"Skaczące kabanosy" - czyli uwag o hodowli koni słów kilka

[quote author=DressageLife link=topic=96718.msg2255717#msg2255717 date=1420138396]


To jest dla mnie TO.Znajdźcie takie w Polsce.


Bez problemów . Musisz się udać na czempionaty Małopolaków.  😉
[/quote]

hehehe jak zwykle merytoryczna odpowiedź  😁 😁 😁
Już lecę po te czempiony które tam znajdę,ale może mnie Dujardin ubiec  😎
Już lecę po te czempiony które tam znajdę,ale może mnie Dujardin ubiec  :cool:


Dujardin to pikuś ja bym się Lostak obawiał bo ma bliżej . 🤣

[quote author=SILVER_GOLD link=topic=96718.msg2255721#msg2255721 date=1420138535]

Bez problemów . Musisz się udać na czempionaty Małopolaków.  😉

hehehe jak zwykle merytoryczna odpowiedź  😁 😁 😁
[/quote]

A co w tym niemerytorycznego . Co masz do Małopolaków ???  😲
Smok a podobają Ci się konie Skanera ?

[quote author=Skaner-A link=topic=96718.msg2255708#msg2255708 date=1420137680]
Dressage chcesz do ujeżdzenia, 4 lata , 171cm , mojej hodowli, pełene pochodzenie, super ruch !!!!!!!!
http://www.photoblog.pl/palominolgniezno/146455426/orlando.html
jeszcze 2 rok młodszy po tych samych rodzicach
https://www.facebook.com/WengerekEQUINEPHOTOGRAPHY/photos/t.100000940426856/538671026168946/?type=3&theater
[/quote]
Konie skaner A mają się podobać jego klijentom nie mnie .  😉
Czyli odp. brzmi nie  🙂
Więc co na temat jego hodowli powiesz ?
a ty Smok10 nadal nie rozumiesz jednego  👀 - Hilux nie ma szans z Ferrari na torze , ale puść te dwa samochody przez las i role sie odwrócą,  a jednak i jeden i drugi ma swoich nabywców .
coś ty się tak tych małopolaków uczepił ? kopnął cię któryś ? czy innej przyjemności dostarczył ?
[quote author=SILVER_GOLD link=topic=96718.msg2255730#msg2255730 date=1420138900]
Czyli odp. brzmi nie  🙂
Więc co na temat jego hodowli powiesz ?
[/quote]

Nie powiedziałem że nie , tylko że mają się podobać jego klientom.  😉 Do skoków jak będzie dobry to może ktoś kupi ,ale do ujeżdżenia , choćby ze względu na maść raczej nikt nie zaryzykuje  🤔 Ale jeżeli ma swoich klientów .

Co z tymi Małopolakami że niby do lasu  😲 Fakt jak ktoś lubi hardcore to czemu nie . Jeżeli tak jak pisze Dressagelive nie pasuje jej głowa to dlaczego ma pasować przeciętnemu rekreantowi na wypady do lasu ???  😉
Smok Silver nie ważne czy się wam podobaja czy nie, ja wybrałem taki kierunek i mi pasuje to, to tak jak pisze Smok jeden lubi audi czy mercedesa a ja rollsy czy maybachy czy astony,
A co do Ferrari i HI luxa , to są samochody z innej bajki. Ale jak juz skojarzenia to Lamborghini też się tylko kojarzy z autostradą a to błąd .
nawet ciągniki robia . Po prostu każdy ma swoją ofertę dla klienta. 😉 Tak samo powinno być z końmi.
ale właśnie TAK JEST Z KOŃMI  🤣 tylko  ty próbujesz uparcie nam wmówić przez dwa wątki że krycie naszych koni czym innym niż super-czempionami powinno być karalne .
o widzisz i nikt chyba nigdy nie próbował wmówić włascicielowi ciągnika Lamborghini żeby wystawiał go w wyścigach F1  😀 a ty próbujesz nam  to wcisnąć, ze jak KOŃ to tylko do SPORTU
[quote author=Skaner-A link=topic=96718.msg2255755#msg2255755 date=1420140058]
Smok Silver nie ważne czy się wam podobaja czy nie, ja wybrałem taki kierunek i mi pasuje to, to tak jak pisze Smok jeden lubi audi czy mercedesa a ja rollsy czy maybachy czy astony,
[/quote]

Skaner-A wyluzuj trochę, bo błędnie odczytujesz moje posty, w żadnym z nich nie napisałem, że mi się nie podobają, że hodujesz łachy, albo coś gorszego, pije do tego że Twoja hodowla jest antytezą tego co Smok tutaj wszystkim sprzedaje. Za co należyCi się mniejsze lub większe uznanie.
Smok10, nadal z twoimi wypowiedziami coś nie teges. To w końcu WOLNO mieć ofertę pod klienta, czy nie?
Pokaż mi w PL JEDNEGO klienta na konia skutecznie chodzącego 160!

Wg mnie pochodzenie konia dziwnym trafem nabiera znaczenia GDY ten koń staje się wybitny. A jeździ się na koniu, nie na papierze. Papier jedynie/aż zwiększa prawdopodobieństwo lepszego potencjału. Był kiedyś taki koń, bodaj zwycięzca IO. 2-3 lata wcześniej odłowiony na australijskich łąkach jako tamtejszy "mustang". Widocznie ktoś miał "oko" 😉
Już pisałam, dziś jest inaczej BO kryteria w sporcie zmieniono pod konkretny typ koni. I nie ma zmiłuj - przy takich kryteriach koń musi być konkretnego typu. Fakt, ten typ koni jeszcze(?) nie jest skutecznie hodowany w PL. Ale przecież ludzie sprowadzają! I co?
Komu dotychczas pomógł "sprawdzony, świetny, zachodni(!) reproduktor" w sukcesie?
Jak się czyta taki temat to cięzko się z tobą zgodzic . http://re-volta.pl/forum/index.php/topic,8233.4260.html

Ha huż w jakimś temacie zapytałem o ekonomię hodowli , ale w tym momęcie nastała głucha cisza.  😉

Można hodować wszystko co da się sprzedać i będzie się opłacać ale hodowla zdrowych koni i sprzedaży 4-ro latków po 3000 zł nie zrozumiem.???
A w wiekszości np. Małopolaków rak to wygląda. Najeżdżacie na mnie że przecież jak jest klient to trzeba hodowac i wtedu reproduktor i jakośc konia jest nieważna . A ja się pytam jak to ma się opłacać za takie pieniądze i jaką przyszłość zapewni temu koniowi sprzedaż za takie pieniądze . Ja śmiem twierdzić że na talerzu bo to cena mięsa a nie konia. 🤔
Ludziom ciężko jest wytłumaczyć,że dobry koń nie ma maści czy papieru określonego typu.Ile to jest ogłoszeń koni których głównym atutem jest pochodzenie,a swobodnie można je podsumować określeniem ''trupki".Ale jeszcze powszechniejszym w Polsce jest krycie dobrym reproduktorem marnych kobył,bo panuje powszechne przekonanie że ogier przekazuje większość cech,a tak nie jest.
I warto zauważyć,że krycie danym ogierem,który jest ugruntowany mówi wiele o późniejszej pracy z koniem,na przykład konie po Jazzie mają z reguły fantastyczną akcję zadu,konie po Donnerhallu mocne ramy i ogromny galop,a konie po Sandro Hicie są wybitnie wrażliwe i nerwowe,ale popularność konia (vide Valegro) robi modę na okręślonego ogiera- w tym wpadku wszystko powiązane z Negro.Ale oczywiście często bez rozważenia czy dany ogier pasuje do typu danej kobyły.
Smok10, nadal z twoimi wypowiedziami coś nie teges.


Dobrze, że nie tylko ja to zauważyłem  🙇
Jak się czyta taki temat to cięzko się z tobą zgodzic .http://re-volta.pl/forum/index.php/topic,8233.0.html


no jeżeli czyjś światopoglad opiera sie tylko na czytaniu re-volty  😁 to sie z tobą zgadzam  🤣
blucha  :kwiatek:
Nie tylko. Ogólnie wiem że sprzedaż Polskich koni kuleje a ceny są śmieszne . 😉 Jeżeli twoim ideałem jest pokryć kobyłę byle czym i sprzedać 4-ro latka poniżej opłacalności to gratulacje . 😉

.Ale jeszcze powszechniejszym w Polsce jest krycie dobrym reproduktorem marnych kobył,bo panuje powszechne przekonanie że ogier przekazuje większość cech,a tak nie jest.



Uważasz że tak jak napisała blucha  , pokrycie kobyły kiepskim ogierem da lepszy efekt ???? Ciekawe czy ekonomiczny ???? 😎
I warto zauważyć,że krycie danym ogierem,który jest ugruntowany mówi wiele o późniejszej pracy z koniem,na przykład konie po Jazzie mają z reguły fantastyczną akcję zadu,konie po Donnerhallu mocne ramy i ogromny galop,a konie po Sandro Hicie są wybitnie wrażliwe i nerwowe,ale popularność konia (vide Valegro) robi modę na okręślonego ogiera- w tym wpadku wszystko powiązane z Negro.Ale oczywiście często bez rozważenia czy dany ogier pasuje do typu danej kobyły.


zgadzam się, ale do tego potrzebny jest zasób wiedzy, wtedy można wyhodować konia prawie idealnego a na pewno spełniającego nasze wymagania, ale to proces czasochłonny wymagający "znajomości" swoich matek/matki jaki i reproduktora i niestety w tym momencie mamy problem, bowiem Polska w dużej mierze dyletantami stoi, czego przykład nam tu Smok daje, a to co napisałaś wyżej to prawie prosty przepis na dochowanie się czempiona.
Ja odpowiem słowami Lostak . Żeby nie było że to tylko ja mam takie zdanie odnośnie nieekonomicznej hodowli

Blucha w każdym biznesie jest element zwany ryzykiem, 50% z dobrze zaplanowanej produkcji z ponad 5 tys źrebaków hanowerskich w Niemczech co roku to odpady, z połowy kolejne 50% trafia do rekreacji i amatorów, o tylko około tysiąca idzie dalej, i na nich sie zarabia. Taki biznes. A bardzo przeciętnymi końmi z polskim paszportem to my juz jesteśmy zalani po kokardkę.
Ja odpowiem słowami Lostak . Żeby nie było że to tylko ja mam takie zdanie odnośnie nieekonomicznej hodowli

[quote author=lostak link=topic=5087.msg2253312#msg2253312 date=1419844835]
Blucha w każdym biznesie jest element zwany ryzykiem, 50% z dobrze zaplanowanej produkcji z ponad 5 tys źrebaków hanowerskich w Niemczech co roku to odpady, z połowy kolejne 50% trafia do rekreacji i amatorów, o tylko około tysiąca idzie dalej, i na nich sie zarabia. Taki biznes. A bardzo przeciętnymi końmi z polskim paszportem to my juz jesteśmy zalani po kokardkę.

[/quote]



Kolejny przykład na to, że nie masz własnego zdania  😁
[quote author=SILVER_GOLD link=topic=96718.msg2255808#msg2255808 date=1420143854]
Kolejny przykład na to, że nie masz własnego zdania  😁
[/quote]

Taki jesteś mundry , a na ofertę dressagelive odpowiedział tylko skaner  😉 Sami chodofcy i znafcy a g..o mają do zaoferowania 😁
no wiesz, bo mój produkt raczej nie spełni jej oczekiwań  😁 http://ogloszenia.re-volta.pl/konie/szczegoly/20148
No słodziak,ale raczej nie ta kategoria wiekowa  😁
Smok
Akurat jedno nie ma z drugim nic wspólnego   😁 😂

A dwa dziwi mnie, że stajesz w obronie myśli hodowlanych które wcześniej opluwałeś  😉

trzy skoro nikt, nic nie proponuje tzn. że nie specjalizuje się w hodowli koni ujeżdżeniowych i jest na tyle uczciwy, że znając potrzeby konkretnego klienta, nic mu na siłę nie wpycha  🙂, no ale takie praktyki są chyba Tobie obce  😉


Edit:
blucha nie bądź taka skromna  😉 toć to wyższa szkoła jazdy, hiszpańska wręcz nawet mały prawie kapriolę robi  😁 :kwiatek:

Edit 2:
blucha co to siwek w drugim planie ?
Ja już napisałem że ty masz g..o do zaoferowania poza durnymi wpisami  😉
które i tak wnoszą więcej niż Twoje munnnnnndre wypowiedzi  😁 😂
Blucha - A ja dalej o nudnej ekonomii. 1200 zł za roczniaka , to 100 zł na miesiąc . Czy mogła byś mnie oświecieć jako laika , gdzie tu jest  zysk ????? I to pod warunkiem że klient nic nie urwie  🤣
O tak to jest kuń !!!!!!  😍 , z niego kabanosa nie będzie  😉
[quote author=DressageLife link=topic=96718.msg2255717#msg2255717 date=1420138396]


To jest dla mnie TO.Znajdźcie takie w Polsce.

[/
quote]
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się