Pomożcie mi wybrac ???

Ale ja cie nie mam zamiaru oceniać i tak nie powiedziałam. Poprostu na tym forum masz masę instruktorów i jeźdzców, którzy ZA DARMO dadzą Ci wskazówki.
A czy uważasz, że jeżdżąc tylko do lasu to można koniowi obijać grzbiet swoją jazdą ? Dla konia to żadna różnica czy bedzie jeździł w teren czy na zawody, on oczekuje braku dyskomfortu z jazdy i człowieka obowiązkiem jest mu to zapewnić.
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
03 stycznia 2015 12:48
A to koń w terenie nie ma prawa do jazdy z jeźdźcem siedzącym w równowadze ze spokojna ręką, który potrafi prawidłowo działać dosiadem?
Ręce w czasie jazdy mam spokojne i nie szarpie wodzy co sprawia ból koniowi jak to niektórzy robią w szkółkach.oczywiście ze kon ma prawo 😉
To ja się jako laik w podobnym wieku wypowiem, bo samo czytanie tego zaczyna być już powoli żenujące 😉
donkamilos127, kto Ci powiedział, że te ręce masz spokojne? Kto Ci powiedział, że nie tłuczesz koniowi grzbietu, że masz chociaż minimalnie wyrobioną równowagę, że potrafisz przynajmniej poprawnie (nawet nie dobrze) jeździć? Wiesz, ja też tak do niedawna myślałam, bo mi tak jakiś gościu ("instruktor"😉 wmawiał - że taaką to ja mam spokojną rękę, że taak ja świetnie jeżdżę. Zmieniłam stajnię na o niebo lepszą i co się okazało? Ano to, że ręce mam niestabilne, łydki wędrują gdzie chcą, dosiad to w ogóle szwankuje - podstaw absolutnych brak. A tak przecież mnie "instruktor" zapewniał, że wspaniałym jeźdźcem jestem 😉
Powiedzieć Ci ludzie mogą wszystko - ale musisz też zwracać uwagę na to, jacy ludzie to mówią.
A ten Twój "pan" (wnioskuję z tego, co udało mi się wyczytać) żadnym autorytetem dla Ciebie być nie powinien.

Naprawdę: Posłuchaj się re-volty. Wiem, że czasem taktowność w przekazywaniu informacji tutaj szwankuje, ale to naprawdę OGROMNA skarbnica wiedzy i 90% ludzi tutaj wie i przeżyło z końmi więcej, niż sobie wyobrażasz. 😉
To ja się jako laik w podobnym wieku wypowiem, bo samo czytanie tego zaczyna być już powoli żenujące 😉
donkamilos127, kto Ci powiedział, że te ręce masz spokojne? Kto Ci powiedział, że nie tłuczesz koniowi grzbietu, że masz chociaż minimalnie wyrobioną równowagę, że potrafisz przynajmniej poprawnie (nawet nie dobrze) jeździć? Wiesz, ja też tak do niedawna myślałam, bo mi tak jakiś gościu ("instruktor"😉 wmawiał - że taaką to ja mam spokojną rękę, że taak ja świetnie jeżdżę. Zmieniłam stajnię na o niebo lepszą i co się okazało? Ano to, że ręce mam niestabilne, łydki wędrują gdzie chcą, dosiad to w ogóle szwankuje - podstaw absolutnych brak. A tak przecież mnie "instruktor" zapewniał, że wspaniałym jeźdźcem jestem 😉
Powiedzieć Ci ludzie mogą wszystko - ale musisz też zwracać uwagę na to, jacy ludzie to mówią.
A ten Twój "pan" (wnioskuję z tego, co udało mi się wyczytać) żadnym autorytetem dla Ciebie być nie powinien.

Naprawdę: Posłuchaj się re-volty. Wiem, że czasem taktowność w przekazywaniu informacji tutaj szwankuje, ale to naprawdę OGROMNA skarbnica wiedzy i 90% ludzi tutaj wie i przeżyło z końmi więcej, niż sobie wyobrażasz. 😉

To nie więź w to co ci mówi.ci ten instruktor co jeździsz teraz bo pójdziesz do następnego i powie ci ze tez gowno umiesz i tak w kółko pozdrawiam
Trener, który teraz mnie uczy to facet z ogromnym doświadczeniem i świetny człowiek, zawodnik oraz jeździec, nie tylko moim zdaniem 😉
Cóż, decyzję już podjąłeś i najwyraźniej tłumaczenie teraz czegokolwiek to jak próba przesunięcia ściany. Szkoda. Kolejny laik, który na własne życzenie produkuje sobie problemy.
Ten pan też nie jest byle kim i nie tylko moim zdaniem jest dobry i nie każdego.chce uczyć tylko wybrańców i nie ze bym się chwalił ale.musze ci uświadomić bo inaczej się z tobą nie da
Chętnie poznam tego pana, umówię się na trening. Może podasz jakieś namiary? 🙂
I trzyma konia samego. Tia.
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
03 stycznia 2015 13:37
Ale to cóż za pytanie? Konia do tego Pana wstawiać, bo jak do dziadka dasz to się może obrazić i już wybrańcem nie będziesz  🙇
ushia   It's a kind o'magic
03 stycznia 2015 13:40
pas

nie dam rady wiecej  😵

to sobie wybrańcu sam wybieraj gdzie chcesz trzymać to nieszczęsne zwierzę
Tak swoją drogą, to muszę naprawdę pochwalić osoby wypowiadające się w tej dyskusji, bo mimo idiotyzmów wypisywanych przez autora, wszyscy cierpliwie i dzielnie próbowali dalej go "nawrócić", typowego jadu właściwie nie było 😉 Szacunek.
Nie  pytałem o to czy mam kupić konia czy nie tylko gdzie go mam trzymać a to wy odbiegacie od tego pytania pozdrawiam


Nie wiem czy ktoś tu o tym wspomniał, ale nie jestem w stanie przebrnąć przez te kilka stron 😉, więc być może się powtórzę. Odpowiadając na twoje pytanie, trzymaj konia tam gdzie będzie miał towarzystwo innych koni! Koń jest zwierzęciem STADNYM i nie może być trzymany samotnie. Krowa to nie jest towarzystwo dla konia, bo to nie ten gatunek! Czy Ty byłbyś szczęśliwy przebywając na bezludnej wyspie za jedyne towarzystwo mając małpę? Podobne przecież do człowieka, nie? A, że sobie nie pogadasz, no cóż...  🙄

Edit: Po tym co tu napisałeś, wychodzisz na wielkiego egoistę, bo chcesz mieć konia i tyle. Nie ważne, czy ten koń będzie szczęśliwy, ważne, że Ty będziesz. Decydując się na żywe stworzenie, trzeba też myśleć, najlepiej w pierwszej kolejności o jego komforcie psychicznym i fizycznym, dopiero w drugiej kolejności o naszych kaprysach i zachciankach.
Ciekawy jestem bardzo, który to ten Pan specjalista Ułan. Może podałbyś nazwisko, świat koński duży wcale nie jest, przy odrobinie szczęścia ktoś stąd go zna i mógłby się wypowiedzieć na temat jego umiejętności instruktorskich. 
Ciekawy jestem bardzo, który to ten Pan specjalista Ułan. Może podałbyś nazwisko, świat koński duży wcale nie jest, przy odrobinie szczęścia ktoś stąd go zna i mógłby się wypowiedzieć na temat jego umiejętności instruktorskich. 
nie jest ulanem czytaj ze zrozumieniem właściciel konia jest ulanem a ten drugi pan co ma instruktora nie jest ulanem pozdrawiam
donkamilos127 proszę podaj jakieś namiary, może akurat uda mi się umówić na trening 🙂
Haffek nie czytałaś uważnie ? Przecież PAN przyjmuje tylko wybrańców jak nasz donkamilos, zapomnij  🤣
A skąd jesteś? I on nie zajmuje się tym zawodowo tylko to jego pasją a tak to pracuje w innej branży a to przy okazji
Anderia   Całe życie gniade
03 stycznia 2015 15:39
Mimo całej fali współczucia dla ewentualnie zakupionego i postawionego u wspaniałego Pana konia, uśmiałam się jak nigdy. Podziwiam, że chce się Wam jeszcze karmić trolla. 😀
Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
03 stycznia 2015 15:41
Zakładam że Haffek z Podlasia a TheWunia z Łukowa
To w chuj drogi
[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnpmod.gif[/img] Przekleństwa, obrażanie użytkowników, zakładanie wątków-dubli i ogólnie pojęty trolling
To w chuj drogi

:wysmiewacz22:
Oj Mariusz Mariusz... uroczy jesteś.
(przepraszam, poprawiłam)
[quote author=donkamilos127 link=topic=96733.msg2257382#msg2257382 date=1420299751]
To w chuj drogi


:wysmiewacz22:
Oj Kamil Kamil... uroczy jesteś.
[/quote] nie mam na imię Kamil pozdrawiam
Julie, on się nazywa Mariusz  😉
Zaczynam mieć wrażenie, że to nawet realna sytuacja nie jest, tylko się chłopakowi nudzi 👀
zabanujcie szczeniaka i basta.
Szkoda czasu a jego ostatni wpis żenujący
Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
03 stycznia 2015 15:51
donkamilos może je stać żeby tyle dojeżdżacz z koniem 😉
Z ciekawości zajrzałem i nie rozumiem, dlaczego przez 8 stron toczy się dyskusja z jakimś pacanem, który nie jest w stanie napisać choćby jednego, poprawnego zdania ? Jacyś moderatorzy tu są ?
Z ciekawości zajrzałem i nie rozumiem, dlaczego przez 8 stron toczy się dyskusja z jakimś pacanem, który nie jest w stanie napisać choćby jednego, poprawnego zdania ? Jacyś moderatorzy tu są ?
trochę szacunku radzę regulamin przeczytać
Julie, on się nazywa Mariusz  😉
Ma na imię Mariusz. Nazywać się może np. Kowalski, albo całość - Mariusz Kowalski (lub jakiś inny).
Sorry za offa. :kwiatek:
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się