Zdjęcia z wypadów w teren. Reaktywacja tematu!

Na_biegunach   "It's never the horse - it's always you!" R. Gore
04 stycznia 2015 23:16
Livia bo u nas trochę pól (przeważnie nieużytki porośnięte samosiejkami) i lasy dookoła, i jeziora  😜  😜  😜

elwarka, zazdroszczę takich terenów i ta szeroka droga - bajka!

Wczoraj pierwszy raz kobyłka mi się wytarzała w terenie  🙂
Coś czuje, że w tym roku na śnieg nie ma specjalnie co liczyć. Teraz odwilż panuje pełną gębą a od czwartku już zapowiadają kolejne ocieplenie.
Zdjęcia z ostatniego terenu 2014. Słońce niestety zrezygnowało ze współpracy w połowie ==
Dziadek emeryt



Laska i bałwanek



quintana, Druu  dziękujemy :kwiatek: bardzo nam miło  😉

Livia   ...z innego świata
05 stycznia 2015 10:50
quintana, aa, to przekaż proszę koleżance, że ma fajny sweterek 🙂

Druu, łączę się w bólu - u nas dziś już tak nie wieje, ale znowu wali śniegiem... I dziękuję, ja za różem nie przepadam, za brązowym sprzętem też nie bardzo, ale jakoś się to tak... składa 😁 W ogóle, czy jesteś może z Ornontowic koło Gliwic? 🙂

Na_biegunach, piękne zdjęcia! I nie cytuj innych zdjęć, możesz za to złapać ostrzega 😉

Na_biegunach właśnie miałam pisać o tym, aby zdjęć nie cytować, ale Livia mnie ubiegła.
Poza tym, piękne fotki. Bardzo klimatyczne.
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
05 stycznia 2015 14:05
Livia rozumiem, że tą rużczką wyczarowałas sobie tak piękna pogodę ale słonko świeciło chyba tylko dla Ciebie bo u nas szaro buro i zimno.
quintana jak patrze na Twoje zdjęcia to odnoszę wrażenie, że kiedyś sie spotkamy na jakiejś ścieżce bo masz bardzo podobne tereny
asia540 od pierwszego do ostatniego wygląda jakbyś wyjechała zimą i wróciła wiosną, a z wczoraj to wiało i sypało u Ciebie tak jak i u mnie  🤔
Na_biegunach gdzie ty nazbierałaś tyle śniegu to już prawie kulig mozna robić  🏇

ja wczoraj pojechałam ale było paskudnie, potworny wiatr i chwilowe śnieżyce . Podłoże fatalne w polach błoto w lesie ziemia zmarznięta więt wszędzie ślisko ale godzinna przejażdżka stępowo kłusowa zaliczona

schowałam sie tam gdzie mniej wiało i śniegiem nie sypało




którędy do domy ...??

trop namierzony, po śladach do stajni
Czy ja dobrze widzę sakwy?
Jakie one są?

Właśnie zastanawiam się nad nabyciem.
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
05 stycznia 2015 14:50
tak, sakwy
lekkie, pakowne, wygodne bo z materiału. Z każdej strony po jednej dużej kieszeni zasuwanej na zamek, na każdej dodatkowa kieszeń (nie zapinana), przy każdej kieszeni miejsce na butelkę  😉
odszukałam dokładnie te http://www.czempion.pl/sklep/siodla/836-sakwy-z-pojem-na-wode.html
Muszę sobie sprawić podobne lub identyczne, bo w tym roku mam dość ambitne plany terenowe.
Dziękuję za odp.
U nas taka zima...


U nas dzisiaj taka zima w lesie 🙂
Przyjemnie się jeździło, tym bardziej po 2 miesięcznej przerwie
Livia   ...z innego świata
05 stycznia 2015 19:23
Euforia, właśnie nic a nic nie czarowałam, miałam dużo szczęścia, że śnieżyca się zaczęła jak wróciłam do stajni 😵 U nas też ślisko, dzisiaj jeszcze dosypało śniegu - rany, z utęsknieniem czekam na odwilż! Bardzo fajne zdjęcia, i świetne masz te kolorowe rzemyki w ogłowiu 🙂

Dworcika, ja chcę taką zimę u siebie! 😜

widzexcie, dobrze że nie macie ślisko, u nas takie ścieżki są  zazwyczaj oblodzone...
wybaczcie napiszę zbiorczo fotki booooskie wszystkie i każde z osobna
Livia koleżance przekażę, choć jak go tylko zobaczyłam też mi się mega podobał, podobno były na przecenie w Lidlu, może gdzieś jeszcze są, bo to nowy nabytek koleżanki
Euforia_80 a skąd jesteś??
Na_biegunach   "It's never the horse - it's always you!" R. Gore
05 stycznia 2015 19:44
Livia, maluda Dziękować, cytat poprawiony 😡 Tamto zdjęcie elwarki na pulpid dam 🙂 Cudna zieleń! Od samego patrzenia cieplej się robi 🙂
Euforia_80 Koło Jeleniej Góry. Odwilż już była w nowy rok. Dzisiaj znowu pada, ale przynajmniej w mieście szybko się topi i jest breja 🙁 Kulig jak kulig, marzył mi się skiring a tu najwyżej wrotki  🤣
Dworcika piękna jesień! To słońce ^^

Spełniam postanowienie noworoczne i szukam na allegro idiotkamery :P Jakość z komórki mnie męczy, dźwiganie lustrzanki też (zwłaszcza jeśli potem słońca nie ma).

A przedwczoraj konie już wiosnę poczuły

turbokucyka
Dworcika piękną macie zimę!
Gdyby nie to, że nie ma liści na drzewach to pomyślałabym, że wczesna wiosna.
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
06 stycznia 2015 14:45
Dzisiejsze ze spacerku:

edit: Dworcika- Mam w lesie podobny zjazd, jak u Ciebie  😉
Dworcika  piękna zima.
Ahh a jakie  ścieżki, górki...   Super  😉
widzexxcie  ale macie zimie  😉
Dementek nie macie tam twardo??  Nam została tylko plaża, też albo mocno zmarznięta albo się  konisko zapada  😵
Na_biegunach u nas też koniska chyba wiosne czują  😁


Dzisiaj i my pojechaliśmy w teren z młodziakiem  koleżanki. Pogoda super dopisała. Ale z tego co  zrobił mój koń do końca życia się będę śmiała.  😁  Nie  mały gabaryt schodząc z wydmy( dość duża górka)  w połowie ścieżki tak wyskoczył z 4 nóg w górę. Wyglądało  to prawie jak kapriola.   😁   i schodzi dalej jakby nic się nie stało.   🤔
siwaaa Wczoraj była taka zima, dziś słoneczko i śniegu prawie nie ma.
Ale plac do jazdy nam zamarzł, gruda straszna, wiec tylko tereny zostały.
Drogi lesne oblodzone, tylko po sciezkach udało się poklusowac.
Ja ze względu na rozmiary moich kopytnych, uskuteczniam tylko spacerki w ręku. Na zdjęciach turbo-kucyki, Brenda i Luna  🏇





haha  drugie zdjęcie wymiata  😀
Livia   ...z innego świata
06 stycznia 2015 16:13
Na_biegunach, ale galopady 🙂

Dementek, jaka cudowna pogoda ci trafiła 🙂

aniara, o rany, jaki słodziak z małej 😍
elwarka   . . . . . . SDG . . . . . .
06 stycznia 2015 16:31
aniara śliczne kulki

Ja dziś obejrzałam Ben-Hura i aż mnie naszło na uruchomienie mojego "rydwanu" - co prawda jeden koń to nie cztery, ale za to jest kochany za cztery. Pierwszy raz byłam dziś w terenie odkąd go kupiłam i zachowywał się idealnie  🙂





Dementek   ,,On zmienił mnie..."
06 stycznia 2015 16:37
siwaa- Tam akurat nie jest twardo, bo jest ,,poducha" z trawy.

Ale przyznam, że dziś pogoda naprawdę dopisała  🙂
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
06 stycznia 2015 16:47
I nam udało się dziś z pogody skorzystać 🙂 Gruda i twardo, ale przynajmniej ślisko nie było 😀 więc zaliczyliśmy stępowany teren. Młody spisał się świetnie! Nie nakręcał się, wyluzowany był. Bardzo jestem z niego zadowolona. Ostatnio jeździłam na nim w październiku i w Sylwestra na lonżowniku wsiadłam na 20 minut więc tym bardziej jestem z niego dumna  😀
Przed nami małż ze swoim młodzikiem.
elwarka   . . . . . . SDG . . . . . .
06 stycznia 2015 16:51
zembria piękną maść ma twój młody - a grzywa jak malowana  😜
aniara przepiękne kulki!
Oddaj jedną!
elwarka, ale Ci dobrze! Też bym tak chciała.
zembria ile sobie liczy młody?
I co to za łaciate cudo z przodu?
elwarka   . . . . . . SDG . . . . . .
06 stycznia 2015 17:22
maluda zapraszam w lato - jest gdzie przenocować, a i towarzystwo mi się przyda, bo (jak widać po zdjęciach) raczej sama się poruszam, czy to w siodle, czy bryczką
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
06 stycznia 2015 17:23
elwarka Dziękuję w jego imieniu  😉
maluda Mój Jantar ma 3,5 roku. Zajeżdżaliśmy się pomalutku wiosną i latem. Teraz generalnie labę ma 🙂 A z przodu idzie Szaman 2,5 roku (wlkp) wałaszek mojego męża. Oba dzieciaki docelowo do włóczenia się w terenie i jakiś rajdów turystycznych więc na razie dużo z nimi w ręku łazimy po okolicy bliższej i dalszej.
Co do wypadów w teren to dość często wybieram się ze swoimi potworkami na przejażdżkę. Uważam, że to świetny sposób na relaks po ciągłym rzeźbieniu na placu. Uwielbiam czuć radość jaka promieniuje od mojego konia podczas galopady po łąkach. Wsiadam, jadę, nie przejmuję się czy idzie podstawiony, czy ustawiony. Po prostu feel free  🏇
Zdjęcia z naszego wakacyjnego pobytu w Niemczech, gdzie pojechałyśmy z Libią odpocząć i coś się podszkolić.
[img]https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xpf1/v/t1.0-9/s720x720/10409391_275752869296378_4976064097760950354_n.jpg?oh=520d923328ff2fa67f4b180f7941257f&oe=556DEACF&__gda__=1430158450_3158ce389a0e3e3b980b8ad71c4459ed[/img]
[img]https://scontent-b-fra.xx.fbcdn.net/hphotos-xfp1/v/t1.0-9/s720x720/1937497_276231372581861_6683187527637257583_n.jpg?oh=888e64c791f8f2638919220e5dd8ec9b&oe=553D5F75[/img]
maluda zapraszam w lato - jest gdzie przenocować, a i towarzystwo mi się przyda, bo (jak widać po zdjęciach) raczej sama się poruszam, czy to w siodle, czy bryczką

A gdzie Cię szukać?
W tym roku mam wiele planów, może będzie po drodze. 😉

zembria, dziękuję za odpowiedź.
Moja była podobnie zajeżdżana. Powoli bez parcia na szkło, również w celu byciem koniem bezpiecznym w terenie.
elwarka   . . . . . . SDG . . . . . .
06 stycznia 2015 17:33

  Okolice Brodnica - Nowe Miasto Lub. ( Pojezierze Brodnickie, bardzo blisko Brodnickiego Parku Krajobrazowego ) - na granicy woj. kuj-pom i warm-mazur.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się