Zdjęcia z wypadów w teren. Reaktywacja tematu!

zembria   Nowe forum, nowy avatar.
06 stycznia 2015 17:35
Powoli bez parcia na szkło, również w celu byciem koniem bezpiecznym w terenie.

Dokładnie, ja wyznaję zasadę że im więcej przebytych kilometrów (czy to w ręku, czy pod siodłem), tym więcej szarych komórek 😀
widzexxcie jaki słodziak, u nas wszystko zamarzniete  na kamień 🙁

  Okolice Brodnica - Nowe Miasto Lub. ( Pojezierze Brodnickie, bardzo blisko Brodnickiego Parku Krajobrazowego ) - na granicy woj. kuj-pom i warm-mazur.

Około 4h jazdy, właśnie sprawdziłam na mapie.

[quote author=maluda link=topic=114.msg2259836#msg2259836 date=1420565249]
Powoli bez parcia na szkło, również w celu byciem koniem bezpiecznym w terenie.

Dokładnie, ja wyznaję zasadę że im więcej przebytych kilometrów (czy to w ręku, czy pod siodłem), tym więcej szarych komórek 😀
[/quote]
Bardzo dobra zasada.
Pewność siebie konia w terenie to niejaka gwarancja bezpieczeństwa.
Elwarka, spędzam zawsze wakacje w Twoich rejonach - nad jeziorem Łąkorz  🙂 tereny masz naprawdę przepiękne.  Nic, tylko pozazdrościć  😉
A ja w sylwestra byłam w terenie w górach, niedaleko Piwnicznej. Oczywiście na hucułach. Strasznie mi się podobało, niestety nie miał mi kto strzelić fotki 🙁
u mnie pogoda jak w kalejdoskopie jednego dnia roztopy wszystko pływa, kolejnego -5 oszaleć można  🙁
za to mam cudny sweterek taki jak mojej znajomej, tak mi się podobał, że nie wiem jak ale wynalazła taki sam dla mnie  😍
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
06 stycznia 2015 21:57
Dworcika u nas jeszcze wczoraj bylo podobnie, dzisiaj wszystko przysypało białym puchem i jest pięknie
Livia zima jest fajna do jazdy ale musi być dożo śniegu, lekki mrozik i słoneczko no i bez lodowych niespodzianek pod śniegiem
Quintana podkarpacie ok. Kolbuszowej
Dementek fajne zdjęcie
Siwa moja poprzednia kobyła tak z 4 nóg wyskakiwała jak ją coś pod nogami zaskoczyło
Aniara druga fota wymiata, małe kudłate turbo boskie
elwarka chciałabym tak pojeździć ale moja kobyła nie przyuczona do zaprzęgu
Zembria idziecie jak po białym dywanie

Ja dzisiaj też zaliczyłam super teren w towarzystwie 3 koni było super, jedyny minus to ukryty lód pod śniegiem w niektórych miejscach ale ogólnie pogoda dopisała i konie też. Jutro wrzucę kilka zdjęć.
Na_biegunach   "It's never the horse - it's always you!" R. Gore
06 stycznia 2015 22:43
Dzisiejszy świeży śnieg i piękne słońce... z komórki oczywiście  🤣




Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
07 stycznia 2015 07:16
Na_biegunach ale przestrzeń i jaka biel idealne warunki
Livia   ...z innego świata
07 stycznia 2015 08:34
elwarka, jak bosko! I koń jaki ładny 🙂

zembria, super, gratulacje dla młodego, że był taki dzielny 🙂 I wyznaję tą samą zasadę 😀

Euforia, ja tam wymienię każdy śnieg na plusy i błocko 😉

Na_biegunach, ale przestrzenie! I piękne widoki 🙂

Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
07 stycznia 2015 11:41
ok, mam już zdjęcia z wczoraj
skład  + fotograf na koniu:


w końcu można pogalopować


jeden koń kontuzjowany na trasie więc poszli  z buta do domu we dwójkę


piękne choinki , az miło popatrzeć


nogi same się rwą


zjazd do bazy



śniegowce


i już w domku



Piekna macie zime, u nas , kolo wroclawia zima marna. Wczoraj bylam dwa razy w terenie. Wpierw na swojej kobyle a potem na arabku. Mlodyjest cudownym koniem. Kolezanka szla z namiz koniem w rece a ja klusowalam i galopowalam po calym lesie w ta i z powrotem a mlody nawet nie kiwnał uchem ,ze opuszcza towarzysza , sluchal sie tak jakby czytal mi w myslach 😉 araby to innego rodzaju konie 😉
Euforia a co sie stalo koniowi ,ze musial wrocic?
Bardzo Wam tego śniegu zazdroszczę. Ja w końcu po prawie dwóch tygodniach przerwy wyrwałam się ze stajni do naszego mini 😉 lasku i o tyle o ile do poniedziałku było dość, dość to we wtorek było już tak ślisko, że nie dało się spokojnie żadnej leśnej drogi przejść (my mamy takie lekko utwardzone drogi w lesie, jeździmy właściwie po ścieżkach), nawet ścieżki były oblodzone. Masakra. W dodatku konie wystane, bo mimo iż cały dzień poza stajnią spędzają to nie ruszają się za wiele. Mimo tego i tak się cieszę, bo od czwartku codziennie byłyśmy w lesie z moją córką Zuzią. Strasznie dumna z niej jestem, bo powoli przełamuje się i sprawiło jej to ogromną frajdę, mimo piątkowej gleby 🙂 Dlatego mimo kiepskich warunków było ok, kobyłom trochę szarych komórek w głowach też przybyło.

Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
07 stycznia 2015 12:41
rosek0 kobyłka koleżanki ale ona chyba ma coś z biodrem bo dosyć często jej kuleje nawet jak jest na padoku, ma jej zrobić prześwietlenie żeby w końcu znaleźć przyczynę bo koń co rusz to niedysponowany. Nie wiem czy kojarzycie to jest ta klaczka która była wystawiona w Rzeszowie na licytacji podczas Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i to właśnie ona ją wylicytowała.
Livia   ...z innego świata
07 stycznia 2015 14:27
Euforia, super zdjęcia! Jakby u nas chociaż tyle śniegu było, a nie sam lód 😵

rosek, bardzo fajne zdjęcia!

jagoda, ile bym dała za takie zero śniegu jak u ciebie 😉

U nas dzisiaj zimno, wietrznie (znowu) i sam lód na ścieżkach. Wybraliśmy się tylko na spacer w ręce. Czy wasze konie też mają taki "napęd" w drodze powrotnej, jeśli wracacie tą samą drogą? Jak robię kółko (wracam inną ścieżką) to nie ma problemu, ale na tej samej trasie to jakaś maniana 😵
Rzadko tu teraz zaglądam ale pochwalę się jednodniową zimą 😉
. Mlodyjest cudownym koniem. Kolezanka szla z namiz koniem w rece a ja klusowalam i galopowalam po calym lesie w ta i z powrotem a mlody nawet nie kiwnał uchem ,ze opuszcza towarzysza , sluchal sie tak jakby czytal mi w myslach 😉 araby to innego rodzaju konie 😉

Sporo zależy od pracy włożonej w konia. Swoją kobyłę uwielbiam, bo naprawdę nie robi jej to różnicy czy idzie sama, czy też z jakimś koniem. Nawet jeżeli to towarzystwo już jest to i tak dostosowuje się ona do moich decyzji.
Z arabką miałam inaczej, bo oderwanie od stada nawet na 5 minut było dla niej najgorszą karą. Przełamałam jej strach po ponad pół roku.

Euforia_80 piękne zdjęcia!
jagoda1966, oby tak dalej!
palemka, ale fajne duże płaty!
euforia_80, rosek boskie fotki  🤣
euforia_80 oj to mamy kawalek do siebie ja z wlkp. okolice Piły
Ode mnie około 2h jazdy.
Też z Wlkp.
Livia   ...z innego świata
07 stycznia 2015 16:56
palemka, ale duże płatki śniegu 😀
Livia niestety brak śniegu to jedno, a lodowisko to drugie. Moja kobyłka też to ma, a nawet gorzej, bo ona zaczyna pędzić jak tylko zwącha, ze wracamy, nie ważne którą drogą. Nie lubię tego u niej, bo w takich momentach wychodzi jej nerwus i czasem nie możemy dojść do porozumienia.
Na_biegunach   "It's never the horse - it's always you!" R. Gore
07 stycznia 2015 18:54
aniara Turbo-kucki są bezbłędne!
Euforia_80 Prawda, warunki idealne ^^ Uwielbiam śnieg pryskający spod kopyt! Trzymam kciuki za kilkudniowy poślizg w prognozie pogody, od piątku na być plusowo i lać ><
Livia Misiek po pierwszym terenie podkłusowywał blisko stajni. Spędziliśmy 3,5 godziny jeżdżąc tam i z powrotem ok. kilometrowy odcinek do płotu stajni aż zakodował, że wraca się kulturalnym stepem na luźnej wodzy. Co prawda prawda do domu wracałam stopem, bo ostatni autobus dawno odjechał, ale było warto 😉


Ale u  Was śnieowo  😉  piękne zdjęcia  🙂

U nas wieje, na drodze szklanka, śniegu nie ma ... ehh  😕
Ile Wy śniegu macie ! 😲 U nas cieniutka warstewka tylko, a pod nią lodowisko. Ale dzielnie jeździmy z Grochem i wypełniamy moje postanowienie noworoczne  😀



Druu  świetny żrebol  😀  A czemuż to ostatni zimowy  teren?  🙁
Euforia_80 ta długa prosta, pokryta śniegiem  😍
Zazdroszczę!
Druu źrebak najlepszy  😍
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
08 stycznia 2015 08:53
Druu żrebak totalnie wyluzowany , a jaki będzie obyty w terenie. Przynajmniej nie wyrośnie na wypłocha co go listek na wietrze może przestraszyć.
Alaska zimą jest więcej dróg do galopu bo kamienie przykryte śniegiem ale niestety trzeba bardzo uważać bo lód bywa nawet na tych kamienistych drogach i można zaliczyć glebę
Dru zrebak mega😉
W sb ma byc 14st (dolny slask)  🏇 w niedziele jade w teren z wieksza ekipa. Tylko znowu ma wiac....🙁
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się