko z różnych punktów widzenia.
Władysław Grzeszczyk



***


Przyjaciele to ludzie, którzy pytają jak minął Ci dzień, którzy podają Ci paczkę chusteczek gdy płaczesz, którzy o północy wpuszczają Cię do swojego mieszkania, piją z Tobą wódkę, a potem ścielą dla Ciebie łóżko na nocleg, którzy przed podróża mówią Ci '' uważaj na siebie", którzy o 2 nad ranem podnoszą słuchawkę telefonu i przez godziny słuchają jak przeklinasz życie.



***


Jak kochać o księcia, jak kraść to miliony!
,,Nigdy w życiu"
Lov   all my life is changin' every day.
15 maja 2009 21:35
Żeby znaleźć właściwą drogę, trzeba się najpierw zgubić.
by ja 😁
helcia   Wiedźma z czarnym kotem
16 maja 2009 19:19
Lov mogę sobie to zapisać? (zapisuje sobie wszystkie cytaty i powiedzonka, ktore mi się podobają)
Lov   all my life is changin' every day.
16 maja 2009 19:21
A proszę 😉
Żyjemy w czasach satysfakcji
Kruchej więzi i modnej empatii
Nie patrząc sobie w oczy
W poszukiwaniu ściany
Znikamy ciągle znikamy

-myslovitz

Jestem
Powątpiewaniem w sens
Formą ponad treść
Bywam protestem, planem B
I wlepką w metrze

-Hey -A Ty?
helcia   Wiedźma z czarnym kotem
20 maja 2009 13:24
podam kilka, które lubię (bez autorów, bo tak mam pozapisywane) Mam nadzieje że się nie powtórzę

"Kiedy przeczytam nową książkę, to tak jakbym znalazł nowego przyjaciela, gdy przeczytam książkę, którą już czytałem- to tak jakbym spotkał się ze starym przyjacielem."

"Nigdy nie proś magika o powtórzenie tej samej sztuczki. Rozszyfrujesz ją i cała magia pryśnie."

"Najpewniejszym znakiem, że jest się na fałszywej drodze, to oklaski wrogów."

„– Ale księża nie mają willi z basenem, fajnych imprez, drogich samochodów...
– Błądzisz synu, błądzisz...” 😁

"Słuchajcie, mam pomysł - (...) - to znaczy, nie mam żadnego pomysłu, ale tam leży takie coś. To do mnie przemawia, z tym, że nie wiem co mówi."

„Sposób na przetrwanie - milczenie
Sposób na życie - przetrwanie
Sposób na milczenie – śmierć”

"Kiedy człowiek zstępuje w przepaść, jego życie zawsze zyskuje jasno określony kierunek. " Equal Rites

"Kroki dwojga kochanków są jak kotyliony, choćby na siebie nigdy nie spojrzeli, doskonale ukryci przed ciekawych wzrokiem, ich tajną wspólnotę zdradzają kroki występkiem naznaczone."
Wojciech Kuczok "Senność"
"To discover a new land, it is crucial to sail perpendiculary to the shore and be courageous to lose track of the familiar sight. Some people continuously sail along the coastline, hoping to discover a new land."

,,One who can access the source will not draw from the puddle"
Masz problem, który da się rozwiązać - nie ma się czym przejmować.
Masz problem, którego nie da się rozwiązać - po co się przejmować?
nie rozczarowują tylko rzeczy najprostsze: ciepło, woda, dach nad głową, chelb, cisza i ufność we własne ciało

Nie trzymajcie się przeszłości. Nie zatracajcie się w przyszłości. Przeszłości już nie ma. Przyszłość jeszcze nie nadeszła. Patrząc wnikliwie na życie, jakie jest tu i teraz, praktykujący osiąga stabilność i wolność. Musimy być pilni dzisiaj. Jutro będzie za późno...

Dopóki wlaczysz jesteś zwycięzcą

Żadna wielka miłość nie umiera do końca.
Możemy do niej strzelać z pistoletu lub zamykać w najciemniejszych zakamarkach naszych serc,
ale ona jest sprytniejsza - wie, jak przeżyć.
Potrafi znaleźć sobie drogę do wolności i zaskoczyć nas, pojawiając się,
kiedy jesteśmy już cholernie pewni, że umarła,
albo, że przynajmniej leży bezpiecznie schowana pod stertami innych spraw...


musicie być jak dwie szyny kolejowe, które zachowują między sobą taką samą odległość na stacji początkowej, w połowie drogi i na stacji końcowej. Nie pozwalajcie, aby wasza miłość się zmieniała, żeby rosła na początku albo malała w środku - to zbyt ryzykowne. Tak więc, po euforii pierwszych paru lat macie utrzymać tę samą odległość, tę samą trwałość i tę samą funkcjonalność.
Gillian   four letter word
06 czerwca 2009 11:46
Nie zakładaj, że drzwi są zamknięte, bo nie możesz ich otworzyć trąceniem. Kopnij i zobacz, co się stanie.
H. Jackson Brown Jr
' Spoglądam wstecz i widzę tyle pustych godzin.
Ogarnia mnie strach, bo wiem ile mnie minęło,
lecz nie wiem ile zostało;
a ja nie chciałbym tak po prostu przeminąć.
Wiele upłynęło dni (dni bez mojego udziału)
więc czas już skończyć z oczekiwaniem na coś,
co może nigdy nie przyjść. '

-  Hey-Czas spelnienia
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się