Kącik Seniora - czyli koń na emeryturze

.
Witamy Muchę  :kwiatek:
Muchozol, Mucha to hc? Taka kuleczka świecąca.

A łaciatemu przekażę komplementy, na pewno się ucieszy i pomacha zadnimi kopytkami 😉
Piękny wiek, ale forma już nie ta...Ostatnio bardzo schudł, bo odmawia jedzenia siana. Dokarmiam go wysłodkami i jakoś się trzyma.
Mucha wygląda jak miniaturka naszego Drinka, który też już senior - 20 lat!
Armara moja babcia Dafne też mlp.  🙂
.
To ja przedstawie naszego pensjonariusza chłopakowi w tym miesiacu stuknie 21 lat ,a nie widac wcale  😉
witamy nowego kopytnego  🤣
miel
Faktycznie podobne - napiszesz coś więcej o jej pochodzeniu?
gunia92
Faktycznie super wygląda 😀 To mój ulubiony rocznik 😉

Dorzucam jeszcze dwa zdjęcia mojej "babci", zima niestety już nas opuściła 🙁
[img]https://fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xap1/v/t1.0-9/15515_865832990103475_1344509493803273108_n.jpg?oh=b84645663a35442e309b75375e033992&oe=552FB779&__gda__=1428470036_5086eb2927290ef1ae01ee3ec5630b03[/img]


armara, naprawdę śliczna ta Twoja babcia.
witam wzzystkich właścicieli i opiekunów końskich emerytów,  pochwalę sie swoją emerytka której 9 marca wybije lat 24 🙂
zdjęcie z lata 2014
majona, pozazdrościć dobrze wygląda, jak na swoje latka :-)
quintana dziekujemy akurat w sezonie jesiennym po tarnikowaniu , przy dostatku siana i wspomagania musli wyglądała jak paczus w maśle,  niestety jak co zima brzuszek wciągnęła.
A oto Barcelona 🙂 rocznik 92

Barcelona brzmi dumnie, i to spojrzenie  😉 jakby chciała powiedzieć patrzcie i podziwiajcie  🤣 super
Armara zawsze jak podaję pochodzenie Dafne to się uśmiecham: matka Burka,ojciec Dniepr 🙂 Muchozol
dziękujemy  😉
mój ulubiony, optymistyczny wątek. Seniorzy to super konie, a my ich właściciele  super ludzie jesteśmy  😍
Wadera mpl. rocznik 1987. Zdjęcie jesienne ale nieustająco aktualne, bo zimy brak. 😉
fajna kluska 🙂
Ganasz aż miło patrzeć z nadzieją,ż e nadzieję seniorzy są dlugowieczni jak dobre wino 🙂
"Nasi seniorzy"
Ganasz i to jest prawdziwy senior! Przy niej nasze to młódki. Pozazdrościć i pogratulować Ci tylko mogę 😉
Pracuje jeszcze pod siodłem czy kosiarka ?
bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
17 stycznia 2015 10:52
Ganasz Wadera widzę, że w formie kwitnącej  🏇

Nuavar po Barcelonie zupełnie nie widać wieku.

Ja od 5 dni leżę w domu z grypą i tylko smaruje kolejne końskie teksty weterynaryjne, za to do Dziada pojechała mój chłop i niestety po tej wizycie musiałam go (w sensie chłopa) dłuuugo przepraszać za ogromną niesubordynację starego. Z jednej strony cieszy mnie to, ale z drugiej trochę przeraża - zastanawiam się ile te stare nogi i kręgosłup wytrzymają 'źrebięcych' wybryków. Hitem ostatnich dni było podejście do tarzania, a potem nagła zmiana zdania i zerwanie się z dzikim kwikiem do serii baranów. Witki mi opadają...
ganasz aż miło się patrzy, i w serduchu cieplej  😉 piękny seniorek
i masz absolutną rację NASZE KOCHANE SENIORKI (wszystkie bez wyjątku) są najlepsze na świecie  😀 🤣 najcudowniejsze i ogólnie naj.....  😍 😍 😍
ganasz ależ maszyna! wiele osób ma problem z utrzymaniem kondycji u młodego konia, a tu proszę!

bjoork Ty zastosowałaś SPA "Dziadkowi" - zdaje mi się że pisałaś o tym jakiś czas temu. Derka specjalna? Zastrzyki? Masaż? Może to dobry efekt SPA? przypomnisz co to było? Bo jesli taki skutek to chętnie zapiszę - przyda się za parę latek.
bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
17 stycznia 2015 12:06
Grace fakt- na jesieni dostał komórki macierzyste, a solarkę mamy w stajni na co dzień więc po większych treningach chłopak się pod nią wygrzewa.

A co do dery to rzeczywiście korzystałam przez około 10 dni w wakacje z magnetoterapii zmiennym polem (Viofor VET http://vioforvet.com/) - derkę ma koleżanka, która jest końską rehabilitantką.
bjooork,  :kwiatek: dziękuję. Jednak takie okresowe SPA potrzebne dla starszych kości i stawów.
dziękujemy z słowa otuchy :kwiatek: z seniorem każdy dzień jest ten najważniejszy, kto ma ten wie. Jak dobre wino ci nasi seniorzy  :pijacy: poprawiają humor.
Tak Wadera chodzi pod siodłem bez szaleństw ale w galopie  w terenie trzeba się zabierać  😉 + użo pracy z ziemi, a o jej kodycje dbają dodatkowo  arabka i JRT - no Wadera w takim towarzystwie  nie może sobie odpuścić jak widać na zdjęciu Kingi Kłaptocz-Drapy
desire   Druhu nieoceniony...
18 stycznia 2015 09:24
ganasz, Ty wiesz jak bardzo Cie podziwiam..  :kwiatek:  oby mój, gdy dotrwa do wieku Twojej kluski będzie choć po części w takiej formie  👍
desire :kwiatek: wszystkim seniorom najlepszego. Te starsze roczniki, mają dobre geny 😉
Dumny rocznik 90  🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się