Kuce - wszystko o

kurka, zadzwoniłam do weta, będzie dopiero w poniedziałek. Klaczka kuśtyka od wtorku, myślałam, że to przez lód, bo jej się taka podeszwa ze śniegu zmrożonego zrobiła, ale miała tak na wszystkich kopytkach, a kuleje tylko na jedno, możliwe, że sobie podbiła? kopytko nie puchnie, daje sobie je wyczyścić, nie jest cieplejsze od pozostałych, czekać do poniedziałku czy działać na własną rękę?
przedstawiam mojego mistrza kuc 126 w kłebie 12 lat 🙂 znam go jak skonczyl 2,5 r a teraz jest mój
Imie Tik-Tak
rasa- typ prymitywny ( mieszanka konika polskiego z kucykiem )
jest wszechstronnie uzdolniony
skoki ( jezdzi na  zawody i  takie towarzyskie i w swojej klasie zawsze wygrywal 🙂 uwielbia to
zaprzegi ( sanki w zime ciągnie 🙂
ujezdzenie tez fajnie chodzi
nie boi sie niczego 🙂
dzieci go uwielbiaja jest mega spokojny umie komendy na głos < chodzi w rekreacji




kaktusowe, Czekaj, nie kombinuj. Nic nie zrobisz, a probując coś działać na własną rękę nie wiedząc o co chodzi - tylko utrudnisz weterynarzowi. Przeżyje przez te 2 dni. Różnie może być - mogła się podbić, mogła coś nadwyrężyć, może to wcale nie noga.... Nie dowiesz się, bo nie jesteś wetem. Na przyszłość - jeśli koń jakkolwiek utyka - od razu telefon do weterynarza. Bez histerii tylko po prostu opowiedzieć, że dzieje się to i to, od wtedy i wtedy, koń zachowuje się tak i siak. Na własną rękę można leczyć np. mini-ugryzienie od owada 😉
Co racja to racja, ochłonęłam już i poczekam spokojnie 🙂
ekuss   Töltem przez życie
02 stycznia 2015 20:58
ekuss, wspaniałe są  love
Swoją drogą, już tak z czystej ciekawości- ile może kosztować takie przeciętny kuc w Islandii? Nie chodzi mi o żadne konkretne przykłady, tylko tak pi razy drzwi. Nawet bez przeliczenia na złotówki. Szukałam kiedyś na necie, ale wiadomo, że lepiej zapytać kogoś, kto ma z tym styczność  wink
Ja wprost pokochałam islandery! Podczas swojego krótkiego pobytu w Islandii (co prawda nie mogłam mieć z nimi tak częstego kontaktu jak bym chciała) zdążyły skraść moje serce. Szczególnie taki jeden Pan, który często pasł się obok hotelu, w którym pracowałam:


Zalezy czego szukasz. Jesli chcesz ujezdzonego, takiego do rekreacji -to tak za ok 8 tys kupisz fajnego. Teraz konie strasznie stanialy i Niemcy, Dunczycy i Norwegowie wywoza hurtowo do siebie- bo tam to islandy chodza po 2-3 razy wiecej. No i transport trzeba doliczyc- cos kolo 10 tys zl.

Kleina (swoja droga jej imie oznacza to-   czyli taki islandzki faworek) przyjezdza kolo 12 stycznia. Tymczasem pozdrawiamy z Tonkiem. Stwierdzilam,ze skoro tölt mu sie nie podoba to nie bedziemy töltowac- zostanie pierwszym dresiarzem islandii 😀


W sobotę moja kucynka pokazała, że jest nieustraszona! Jeszcze jakby nauczyła się stawiać uszy do zdjęć  😁

(uprzedzam pytania - sesja miała być iście odjechana)
Fot. Natalia Sadowy

EDIT. mały dopisek
EDIT 2. zmniejszyłam zdjęcie  😉
Prawie jak królowa śniegu tylko bez niego 😀
Jak wybieraliśmy termin to śnieg był, w dzień sesji go nie było a dnia następnego już był...  😵
Kastorkowa   Szałas na hałas
05 stycznia 2015 17:25
Rosa z dzisiejszych podskoków. Mały biały samolocik  🙂

lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
06 stycznia 2015 13:34
Kastorkowa czad!
My z kucykiem dobrani jesteśmy idealnie obydwoje beztalencia 🤣
Mimo problemów z nogą postanowiłam, z racji wyjazdu trenera za granicę powsiadać kuca.
Jego Książęca mość 😉

lusia722 jak pierwszy raz zobaczyłam jego zdjęcia to nie wywarł na mnie szczególnego wrażenia,ale teraz-wow,piękny jest,poza tym wygląda na mega sympatycznego zwierza 😉





Fotka robiona telefonem jakieś 3 dni temu,teraz mamy piękny,miękki śnieżek w sam raz do jazdy.
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
06 stycznia 2015 14:41
iskierkowa Dziękujemy. Z tym byciem sympatycznym, to u niego różnie bywa.
Iskierkowa czaprak jest pony vs?
pampera cudny maluszek
lusia722 dokładnie,pony vs (niciak wypada mniejszy niż cotton również pvs).

Kastorkowa   Szałas na hałas
06 stycznia 2015 17:49
To jeszcze mniejsza kucykowa ekipa
Kuśka & Kadłubek

Kuba

Wyłupek

Kuśka z hucułem
MiLLi   Puszo Pusz Pusz ;)
06 stycznia 2015 18:39
iskierkowa- Twój identyko jak mój 😀 Hahahah 😀
Ile ma w kłębie? 🙂
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
06 stycznia 2015 18:52
Kastorkowa Kuśka i Kadłubek to najlepsze imiona jakie słyszałam w życiu  😜 😍
Ślicznutkie te białe kucynki, a Wyłupek nawet podobny do mojej Lusi 🙂
Iskierkowa czy Twój kuc to szetland? trochę mnie Twoje zdjęcie zaskoczyło, w pozytywnym sensie oczywiście, bo sama bałam się, że jestem za ciężka na moją małą, a tu widzę i się cieszę, że chyba mogę spróbować! 🙂 🙂 🙂
u nas na dworze - 15, a moje dwie lale nawet nie myślą, żeby iść się schować do domku - świeżo naścieliłam, siana dałam do syta, ale widocznie wolą to na dworze i z Lusi zrobiła się "babcia mróz"  😀

Hej! To i ja sie pochwale kucorkiem  😎

kaktusowe Moja kucynka jeśli miałaby wybór to też pewnie wybrałaby nocą padok, ale niestety musze je zaganiać.
Cordea  😍 😍 😍
Cordea jaka śliczna krówka  💘
Mój kucor to jedno wielkie nn-nawet daty urodzenia nie ma dokładnej 🙂 W kłębie 120cm,ja ważę 47kg,także myślę,że jeszcze ją mogę ogarniać do tego stopnia,żeby mogło dziecko bezpiecznie śmigać.

pampera Dziękuje  :kwiatek:

anira Dziękuje  choć charakter ma osła  🤣
Cordea co to za kuc?
Wiatraczkowa a nie jest to aby konik biłgorajski ?🙂 na takowego troszkę wygląda, no i one są wszechstronnie utalentowane 🙂 (skoki hipo,  bryczka sanki )


a ja nie mam nadal zdjęć, brak aparatu, a kucolek w saniach już chodził ( kiedyś tu się pokazałam z szeciowatym kucykiem Frugo z meega paskudnymi kopytami 🙂

Sonkowa
Trudno powiedzieć, jedna czwarta hucuła i trochę szetlanda, totalne NN
I nie mam paszportu bo się gdzieś zapodział  👿
Jak się nazywa? Przypomina mi bardzo konia , który stał u nas ale teraz nie mogę znaleźć nigdzie jego zdjecia..
Sonkowa
Wołam na nią Maja, choć nie wiem jak jest w paszporcie.
Kastorkowa   Szałas na hałas
17 stycznia 2015 20:02
Dzisiejsze zdjęcie Rosy. Trzeci raz pod siodłem.
Dziewczyny potrzebuje pomocy młody kucyk mały ok. chyba metr w kłębie ponad 3 lata. jak się zabrać za zajeżdżenie ? chociaż podobno chodził pod siodłem, ale nie reaguje na wędzidło .. ja 164 wzrostu ok 50 kg. da radę ? kucyk ma być dla mojego synka, więc musi być dobrze zajeżdżony. jak się za to zabrać ?
a to my,takie siodełko zakupiłam gapkę
gajara18   "Konia strzeż się z tyłu, psa z przodu, a kobiety
18 stycznia 2015 10:44
Hej dawno nas nie było :-)
Misia na diecie ,pora ogarnąć sie bo tylko by jadła .
A niestety obrasta w tłuszczyk mocno .
Planujemy w tym roku pojechac jakieś poważniejsze zawody powoli zaczynamy trenować .
Zobaczymy co z tego wyjdzie :-)


Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się