Kącik Rekreanta cz. VIII (2015)

milusia, kocham twojego rudzielca !
Anderia Zupełnie już zapomniałam jak Twój gniady wygląda 😉

asds Naczółek rzuca się w oczy 🙂 Jak tam z wagą klaczy, ustabilizowała się?

Lov Zrobię to za Ciebie... baffinka dlaczego telefonem i dlaczego tylko 1? 😉

kolebka Dzionka Zdrowie zawsze się przyda! 🙂

Ja ostatnio zachodziłam w głowę dlaczego mój Mały na jeździe jest sztywny, nie odpowiada miękko na półparadę i bardzo niechętnie wygina się w prawo. Tydzień temu mieliśmy najgorszą jazdę życia, kiedy zeszłam z konia totalnie zdesperowana. Koń był zaparty jak beton, sztywny , walczący z kontaktem, twardy jak drewno z lasu. Trenerka sugerowała kilka ćwiczeń rozluźniających ale nie dało rady pojechać nawet jednego poprawnego koła, zwłaszcza w prawo a co dopiero przejścia, czy zmiany tempa. Głowiłam się i myślałam co tu zrobić. Odpuściłam kilka jazd w zamian za teren i wybrykanie się luzem na hali, pomasowałam szyję i grzbiet oraz dodałam dodatkowe sesje stretchingu "na marchewkę". W międzyczasie zadzwoniłam do poprzedniej naszej trenerki z prośbą o pilną pomoc, czego efektem koń jedzie w niedzielę do niej na 2 tygodnie. Mimo to nadal szukałam bezpośredniej przyczyny 🙄

A rozchodzi się o to, że RollkursMalachit znalazł sobie nową zabawę, łazi pół dnia z klamrą od derki w paszczy 😉 A potem cwaniak nie ma siły na jeździe, dziad jeden 😀iabeł:




Lov   all my life is changin' every day.
06 stycznia 2015 21:54
tuch, bo aparatu nie wzięła, a z telefonu to wiadomo jak wychodzi 😀 A u Twojego to się nazywa przygotowanie do jazdy 😁
asds   Life goes on...
06 stycznia 2015 22:06
tuch
W chwili obecnej jest okej. Dziewczyna zaczęła się nawet trochę zaokrąglać, ale to dobrze bo musimy mięśnie i kondycję wyrobić bo aktywnie planuje ten rok spędzić.

A to twój rozrabiaka jest 🙂. 🏇
tuch bo on na poważnie myśli o treningu, nie ma to tamto  🤣
milusia, jak ja na Was lubie paaaatrzeć  😜
Lov, dobrze Was widzieć, buziak dla Rudego!


a my dzisiaj mieliśmy fotoseszyn, wrzucam 2 ulubione, żeby nie było, że spamuje  😎  😁
[img]https://scontent-b-ams.xx.fbcdn.net/hphotos-xpa1/v/t1.0-9/10915199_10202501890868106_1618047324259462218_n.jpg?oh=81d026deabbcd669443bb1181126fcfe&oe=55292515[/img]
[img]https://scontent-a-ams.xx.fbcdn.net/hphotos-xpa1/v/t1.0-9/s720x720/10299942_10202501918028785_3260446172930287420_n.jpg?oh=9614294bdeb295130834d14bcdce1c77&oe=552DDF9B[/img]
entanta, oddaj trochę śniegu! Śliczne zdjecia 🙂
maliniaq   Just do your job.
07 stycznia 2015 08:18
To i my pokażemy się w kąciku z Małym, przyszłym, obfutrzonym rekreantem, który uparcie nie chce przestać utykać. Zdjęcie jeszcze z grudnia, teraz napadało nam nieco więcej śniegu 😉

ententa śliczny kasztan!
tuch naoglądał się Chodakowskiej i trenuje w każdej wolnej chwili, oby zapięcia derki to wytrzymały  😁
Nasturcja-Renata   Moi trzej mężczyźni :)
07 stycznia 2015 08:20
tuch ale on się wygina  🙂

ententa śliczny  💘
Ja tak nietypowo - na podsumowanie przerwy świąteczno-sylwestrowej. Co Pauli robiła przez ten czas? Jeździła w tereny na hucułku i... miziała się z dzikim, niezajeżdżonym, eks-ogierkiem  😜 Młody nic sobie nie robi z tego, że siadam sobie na niego jak ten leży, nadstawia się tylko, żebym drapała  😍

[img]https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xap1/v/t1.0-9/10891966_829154143808270_869315688322449464_n.jpg?oh=2b90ab4d679684367988347f073f9815&oe=55235413&__gda__=1429584218_626c72fad66d268f56a68996ffa5289f[/img]

Mnie skręca, dzisiaj otrzymam info dotyczące pewnego konia, proszę o kciuki  😍
Pozdrawiamy wszystkich cieplutko w Nowym Roku. :kwiatek:  U nas temperatura ostatnio mało komfortowa w nocy -21. Rude okazuje wesołość a skutki świątecznego obżarstwa i nieróbstwa wyglądają tak  😂





brzezinka, ha ha, a masz jakieś foto z większą ilością kończyn konia na ziemi? 😉 Temperatura hardcorowa, nie ma co.
anai, ha ha, mam z dwoma a nawet z trzema  🤣

Nirv, trzymam kciuki! 😉
brzezinka, przynajmniej macie wesoło 😀
brzezinka ale Cie dawno tu nie było! fajne zdjęcia, ja żałuje że nikt nigdy mi nie zrobił zdjęcia w trakcie brykania  😁

Mamy styczeń, Banderasowi stuknęło 17 lat  🏇 Ale on chyba o tym nie wie, wczoraj na łące ścigał się jak szalony i był 1 na mecie  😁 Zachowuję się jak 3-letni ogier, pstro w głowie itd. Nie powiem, cieszy mnie to niezmiernie🙂 Wpadniemy niedługo z jakąś fotką może
Lov Zrobię to za Ciebie... baffinka dlaczego telefonem i dlaczego tylko 1? 😉

już się tłumaczę, już już  😜
lenistwo zwyciężyło  🤣 miałam nie jechać do niej do stajni, więc nie wzięłam aparatu. a zrobiłam jej jakieś 20! i nawet filmiki ma!😀
darolga   L'amore è cieco
07 stycznia 2015 14:29
Czas leci, 9-tka stuknęła, ale Dzieciak na szczęście niezmiennie ten sam  🙂



Pozdrowienia od Solenizanta  :kwiatek:
darolga, 100 lat i zdrowia!!! Co tam w ogóle u Was?
Dżastin, także wszystkiego co najlepsze dla Banderasa!
brzezinka, cudne! Przepiękny kolor teho hv polo 🙂 I zazdroszczę jazdy na śniegu, my nie zdążyliśmy, śniegu było za mało i był tylko przez dwa i pół dnia 😉
Lov   all my life is changin' every day.
07 stycznia 2015 17:09
darolga, najlepszego dla Korabskiego! 😉

baffinka, no ale ile można wrzucac galop w kółko przez minutę 😁
darolga, 100000 lat  😅
brzezinka, ale wesołe rude 😀
Nirv, o cokolwiek chodzi, kciuki są  😎
ententa, bardzo ładna derka!  😉
tuch, hahahaha on tu się stara, pół dnia ćwiczeń na mięśnie, a pańcia ma za złe - i jak tu teraz...  🤔wirek:

A moje rude, się okazało, że ma plecy chore  😵 ; poza tym w obecnej stajni hali i tak nie ma, więc sobie spacerujemy codziennie po godzince w ręku gdyż obecne podłoże nie pozwala nam się nawet lonżować na placu. Mam tylko nadzieję, że poza tymi plecami (bo to podobno nic poważnego) wszystko ok  🙇 , boję się że coś wyjdzie jak zaczniemy pracować.


mila   głęboka rekreacja
07 stycznia 2015 19:08
darolga, Dżastin - serdeczne życzenia :kwiatek: dla sierściuchów 🙂
Brzezinka - zimno 😲, odzwyczaiłam się od takich temperatur. Tu -5 i ogłaszają klęskę 😉 Poza tym siedze jak na szpilkach w oczekiwaniu na mojego (tym bardziej że nie wiem jeszcze jaka jest dokładna data przyjazdu).
darolga, opowiadaj, co u Was koniecznie!
zoriczkowa, współczuję problemów plecowych, mam nadzieję, że to nic poważnego :kwiatek:
aniaagre oddam, nawet dopłace 😀 ja chcę już lato!  🤣
maliniaq Rude są najpiękniejsze ! buziaki dla młodziana i dużo zdrówka!
Nasturcja-Renata dziękujemy  :kwiatek:
brzezinka Ruda przygotowuje się na trudniejsze elementy ujeżdżeniowe, capriole macie obcykane!  😁
darolga, najlepszego po raz wtóry i zdrówka raz jeszcze! 
zoriczkowa, spadek po tulipan, kocham ją miłością wielką 🙂, kurujcie się!


jeszcze jedno wrzucam i uciekam!
[img]https://scontent-a-cdg.xx.fbcdn.net/hphotos-xaf1/v/l/t1.0-9/10427284_10202505527479019_5073249204165364747_n.jpg?oh=6f3e247641c81973f4752ca9207a760b&oe=556C094C[/img]
kujka   new better life mode: on
07 stycznia 2015 19:58
faith, anai, dzieny :kwiatek:

Kasija, haha a wlasnie ze regresik! Miesiac temu zarzadzony zostal powrot do podstaw i intensywna praca nad wyprostowaniem pokrzywionego konika, wiec Gil uprawial jazde po prostych i duzych kolach jeno. O przepraszam, jeszcze ustepowania 😉
a co tam u mlodej?

oczywiscie przechwalilam i jezdzilo mi sie przez ostatnie 2 dni okropnie 😂

darolga dla Koraba to przede wszystkim duzo ZDROWIA!!
darolga, rany faktycznie jakiś dorosły 😀
brzezinka, ale rozhasana 😀

Dżastin, mój starszy pan ma to samo 😁 Pamasio ma ok 19 lat, a dalej ptaszki w głowie 😀

darolga, 100 lat! Co tam u was słychać?

zoriczkowa, dzięki za kciuki - zdecydowanie się przydały, co tam u was dokładniej? Plecy to nie wyrok - patrz przykład Pamaska mojego, miał iść 2 lata temu po roku leczenia na emeryturę, a tu pach! Koń od dwóch lat zasuwa i nie było nic poważnego po drodze z plecami, chyba że przemarzł/przewiało go troszkę (musi być szybko derkowany na jesieni)

ententa, piękne zdjęcia!! Spamuj zdecydowanie 🙂 Co tam u was słychać? Chyba dawno Cię tu nie było? 👀

Libeerte, dzięki za kciuki! Tak jak pisałam wyżej, przydały się 🙂



W niedzielę mam nadzieję, że pewien pan już będzie na miejscu - wtedy pochwalę się więcej 🙂 Ale top furka 😍
zoriczkowa, zdrówka dla konia :kwiatek:


Ja też cierpię na brak zdjęć 🤣 Nawet jak dam komuś ustawiony aparat, to jestem na 1/3 od dołu, reszta to niebo/ściana itp 😁
Wygrzebałam dwa z Poli 😀

kujka, aj tam regresik, toż to zależy od punktu widzenia - koń był krzywy, będzie wyprostowany, to chyba progres, nie? Źle na to patrzysz po prostu. 😁

Nirv - wkurzasz mnie. Wiesz, ile czasu jest do niedzieli? 🤬

Wczoraj leciałam, a dziś miałam pod koniec treningu takiego super luźnego konia, że mi się zsiadać nie chciało! I tylko "to coś dziś jeszcze zrobimy?". 😍 Do tego jeszcze mnie wciąż zadziwia, jaką on ma dobrą głowę - szczypior taki, a tak się potrafi skupić... Dzisiaj nam np. na chwilę traktor wjechał na halę (po słomę), drzwi na oścież, a koń dalej zasuwał jak stary... Wybaczone ma wczorajsze zachowanie - całowałabym po kopytach, gdyby nie to, że mnie przez to wczorajsze fruwanie szyja ciągnie i chyba bym nie wstała z kolan. :P
Fajnie jest, co trening coś nowego robimy (tzn. on by robił to wszystko bez zająknięcia, ja próbuję ogarnąć swoje pomoce 😉). Muszę użebrać jakieś fotki, bo aż jestem ciekawa, jak to z boku wygląda - na razie tylko czuję, jaki potrafi być miękki.
anai, mila dzięki  :kwiatek:
Nirv serio on ma 19?  😲 w życiu bym nie powiedziała!! super sie Pams trzyma i wygląda  👍
Moon 100% się zgadzam  🙂 To jedyny powód wycięcia mojego młodego konia. Co prawda póki co zachowywał się jak aniołek, jak takie duże dziecko, ale bankowo w którymś momencie życia by mu przeszło 😉
xymena Electro bardzo dziękuję za miłe słowa  🙂
anai wiem właśnie, muszę na siodło skokowe zacząć odkładać gotówkę  😁
kujka twój koń wygląda kwitnąco!
milusia dziękuję, właśnie zaczynamy jeździć bez lonży 🙂 Twój rudzielec jak zwykle zachwyca  😍
Sankaritarina nie ma co się śmiać- pewnie tak będzie. Osobiście całe życie marzyłam albo o karym albo o bułanym koniu  😍 Trafił mi się kary więc nie narzekam
aniaagre Havana bardzo fajnie wygląda, koniecznie wyposaż kogoś w aparat i wrzuć aktualne foty!
i believe i can fly1 piękny koń!
tuch za każdym razem gdy wstawiasz foty, mam wrażenie że nasze konie mają dużo wspólnego  😁  😁
ententa piękny kasztan w idealnym zestawie  😍
darloga jestem fanką twojego konia  😍
brzezinka, fajne zdjęcia 🙂 widać, że się tam nie nudzicie 😉
[b]Darolga, zdrówka dla Korabka i obyście mięli już tylko szczęśliwe chwile 🙂
ententa, dzisiaj w nocy spadło odrobinę sniegu. Też bym chciała już lato 🙂 ale jak parzę na szarość za oknem i na grudę albo bloto to już wolę mróz i śnieg 🙂
Precelek[/b], aktualne foty to tak naprawdę chyba są zbędne. Bo od jesieni dziecko moje się leni, idzie na lonżę tylko żeby sie wypstrykać, bo gruda jest i za specjalnie polatać nie może, a ona z tych dobrze dokazujących na padoku. Ale postaram sie wziąć aparat i zrobić jej fotki jak spuszczamy nadmiar energii. Szkoda, że konie tak szybko gubią to co tak Ciężko wypracować.. mięśnie zniknęły, a już tak sie cieszyłam jesienią z poprawiającej się jej szyjki, plecków i dupinki 🙁 Muszę stanąć na uszach, włosach i nie wiem na czym jeszcze, ale kolejnej zimy bez dachu nad głową do robobty nie przeżyję  😤
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się