DIY, czyli sprzęt wykonywany samodzielnie

Wyskakuję jak Filip z konopii,  jeżeli już ten temat był poruszany to przepraszam 🙂 Czy ktos wie, jak to zrobić, albo gdzie kupić?!
Wczoraj ktos na fb wrzucil to zdjecie i byly w komentarzach wrzucone linki gdzie kupic.
malinowaa   Życie zaplątane w końską grzywę...
04 stycznia 2015 18:51
Robił ktoś może futro na siodło? Jaki mniej-więcej jest koszt zrobienia z dosyć dobrych materiałów? Opłaca się?

edit: literówka
Nancy, futro zaleznie gdize trafisz to 50-100 zł, na siodlo zuzyjesz może pół. do tego przyta się guma - tak z metr. i w zasadzie tyle. wyciecie jest bardoz proste.


a ja się pochwale ogłowiem, bo to moje pierwsze klasyczne (wczesniej robiłam westowe - proste i ozdobne) , wiec  pękam z dumy :P
wykonane wg ustalen - od koloru, kształtów, wymiarów - zeby nie bylo widac sprzączek itd są na wymiar lub na syst. chicago. zdjęcie troche fe, i bez skosnika, no ale już coś 😀
narobiłam się okropnie (bo i kazdy pasek liniowany i te sprzaczki... i kolor... czarne się robi banalnie przy kolorze :P )
no ale efekt mi się podoba :P i nachrapnik ma takie grube wypełnione podszycie - mega mięciutki  😀
jak mnei nei pochwalicie to sama sie pochwale i popękam  😍
horse_art, pękaj sobie w poczuciu głębokiej słuszności! Imponujące.
horse_art niesamowite cudo !  😍 
czym farbowałaś? Jak masz w kolorze to nie jest sztywna skóra przez to 😉 ? I na ile wyceniłaś?
Podjęłabyś się jeszcze raz takiej misji 😀 ?
horse_art, a nie wiesz może czy gdzieś w internecie jest jakieś fajne sprawdzone do dostania? U mnie w mieście chyba nie ma nigdzie, przynajmniej nigdy nie słyszałam o niczym takim. Ewentualnie do znajomej krawcowej będę musiała podejść zapytać. Jeżeli z kawałka da się zrobić dwie, to opłaca mi się, bo koleżanka też podkładki szuka, może akurat by się druga połowa nie zmarnowała 🙂
Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
05 stycznia 2015 16:18
Wiesz co horse_art co sobie w końcu odłożyłam na naczółek od Ciebie to wydać musiałam i zgrzytałam zębami na złośliwość losu a tu jednak nie złośliwość, teraz już wiem lepiej że to był znak od losu żeby nie zamawiać. To nie był czas na naczółek, dobrze że się wstrzymałam, teraz odłożę dużo większą sumę i pewnie jak już uciułam to akurat wprawisz się w robieniu siodeł i zamówię u Ciebie już pełen zestaw 😀 A ogłowie boskie, teraz w nosie mam naczółki, jak wrócę do pracy to za pierwszą wypłatę zamawiam całe ogłowie a ty pracuj nad wygodnymi wodzami 😉
ciękuje za ohy - ale i tak i tak jestem dumna :P

misja byla straszna... mam slady tej farby na stole, desce roboczej (jedyna nei schodzi ;/), ciele w róznych zaskakujących także miejscach, ubraniach, łóżku, łazience... ;P
no ale w zasadzie tak z kazdym kolorem :P
ta farba mnie b. pozytywnie zaskoczyła, bo udało się uzyskac bardzo jednolity kolor i bardzó ladny (na próbniku był zupełnie ciemny granat)... moze mam już wprawę, ale jasne brązy (london) to jest problem z farbowaniem -skóra przyjmuje różnie i uzyskać kolor nie "max" jak farba daje to problem -i jeszcze kwiatki po nablyszczaniu wychodzą (bo farbuje gleboko, a nei maluje po wierzchu=trwały, nie odłazi i jak sie zarusuje przy użytkownaiu to  nie ma "dziury"😉
kolor nie daje sztywnosci (tzn taką do lekką - do wyrobienia jak kazde ogłowie (pomijając tandety -one sztywne:P)), sztywność daje nabłyszczacz, ale też troche - bo to takie woski, które odzywiają, zabezpieczają no i dają połysk satynowy, a nie lakier-lakier (=nie peka), ale ja i wole lekko sztywne, a nie takie "flaki". 
roboty dużo - bo i pierwsze i na wymiar. pewnie kolejne będize łatwiej - jak już opanowałam technologie jak co złaczyć, jak zrobić szlufki, sprzaczki...no ! tu pękam z dumy, bo nawet szycia mi równo wyszły i w ogóle dalam rade (i projektowo i fizycznie) - a tego się bałam 😀

koszt? no nie jest to alternatywa dla "tanie ogłowie ze sklepu" - wiecej materiały wyniosły. ale to najlepsze skóry...dobre, drogie farby itd. no i robota.
takie na krótko do ciurania, zwykłe - zdecydowanie wolałabym kupić niż zrobić-taniej (pomijając pracę). to raczej ta srendnia, wyzsza półka (juz z kosztami naczólka, krystzałków ...w koncu ten naczolek to jak tanie oglowie 😉 do 150 biore za taki, wiec przynajmniej drugie tyle.

biczowa ...z tym siodłem to  nie przeginaj :P
ale tak poprzerabiać... hym :P

jak skończe te kilka które leży mi na biurku, robie max kilka dni przerwy na odrośnięcie skóry na dłoniach (i regeneracje..bo te skóry i reszta jednak strasznie niszczą 🙁 ) i zabieram się na rzeźbienie, wygniatanie obrazów - pasek i piersiówka czekają 😀 😀

nancy - szukaj "regulan". ja niestety straciłam nr do pana od którego kupowałam  razem z telefonem 🙁

[quote author=horse_art link=topic=88.msg2259048#msg2259048 date=1420475691]
nancy - szukaj "regulan". ja niestety straciłam nr do pana od którego kupowałam  razem z telefonem 🙁
[/quote]

nie regulan, a relugan 😉

a ogłowie super choć kolor jak dla mnie średni, no ale to chyba akurat kwestia upodobania osoby zamawiającej 😉
ja tam w ogóle nie lubie niebieskiego 😉 to ten taki jeansowy calkiem calkiem 😉

serio relugan? 😀 cale zycie w blędzie :P to tak jak z cukrem - wanilinowy, a nie waniliowy 😀

edit:
Biczowa! a ja ci przypadkiem nie miałam zrobić opaski na oko?! zupełnie mi wyleciało ...
[quote author=horse_art link=topic=88.msg2259125#msg2259125 date=1420480764]
serio relugan? 😀 cale zycie w blędzie :P to tak jak z cukrem - wanilinowy, a nie waniliowy 😀
[/quote]

wpisz w google i jedno i drugie 😉 też kiedyś myślałam, że regulan  😁
Horse_art Jesteś moim mistrzem  👍 Ale już Ci to chyba pisałam kiedyś,że uwielbiam wszystko,co wychodzi spod Twoich rąk  😍.
Ciekawi mnie, jak robisz ten "wzorek" na skórze? Tzn chodzi mi o wgłębienie(malutki paseczek), przy zewnętrznej krawędzi każdego z elementów ogłowia. Ręcznie to dziabiesz jakoś, czy masz "magiczne urządzonko"?
Obiś, to się nazywa "liniowanie". robi się ręcznie, ale magicznym urządzonkiem 😉 można je zrobic samemu - wyrzeźbić np w dębinie (rymarz mnie nauczył), ale kupne wygodniejsze i z regulacją odległości od brzegu- nie trzeba rzeźbić wielu, poręczne, a i trwalsze. choć to kupne też przerabiałam :P
jak porobie to wstawie szczegóły ogłowia :P i fajne nowe naczólki zrobiłam - też sie pochwale...a co! :P
dziś robiłam uszko z perełek jakie keidyś wymysliłam, ale wyszło z lekka paskudne :P musze poprzerabiać :P nie każda wizja w realu jest wyjściowa :P
A jak się do tego wycinania później zabrać? Położyć na siodło i odrysować? 🤔
Horse_art
Ogłowie fantastyczne 🙂 🙂 🙂 I na pewno nie zostanie niezauważone  😉
Można tylko pozazdrościć nowemu właścicielowi.
Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
06 stycznia 2015 01:12
horse_art jak wreszcie zamówię naczółek i wykombinuje jak taka przepaskę zamontować na koniu to Ci przypomnę 😉.
Biczowa, no mysl mysl nad tą opaską bo masz ją przecież u mnie zaklepaną 😉
horse_art... a gdzie odpicowane uszy? Moze niektorzy to sa mniej cierpliwi niz inni... 😀
zelka2303,  jak tylko odzyskam swój komputer gdzie zdjecia wszelakie...  (w pozyczony nie wypada wrzucac  hurtowo -jesli nawet porobie nowe)
już wiem, ze to tylko zasilacz -  albo gość naprawi jutro, albo tak we wt. kupie nowy(jak bede mialam jak do miasta jechac odebrac - zamówię)  , dzis objechalam pół miasta i nie dostałam 🙁 a "mój" serwisant nieczynny 🙁
Horseart oglowie super!!

Jest i on, prototyp nr 3 pełnego ochraniacza kontaktowego 😉 dwa poprzednie po przymiarkach poszły w kubeł a ten przymiarki ma jutro 😉

escada, zobaczyłam twój nick "na głównej" i już miałam ułożony post "gdzie kontakty?!" 😉
cóż za glamour... teraz będzie  "gdzie zdjecia kontaktów na koniu?!"

teraz bede robic kolejny model westowego i (mam nadzieje) klasyczne, takie wybajerzone - z takim dziwnym nachrapniko-krzyżowym
i dla klasyka na 1 ucho z meksykanem 🙂 max bling
i profilowany nagłówek na wymiar 🙂
a...sama nei wirzylam dla kogo kilka oglowi, kantary i napiersnik 😉 hihi

mam radoche 😀 garbarnia i posrednik tez sie ucieszy haha ;P
teraz tylko czekam na kompa, zeby krysztalki pozamawiac :P jak ktos chce czego nie mam to piszcie teraz 😉
Spoko jutro będą 😉 glamour na życzenie 😉

Czekam niecierpliwie na twoje dalsze wyczyny rymarskie :kwiatek:
Mój nowy wyczyn
horse_art  jakie kantary robisz?

aniakrak22 to przeciwdeszczowa?
Grace, skórzane. kolorowe mają być 🙂

i sobie myśle nad kantaro-ogłowiem, bo te sklepowe mnie nie zadowlają. ale na swoje mam jeszcze czas 😉

aniakrak22, napisz coś więcej, bo wygląda super!
Derka jest przeciwdeszczowa podszyta polarem . W weekend jak zdążę zrobię przymiarkę 🙂 Dzięki za miłe słowo 🙂
Chaberek z bawełny 🙂 co prawda trochę inaczej sobie ją wyobrażałam, szyło się ciężko ale jakoś dało radę 🙂 ma fajny połysk czego niestety nie widać na zdjęciu. Kolor obłędny  😍
okunka chciałam kliknąć "lubię to", ale nie znalazłam takowego 🙂 piękny, głęboki kolor i fantastyczne wykończenie 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się