Kącik Rekreanta cz. VIII (2015)

Zelmutek, ja jestem z Torunia, a jeżdżę najczęściej w Chełmnie 😉
Ja również pojawiam się w Nowym Roku z życzeniami 🙂 Wszystkiego co najlepsze i dużo zdrowia dla koni 🙂
Przy okazji przedstawię mojego młodego konia- Electro Black. Miałam dużo szczęścia bo udało mi się trafić na naprawdę wyjątkowego 4latka.  Będziemy czasami wpadać z fotami 🙂
Anai przepraszam dopiero ogarnęłam że o mnie pisałaś  😡




Moon   #kulistyzajebisty
03 stycznia 2015 21:16
Precelek, wałek? I to jeszcze karusek! Mój ideał konia!  😍
Wpadaj nie czasami, tylko często!  😉
Precelek fantastyczny! 😜 pokaż go w całości na golasa!
incognito   W życiu należy postępować w zgodzie ze sobą.
03 stycznia 2015 21:32
🙂 🙂
Precelek karus prześliczny!  😍
Co to za kantar na ostatnim zdjęciu, z której kolekcji?  :kwiatek:
Precelek, nie ma sprawy, podglądam Electro na fb 😉
Moon, hala lata, ale mniej. Ciągle stoi, chyba jest niezniszczalna 😉
Moon, dziękuję  :kwiatek: Czarny jak noc  🙂 tak to wałach, kastracja była pierwszą rzeczą jaką zrobiłam po kupnie. Ogiery są jednak często mocno problematyczne w obsłudze,poza tym- po przemyśleniu doszłam do wniosku, że zdecydowanie więcej plusów jest z posiadania wałacha niż ogiera  😉
xymena dziękuję, bardzo mi miło  :kwiatek: poszukam jutro fotek
Fokusowa, anai dziękuję  🙂, kantarek to mint teak

wrzucam w takim razie jeszcze dwie fotki  i uciekam  :kwiatek:

Może i ja w tym roku znów zwitam w tym wątku.. Postanowiłam wrócić do pracy nad sobą, więcej jeździć, bo ostatni rok to głównie energię zużywalam na zajmowanie się pensjonatem i końmi oraz dziećmi, a jeździłam baaardzo rzadko.
Zajrzę tu czasem z Maronkiem

i z Havaną Alexandrią


zdjęcia z sierpnia, więc mało aktualne. Ale liczę na to, że niebawem od czasu do czasu jakiś fotograf do nas zajrzy 😉
U nas teraz szaro, buro i ponuro i nawet zdjęcia są jakieś mało sympatyczne 🙁


Precelek, Twój młody naprawdę jest uroczy. Podglądam na fb i oczu nacieszyć nie mogę 🙂
Gunia92, życzę abyś już nie miała takich niemiłych sytuacji. Powodzenia w pracy 😉

Na Nowy Rok życzę wszystkim szczęścia, zdrowia i bezkontuzyjnych i zdrowych koni 🙂
Zastanawiam się nad tym, dlaczego przez całe życie broniłam się przed wstawieniem konia do zwykłego pensjonatu. Doszło nawet do tego, że zrezygnowałam z rozbudowy gospodarstwa pod kątem jeździeckim! Siedzę, myślę i kombinuję... Mam też zdecydowanie więcej energii do pracy przy szkapach. Warto czasami zrobić coś dla siebie - to procentuje 🙂





aniaagre, fajnie, że postanowiłaś wrócić do bardziej intensywnego jeżdżenia, dla mnie konie są wentylem zdrowia psychicznego, jak jestem zmęczona moimi szkrabami, lecę do stajni 😉
Met, 😀

Jakoś nie miałam weny do jazdy wczoraj, za Szary poskakał:
[img]https://scontent-a-vie.xx.fbcdn.net/hphotos-xap1/v/t1.0-9/10891633_792047197523109_9217949703914141007_n.jpg?oh=43b9abb6414f7e5677d48a2a2c541dad&oe=553DBD57[/img]
skoki luzem filmik
~anek~, jak zielono, to aktualne foty? 😀
Zelmutek, aa bo to hucek (taki malutki na zdjęciu w avatarze się wydawał 😉)! W takim razie na pewno pójdę do odpowiedniego wątku pooglądać więcej 🙂
gunia92, super wiadomość! Pisałaś już gdzieś może, co podejrzewali weci, a co było kobyle naprawdę? Ostatnio nie jestem na bieżąco 😡


Precelek, oo, więc jednak kupiłaś - można spytać czy w pl i jaki ma papier (tak w nawiązaniu do tego co pisałaś w wątku o kabanosach 😉)?

Met, bo jak człowiek rezygnuje z jazdy na rzecz obrządku, kupowania siana, naprawiania ogrodzeń i miliona innych rzeczy to po jakimś czasie cel się rozmywa. Jeżdżąc ma się większy fun i większy zapał do okołokońskich czynności!
Gdzie teraz mieszka Drapcio?
Wszystkiego dobrego w nowym roku 🙂 Niech nasze kopyciaki mają się zdrowo  :kwiatek:

anai u mnie też konie to gwarant zdrowia psychicznego i ciesze się, że je mam 🙂 Czekam do wiosny, wtedy będę robiła foty (jak ktoś miły znajdzie się z aparatem).


Naszła mnie taka refleksja odnośnie mojego Olka (konia). W każdej ze stajni twierdzili, że to brudas, wyjada słomę itd. Zmieniliśmy stajnie i koń ma siano do woli. Nagle koń jest wyjątkowo czysty, ściółka w boksie jest 🙂 Stajenny twierdzi, że on wcale dużo siana nie zjada, ALE ma go pod dostatkiem.

Nowy rok zaczął się od samodzielnego werkowania, pierwszego po złamaniu nadgarstka (gips zdjęty prawie miesiąc temu). Chociaż do pełnej sprawności lewej ręki jeszcze trochę brakuje to moje konie zrobiły mi ogromny prezent. Jeszcze nigdy tak ładnie ze mną nie współpracowały. Mimo robienia 2 koni po długiej przerwie nie zamordowało mnie to fizycznie 🙂
Orzeszkowa, stoimy Pod Żubrem w Niepołomicach. Zobaczymy, jak nam się będzie układała współpraca. W razie co mam jeszcze 2 typy do przeprowadzki 🏇

anai, śledzimy Was na fb - cudny Szarak, widać, że ma serducho wielkie!

Precelek, podziwiam od pierwszych opublikowanych zdjęć 😍
[quote="Orzeszkowa"]Met, bo jak człowiek rezygnuje z jazdy na rzecz obrządku, kupowania siana, naprawiania ogrodzeń i miliona innych rzeczy to po jakimś czasie cel się rozmywa. Jeżdżąc ma się większy fun i większy zapał do okołokońskich czynności![/quote]
Taaak...... Zgadzam się.... Albo nazwyczajniej w świecie nie ma po czym jeździć, bo wszystko zmarzło/"rozbłotniło się" i można sobie uskuteczniać stępa.

kujka, Łaaa, ja bym Cię z chęcią pofociła. 🙂 Odczuwam ogromny niedosyt bycia w "prawdziwych" stajniach. 
Precelek, No, no, ładny koń!

Żeby nie było - tego stępa też uskuteczniamy... tu akurat przerwa w stępie na tulenie konisia 😉

(zdjęcie wigilijno-świąteczne, aktualnych nie mam)
dla mnie konie są wentylem zdrowia psychicznego

Otóż to!! Dlatego ja już świruję bo nie moge wyrwać się z pracy, czekam na to wolne 6go jak na zbawienie  😵 a co tam jeszcze u Dinowatego?
Precelek to ogłowie  😍 na sucho w wątku o ogłowiach nie wyglądało tak fajnie, chyba że to nie to było🙂
aniaagre dziękuję, bardzo nam miło  :kwiatek:. Zdecydowanie wracaj do jeździectwa i wrzucaj foty!. Mój młody to jeszcze straszne dziecko, on jest zdecydowanie z tych wolno rosnących dzieci  😁
Orzeszkowa chyba musiałaś mnie z kimś pomylić, ja wogóle się w wątku o kabanosach nie udzielałam 🙂
Met dziękuję  :kwiatek:, uważam że marzenia są po to żeby je spełniać, gratuluję ruchu zorientowanego na jeździectwo! Powodzenia. Piękny łatek  🙂
Sankaritarina dziękuję 🙂 BTW uwielbiam maśc twojego konia  😍
Dżastin, nie tamto ogłowie było munsztukowe- na Ma Belle czyli rozmiar XFULL. Moja dzidzia nosi rozmiar COB , więc połowę sprzętu musiałam wymienić  😁
orzeszkowa Tak , zdjęcia z wczoraj 🙂
Met, dzięki,  on w ogóle  kochany.  To kiedy  wstawisz  zdjęcia  z jazdy?
agaEl, ciekawe  to co piszesz  o korelacji  siano -słoma.  U nas podobnie,  im więcej  i lepsze  siano,  tym czyściej w boksie  🙂
Precelek, zdradzisz  tajemnicę  pochodzenia  Electro?
Dżastin, Dinozaur rozrabia 🙂 ucieka  z padoku,  robi  rozróby w boksie  (ma nowego kolegę obok, co jest  świetnym  pretekstem  do awantur  przy karmieniu), słowem  statecznik emeryt  😉
ash   Sukces jest koloru blond....
04 stycznia 2015 12:31
anai, fantastycznie wyglada w tej derce!!!
Libeerte, do Torunia mamy całkiem niedaleko, lasami jakieś 40 km 😉
Precelek, na bieżąco zachwycam się Twoim koniem na facebooku 🙂
Orzeszkowa, taaaak, to włochata huculska kulka.
anai, genialnie mu w tej derce!
Precelek faktycznie, mea culpa :kwiatek: - tak to jest jak się czyta forum tylko na telefonie i nie widzi nicków i avatarów 😉
Widziałam już Was przecież wcześniej na fb, niemniej jednak podtrzymuję pytanie o pochodzenie konia 😉 On się dopiero co zajeżdża/zajeździł?

[quote="Orzeszkowa"]Met, bo jak człowiek rezygnuje z jazdy na rzecz obrządku, kupowania siana, naprawiania ogrodzeń i miliona innych rzeczy to po jakimś czasie cel się rozmywa. Jeżdżąc ma się większy fun i większy zapał do okołokońskich czynności!
Taaak...... Zgadzam się.... Albo nazwyczajniej w świecie nie ma po czym jeździć, bo wszystko zmarzło/"rozbłotniło się" i można sobie uskuteczniać stępa.[/quote]
Albo jak się odrobisz to jest już za ciemno/za zimno/nie chce się... ale warto się przemóc i pokombinować - u nas teraz jak w teren nie da rady to stuningowana ujeżdżalnia działa, światło mamy z allegro za niecałe dwie stówki, tak że wiesz 😉

Zresztą ta trawa na focie daje nadzieję na coś więcej, niż stęp :P

~anek~, wow, czyli naprawdę są miejsca gdzie nie ma śniegu 😁

anai, derka 😍 moim emerytom w zimie też zdecydowanie bardziej w czachy grzeje, śmieję się z nich że głupieją na starość 😉

anai, Szarak im jest wyżej, tym jest lepszy 🙂 Super wygląda! 🙂
aniaagre, Bardzo ładnie wygląda w tym ogłowiu 🙂

W ogóle wszystkie wasze konie są piękne 🙂 Kary świetny!
Orzeszkowa No nie do końca , wieczorem tak zaczęło sypać , ze dzisiaj już biało 😀
anai, ja mam o tyle dobrze, że oderwanie od dzieci w postaci koni mam na własnym podwórku 😉
Plan rozwojowy mam, zobaczymy co mi los w tym roku przyniesie. Niestety ubiegły nie był dla mnie szczęśliwy..
ulalala, dziękuję.
Precelek, moja to też dziecko,  marcu dopiero 5 lat stuknie. A w głowie ma chyba sianko, czasami zachowuje się jak źrebaczek dosłownie..
kujka   new better life mode: on
04 stycznia 2015 19:11
Met, czy ten latek to Hermes?

aniaagre, bardzo ladna ta Twoja Havanka 🙂
Pozdrow Marona od eks padokowego kumpla!

Sankaritarina, ale futrzasty Pallas! Nie masz opcji zeby w teren chociaz pojechac zeby cos wiecej niz stepa uskuteczniac?

Wrzucam futrzaste uszka Gila. Nie widac tu, ale mu z uszu jeszcze takie kepki futra odstaja jak u wiewiorki :P
gunia92, gratuluję 🙂 piękna dziewczyna.
Caly ostatni wolny czas mieszkalam w stajni, wiec bez zasiegu 😁 nadrabiam zaleglosci zdjeciowe.

Pams z sesji z wilczyk, sylwestrowy Dunio i moja torpedka z terenu noworocznego - huculka ktora musze troszke ogarnac pod siodlem 😉
Moon   #kulistyzajebisty
04 stycznia 2015 19:21
Przyszłam porzygać tęczą :P

Tak mnie dziś dziecko przywitało (popadokowa panierka... Musiała być gruba impreza :P)


A potem jezzzusss, tak bosssko chodził! Chłopak tak się stara, mózgownica mu paruje, normalnie AAAA!  😍 😜
Ale... nie przewidziałam drobnego faktu iż m polarówki 145 będą na niego za krótkie... 🙁 Trudno, najwyżej nie będę zapinać na klacie, za bardzo kocham nougatową kolekcję Eskadrona!  😂


anai, dobry emeryt! Jak wino, im starszy tym lepszy 😉 A Szaraczek odważny chłopina, hala po prostu tańczy a on nic! O.O

Precelek, nigdy nie zrozumiem ludzi, którzy szarpią się z ogierami użytkowanymi tylko pod siodłem, a nie wyciętymi, bo nie. Serio. Wrzuć jakieś foty pod siodłem Wasze, bom ciekawa jak w robocie młodzian? :-D

aniaagre, goł, goł, goł! Nic nie daje takiego pozytywnego kopa jak pojeżdżenie koniny 😉

Met, Orzeszkowa dobrze prawi, ale czasem trza zrobić coś dla siebie w końcu!

kujka, jak widzę tylko to szyjsko Gilla, to się boję jak on teraz wygląda...  😍 Weź jakiegoś photographera nawet siłą zaciągnij do stajni   😜
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się