żel, żele, podkładka, podkładki, futerko pod siodło

asds   Life goes on...
10 grudnia 2014 14:13
[quote author=darolga link=topic=77.msg2227155#msg2227155 date=1416487913]
http://www.febro.pl/product-pol-100-Tecno-Air-Shock-Absorber-podkladka-Equiline.html

Ma ktoś? Jak w praktyce, jak żywotność?



Ja mam, niestety po pierwszym lepszym namoczeniu ( pławienie  koni ) się uklepała.
[/quote]

Ja mam czaprak z tej serii Equiline i nie mogę narzekać. Rok się juz trzyma świetnie i fajne jest to że powietrze ma cały czas dostęp do grzbietu konia.

http://www.febro.pl/product-pol-577-Equiline-Tecno-Air-Pad.html
Mattes dr m pasuje idealnie pod moje siodlo  😅
Bronze   "Born to chase and flee.."
12 grudnia 2014 16:08
Ponieważ w wątku często pojawiają się pytania dotyczące produktów Parforce to postanowiłam wrzucić fotki czapraka, który robiłam u nich na zamówienie - przesyłka świeża, z dzisiaj. Wrażenia jak najbardziej pozytywne- futro jest bardzo gęste i sprężyste, a jakość wykonania bardzo dobra. Za te pieniądze zdecydowanie warto.
Budlejowe_love   - Kuc Grupy D ? - Tak owszem 177 cm w kłębie <3
13 grudnia 2014 18:04
Dziekuję Budlejowe, ale już nieaktualne. Zamówiłem właśnie acavallo 😉
Budlejowe_love   - Kuc Grupy D ? - Tak owszem 177 cm w kłębie <3
13 grudnia 2014 21:43
korysindex4 , i niech Ci służy . Mam nadzieję że Zorka go nie zje :P
Moge Ci oddać tego psa razem z 2 zniszczonymi mattesami  😎  🤣
Czy mattes ma serie premium?
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
27 grudnia 2014 10:25
Czy ktoś używa podkładów Lamicell Memory Form taki lub taki? Z czego to dokładnie jest zrobione? Nie mogę nigdzie znaleźć a nie mam też gdzie pomacać.
Constantia, trudno opisać, coś jakby taki bardzo gruby neopren?
Constantia,  neopren jest tylko na zewnątrz, w środku jest jakaś pianka/żel, pod wpływem ciepła staje się taka plastyczna. Nie rozpruwałam co prawda, wnioskuję tylko po macaniu  😉
I te nowsze "dziurkowane" są jakby mniej mięsiste. Może to wrażenie przez to obszycie. Ja wolę to starsze wydanie.
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
27 grudnia 2014 16:28
:kwiatek: dziękuję bardzo. No to już wiem co trzeba kupić po nowym roku 🙂
Moon   #kulistyzajebisty
28 grudnia 2014 20:35
Hop, hop, ostatnio wyhaczyłam na fejsie (a w zasadzie na instagramie...  😡 ) takie cusie:


https://ogilvyequestrian.com/en
Ludzie strasznie zajarani, ktoś widział, macał? Wyglądają zacnie, ciekawi mnie czy to naprawdę takie genialne "memory foam'y", czy tylko po prostu nowy szał&moda w rodzince podkładek pod siodło?
Budlejowe_love   - Kuc Grupy D ? - Tak owszem 177 cm w kłębie <3
05 stycznia 2015 08:05
Panie i Panowie !

Czy istnieje coś takiego jak nakładka NA siodło posiadająca i miśka i żel ?wydaje mi się że gdzieś kiedyś takie cudo widziałam ale teraz nie pamiętam ani firmy ani gdzie  🙁
nie wykluczam też opcji że może być to tylko jakiś mój wytwór który w rzeczywistości nie istnieje :P
Planuję zakup żelu pod siodło. Z mojego nieśmiertelnego i ukochanego Mattesa mój koń właśnie wyrósł  🙁 W sumie to powinnam się cieszyć, ale czeka mnie kolejny wydatek i najgorsze: wybór żelu. Siodło bez Mattesa na grubym czapraku teoretycznie jest ok (pod przedni łęk po jeździe wchodzą dwa palce i taki mniej więcej jest prześwit nad kręgosłupem na całej długości siodła między ławkami. Dlatego szukam czegoś raczej cienkiego. Ciut może zwęzić siodło, ale na pewno nie tak jak Mattes.
Czyli szukam czegoś to jest dobrej jakości, trwałe, nie zabije mnie ceną i jest grubości około połowy futra Mattes.

Acavallo ? I jeśli tak to który ?  Ten https://pasi-konik.pl/pl/p/ACAVALLO-Podkladka-Hexagon/4483 pisze, że grubszy. No i czym się różni (poza ceną) żel anatomiczny http://arcus-konie.pl/anatomiczny-zel-pod-siodlo-acavallo-p-3203.html od terapeutycznego http://www.equiversum.pl/acavallo-acavallo-terapeutyczny-zel-pod-siodlo-p-1722.html i czy te różnice są adekwatne do tak dużej różnicy w cenie ?  😵
Budlejowe_love   - Kuc Grupy D ? - Tak owszem 177 cm w kłębie <3
06 stycznia 2015 21:33
misia997 ja mam ten terapeutyczny od chyba 6 lat i poza tym że nie jest już idealnie przeźroczysty to stan idealny nie jest jakiś mega grubaśny ale bardzo fajny 🙂 ten autonomiczny różni się krojem i niczym poza tym (miałam go kiedyś w łapkach w sklepie) a to pierwsze to jakiś super hiper wynalazek pierwszy raz go na oczy widzę więc nie pomogę 🙁
Misia997 moze wymień mattes na zel? 😉
Budlejowe_love dzięki. W takim razie zakupię chyba ten terapeutyczny.

Dramka mojego Mattesa nie oddam  😀iabeł: Nigdy nie wiadomo czy się za jakiś czas nie przyda (wiem chomik ze mnie straszny  😉 ).
Dava   kiss kiss bang bang
07 stycznia 2015 06:54
Moon -> stary temat  😉
W PL oczywiscie kompletnie nieznane, trzeba z Canady zamawiac bezposrednio od producenta. Mialam to zrobic ale czeka sie kilka miesiecy.
Poradzilam sobie po swojemy, zel pod siodlo Akton plus pokrowiec na niego z Caballa  😍

Ogilvy sa faktycznie super wykonane, sliczne, raczej mega grube zele z fajnym pokrowcem, ktory mozesz sobie zaprojektowac. Nie macalam ale kiedys jak mnie znowu wezmie to sobie zamowie 🙂
Tam jest szal na to, bo jedyne co maja na rynku ladne, ze mozesz zaprojektowac, dobre jakosciowo produkty rodzime, a oni to wspieraja na maksa. W alternatywie maja do wyboru tylko produkty europejskie 😉
arivle   Rudy to nie kolor, to styl życia!
07 stycznia 2015 08:27
misia997, ja mam Acavallo Hexagon, wcześniej miałam klasycznego Acavallo, i mój koń zdecydowanie woli hexagon. Lauda ma niesamowicie wrażliwe plecy i ze zwykłym żelem pracował tak sobie, hexagen jet zdecydowanie grubszy, ale też bardziej elastyczny (te 'granastosłupy uginają się dopasowując do kształtu grzbietu i paneli w siodle) na obrazku nie widać, ale na brzegach jest grubszy niż na kręgosłupie, mam wrażenie że dzięki zmianie grubości i większej elastyczności zostawia też jeszcze więcej miejsca na łopatkę (łopatka może ugiąć trochę żel i lekko się pod nim schować- nie blokuje się). Mnie też jest jakoś wygodniej z tym żelem niż klasycznym Acavallo, ale tutaj nie jestem już taka pewna, ponieważ w między czasie mój koń poprawił znacznie pracę grzbietu i to może być główną przyczyną. 🙂
Mam pytanie, być może ktoś mógłby pomóc. Potrzebuję podkładki pod siodło, aktualnie z korektą przodu i pożyczyłam od koleżanki mattesa korekcyjnego tego:
http://www.galloper.pl/pl/p/Podkladka-EA-Mattes-z-system-corection/1684
Jest rewelacyjny i super, że można dodawać wkładki i odejmować w razie potrzeby ale 625zł to przeokrutna cena..
Przy okazji zobaczyłam taką podkładke HKM:
http://www.galloper.pl/pl/p/Podkladka-korekcyjna-pod-siodlo-HKM/4400
Czy ktoś mógłby podpowiedzieć czy jakościowo jest duża różnica między nimi? 369zł to też niemało....
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
07 stycznia 2015 21:17
Czy ktoś z was robił sobie podkładkę korygującą/podnoszącą środek siodła? Mam winteca 2000 cair (17"😉, jest na mojego konia trochę za długi i mostkuje. W planie kupno mniejszego, dopasowanego siodła, ale dopiero za jakieś 6-8 miesięcy. Młody dopiero wstępnie zajeżdżony, ma 3,5 roku więc chcę poczekać z kupnem siodła pod niego tak do lata/jesieni. Chcę poczekać z kupnem, żeby mi nie wyrósł z nowego siodła w 2 miesiące  🙄 Teraz praktycznie nie jeżdżę, ale na wiosnę chciałam młodego wziąć w obroty i potrzebuję jakiegoś patentu "na przetrwanie" 😉 Póki co mam w planie wypróbować złożony kawałek polaru podłożony pod środkową część paneli i zobaczę jak będzie. Może ma ktoś jakieś doświadczenia w tym temacie, jakieś sprawdzone patenty? Nie uśmiecha mi się kupowanie żelu za 250zł na 2-3 miesiące używania :/ poza tym patrząc na fotki tych żeli, to chyba byłby zbyt gruby  🙄
Help  :kwiatek:
Czy skokowy mattes M wejdzie pod ujeżdżeniowe siodło 17.5 czy będzie za mały?  :kwiatek:
za mały,mi wlazł na maksymalny styk pod 17 e.jade
DressageLife dziękuję  :kwiatek:
Moon   #kulistyzajebisty
08 stycznia 2015 19:58
Dava, dzięki, ja wcześniej nie śledziłam takich "nowinek", więc chybam deko zacofana :P
Ale fakt, też kupiłam Aktona z drugiej ręki, Ivett uszyła mi piękny pokrowczyk idealnie dopasowany i też mogę szpanić na dzielni różnymi kolorkami! ;-)
Jakbyś kiedyś się pokusiła to koniecznie zdaj relację jak już zdobędziesz i będziesz trzymać w ręcach ;-)
[quote author=Budlejowe_love link=topic=77.msg2258736#msg2258736 date=1420445137]
Panie i Panowie !

Czy istnieje coś takiego jak nakładka NA siodło posiadająca i miśka i żel ?wydaje mi się że gdzieś kiedyś takie cudo widziałam ale teraz nie pamiętam ani firmy ani gdzie  🙁
nie wykluczam też opcji że może być to tylko jakiś mój wytwór który w rzeczywistości nie istnieje :P
[/quote]

tak, są takie 🙂
jest temat na forum o nakłądkach - zdaje się tam było o takich info 🙂
Dava   kiss kiss bang bang
09 stycznia 2015 17:15
Moon jasne!
o widzisz mamy ten sam poziom lansu  😍
Jak tylko obfocę  ten pokrowiec to tu wrzucę, niestety większość podkładek żelowych nie nadaje się do dłuższego użytkowania bezpośrednio pod siodło (niszczą się bardzo), nawet exstra żel veredusa  🙁
LatentPony   Pretty Little Pony :)
09 stycznia 2015 19:30
Mam pytanie, być może ktoś mógłby pomóc. Potrzebuję podkładki pod siodło, aktualnie z korektą przodu i pożyczyłam od koleżanki mattesa korekcyjnego tego:
http://www.galloper.pl/pl/p/Podkladka-EA-Mattes-z-system-corection/1684
Jest rewelacyjny i super, że można dodawać wkładki i odejmować w razie potrzeby ale 625zł to przeokrutna cena..
Przy okazji zobaczyłam taką podkładke HKM:
http://www.galloper.pl/pl/p/Podkladka-korekcyjna-pod-siodlo-HKM/4400
Czy ktoś mógłby podpowiedzieć czy jakościowo jest duża różnica między nimi? 369zł to też niemało....


Polecam w takim wypadku podkładkę Torpol a'la correction system. Mam i jest naprawdę świetna, także posiada wkładki na przód i na tył, moim zdaniem nawet lepsze niż mattes bo z pianki memory foam. Podkładka bardzo trwała, także mogę powiedzieć, że nieśmiertelna. Koszt to około 265 zł, ale obecnie nie ma ich na stronie torpola ani w żadnym sklepie (nie wiem dlaczego), trzeba o nie pytać w torpolu mailowo - koleżanka ode mnie ze stajni zamawiała taką dwa tygodnie temu, więc w ofercie je normalnie mają.
Mam pytanie.  🙂
Na obity kłąb lepszy będzie mattes, czy jakiś żel ?
Dodam jeszcze, że teraz mamy siodło w miarę dopasowane. 🙂 
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się