Kącik Rekreanta cz. VIII (2015)

ekuss   Töltem przez życie
02 stycznia 2015 20:16
Ja rowniez zycze wszystkim forumowiczom najlepszego w Nowym Roku 🙂 I oby w tym roku zaden kon nie byl kontuzjowany!
kujka   new better life mode: on
02 stycznia 2015 20:29
Moon, gratuluje, jaka slodka morda! To wspoldzierzawa, czy jakis inny uklad? To ten rekreancik do ktorego latem rwalo Ci sie serce?

Wchodze na forum i smutno mi, jak ogladam zdjecia. Ja ostatnie fotki z jazd mam z eee... pazdziernika? Tez bym chciala jakies (juz nawet nie mowie, ze zimowe) foto... 🙁
Moon, ooo, to jednak nie turbokucyk ? Gratuluję, cóż to za zwierz ?
Moon   #kulistyzajebisty
02 stycznia 2015 20:44
faith, dokładnie tak. ;-) Generalnie nie lubię za dużo odmian, ale chrapolcowe są bossskie! <3 A młodzian to wałek po Biskwicie, z kontuzji wyszedł tak na 100% dopiero latem, więc taki chłopak do zbudowania 'mięśniaczka', chociaż raczej typ lekkiej kości.

klami, turbo kucyk, mimo, że skradł me serce, to jednak kucyk, a że jam długonożna to lepiej się czuję na większych koniach. A Lucjan to koń koleżanki z 'boksu obok' nie mogłyśmy się spotkać coś, bo albo ona miała współdzierżawcę, albo ja z Kullem się kulałam. no i tak na początek roku udało się nam zgrać... ;-)

kujka, współdzierżawa, a koniur inny, rekreancik obecnie wygląda jak pączek + zimowe futro grizzly, muszę go ogolić, bo serio nawet magic brush nie daje rady na takie mastodontowe futro!  🤔
I w ogóle właśnie - też się fot domagam Twych!

A pierwsze padokowanie po kontuzji wyglądało tak: :P
Moon, giętki chłopina. 😉 Powodzenia we współpracy ! 😉
kujka, a co się stało, że nie masz fot? Jeździsz po nocy czy nikogo nie ma w okolicy z aparatem?
To chyba i ja do Was dołączę  :kwiatek:
Póki co mam pod opieką turbo kucyczkę, ale mam ten sam problem co Moon i obecnie zaczynam się zajmować dwoma olbrzymami 😉
[img]https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xap1/v/t1.0-9/10881600_1533871620185277_7912153970117314080_n.jpg?oh=2c922cf17cb82d5f544c7715c194b268&oe=553C8BFE&__gda__=1430234567_5e126aefaf3df94115c5e707661572b8[/img]
Poli - Turbokucyk

i Plejadka, niestety źrebna, ale czekam aż jej najstarszy synek podrośnie jeszcze kilka miesięcy  💘
Zairka   "Jeżeli jest Ci pisany to będzie Twój..."
02 stycznia 2015 21:05
moon no mój "prezent" Twojego nie pobije 😍 cudowny  :kwiatek:

ale mój "prezent" sprawia że puchnę z dumy, mimo że wiadomo że to z przymrużeniem oka
Moon   #kulistyzajebisty
02 stycznia 2015 21:11
Zairka, no profeska! Być w gazecie obok takiej sławy jak Totillas...  😜
Gwiazdor pewnie teraz nie ma chwili spokoju, bo fani walą drzwiami i oknami?  😉
Zairka   "Jeżeli jest Ci pisany to będzie Twój..."
02 stycznia 2015 21:35
No właśnie 🏇 Totilas i Pianissima  😁 😍 i taki malutki, szarutki Zajuś  😅
sumire dobrze, że założyłaś wątek! W sumie dla mnie to też jeden z ulubionych wątków re-volty. 🙂
budyń piękny koń - dokładnie taki, jak lubię, bo ciemny i malowany  🤣 Zazdroszczę pięknych fotek i śniegu...
Orzeszkowa  😲 weź, bo zaraz zacznę przytulać się do ekranu - u nas szaro, bezśnieżnie i brzydko 🙁
anai nie zazdroszczę sytuacji z halą, ale mimo wszystko to dobrze, że Młody taki odważny - zapunktuje Wam to w przyszłości 😉
zoriczkowa świetne wieści! Nie wiem o co chodzi - ale życzę Ci, by ułożyło się jak najlepiej, kochana!
Moon piękny! Oby Wam się układała współpraca  :kwiatek:

Ja również chciałam się przywitać i życzyć Wam, kochani Rekreanci, wszystkiego najlepszego w 2015, spełnienia wszelkich planów jeździeckich, niegasnącej pasji i radości z tego, co robicie; tym, którzy nie mają - własnych koni, a tym, którzy już mają - zdrowia dla futrzaków.
Obyśmy w tym roku nie przeczytali tu ani jednego smutnego posta - żadnych kolek, kulawizn i innych paskudnych wypadków!
:kwiatek:
Orzeszkowa kuc na razie jeszcze tam stoi, ale mam nadzieje, że jak najszybciej uda się go przenieść.

Oo, a dokąd planujecie się przenieść? 🙂

Moon, jaki cudny dzieciak! Mam nadzieję że nie tylko wyglad ma milusi 😉

anai, a Wy namiotówkę macie?
Dzisiaj nawet u nas konkretnie wieje, mimo że zasłania nas las to drzwi od boksów mi z rąk wyrywało 😲

xxmalinaxx, chętnie oddam te resztki śniegu, które nam zostały 😉
Albo przygarnę trochę więcej, bo trudno cokolwiek robić na tych 5 cm :P

Nic nie chcę mówić, ale chyba zaczniemy z moim Łosiem nowy rok kontuzją - mamy spuchnięte ścięgno zaraz pod stawem skokowym, mam nadzieję że to tylko kop a nie stara kontuzja, jak nie zejdzie do jutra to będzie wet 🙁
Moon - gratulacje, cudny!  💘
ash   Sukces jest koloru blond....
02 stycznia 2015 23:32
Orzeszkowa, kciuki za koniucha!!!!
kujka   new better life mode: on
02 stycznia 2015 23:44
Anaa, po nocy to aktualnie znaczy po 15 😁 i faktycznie najczesciej wypada ze tak jestem w stajni. Boy bierze aparat jak ze mna jezdzi ale niestety nie radzi sobie z nocno-halowym swiatlem (pomimo tego ze ma lustrzaka z w miare uniwersalnym obiektywem).

Ale nawet za dnia, jak jest tak szaro to garowska hala nie zwala z nog jesli chodzi o warunki do fot 🙁

Suma sumarum fot brak a ja mam wrazenie ze ostatnio Gil spadl z brzucha, ogolnie chyba niezle aktualnie wyglada i pofocilabym!

Orzeszkowa, oby to jakas pierdolka byla!

Moon, ja tez uwielbiam malowane chrapki, sa najlepsze! Jezdzilas juz na nim? Jaki jest we wspolpracy? Masz jakis plan juz na niego?
Moon   #kulistyzajebisty
03 stycznia 2015 05:33
kujka, jak mi dokupisz kilka godzin doby (w sumie przydalby sie osmy dzien tygodnia... 😉 ) to wpadam i cie obfoce z kazdej mozliwej strony po kilka razy, az bedziesz miec dosc papparazzi 😉
A dziecko jezdzilam juz czas jakis temu, jest deko do odpracowania, bo miesni szyi to on dostal - tam gdzie nie trzeba 😉 no i generalnie plan jest by bez spiny sobie zuzlowac. 😉

Orzeszkowa, ta chrapka biala dzieciak rozwala mnie na lopatki :p pocieszny jest, a w jezdzie bystry i wspolpracujacy 🙂
Zdrowka dla koniura Twego!
Orzeszkowa, no kantar oczodajny, ale wesolutki 😉 A halę mamy namiotową, więc efekty dźwiękowe mocno spotęgowane przy wichurze 😉 Kciuki, żeby opuchlizna była niegroźna!

Moon, gratuluję i życzę powodzenia z Lucjanem, wygląda na słodziaka  😍 . Będziecie się odbijać czy on bardziej dresażysta?

xxmalinaxx, z młodego dumna jestem 🙂 Oby ten rok był dla Ciebie lepszy, bo trochę przeszłaś w starym  :kwiatek:
ash, kujka, Moon, anai, dziękuję za kciuki :kwiatek: Opuchlizna ciutkę mniejsza i ciutkę cieplejsza, wet będzie w pn a na razie lecimy z butapirazolem. Pocieszające jest chociaż to, że nie ma kulawizny 🙄

anai, to patrząc jak mi plandeki na sianie i aucie latają stwierdzam, że w namiotówce padłabym na zawał zanim koń zdążyłby mi się spłoszyć 😁
Katharina   "Be patient and trust in the process"
03 stycznia 2015 10:50
moon gratulacje,  powodzenia w robocie, dobrze mu z oczu patrzy  🏇
W takim razie i my z radością dołączamy do Kącika. Czytam od dobrych trzech lat, część Waszych koni "znam" ale jakoś mi samej brakowało weny żeby do Was dołączyć 😉

Witamy cały Kącik i pozdrawiamy z Kujaw 🙂
Zimowy Turbokulson:





Moon rozkoszna mordka! Owocnej współpracy 😅

Życzę wszystkim zdrowych sierściuchów i kupy radości z współpracy w tym nowym roku! 🥂


Już nie mogę się doczekać aż wrócę do Wrocławia! Mam dość tych świąt, chce do konia.... Szkoda tylko że nie robił prawie nic przez te 2 tygodnie i trzeba go trochę rozkręcić, bo mi w głowie dalej Cavaliada siedzi i najchętniej to bym go od razu na skoki wzięła. Do tego licze na to, że już żadne problemy zdrowotne się do nas nie przyczepią, bo chciałabym się dobrze przygotować do AMPów a ciągle coś stoi na przeszkodzie...
Wiecznie śpiący książę pozdrawia
Zelmutek, gdzie too? Ja też kuj-pom 😉
Libeerte, jesteśmy na trasie Bydgoszcz-Inowrocław a Ty? 🙂
😍 😍 😍

Dzisiaj mija nam 6 lat z moim małym, gniadym łobuzem  💘 6 lat wzlotów jak i upadków, śmiechu jak i łez. Mimo wszystko kupno Pamira jest najlepszym co mnie spotkało, mimo, że koń marzeń to nie był i nie jest, to jest zdecydowanie najlepszy!!! Poniekąd dzięki niemu jestem teraz w tym miejscu w którym jestem, a co najważniejsze z tymi ludźmi - bo ludzi, przyjaciół mam najlepszych, całość poznana dzięki mojemu Pamirowi.

W stajni powoli, konie odpoczywają, padokują się i jedzą póki co jedynie. Odetta właściwie sprzedana - w ciągu tygodnia ma wyjechać. My jeszcze chwila i wrócimy do regularnego jeździectwa - hala teoretycznie ma być pod koniec stycznia, mam nadzieję, że wszystko wyjdzie zgodnie z planem. Wtedy Dukat pójdzie do roboty i będę rzeźbić moją małą top furkę.

Obecnie terenujemy się - w obroty wzięłam naszą przerośniętą hucułkę, grubszą niż wyższą, miły sierściuch, jak tak dalej pójdzie to będziemy mieć fajnego konia do nauki dzieciaków i na wyjazdy w teren. Na ostatnim zdjęciu właśnie ona.

Proszę również o kciuki - za mój rozwój jeździecki, możliwe, że będę miała na to super szanse  😀iabeł:
Nirv, gratki, ale gdzie te foty  👀
Zelmutek cudny puchacz! Poka więcej 😍
To i my życzymy Wszystkiego Dobrego w Nowym Roku ! Siwy pozdrawia  :kwiatek:

Witamy wszystkich i życzymy udanego nowego roku  🙂
Wstawiam zimowego Blakiego, który cieszy się dniem wolnym od roboty 🙂

Moon   #kulistyzajebisty
03 stycznia 2015 18:23
Dzięki laski, tak na początek roku sobie zafundowałam takie zmiany, ahh się jakoś tak optymistycznie zrobiło, chce mi się, naprawdę chce mi się rzeźbić! 😀

anai, na razie podstawy ujeżdżenia są do odrobienia, bo chłopak ich ma niewiele, ale generalnie to mamy w planach odbijanie się od ziemi, chociaż bardzo powoli i z umiarem, ze względu na przebytą kontuzję i moją ślepotę (przez ostatnie 1,5 roku oddałam może 3 skoki O.o). Czyli dużo pracy na cavaletkach, gimnastyki na równowagę, bo to, że on ambitny chłopina to wiemy, teraz żeby to jeszcze wyglądało wyględnie ;-)
A jak tam hala w Owczy? Stoi jeszcze? w Sopocie dalej pizga jakby się żyd powiesił, koni dziś nawet nie puszczałam na padok bo co chwilę lało :/

Zelmutek, piękny naczółek, co to? :>
Moon, dziękuję, ogłowie to FP Sydney.
Orzeszkowa, zeszłoroczna zima, nie jestem pewna czy w huculskim temacie już ich nie było  😡




Dostałam przecudowny prezent na świeta wiec stwierdziłam ze znowu sie tu pojawimy i może zaczniemy pojawiać się częściej  😉
23.12 dostałam e-maila ze po 5 miesiącach walki z kontuzja mojej klaczy 6 błędnych diagnozach, 5 weterynarzach i krociach wydanych na leki,badania w końcu wygrałyśmy i wracamy do jazd  🏇
Nikomu nie życze tylu nerw i usłyszenia ze ukochany koń w wieku 11 lat musi iść na emeryture na padok wielkości boksu i bez możliwości kiedykolwiek nawet zakłusowania  😵 Szczęście że to była tylko niewiedza i błędy wetów...
Wszystkim Rekreantom DUŻO ZDROWIA w Nowym Roku bo to najważniejsze  :kwiatek:
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się